Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

chlpacik
1. dec 2010

@bestmolly fuha, no to som brala pred dvoma rokmi, cca mesiac a nieco, ale mne znízil pod normu za ten cas. Norma v labaku u mojej je do 13 ja ho mam 17-18, takze nie je to take strasne, po liekoch som nemala ani hodnotu 1, takze dost mi znizilo.Som iny prípad 😖 Teraz mam Parlodel, je to to iste na prolaktin vlastne, tak uvidime, co bude...

bestmolly
1. dec 2010

@chlpacik aha,no ty si len kusok nad limit 😉
Ale znizilo ti to teda riadne 😕 ....dufam,ze i mne zaberie 😖 ....ako lekar povedal,po mesiaci u mna caka normu...no uvidime
Drzim aj Vam palce....nech ste v norme a babatka sa coskoro dockate 😵
A cyklus mas,ovulaciu....kedze PCO je siroky pojem 😒 ?

chlpacik
1. dec 2010

@bestmolly hmm,nemám sa cim chváliť, lebo cyklus mam len na základe liekov 😖 , teda ani ovulka nie je...
teraz nato uzívam metformin, aby boli kramy a tiez je vyssia sanca otehotniet pri tom, zatial mi na cyklus nezabral(uzívam ho 2mesiace), takze skusame vseko mozne, zacala som brat parlodel, ci to nesposobuje nahodou vyssi prolaktin, lebo ja uz fakt neviem. PCOS zahrna siroke spektrum problemov, takže je tazke specifikovat, v com je u mna hlavny problem. . .
. . .neboj sa, Norprolac Ti na 100percent zaberie, len sa snazte kym ho uzívas, lebo ak ho vysadis, sa bojim ze sa hodnota vrati opat na hodnotu aku si mala, teda mne sa vratila. Ale uvidime, das potom vediet v kazdom pripade.

Peknú dobrú nocku 😉

bestmolly
1. dec 2010

@chlpacik no i moj doki mal podozrenie na PCO,ale kedze pravidelne ovulujem...a cyklus je tiez pravidelny,tak to neak neriesi.... 😒
Tvrdil,ze problem bude v spermio....no vyslo vyborne,tak sme zacali riesit mna.... 😉 najskor podozrenie na stitku,no ta sa nepotvrdila a potom ten nestastny prolaktin 😠
Nastastie mi Norprolac nesposobuje ziadne tazkosti 😉 ...ani neviem,ze ho uzivam a neak mu verime obaja,ze zaberie,prolaktin sa znizi a bude 😵 baby 😉
inak mne doki povedal,ze ked otehotniem,tak mam Norprolac hned vysadit....ale ze ma uz bude kontrolovat stale....a ze je mozne,ze budem tento liek uzivat uz nonstop 😒 😖
kedze v rodine mame s tymto problem.... 😢

chlpacik
2. dec 2010

@bestmolly bude to potom tym prolaktinom u teba len, znizis a budes tehulka 🙂, neber si to tak ze cely zivot, podstatne je ze splni svoj ucel 🙂))...stale si na tom lepsie ako napr. ja. drz sa 🙂

bestmolly
3. dec 2010

@chlpacik ...no ved znizujem 😉 ...a dakujem za povzbudenie 😉 ....aj ty sa drz a skore tehulkovanie 😵

frances
5. dec 2010

ahooj bestmolly 🙂
ja idem zajtra na endokrinologiu,tak uvidim co sa bude diat...potom dam vediet.
ja mam hodnoty PRL: 53,87
a v rozbore mi nasli aj zvysene pecenove testy..na hepatologiu idem az 13.12.
mala som velky problem najst nejakeho hepatologa v BA,kt. by ma vysteril este tento rok.inak vsade beru az bud. rok niekedy od aprila..dovtedy maju naprate stale ambulancie pacientmi :/

frances
5. dec 2010

ahooj bestmolly 🙂
dakujeem aj ja tebe drzim palce.zajtra idem na endokrinologiu,tak uvidim co sa bude diat.ja mam hodnoty PRL:53,87
v krvnom obraze okrem tohto mi zistili zvysene pecenove testy.na vysetrenie k hepatologovi idem 13.12.
v celej BA bol celkom dost velky problem sa objednat na hepatologicke vysetrenia.vsetci ma chceli az buduci rok na jar objednat...

frances
5. dec 2010

@frances
pardoon odoslalo sa mi to az dvakrat :/

meduela
5. dec 2010

@bestmolly ahoj,určite budeš čoskoro tehulka, liek ti ho zníži a ani sa nenazdáš a budeš v tom

bestmolly
8. dec 2010

@frances no co?ako si dopadla??? 😝

@meduela jaaaaj dakujem 😉 ...verime tomu,tak snad sa podari,ked prolaktin znizim 😉

meduela
8. dec 2010

@bestmolly mojej spolužiačke pomohli liekmi- na zníženie prolaktínu a už čaká bábätko

bestmolly
8. dec 2010

@meduela za posledne dni som o prolaktine precitala kadeco 😝 😉
Ja mam tiez lieky...lekar povedal,ze to pojde pokne dole....a ak je to ten pravy dovod,tak na kontrolu uz pridem ako tehulka 😵 ,tak uvidime 😉
Nevies ake lieky brala ta spoluziacka???a za ako dlho po liecbe sa im to podarilo? 😅

meduela
8. dec 2010

@bestmolly liek sa volá parlodel, už som si spomenula, keĎ som písala, mi nemohlo naapadnúť, tak som nenapísala 🙂

meduela
8. dec 2010

@bestmolly podarilo sa im o vraj za mesiac

s9480
10. dec 2010

Ahoj holky chodím na jinou diskuzi ale potřebuju Vaši radu, před IVF jsem měla zvýšený prolaktin tak mi dr. napsala Dostinex (půl tablety týdně) po měsíci se mi to upravilo, ale IVF nakonec nevyšlo tak jsem to přestala brát byla mi totiž na 3 měsíce předepsána antikoncepce, včera jsem byla domlouvat další IVF tak mi jiná dr řekla abych to zase začla brát ale když zjistila, že nemám RTG hlavy, sono srdce a oční vyšetření tak mi ho nectěla bez těchto vyšetření napsat - vzala mi tedy kontrolní odběr krve, pokud to bude ok tak to brát nemusím ale pokud ne tak musím napřed na všechna vyšetření aby mi ho napsala, máte taky některá takovou zkušenost s těmi vyšetřeními?
si říkám že snad ta první dr nebyla tak hloupá aby mi napsala něco bez podle druhé dr "nutných vyšetření"???
můžu poprosit aby jste mi psaly do IP díky moc za rady

frances
10. dec 2010

@bestmolly v pondelok mi brali krv a v stredu som bola na sonografii stitnej zlazy.v pondelok bude verdikt...tak som z toho cela nesvoja ako dopadnu krvne testy.tak mi drz paste pls. 🙂 a ty ako?

bestmolly
11. dec 2010

@frances nic sa neboj....a drzim palce...potom daj vediet 😉
ja??? 😕 ...poctivo hltam lieky a verim,ze prolaktin klesa 😉 😝

zairaz
11. dec 2010

Ahojte dievcata. Chcela by som sa Vas spytat, ake ste mali, mate priznaky, prejavy (ak boli) pri zvysenej hladine prolaktinu?
Dakujem.

bestmolly
13. dec 2010

@zairaz ahoj
ja som priznaky nemala ziadna 😒 ...normalne pravidelne cykly s ovulaciou....len proste sa nedarilo a tak som si vydupala toto vysetrenie....a booom 3nasobne zvysene hodnoty prolaktinu 😠

martineluska
13. dec 2010

ahojte 🙂 prosím vás neviete mi poradit? moj manžel má zvýšene hodnoty prolaktinu a chcem mu nasadit AGNUCASTON len neviem či to možu aj muži 😒 ?? alebo neviete niečo poradit?

bestmolly
14. dec 2010

@martineluska preco sa hrat na lekarku,ked su na to odbornici??? 😔
Ak ma mm zvyseny prolaktin,tak by mal dostat lieky...zavisi od hodnoty,aku ma...podla toho sa nasadi liecba 😉 vhodnymi liekmi....
Liekov na znizenie prolaktinu je viac,a ja by som urcite verila lekarom a nespekulovala 😠
Po vhodnej liecbe to rychlo klesne 😉

martineluska
14. dec 2010

@bestmolly ahoj no ved to že u nas v meste nie je normalna endokrinologička 😠 ona čaká že mu to klesne samo ale ja mam z toho dost nervy 😔 lebo má manžel zlé hodnoty spermio a že vraj aj prolaktín ho dost zhoršuje 😠 asi budem musiet hladat inu dr 🙂 ale najradšej by som mu už niečo nasadila lebo na jar nás čaká ivf 😅

olusenka
14. dec 2010

s9480: ano, já jsem byla na očním vyšetření, jestli není vysoký prolaktin způsobený sníženým periferním viděním (to se prý stává), ale bylo to OK, pak na ne rentgenu ale na CT hlavy, jestli nemám prolaktinom ("nádor" v hlavě, co způsobuje vysoký prolaktin), to bylo tak OK. Sono srdce nikdo nechtěl. Začala jsem brát prášky, po nich se to snížilo. Pak jsem je kvůli něčemu vysadila, ale zvýšilo se to opět. Teď to beru zas.

Zairaz: mě prolaktin blokoval MS a ovulaci. jiné příznaky ne.

s9480
15. dec 2010

Olu díky moc za reakci, já už mám kontrolní výsledky krve, naštěstí je to tentokrát ok, takže žádné vyšetření ani léky 😉

bebebrumik
15. dec 2010

Dievčata, ja sem vstupim len tak na povzbudenie...Ja sa liečim (liečila) na vysoky PRL cca 10 rokov - uživala som Parlodel, potom Dostinex, potom mi lekarka z ničoho nič lieky vysadila, že vraj uvidime čo bude...hodnoty PRL mi dost skakali (500 !!!- 2 ) Medzitym som sa zacala lečit aj na autoimunnu hypofunkciu štitnej žlazy (Euthyrox 50mg) ... Dnes mam po troch mesiacoch snaženia sa o mimi, krasneho, zdraveho chlapčeka a dievčatko, ku ktorej sme ani neviem ako prišli 😀 😅 😵 -rozdiel medzi nimi je 10,5 mes. 😉 Takže všetkym vam držim palčeky...

kacicqa
15. dec 2010

Zdravim damy. Pls viete mi niektora poradit...? Cca 11 mesiacov si davam dokopy stitnu...teda konkretne hypotireozu... Posledne 4 mesiace mam uz TSHacko v morme (okolo 3). A aj taq sa nedari "zamiesit" ;o( No a pri poslednej kontrole na endo ma akurat lekarka nastrasila, ze to bude zrejme prolaktinom.. a samozrejme, ze na testy ma objednala az na koniec marca. Pls je mozne, ze budem mat ten prolaktin fakt zvyseny aj ked nemam vobec ziadne priznaky? Ale, tie som nemala ani pri stitnej a prislo sa na to iba nahodou... A este jedna otazka... moze tieto krvne testy robit niekto iny okrem endo a gynekologa.. (lebo ten ma tiez objednal az o 4 mesiace). No hold.. Zdar slovenskemu zdravotnictvu. Kupenie hroboveho miesta je menej zlhave ako cakanie na vysetrenie;o)

frances
15. dec 2010

@bestmolly takze ja mam znizeny prolaktin..sam od seba mi klesol...len mi zistili,ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy..takze beriem uz druhy den euthyrox 25..vo februari idem na kontrolu...nikto mi ani nepovedal,ci aj znizena funkcia SZ sposobuje neplodnost...vsetci mlcia,tvaria sa dolezito...kuknu na vysledky...napise recept a kedy mam prist na kontrolu....

bestmolly
15. dec 2010

@kacicqa ahoj
Ja som tiez nemala ziadne priznaky....a hups prolaktin trojnasobne zvyseny!!! 😠
toto vysetrenie som si vydupala sama,na vlastnu ziadost,moja obvodna mi to dokonca odmietla spravit...vraj nemam priznaky,tak nema dovod 😠
Nerozumiem,preco ti endok.dala termin az na marec.... 😕? ...prolaktin je svina,jak u zeny,tak i u muzov....vola sa to aj hormon "stresu" a tiez "prirodna antikoncepcia" 😖 ...ak sa snazite o babo tak nelen....moze to byt pricina,tak ako aj zla funkcnost stitky 😉 😔
Ja som si toto vysetrenie zaplatila sama...nedala som sa odbit,stalo ma to 48euro...ktore nelutujem.....mam uz lieky a verim,ze prolaktin znizim a konecne sa zadariiiii 😵

bestmolly
15. dec 2010

@martineluska zvyseny prolaktin urcite sposobuje problemy i spermiu 😉
Ak vas caka IVF,tak sa treba rozhybat a najst odbornika....ktory nasadi liecbu 😉 ,hoci ist i do ineho mesta 😉
Poznam kocku,ktorej chlap mal uplne zle spermio,jediny zisteny dovod bol v prolaktine a po liecbe mali krasne vysledky....skoro normospermia...s pohybom vpred 😉