Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

michellina
24. jan 2011

dakujem za info a rady dievcata 🙂 beriem uz piaty den zatial pol rano, pol vecer, od stredy idem na cele tablety, a je mi fajn, tak snad to tak aj zostane.

henika40
24. jan 2011

ahojte baby,
chcem sa vas spytat. Moj pripad je taky, ze pred 1. IVF som mala HP v poriadku (IVF, KET neuspesne), teraz by sa chystame na 2. IVF a mam prolaktin zvyseny na 44,9. Doki v centre hladinu prolaktinu neriesi a moj gyndos mi hovori, ze nakolko beriem nejake tabletky na zal. reflux, tak je to v poriadku a nemam, co riesit.
ja teraz neviem, co dalej.. ci mam trvat aspon na kontrolnom vysetreni, ci nejakych liekoch na znizenie... alebo ist do 2. kola IVF... vie mi niekto povedat, ci by to mohlo branit v ceste za uspechom? ... dakujem

brundik
24. jan 2011

@michellina No tak vidis a takovy zbytecny strach dopredu jsi mela. Tak preju, at je to ok i nadale 😉
@henika40 Hladina prolaktinu je znacne nevyrovnana, z jednoho odberu se neda moc usuzovat. Asi bych se zeptala na kontrolni vysetreni pro tvuj klid. V caru by meli mit takove veci dokonale zmaknute, asi bych na ne dala.

kristina.mihalovicov
24. jan 2011

Ahojte, mo6ete mi poradiť, alebo má niekto podobný problém: vysadila som antikoncepciu, tri krát som nedostala menštruáciu, zistili mi vysoký prolaktin, beriem ho prvý mesiac a opať som to nedostala. Má niekto podobný problém?

henika40
25. jan 2011

@brundik dakujem pekne za odpoved

michala99
5. feb 2011

Ahojte, potrebovala by som radu. Tiež mám problémy s vysokou hladinou prolaktínu. Už je to však desať rokov. Chcela by som sa opýtať, či niektorá z Vás brala tak dlho nepretržite lieky? Lebo ja som teraz trochu zmätená a neviem, či je to štandardný postup, že beriem tie lieky stále. Raz som to prerušila a mala som hrozné stavy, prsia ma veľmi boleli a nedalo sa to vydržať. Teraz mi zase hrozí, že budem bez liekov, lebo som menila dr. a bol problém s poisťovňou a nemohol mi zatiaľ lieky predpísať (už mám iba na dva dni). Ďakujem za každú odpoveď. 😉

evickav
6. feb 2011

@michala99 Ahoj,ja beriem lieky nepretržite asi 14 rokov. Mám ich vysadiť,keď zostanem tehotná. Keďže sa nám nedarí,tak ich beriem stále. Občas mi zakolíše hladina prl. a to sa cítim rovnako. Hneď viem,že je zvýšená,lebo ma začnú moc bolieť prsia. Lieky môže predpísať aj obvodný lekár,ak mu ukážeš papiere od endokrinológa. Alebo ak poznáš v lekárni nejakú magistru,tak skús kúpiť bez receptu. Držím palce.

michala99
6. feb 2011

@evickav ďakujem za odpoveď.

jedi
16. feb 2011

Děučatá mám podobné problémy s lekárom ako Michala99 a moja známa magistra ktorá mi dala vždy léky na dluh je dlhodobo nemocná - nezostali někomu z Vas leky.Keby áno prosím si IP .

mourinka29
16. feb 2011

ahojte holky já mám taky vysoký prolaktin 🙄 ,měla jsem ho už na jaře,prý hodnota 60 ale nevím čeho,ale že prý norma do 24,brala jsem dostinex,jen pár tabblet a v září byl prolaktin v normě,to mi ho dělali zase v CAR a hodnota byla 297 ,ale norma do 521,takže norma,udělali mi ivf,otěhotěnla jsem,ale musela jsem těhu ukončit ve 13 týdnu z duvodu vývojové vady ☹ ,4 týdny po revizi jsem šla k endokrinoložce na běžnou kontrolu štítky,ale vzala mi krev i na prolaktin a ten se ukázal hoodně vysoký,prý 1400 něčeho 🙄 🙄 🙄 ,zítra mám k ní jít,tak asi zřejmě pro recept a asi i pro papírek na magnetickou rezonanci,s tím už počítám 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 .přitom nemám žádné potíže 😖 ,ani na jaře jsem neměla,ovulaci pravidelnou,ms taky jako hodinky,z prsou nic neteče,hlava nebolí,vidění ok, no prostě nic,loni jsem otěhotněla i přirozeně a to bez snažení,tak to nechápu 🙄 ,na ivf musím jen proto,že mám huř pruchodný vejcovod a o druhý jsem přišla z duvodu cysty,takže nechápu,jak ta hodnota muže být taková 🙄 ,je tady někdo s tak vysokým číslem? 🙄 🙄 🙄 , a to jsem chtěla jít co nejdřív do nativu 🙄 ,no každopádně jsem mluvila s dr. z CAR a mám přijít a pohlídá mě,jestli mám ovulaci 😒

michellina
20. feb 2011

dievcata, potrebujem radu, dnes som si robila test, zda sa mi ze tam je tien // 🙂 dr mi povedal, ze ak mi vyjde pozitivny test mam ihned vysadit Parlodel, ale nie som si ista, lebo ta druha / je velmi slabucka, ale asi radsej vysadit Parlodel kym pojdem k dr ze?

hp
20. feb 2011

ahojte holky,zjistili mi též vysoký prolaktin a to hodnotu 808 po měsíci 505,brala jsem medocriptinataže zabral.Nicméně se chci zeptat,jaká má být správná hodnota 🙂

anastacia242
24. feb 2011

@hp ja som mala zvysenu teda hranicnú hodnotu 18 a (po mesiaci mam 10), v norme je do 22 😅 myslím,takze mas extra vysoky prolaktín 😲 😲 ... takze tabl.je potrebné užívať 😉

anastacia242
24. feb 2011

@michellina skús počkať pár dni a test zopakuj cca o 5dní, ako to dopadlo?

nienna
28. feb 2011

zdravím 🙂 neviem či už to niekto písal, ale na zníženie prolaktínu je veľmi dobrá bylinka Vitex jahňací (drmek po česky ).....sú z neho aj tabletky Agnucaston ale tie sú len na predpis....

mollys
1. mar 2011

ahojte 😉
Mne tiez zistili vysoky prolaktin....mala som 95!!!pri norme do 22 ☹ ....po troch mesiacoch liecby s Norprolacom som sla na kontrolu a prolaktin bol 1,22 😕 ....hlboko pod normou 😠 ...tak mam znizene davky lieku 😒
tiez sa mi zhorsila stitka.....lekar ma podozrenie na znizenu funkciu stitnej zlazy....caka nas 3mesacne cakanie na novy odber....ci je potrebne nasadit lieky,kedze vsetky hodnoty mam hranicne 😠

pppetka
11. mar 2011

Ahoj holky, mám prosbičku, nezbyl Vám někomu Dostinex na snižování prolaktinu? Stačilo by mi i pár tabletek... Samozřejmě zaplatím🙂 Moc děkuji.

hp
11. mar 2011

@pppetka Ahoj a doktor ti je nechce předepsat?Já je nemam jináč bych ráda pomohla,Prolaktin jsem léčila asi 2 měsíce a spadlo mi to do hranice i přes to,že je napsáno žádný alkohol,ale jelikož byla doma krize,že mimo stále nepřichází,tak jsem si vínečko dala 🙂 A neplať zbytečně ať ti je předepíše doktr 😉

pppetka
11. mar 2011

@hp Pro mě je to složité se k dr. teď dostat, tak si klidně raději zaplatím... Stačilo by mi, kdyby někomu zbylo z léčby pár tabletek...

lacikagr
14. mar 2011

@henika40 Pokiaľ nemáš hladinu prolaktívu v poriadku, tak neotehotnieš. Ja som ten istý prípad, teraz beriem Medocriptine, som po KET a na teste //. Zajtra idem ho CAR potvrdiť tehotenstvo. Určite treba liečbu!

lacikagr
14. mar 2011

@michellina Mne doktor v CAR poedal, že ak budem tehotná, tak v žiadom prípaden nemám lieky na prolaktín vysadzovať, že by to mohlo spôsobiť potrat. Zajtra idem do CAR, tak sa spýtam ešte raz a povyzvedám čo najviac.

hp
14. mar 2011

@lacikagr Ahoj,měla jsem vyžší prolaktin,doktr.mi nasadil medokriptin a za dva měsíce jsem hladinu v pořádku.Teď už mi je nenapsal i přes to,že jsem si o ně řekla,jelikož vím,že by se měli brát dlouhodobě,tak nevím.Zase se mi projevila štítná žláza,prý to spolu souvisí a kolísají vzýjemně,tak teď beru léky na štítku.Teď jdu na umělé,tak tam už to snad nemá vliv,ne?Ten prolaktin,kdyby byl špatný.Myslím i jako na plod.

lacikagr
15. mar 2011

ja beriem medocriptine dlhodobo, akonáhle jednu tabletku nezoberiem hned vyskočí jeho hodnota. Aj so štítnou mám problémy, beriem euthyrox-tiež dlhodobo. Zajtra budem múdrejšia, či to má plyv na dieťa. Ale na tehotenstvo určite.

michellina
15. mar 2011

@lacikagr no ja neviem,mne zase povedal, ze v pripade tehu vysadit okamzite, asi je to podla zdravotneho stavu pacientky alebo ja neviem...

anastacia242
16. mar 2011

no ja viem tiež tak, že, ak otehotniem, tak liek na prolaktín vysadit (ja beriem PARLODEL)-lebo to mi má len pomôcť k otehotneniu...ale mam aj štítnu a beriem L-Thyrox a tam zas treba hned pri otehotnení ísť k doktr. na krv...aby som nepotratila-odsleduju normy hormonov....mam znizenu funkciu stit.zlazy...Parlodel sa nema brať, ak žena otehotnie..

anastacia242
16. mar 2011

@brundik ahojky, tak dopadlo to tak, ze menstr.mi meškala 15dní v januári 😲 😲 ☹ a doktr mi povedal, že telo sa prispôsobuje,ale uz vo februari to bolo ok nacas...sledujem ovu aj bazalni teplotu,ale zatial nic 😢 tak musim pockat 🙄 🙄 🙄 aspon 3 menštruač. cykly...

kacicqa
24. mar 2011

Baby, trosku povzbudenia, pre tie ktore sa bojite zvyseneho prolaktinu.
Prve vystrenie PROL 18, druhe kontolne ci nejde iba o stres 19,5. A po nasadeni Medocriptine po 16 dnoch bol prolaktin uz pod normou (necelych 1,5). Cize mi musela lekarka znizit davku.
Takze sa nebojte, staci brat poctivo lieky... ja som ich brala tesne pred spanim, prakticky uz v posteli a nezbadala som vobec ziadne vedlajsie ucinky.

mirka2335
11. apr 2011

Awojte kocky ttento blog uz citam dlsi cas...velmi by som chcela poradit.Myslela som si ze len ja mam tento problem ale ako vydim sme viacere.... ☹ takze ja mam 26 rokou,mam menstruaciu mozno 2x do roka kedze mam zvyseny prolaktin.Nevie ci aj vy taky mate problem...nikdy nejak som nemala ca chodit po vysetreniach ale uz asi rok chodim.Gynekolog ma poslal na vysetrenie zo stitnou zlazou ale nenasli mi ju,mam len zvyseny prolaktin vecinou sa bohibuje do 90...!!Neviem ci je to vela az ci niekto ma aj viac 🙄 Kedze tento mesiac sa uz vydavam a s priatelom rozmyslame nad tym ci budeme mat babo tak som strasne zufala.Co sa tyka liecby beriem len ten medocriptin ten doktor je cisty pako na tej stitnej zlaze ine mi nechce davat mala som brat vecer o 17:00 a potom jednu pred spanim ale je oho namna vela je mi zle a uz neviem co mam robyt.Dokonca mam aj taky pocit ze ma znich bud nafukuje ale ja neviem...je to mozne???? 🙄 Myslite si ze by som mala mat sancu na babo??A inac neviem ci to nejak nieje dedicne lebo aj moja sestra ma 20 rokou a ma ten isty problem...!! ☹ co si myslite vy??

hp
26. apr 2011

@mirka2335 Ahojte,tak myslím,že pokud chcete mimo je třeba mít právě prolaktin naprosto v pořádku.I já měla minulý rok štítku v pohodě,ale zvýšený prolaktin a jen co se hladina prolaktinu dala do pořádku změnila se mi hodnota štítné žlázy a tak se to střídalo dokud jsem se nezačala léčit současně,Tyto dvě věci je třeba u plánování míma opravdu hlídat,tak držim pěsti 🙂

xena01
3. máj 2011

@melle
Jemi 38 let, zjistili mi zv prolaktin 900. Po CT hlavy mi nasadila parlodel půl rno a půl veer. Taky jsem z nho ospala, je mi nevolno a vůbec mi nechutn jst, bol m hlava. Zhubla jsem 2 kg. Když jsem neprala parlodel, tak jsem přibrala ikdyž jsem cviila :o((