Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

allyelinka
27. júl 2011

Ahojte. Mam taky problem. Tiez mam vyssiu hodnotu prolaktinu, stitnu zlazu na hranici a este sa caka na dalsie vysledky. Chcela som sa opytat, alebo skor len povzbudit...Odbery mi robila priatelova mamka robi sestricku na endo a brala mi ich u nas doma asi o 6tej rano cca pol hodiny po mojom zobudeni a mam dlhodobejsi stres (otec po prihode, statnice a teraz aj stahovanie).Moze to byt ovplyvnene tym? Menstruaciu mam pravidenlu-mala som s nou problemy na zaciatku, ale po HAK sa mi to upravilo. HAK brat nemozem, mam za sebou trombozu :(((. A kedze som si precitala vsetky tie clanky na internete, napadaju ma tie najhorsie scenare. Babatko zatial neplanujeme, ale tak za 2 roky urcite. Dakujem

strihalka
28. júl 2011

@allyelinka ahoj, krev na zvyseny prolaktin se nema odebirat drive nez dve hodiny po probuzeni, po pul hodine ma kazdy zvyseny prolaktin🙂)

allyelinka
29. júl 2011

Ahojte, dakujem za odpoved, dnes som sa dozvedela, ze hladina mojho prolaktinu je 60. Neviem, ci je mozne, aby bol taky vysoky aj po prebudeni, ale priatelova mama trvdila, ze to na to nema ziaden vplyv, ze je to blud. Tak som z toho teraz jelen!! :(((

vianocnystromcek
11. aug 2011

caute baby!🙂 no tak zistili mi zvyseny prolaktin teda tiez.
gyndos mi chce dat injekciu aby som chytila ovu.

ake ste mali take typicke vedlajsie ucinky? to ze mi bude trochu blbo to prezijem 🙂

lenca_acnel
27. aug 2011

Ahoj, náhodou jsem zabrousila do tohohle fóra, chci Vás tu podpořit, taky mám adenom hypofýzy diagnostikován po výtoku z prsu před 4,5 lety začali mi ho léčit dostinexem a na poslední MR před 2 lety byl o pár mm menší než před tím, takže je to fajn, bohužel i přes jeho léčbu se mi zatím otěhotnět nedaří. Jinak chodím na kontroly jednou za půl roku, ale jednou jsem již měnila endokrinologa, protože u toho prvního jsem byla nespokojená.

strihalka
1. sep 2011

@lenca_acnel a pro vsechny, ano mela jsem vysoky prolaktin, dr se to nepodarilo po meici lecby uplne snizit, ale sjem tehule🙂

lenca_acnel
1. sep 2011

@strihalka Teda tak to gratuluju 🙂, no já ho mám díky práškům v normě, ale zatím těhu nejsem. Taky vím o pár babách, který přes vyšší hladinu prolaktinu otěhotněli.

strihalka
1. sep 2011

@lenca_acnel uz nevim, jk o jsem mela hodnotu, ale podarilo se, dakujem snad aj tobe brzo se podari.....ja jsem brala parlodel, teda pekny hnus, kazdy den na zvraceni☹

lenca_acnel
1. sep 2011

@strihalka No já beru Dostinex jen půlku prášku týdně, když jsem začínala brala jsem 2 tablety týdně, po začátku měl také nějaké vedlejší účinky, ale já jsem ho brala na noc, abych to zaspala. Jinak se mi dávka postupně snižovala až na tu půlku týdně a vedlejší účinky mě přešly, po pár týdnech co jsem ho začala brát. No uvidíme, snad se zadaří, ale chystáme se na CAR, abychom měli k dispozici podrobnější informace o našich možnostech. Já také stále věřím, že se to podaří 🙂, optimismus musí být 😉

zdenkabrt
19. sep 2011

Ahojte, pred mesiacom mi zistili vysoky prolaktin nejak okolo 1530, hned som zacala brat Norprolac 75, ktory znasam celkom fajn. v tom obdobi som mala nabehnut na clostil a metformin...o babatko sa snazime 6,5roka. doktorka vravela ze zbytocne zacnem stimulovat, ked vysoky prolaktin brani pocatiu.. stitnu mam ok a mam PCO...dnes som bola po mesiaci na krv a moj vysledok z prolaktinu je 48....ocividne bola z toho prekvapena aj doktorka a hlavne teda aj ja, naco vravela ze som asi mala menzes a ja na to ze nie, pretoze 54 DC....ja nechapem, tak mi znizila davku na polovicu..........som sa potesila ze sa mi prolaktin takto znizil....moze sa takto do mesiaca prudko znizit prolaktin?.ale nechapem ze meska menzes.....baby drzim palce a prajem // co najskor a aj sebe.... 😵

hela0179
23. sep 2011

ahojte aj ja mam vysoky prolaktin a dokonca mikroadenom liecim sa parlodelom ktory mi upravuje hladinu prolaktinu a je v poriadku....stale som neotehotnela a preto postupne prechadzam vsetkymi vysetreniami
naposledy si mysleli ze mam nepriechodny jeden vajcovod, ale som prave po laparoskopii a vajcovody su priechodne tak isto ako vy dufam v skore otehotnenie prajem vam vsetkym pevnu volu a vela trpezlivosti...
😉

zuzkag2
25. sep 2011

ahojte....zienky, mam na vas prosbu, ktore mate, bohuzial, skusenost s vysokym prolaktinom...citala som si co pisete, ale uplne jasno v tom nemam. Mozem mat zvyseny prolaktin, ak ma bolia prsia od ovulky po ms, a dost vyrazne, aj sa mi trosku zvacsia prsia? dalsia vec je, ze mam asi trosku nepravidelny cyklus,...28, 29, 34, 30...poklada sa toto sa nepravidelny cyklus? snazime sa s priatelom 6 mesiacov, a tento to znova nevyslo, a hladam mozne priciny, preco to tak je. Dakujem moc za odpovede.

nikeva
1. okt 2011

ahojte takisto ako vy mám problem ,,,mikroadenom hypofýzy,,,,dlhu dobu som uživala parlodel a hladina prolaktinu klesla,,,ale časom mi bývalo zle,zvracala som bola som malatna po dohode s lekárkou mi zmenila parlodel na cabest a super výsledky su nádherné,,,len problém je ,,,chceli by sme s priatelom dieťatko a ja neviem čo už mám robiť,,,,,robili mi testy na ovuláciu ,,,ja už naozaj neviem fnuk

nikeva
1. okt 2011

@zuzkag2 ked som bola prvý krat na vyšetreni mala som prolaktin skoro 300 dr skoro spadla zo stoličky a ja s nou,,,,,hlavne že predtým gynekolog tvrdil že možem byť aj v prechode,,,,,menzes som nemala aj rok ,,,,,,teraz ked sa to upravuje tak isto sa snažime s priatelom o babatko nejde to neviem ako dlho to potrva ale verim,,,,,stale verim

tinna333
5. okt 2011

Ahojte baby, tiez patrim ku vam. Uz vyse roka sa snazime o mimco a nic tak som bola v Juni za mojou gyndou ta spravila sono na 10DC hovorila ze vsetko vyzera super ze mam krasne vajicko dozrete na pravej strane ze do 2 dni by mala byt ovulka tak ma potesila, dalsi den bol manzel na spermiogram v kosiciach - tiez vsetko v poriadku, hodnoty skvele takze sme stale nevedeli kde je problem, v ten den to bol 11DC som si robila ovu test - vysiel pozit. znamena ze do 24 hod. ma nastat ovulka presne ako mi hovorila gynda (takto som to testami mala doma potvrdene uz par mesiacov predtym stale pravidelne na 11 al 12 DC takze som si myslela ze ovulujem super), nikdy som nemala ziadne problemy, mrcha chodila presne ako hodinky 28 den, odkedy sme sa zacali snazit o mimi tak sa to rozkolisalo niekedy prisla mrcha uz na 24 den co sa mi videlo skoro ale ovu test stale pozit. na 11DC cudovala som sa.. takisto som zacala citit ze ma bolia prsie niekedy az fakt neznesitalne uz od tej ovulacie az kym nepride mrcha, ale nejak mi to nebolo divne.. no tak a potom ked som na gynde povedala ze manzel je v poriadku tak mi este zobrala krv na hormony a poobede hned som isla po vysledky a ze uz vie problem ze mam zvyseny prolaktin normu mam urcenu do 23 moj bol presne 28, hovorila ze aj taky maly rozdiel moze robit problem ze je to rozdielne u kazdeho ze su pacientky ktore otehotneju aj pri hodnote 50 a su take ktorym robi problem aj hodnota 15 takze je to fakt rozne, no nasadila mi Parlodel pol tabletky rano pol vecer, zacala som brat vecer - celu noc som nespala busilo mi srdce ako najate som myslela ze vyskocit ide rano som sa ani neviem ako odhodlala zobrat dalsiu tabletku, mali sme s manzelom dovolenku boli sme doma cely den mi bolo zle vracala som tak ze uz som nemala ani co a zrazu som odpadla uplne, manzel ma az studenou vodou prebral asi po minute, takze som sa rozhodla tabletky hodit do kosa a studovat na nete ci nieje nieco ine co by pomohlo, do min.. tyzdna som nebrala nic cize skoro 3 mesiace ale mimi sa stale nepodarilo takze ten prolaktin zvyseny este asi stale bude, u gyndy som odvtedy nebola a ni nemozem lebo som v zahranici dost komplikovane sa tu niekam dostat, aby mi pomohli.. takze tak

donalona
5. okt 2011

@tinna333 ahoj, mne parloder nerobil problemz, ale je to prva volba lekarov kvoli poistovni. ak to povies lekarke, da ti ine tbl, ktore sa znasaju dobre. nemas moc vysoky prolaktin, za mesiac by sa ti mal upravit, ale tbl je dobre brat kym neotehotnies.ak sa vam nedari aj napriek tomu, daj si spravit vyter na urealplazmu, candidu atd...je to caste a moze to branit tehot...

donalona
5. okt 2011

@allyelinka zvyseny prolaktin nie je problem, su na to tbl🙂 brani otehotneniu, ale ak babo planujete neskor, mozno sa pri znizenom strese aj sam da do normy. drzim palce

tinna333
6. okt 2011

donalona.. isla by som hned po ine aj by som si urcite isla dat este raz spravit novy horm. profil aj odsledovat na sone ci vsetko ovulka prebieha a tak ale tu fakt nemam kde ist zdravotnictvo je tu na nic takze som si zatial len zistila ze mozem brat velke davky vit. ktore znizuju prolaktin ako napr. Zinok, Magnezium, Vit B6, Vit E + prepchavat sa potravinami ktore tieto vit. obsahuju, a ktomu Sarapis pockat este tak par mesiacov a modlit sa o zazrak. 🙂 Inak som na zaciatku vobec nechapala ze ako to je vlastne ze ovulku mam a aj tak mi ten prolaktin moze branit otehotniet ale docitala som sa vlastne to ze moze branit v tom smere ze dalej od ovulacie je to vajicko nejake divne alebo ovulacia slaba alebo nieco take?? ak sa nemylim?? ma nektora take iste informacie alebo ten isty problem ako ja ze ovulka prebieha ale aj tak je ten prolaktin na vine?

nany12
11. okt 2011

Ahote kočeny aj ja mam rovnaky problem ako vy.Vďaka tejto stranke som sa vlastne dozvedela vsetko o tom co to ten zvyšený prolaktin je nikdy som o tom nepocula.A preto sa nam uz skoro rok nedari mat babätko.Ked som bola u lekara z toho hormonoveho profilu my vyslo ze mam zvýseny prolaktín na 29 neviem ci je to vela alebo malo ale viem ze robi zlotu. Nasadil mi lekar Medocriptine od ktoreho vraciam je mi zle jak psovi.Ked citam tieto vase prihody doslo mi ze ma caka velmi dlha cesta ked som sla od lekara nebola som az tak v tom ze je to take zle. Neviem mam velmi zmiesane pocity neviem naco sa mam pripravit.Chcem verit ze mi tieto lieky na to pomozu ale neviem neviem ..... ☹

olusenka
12. okt 2011

@nany12 : ahoj. je pravda, že hodně lidí po Medocriptinu prý zvrací. Mě problémy moc nedělal, bylo mi lehce nevolno (knedlík v krku) tak 3-5x za tu dobu, co jsem ho brala. Víc než rok. začínáš s ním postupně? Já začala na 1/2tbl. ráno a po měsíci brala 1tbl. ráno a 1tbl. večer. prolaktin jsem měla 90 (nevím, jaké jednotky) a pak 53. Měl by být asi 30 nebo tak nějak. S tabletami se mi snížil. Po vysazení zase hodnoty stouply. Otěhotnět se mi podařilo až později, protože kromě prolaktinu jsem měla další dva problémy. Držím palce.

kacicqa
12. okt 2011

@nany12 Ahoj. Ja som na medocriptine (1/2) asi polroka a ak zacnesh s postupnym davkovanim tak ti zle nebude. Skus si tu malicku tabletku najprv rozdelit na 4 casti a zvysuj po stvrtinke tak po troch, styroch dnoch. 29 nieje az take hrozne, na taku hodnotu kludne moze vyskocit aj zo stresu pre odberom krvy. Btw. ten sa ma robit niekedy okolo obeda, aspon po 8 hodinovom spanku, ale zaroven ked uz nema stres zo vstavania. Toto sa malokde dodrziava;o( Z vlastnej skusenosti sa mi osvedcilo odporucanie mojej lekarky brat ho tesne pred spanim a este k tomu nieco malicke zjest. Nikdy mi neboo zle, ani neviem ze ho beriem. Ja som mala zvyseny na 18 a po dvoch tyzdnoch brania som mala hodnotu 3. Drz sa...

tinna333
12. okt 2011

ahojte baby 🙂 uz som si myslela ze som tu ostala sama .. @nany12 ake mas davkovanie? ja som sa tiez cudovala ze mi vtedy moja gynda dala hned tak naraz pol teblety vecer a pol rano preto som tak aj hned zle dopadla a nemala chut brat ich dalej ale to som mala Parlodel ale myslim ze Medocriptine je to iste nie? ja som tu bola akurat predvcerom u vseobecneho lekara tak som sa cudovala ale celkom aj vedel o com rozpravam ze aky mam problem a ze mi zopakuje ten hormonalny profil len musim prist na 21 den cyklu tak sa idem objednat lebo som to prave dnes dostala opat :( co uz mozno on mi nieco schopne co pomoze nasadi a budeme sa aj my tesit z // na teste niekedy 🙂

nany12
13. okt 2011

@tinna333 No ja ho uzivam 1 tabletku rano a jednu vecer denne.No uz som na to prisla ze je lepsie zacat postupne brat tie lieky tak uz teraz mi zle neni chvala bohu inak tie stavy nezelam nikomu.

nany12
13. okt 2011

@kacicqa Ahoooj som rada ze ste sa mi baby ozvali tie ktore mate ten isty problem. No mne krv bola odobrana nejak okolo jednej poobede.A ked prolaktin moze stupnut od stresu tak sa cudujem ze ho nemam vyssí.Uz len to ze ma doktor vypisal a oznamila som to v robote ze budem PN a ako na to zareagovali kolegovia ma zenie do takeho stresu ze az.Ako sa ma clovek obrnit aby sa nestresoval???? este s takou povahou ze si vsetko prispusta tak ako ja.A este ma stresuje aj to ze ako tak citam rozne pribehy tak tento bordel budem musiet brat asi velmi dlho. ☹

tinna333
13. okt 2011

@nany12 ahoj.. no vidis mne keby tiez niekto poradil ze mam zacat brat mensie davky tak by som to tiez urcite znasala lepsie tiez som mala take stavy ze teraz sa mi do toho hoci aj s mensimi davkami nejak moc nechce.. bojim sa strasne tiez.. najhorsie ze do prace chodit treba a taka omamena tam urcite byt nemozem.. :( tiez si neviem pomoc a vsetko ma stresuje, neviem ako sa odreagovat ako mysiet na nieco ine..

verka39
22. okt 2011

Ahojte,mám take zvýšeny prolaktin pry hodne, gynekolog mi predepsal Dostinex půl tablety jednou tydne na 8 měsíců,což mi přijde strašně dlouho kdyz všude pisou že by se nemelo otěhotnět v průběhu léčby ale az mesic po vysazeni a i sám lékař mi to doporučil. Tak byh se chtěla zeptat jestli nektera z vás ma zkušenost s otěhotnění v průběhu léčby jestli by to mohlo nějak poškodit plod nebo tak protože jsme si řekli že tomu necháme volný průběh tudíž by se mohlo stát že otehotnim tak jsem ted v roz

verka39
22. okt 2011

Ahojte,mám take zvýšeny prolaktin pry hodne, gynekolog mi predepsal Dostinex půl tablety jednou tydne na 8 měsíců,což mi přijde strašně dlouho kdyz všude pisou že by se nemelo otěhotnět v průběhu léčby ale az mesic po vysazeni a i sám lékař mi to doporučil. Tak bych se chtěla zeptat jestli nektera z vás ma zkušenost s otěhotnění v průběhu léčby jestli by to mohlo nějak poškodit plod nebo tak protože jsme si řekli že tomu necháme volný průběh tudíž by se mohlo stát že otehotnim tak jsem ted v rozpacich a nevím. Ale miminko uz by jsme si prali. Děkuji za případnou odpověd 😉

tinna333
22. okt 2011

ahoj verka39. Asi ti velmi nepomozem ale mne ked doktorka predpisala Parlodel tak mi hovorila ze sa mame snazit dalej - cize pocas liecby a hned ako zistim ze som tehotna mam Parlodel vysadit, ale viem ze niektore zeny brali az do 12. tyzdna tehotenstva tak fakt neviem, asi zalezi od doktora, kazdy ma na to iny nazor aj ked nechapem ako sa takto mozu ich nazory rozchadzat, prajem vela stastia 🙂)

anastacia242
22. okt 2011

@verka39 ahoj, neviem ten Dostinex nepoznam, tiez beriem Parlodel a tak ako pise tina333 tiez, ak otehotniem treba liek vysadit...pretoze vlastne zvysený prolaktin brani otehotneniu-nenastáva ovulacia a kedze zistis, ze uz si tehotna, tak to brat netreba....aspon takto mne povedal lekar.... 🙂

verka39
23. okt 2011

Ahoj,děkuji vám,u dostinexu je třeba lék take vysadit,ale lékař mi řekl že se nemáme cíleně snažit. Tak tomu asi nechám volný průběh. Jinak vám přeji hodne štěstí 🙂