Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

raffaelo
26. aug 2013

@777lara777 tak to jsi jedna z mála, která ho snáší dobře, protože jinak holky psaly, že nic moc.

@vejavika Ahojky, děkuji za info, mě dr. napsal 1 tabletu denně, ale po tom co jsem četla jsem si zatím dala jenom půlku, protože mám docela strach. Už se léčíš víc jak rok? To je tak na dlouho? ☹ já mám přijít za 2 měsíce na kontrolu, doufám, že se třeba mezitím zadaří, a nebudu ho muset brát ☹ Takže ten noprolac snášíš lépe? A po tom Parlodelu Ti bylo špatně? Nebo i bolest hlavy? Také Ti přeji, aby se vám co nejdříve zadařilo. Četla jsem, že užíváš i drmek, ten jsem měla první dva cykly a ani jsem nevěděla, že by mohl pomáhat na ten prolatin. Jak dlouho už se snažíte jestli se mohu zeptat?

vejavika
26. aug 2013

@raffaelo No a ten tvoj doktor ti povedal,ze si mas dat 1x denne?Ak ano najlepsie by to bolo ozaj pred spanim,ale daj si ju po jedle,nebude to take zle.No ale dobre,ze si si dala tu polku,ono by to malo aj tak zacat,ze zacnes s mensou davkov,napriklad,ked mne endokrinologicka predpisala noprolac,tak som zacala so startovacim balickom,v nom boli 25mg tabletka,potom 50mg tbl no az potom som presla na 75mg.tabletku.potom uz len 75 mg beres.Co sa tyka aka dlha liecba ma byt,tak to je rozne,niekto ma stastie a vyjde to,ale su aj take zeny co sa liecia roky ☹ ale neber to tak,ze ta chcem strasit.No a ja si myslim,aspon s vlastnej skusenosti,ze noprolac je asi znesitelnejsi,mne sa z parlodelu dost tocila hlava,som sportovy typ,no tak mi to dost prekazalo a tie hodnoty mi aj teraz vyskocia ako nahle mam pauzu,no tak musim uzivat noprolac stale,samozrejme ze chodim pravidelne na kontroly .Bola som uz aj na magnetickej rezonancii,ale tam mi nic nezistili,co sa tejto diagnozy tyka.Drmek uz neuzivam,pretoze som sa dozvedela.ze by sa nemal kombinovat s liekmi.No a na zaver,snazime sa uz 4,5 roka,je to dlha doba,ale keby som isla skor k doktorovi,mozno by som uz bola aj mama,tak uz len verit 🙂

raffaelo
26. aug 2013

@vejavika jojo řekl mi 1x denně jednu tabletu. Ptala jsem se ho, kdy se to má brát a řekl, že je to jedno. Tak co jsem vyčetla na diskusích, tak jsem si vzala půlku tabletky a jak píšeš večer po jídle. Zatím mi přijde, že jsem ok. Tak uvidím co zítra. Neberu to, že mě strašíš, určitě je ta léčba individuální. Já doufám, že je nebudu muset brát moc dlouho ☹ a na té magnetické rezonanci jsi byla pročpak? Držím pěsti, aby se vám co nejdříve zadařilo 😉

vejavika
26. aug 2013

@raffaelo Na magneticku rezonanciu sa chodi preto,lebo vysoky prolaktin moze sposobovat aj nezhubny nador/adenon|,mozes si o nom nieco nacitat na googly,on nie je nebezpecny pretoze sa da liecit,je to jeden so spustacov vysokeho prolaktinu,mozno ta na nu poslu,ale je dobre to absolvovat pre istotu.Dakujem ti za podporu a drzim palce aj ja tebe aby sa aj tebe zadarilo velmi skoro 😉

raffaelo
27. aug 2013

@vejavika Aha, ježiš, i když jsi napsala, že to není nebezpečné, tak to nezní moc dobře na psychiku 🙂 zatím mi o megnetické rezonanci nic neřekl. Zatím se cítím docela dobře. Po tom prášku. Možná trošinku víc ospalá, ale to jsem byla i včera odpoledne. Zatím mám tendenci se pozorovat, jestli nemám nějaký ten nežádoucí účinek 🙂 děkuji, byla bych ráda, kdyby se zadařilo brzo, abych ty prášky už nemusela brát.

jennyska
31. okt 2013

@sagyna @raffaelo @vejavika @777lara777 @obcansr @tanickaskorokubikova @zimjaja @salinka28 @kmiroslava @abydak @olusenka

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s vysokým prolaktinem do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně vše mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tipy, podporu a zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/prolaktin/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Prolaktinu na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

raffaelo
31. okt 2013

@jennyska Ahojky, já bych ráda přispěla, ale zatím nemám čím ☹ sice mi byl zjištěn, ale příznaky jsem žádné neměla. Jen jsem dostala prášky, které jsem minulý týden dobrala, a zítra jdu znovu na krev. Ale kdyby mi ji nevzal, tak to sama na sobě ani nijak nepoznám ☹

jennyska
31. okt 2013

@raffaelo Ahoj, tak třeba můžeš napsat přímo tohle, že bys o tom ani nevěděla, že ho máš a co na to užíváš 😉 Děkuji Ti a držím palce! J.

terez1986
3. feb 2014

ahojky, tak bych také ráda vstoupila do této diskuze a obnovila jí.. Dneska mi byla zjištěna vysoká hladina prolaktinu. Zatím mi to lékař sdělil jen do telefonu, s tím, že mám přijít osobně..tak se docela děsím, co mi řekne...menstruaci po vysazení antikoncepce už půl roku sama do sebe nedostávám..jen po vyvolávačkách a jednou se stalo, že jsem to ani po vyvolávačce nedostala...děsím se toho, abych neměla problém s otěhotněním..chceme se začít snažit od léta.

jaq
6. feb 2014

Ja som mala pred 3 rokmi vysoký a lekár mi nasadil Norprolac 2x denne, ale veľmi som z neho zvracala tak som ho vysadila a nechcem to svinstvo brať. Ale ak ti nasadil liečbu otehotnieť by si mala čoskoro. Držím palce!!!

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naxii
11. feb 2014

@terez1986 Ahojky, neboj se nic, já jsem stím měla potíže rok a půl po porodu, kdy jsem už rok nekojila.. Dostala jsem Dostinex, začala jsem měřit BT a povedlo se, Kubík je na světě 5 let 🙂

meusicka
19. mar 2014

ahojte baby, chcem sa spytat, nahodou mozno niekto bude vediet, ale moze sa zvysit hladina prolaktinu aj pocas uzivania HAK? dakujem

14danka43
4. mar 2015

Ahojte... chcem sa opýtať či náhodou niekto nemá podobný problém ako ja. Taktiež mám vysoké hodnoty prolaktínu a dva mesiace užívam medocriptine. Avšak po dvoch mesiacoch mám výsledky ešte horšie. Mali ste aj vy podobný problém ?

alicete
10. apr 2015

Ahojte, taky jsem pred par dny zjistila ze mam vysoky prolaktin (doktorka nerekla kolik),zatim zadne leky nepredepsala,tak jsem si dnes koupila caj Drmek a uvidim jestli zabere. Mate nektera zkusenosti s pitim tohoto caje? Jinak se od 13ti lecim na endokrinologii, MS jsem nemela ani nepamatuju. Gynekolog pred 6 mesici zjistil vysoky testosteron,predepsal leky Androcur ( po uzivani jsem mela dostat MS) ale ta stale neprichazi. Taky jsme se snazili o mimi, ale v tomhle stavu to nema cenu zkouset,takze me ceka IVF. Tedka jdeme s pritelem na genetiku tak snad dobre dopadne. Diky za info jestli mate zkusenosti s cajikem 🙂

malinka158
28. júl 2015

@alicete ahoj, jako si na tom po uzivani androcour?

annamamka
29. nov 2015

Beriete niektorá Medocriptine na zvýšený prolaktín? Ako beriete a ako to znášate? Mne doktorka odporučila 2x denne 1tab. Prvé 4 dni som brala iba 1/4 tabletky večer, teraz beriem už 2 den večer polovicu, ale cítim, že je to veľmi silné, tak neviem či sa vôbec odhodlám niekedy zobrať celú tabletku a ešte 2x denne. A ešte sa chcem spýtať mamičiek, ktoré brali tento liek, či sa vám podarilo otehotnieť a za ako dlho užívania? Ďakujem

nikusik0107
11. jan 2016

ahojte ...chcela by som sa opytat tak isto mi bol zisteny vraj mierne zvyseny prolaktin...netusim z coho...vraj zo stresu ale nepocitujem nejako na sebe stres..ale tak to je jedno... noo a berem na to tabletky parloder... berem ho 2 mesiace kramy som pred tym nemala pravidelna al meskali 2-3 dni...teraz som dostala presne na den...ale je mi z neho hrozne berem ho len vecer ale musim ist hned spat lebo hned ako ho vezmem mi je zle a boli ma hlava...berem pol tablety denne...no a teraz moja otazka...kedy ste baby otehotneli? my sa snazime cca 9 mesiacov..a nic..tak sa chcem opztat kedy sa vam podarilo pri tom zvysenom prolaktine a ako dlho ste brali tie tabletky? dakujem

srnanka
11. jan 2016

@annamamka ja som ho zacala brat hned ze celu tabletku a prislo mi tak zle ze som skoncila v nemocnici , cize som odpadla a spadla na hlavu cize s prasknutou lebkou.Tak mi to naordinoval dr. a aj som od neho odisla. Potom som uz nebrala ziadne lieky pretoze uz som mala dve deti a viacej sme neplanovali. Ale zahadne sa mi prolaktin znizil a som ostala tehotna cize teraz uz to neriesim lebo mi nerobi ziadne problemy a som sa naucila s vyssim prolaktinom zit.A

srnanka
11. jan 2016

@annamamka ja som ho zacala brat hned ze celu tabletku a prislo mi tak zle ze som skoncila v nemocnici , cize som odpadla a spadla na hlavu cize s prasknutou lebkou.Tak mi to naordinoval dr. a aj som od neho odisla. Potom som uz nebrala ziadne lieky pretoze uz som mala dve deti a viacej sme neplanovali. Ale zahadne sa mi prolaktin znizil a som ostala tehotna cize teraz uz to neriesim lebo mi nerobi ziadne problemy a som sa naucila s vyssim prolaktinom zit.A

a202125
11. jan 2016

@annamamka @nikusik0107 ahojte,kedysi som tiez mala problemy so zvysenym prolaktinom, uzivala som medocriptin, znasala som ho v pohode, ale sa mi nedarilo otehotniet, museli mi zpriechodnit vajecniky a hned potom o mesiac som otehotnela, porodom sa prolaktin upravil a dlho som bola bez liekov, druhýkrat som uz otehotnela celkom rychlo. Pred tromi rokmi mi znova vyskocil prolaktin a zistili mi magnetickou rezonanciou adenom na hypofyze, ktory sa mi ale behom dalsieho roka vdaka Parlodelu vstrebal. Teraz uzivam 1/4 na noc, vysledky mám ok. Aj ho dobré znasam.
Takže, aj po uzivani parlodelu mozete otehotniet. Ja som ho uzivala dosť dlho, ešte som vtedy bola slobodná a babo som neplanovala, takže dobu pri mne tazko povedať a moje prvé dieťa má už 15 😉

nikusik0107
19. jan 2016

no tak dnes som bola za lekarom povedala som mu ze mi je zle s tych tabletok tak mi predpisal a medocriptine myslite ze je to lepsie??? no a objednala som si tabletky maca...ja chcem brat jednu rano a priatelovi dam 2 rano...? staci to ...a pijem este alchemiku plus jem kyselinu..nie je toho uz moc??? co myslite nejake rady alebo co? nechcem sa zase predavkovat tabletkamy?hmmm

tanag
25. júl 2016

Ahojte, ja mam taktiez problem s vysokym prolaktin , chela som sa opytat ake ste mali hodnoty vy? U mna maju podozrenie na adenom hypofyzy, cakam na mr alebo ct. Diky za rady

tynka_
7. sep 2016

Ahoj holky, je mi jasné, že bych se to asi na těch 55 stránkách diskuze dozvěděla, ale nějak nemám sílu je všechny pročítat...v březnu jsem prodělala samovolný potrat, od té doby se snažíme o další těhotenství, ale nedařilo se, teď mi doktor zjistil vysoku hladinu prolaktinu a ode dneška mi nasadil dostinex (1 tableta týdně na 4 týdny). Máte s tím někdo zkušenosti? Upraví se ta hodnota za ten měsíc? ..

macko1007
4. apr 2018

@valhali prosím vás koľko ste vtedy brali HAK?

viva13
22. júl 2022

Prosím poradíte?ja mam vysoký prolaktin až 105 volám na endokrinologie najbližší termín december mam papier od gyn s výsledkami krvi nejaké lieky mi nemôže predpísať obvodny?v minulosti som brala cabest