Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

eki
19. jún 2007

lilianka, gratulujem k tehu a dakujeme za podporu 😉. snáď to raz vyjde.. ja už beriem parlodel 8.mesiac ☹

z.lucie
20. jún 2007

Ahoj holky, taky bych ráda všechny povzbudila, protože tenhle stav dobře znám. Snažili jsme se s manželem rok a mimi nikde, vyzkoušeli jsme polohy, rady.... no vše.
Pak jsem konečně mohla na testy a zjistili prolaktin. Dostala jsem MEDOCRIPTIN na dva měsíce, půlku na noc. A po měs¨íci, světe div se, jsem otěhotněla.
Je to teprve krátce, takže není úplně vyhráno, ale funguje to!!! A to jsem měla dva těhu testy negativní 😉

Takže držím palečky všem!!!!!!!

zrzuska
21. jún 2007

aj ja vas chcem potesit. 😵
aj mne zistili tento cyklus zvyseny prolaktin. doki mi povedal, ze budem mat problem s otehotnenim a tak sme sa s drahym rozhodli, ze sa prestaneme chranit a nechame to na nahodu. a dnes som si nasla // 😅
a vyslo nam to teda na prvy sup. takze baby drzim vam palceky 🙂

zuzi22
21. jún 2007

z.lucie,zrzuska
blahoželaaaaam 😀 a drzim palce nech vam to dobre dopadne.
dufam,že sa tu uz onedlho budeme vsetky tesit z // 😉

camili
21. jún 2007

Ahoj Holky, mně taky zjistili vysoký prolaktin, už v únoru. Ale do dnešního dne neberu zatím žádné prášky, teď čekám na vyšetření jestli nemám nádor na mozku. Moc mě to čekání nebavilo, tak jsem začala hledat něco přírodního, co by mohlo na znížení prolaktinu pomoct a našla jsem bylinku jmének DRMEK OBECNÝ - vyloženě prý působý na snížení prolaktinu a je i na jiné věci, takže jsem si objednala a uvidím. Kdyby jste měla některá s touto bylinkou zkušenosti, tak dejte vědět🙂

eki
21. jún 2007

ahojte, juj super lucie, aj zrzuška - gratulujem a teším sa s vami. A dúfam, že vás budeme nasledovať 😉

fabiana
21. jún 2007

Kočky, je tu niekto, kto už dieťa má a má vysoký prolaktín? Ja si totiž aj teraz viem vytlačiť v pohode pár kvapiek mlieka z pŕs...myslíte, že by to mohol byť problém, čo sa otehotnenia týka? 😖 Teda okrem PCO. 😠

z.lucie
23. jún 2007

camili
S tím drnkem zkušenosti nemám, zatím jsem ho nestihla vyzkoušet, ale taky jsem dostala od jedné kamarádky rady ho používat. Ale neměl by se kombinovat s dalšími léky na prolaktin, aby toho nebylo hodně. Tak se možná raději poraď. Přeji hodně štěstí a držím palečky. 😉

brundik
26. jún 2007

S drnkem taky zkusenost nemam, ale rozhodne me to zaujalo. Az vysadim Mysalfon, tak bych ten drmek vyzkousela.
Camili, a kde jsi ho objednala?
Jinak ja citim prvni zmenu pri uzivani Mysalfonu. Mam pred MS, vzdycky me strasne bolely prsa a ted skoro nic, coz je prijemne, takze prolaktin mam asi opravdu nizsi. Po tomhle baleni bych asi mela jit na kontrolni odber, tak jsem zvedava na jeho hodnotu.

brundik
26. jún 2007

A jinak, Camili, moc dekuju za informaci o drmku, to bylo prvni, na co jsem se tady ptala, jestli nekdo nezna moznost snizit prolaktin s pomoci prirody a ne drastickyma praskama.

tribitka78
26. jún 2007

baby, akú vysokú hladinu prolaktínu ste mali?
lebo ja som bola dnes pre výsledky, tak mám 27, malo by vraj byť 20....

pipka
26. jún 2007

hranicna norma je do 30, ale najlepsie ak je do 25, tak sa neboj tribitka... 😉
mne pred laparkou zistili 110, a po nej mi sam klesol na 38, ale kedze stale je to vela este beriem parlodel aby klesol aspon pod 30 😒 😅

kdp
26. jún 2007

Ahojte.Chcem sa Vás opýtať,lekarka mi povedala že mám mierne zvýšený prolaktin,nasadila mi parlodel,pracujem v lekárni tak nežiaduce účinky som mala naštudované,na začiatku mi s neho bolo zle potom sa to upravilo,brala som ho 3 týždne,potom mi z neho zase prišlo dosť zle tak som ho vysadila,zatial sa nesnažíme o bábätko.Menštruácia mi prišla v podstate len s dvoj-dňovým meškaním.Pred užívaním parlodelu,ma vždy boleli prsia a v podbrušku pred menštruáciou,lenže teraz keď som ho vysadila mám tieto symptomi až po skončení menštruácie.Nechápem prečo sa mi to takto obrátilo.Má niektorá z Vás podobné problémi a skúsenosti?

wacinka
27. jún 2007

ahoj já mám také zvýšený prolaktin ale mírně. Nasadil mi dostinex. zatím jsem ho nezačala brát. nějak nemám odvahu. 😒

niqa
27. jún 2007

ahojte krasky.. no tak uz ten medocriptin beriem druhe balenie.. uz mije aj lepsie, musim poklopat 🙂 teda uz ani som negrckala, akurat som straaasne zaspata stale .. ale tak teraz aj brigadujem taze to pripisujem aj tomu.. no ale co ma trapi.. tak odkedy to beriem este som nedostala.. tak neviem ci to je priznak toho alebo co.. hmm nevjete? 😖

camili
28. jún 2007

brundik drnek jsem objednala na netu, nikde jinde jsem ho nemohla sehnat, našla jsem jen jednu internetovou stránku, ale ještě mi nedorazil, objednávala jsem ho asi před 3 týdny, tak doufám, že dorazí co nejdřív
Tady je odkaz na stránku, kde jsem ho objednala:http://www.bobshop.cz/?p=productsMore&iProduct=189

lyrra
28. jún 2007

Kocky aj ja vas chcem potesit, mne lekar zistil zvyseny prolaktin v maji a nasadil mi parlodel. Vysvetlil mi, ze pravdepodobne prave koli prolaktinu sa mi nedari otehotniet. Parlodel som mala zacat brat od druheho dna dalsieho cyklu. Tak sme si s manzelom povedali, ze v maji si od snazenia davame pauzu a naplno sa mu budeme venovat az ked zacnem brat parlodel. Tak sme to brali len tak pohodovo, boli sme si isti, ze v maji sa nam babo nemoze podarit a nakoniec sa podarilo. Dvom palickam na teste som nechcela verit a tak som sa testovala este 5 krat a vzdy s rovnakym vysledkom. Takze hlavne nevesajte hlavu, ono niekedy si priroda dokaze poradit aj sama 🙂

zizi6
30. jún 2007

Ahojky holky, s prolaktinem mám problém asi 5 let, z toho jsem to léčila cca 3 roky Mysalfonem, pak docela dobrý, zhubla jsem, zmenšila se mi prsa.Posléze mně p.dr.Mysalfon vysadil a zřejmě zapomněl po krevních testech (opět byly vysoké)nasadit. Já nejsem typ, který se nečeho dožaduje.To bylo tak před 3,5lety.Teď jsem opět ztloustla, necpu se, nejím sladké, celkem se i hýbu, ale váha stávkuje.Z prsou jsem nikdy sekreci neměla, ale moje sestra, která měla prolaktin pouze na hraniční mezi, ji měla. Ke všemu mám teď ještě dost vysoký tlak, občas vidím dvojitě.Menstruace zatím bez problémů. Protože mám dvě děti, mám docela strach, ale bojím se jít k lékaři, aby si nemyslel, že simuluju - není to nikde vidět, že bych měla problém. Všem,které se snažíte o mimko, přeji štěstí! Která z vás má k prolaktinémii i problémy s váhou a tlakem, ozvěte se.

zuzi22
20. júl 2007

Ahojte snazilky,ktore sa liecite na prolaktin uz dlhsie.Chcem sa vas opytat,ci vam popri lieceni lekar robi aj ine vysetrenia.Ja som bola pred tromi tyzdnami na kontrolu,prl. mam uz len 1 aj nieco,tak mi lekar znizil davku,a to je vsetko.Uz som z toho nervozna,ze sa nic viac nedeje 😠 😠 😠

rezinka
20. júl 2007

Wacinko, proc se bojis zacit s Dostiniexem?Me ho doktorka taky predepsala a ja ten prvni slupla hned ten den, abych uz zbytecne nemarnila ani minutu. K doktorce jsem totiz sla az po 8 mesicich neuspesneho snazeni,zjistili mi zvyseny prolaktin a predepsala Dostinex.Ale uz je zase par mesicu pryc a stale nic ... Ale bez nej bych nemela sanci vubec, tak se toho neboj, vzdyt takovych nas tu je plne stranky :o), co na to neco berou ...

eki
20. júl 2007

ahojte babulky,
zuzi, ja beriem Parlodel na zníženie prolaktínu už 8.mesiac ☹. Hladinu už mám ok, ale aby mi to znovu nevyskočilo, musím to brať stále až do otehotnenia (dúfam,že to už bude skoro).

micha7
20. júl 2007

Ahojte... mne na Sk- ked brali krv na prolaktin tak som mala vyssi... nasadili mi Parlodel.. po 4 mesiacoch som otehotnela... ALE... myslim si, ze sposob pred odberom, ze rychlo a hned sadas na stolicku a berie ti krv je nespravny postup. Clovek je v strese, taky rozhadzany a vysledok niekolkokrat vyjde nespravny! Som si ista!
Nedavno mi brali zase krv na prolaktin,kontrolne a MUSELA som si v extra miestnosti 20-30 minut polezat... a AZ tak mi brala krv na prolaktin.. VYSLEDOK : ziadny vysoky prolaktin !!! negativne

neviem vsade je iny zvyk, kedze teraz zijem uz v zahranici... takze babenky dbajte nato, aby ste fakt pred odberom boli kludne,uvolnene... ja som uplne nezmyselne brala ten Pardlodel!! su to hormony takze nieje to sranda len pre taku blbost brat hormony ...

ka.te1
27. júl 2007

Sláva, konečně mě hladina prolaktinu klesla na 22 a MS se dostavili sami od sebe 😀

brundik
27. júl 2007

Ahoj holky, tak ja se taky hlasim s novymi vysledky. Vyuzivala jsem 2 baleni Mysalfonu a asi po 14 dnech od posledni tablety jsem mela jit na kontrolni odber. Vzdycky me pred MS bolely prsa, ale kdyz jsem Mysalfon brala, tak ne. Po dobrani ale zase znovu bolely, tak jsem tusila, ze prolaktin bude zase vysoky a taky ze jo-57. Doktor rikal, ze me nechce ladovat zbytecne praskama, tak me odeslal do Endokrinologickeho ustavu. Ted tam maji prazdninovy provoz, takze po dovolene se tam vypravim. Ale stejne si myslim, ze skoncim zase na lecich. S takovyma hodnotama by se pry nepodarilo ani umele. Ale jedna holcina tady na MK psala, ze kolegyne otehotnela i s daleko vyssim prolaktinem. 🙂 No nekdy si priroda asi umi udelat vyjimku. 😀

brundik
27. júl 2007

Wacinko, byt tebou, tak uz Dosnex beru. Nemas se ceho bat. A holky na zacatku diskuze psaly, ze Dostinex byva snasen lip, jestli se nepletu.

lilinka76
27. júl 2007

Baby, neviete poradiť, či užívať parlodel,keď už som tehu? Zabudla som sa opýtať lekárky.

loss
27. júl 2007

lilinka aj ja mam zviseny prolaktin,dnes som bola na kontrole v Lubochni a pytala som sa doktora,parlodel by nemal poskodit babo,aspon tak mi to povedal

tribitka
27. júl 2007

baby, ja som mala tiež problémy s prolaktínom...... lekár ma stresoval, že asi neotehotniem bez liekov....no a hľa..... 😀 😀 😀

pipka
27. júl 2007

lossik a aku si mala hladinu prolaktinu? mne vcera nameral 43, pred dvomi mesiacmi som mala 37 😒 mam teraz brat 1/2 tbl rano a 1/2 vecer.
Neviete, ci ho mam brat stale aj ked v auguste zacinam brat Femoden antik. na upravu cyklu pred stimulaciou na IVF?

naxi
29. júl 2007

Ahojky, mám dotaz, jsem 6-7 den po MS a z prsou mi trošku odtéká mlezivo.. rok a půl nekojím a nikdy se mi to ještě nestalo.. mám pocity jako při kojení.Dělala jsem si v pátek test, druhá čárka byla hrozně špatně vidět ale to se mi stalo i když jsem čekala svoje první.. žádný test mi neukázal // až Clear blue ale čárka byla vidět jen proti světlu, byla jsem v 5tt.. co myslíte?