Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

kacicqa
20. dec 2010

@lucka1987 Dakujem krasne Luci. Pockame este na moje vysledky a ponovom roku sa do toho pustime ;o)

lucka1987
20. dec 2010

@kacicqa ak teda drzim palce, a nemas zas 😉

frances
20. dec 2010

@kacicqa bude ti drzat palce,aby to dobre dopadlo 🙂
ja som dneska este behala po obchodoch a dokupovavala vianocne darceky...som taka unavena,ze uz ani pomly nevidim.este zajtra idem do prace a mam na 5 dni pokoj od lekarne 🙂
ty uz mas napecene a drceky zabalene?

frances
20. dec 2010

my sa tiez po novom roku chystame na spermiogram. 🙂 vo februari idem zasa na kontrolu na END

kacicqa
20. dec 2010

@frances my sme ties s mangelom dneska absolvovali podobnu proceduru. Blazinec a dokopy sme nic nekupili. Ale uz chyba len kupit pre mojho tatka a pre svokru..to nejako zvladnem zajtra. Ale nemam na to xuuut.vonku zima v obchodoch jak v saune, tlacenica...joj, nemam to rada. S pecenim neastastie problem nemam, na sviatky ideme k nasim a zlata mamka sa o kolaciky postara ;o) Mna uz caka len upratovanie, stromcek a vsetky tie rozkosne cacky macky;o)

frances
23. dec 2010

stastne a vesele vianoce dievcata 🙂

kacicqa
27. dec 2010

taq dneska som prisla k dalsiemu poznatku..nase labaky su prisposobene pre potreby patologie..;o) Predstavte si, ze od pondelka este nemam vysledky..vraj mozno v stredu, ale skor bud az po novom roku;o) Ja ush nechnapeeeeeeem ;o)

miminkad
27. dec 2010

viete mi niekto poradit ako znizit prolaktin a udrziat ho v medziach normy?uz sme skusili vsetko mozne 😖

bebebrumik
27. dec 2010

@miminkad hlavne klud-vlastna skusenost... Vlastne prolaktinu sa vravi aj ako stresový hormon...

miminkad
27. dec 2010

no to viem aj ja,len niekedy sa to nedari.jediny klud by som mala,keby ostanem doma z prace 😒

kacicqa
29. dec 2010

Takze cely hormonalny profil je vraj "v najlepsom poriadku" so vzorovymi hodnotami prolaktinu . Taq teraz je asi na rade milashiq a pokusy na nom;o). Hmmm, len ako ho presvedcit:o) ???

frances
2. jan 2011

caute baby..som tehotna 🙂

frances
2. jan 2011

nemozem tomu uverit..po tych tbl. sa mi to muselo nejako dat do normalu a hned na prvzkrat....to som absolutne necakala....

miminkad
2. jan 2011

@frances gratulujem🙂

miminkad
2. jan 2011

@frances ak sa mozem spytat,aky si mala problem a co ti pomohlo k tej radostnej novine? 🙂 mne skace prolaktin

kacicqa
2. jan 2011

@frances gratujulem, tesim sa s tebou ;o) Teda s vami ;o))))

frances
6. jan 2011

@kacicqa dakujeme velmi pekne 🙂

frances
6. jan 2011

@miminkad dakujeeem 🙂
mne v septembri zistili,ze mam vysoky prolaktin a pecenove testy...do decembra som cakala na prve vysetrenia SZ a pecene....na END mi zistili,ze sa mi prolaktin sam upravil,ale mam znizenu funkciu SZ.nasadili mi euthyrox 25 od 6.12. a na Novy rok zistim,ze mrcha meska 🙂

miminkad
6. jan 2011

@frances tak to bol krasny novorocny darcek 😉 mne prolaktin skace,raz je mierne zvyseny,raz v norme,raz az moc vysoky... 😢

frances
7. jan 2011

@miminkad aj uzivas nejake lieky?velmi ti drzim palce,aby sa ti upravil 🙂

miminkad
8. jan 2011

@frances od vcera som zacala uzivat parlodel,dufam,ze to pomoze a nebude mi byvat zle.vcera to este relativne slo,tak som zvedava,aky bude mat dnes efekt.dakujem za palceky 😉 aj ja drzim palceky,aby vsetko dobre dopadlo 😉 kolky si teraz tyzden?

dendika
9. jan 2011

ahojte dievčatá, viem, že možno sem budem písať trošku o inom probléme, s akým sa potýkate vy, ale v jadre veci nás trápi to isté. Aj ja mám zvýšený prolaktín, tento cirkus sa začal po tom, čo som svojho (vtedy desaťmesačného) synčeka prestala kojiť. Odstavil sa mi sám, problém nebol. Mliečko vymyzlo samo. No po niekoľkých mesiacoch sa mi začalo tvoriť znova. Brala som homeopatiká, lieky. Potom to prestalo. No teraz pri braní antikoncepcie sa mi zrazu zväčšil jeden prsník, nahmatala som si v nom uzlíky ale tušila som že sú to mliečne žľazy, to mi potvrdil aj lekár a predpísal mi Norprolac. Ten ale nezabral. Teraz mám prsníky zväčšené oba, antikoncepciu som musela dobrať už začatý cyklus, len mám obavy, či norprolac nemohol znížiť učinok antikoncepcie. Môj lekár ma na to vôbec neupozornil, lenže ja som už vyše mesiaca nedostala menzes. U mňa to bolo vždy rozhádzané, a nemenštruovala som pred antikonc. skoro vôbec. Tak neviem, či sa mám znepokojovať. Nikde som sa nedozvedela odpoveď. Bolia ma prsia, len neviem, či kôli prolaktínu či kôli čomu. Poraďte mi prosím. Ďakujem. Všade je písané že v prípade liečby Norprolacom treba používať spoľahlivú antikoncepciu, len neviem, či je tým myslená aj hormonálna antikoncepcia. Dieťatko by sme teraz neplánovali. ďakujem za každú odpoveď. a všetkým čo sa snažíte o bábätko držím palčeky.

michellina
21. jan 2011

Ahojte dievcata, dufam, ze sa najde niektora, ktora mi odpoviete, vidim , ze tato tema uz moc ziva nie je :(
Minuly tyzden mi zistili vysoky prolaktin, vraj absolutna hodnota, ale neviem kolko, nepytala som sa. Beriem Pardolel, bojim sa tych priznakov, som strasne nervozna (teraz by mi snad vysiel Prolaktin este viac ) 😅 z tej nervozity, zacala som uzivat tri dni iba 1/2 tabl vecer potom aj rano 1/2tabl a potom celu, myslite, ze ked j to takto postupne, nebude mi tak zle? Zatial som ok. a je mozne, ze sa to vylieci aj napr. do mesiaca - dvoch alebo je to dlhodoby proces? Strasne chceme mimino, ale ja som v hrozno strese a bojim sa, ze ani Pardolel nepomoze na znizenie...

brundik
21. jan 2011

@michellina Michel, neboj se niceho dopredu, at si nedelas ze zivota zbytecne peklo 😉 Urcite je lepsi zacit postupne. To jak ti bude nebo nebude se da tezko odhadnout, nezbyde ti nic jineho nez postupovat podle pokynu doktora. Kdyz ti bude spatne, muzou se zkusit jiny leky 😉 Ja jsem brala kde co na prolaktin parlodel i medocryptine, uplne stejne leky, stejna ucinna latka i jeji davka, po jednech mi bylo fakt soufl a po druhejch vubec. Nekdo snasi dobre to a jinymu to zas vubec nemusi sednout. Takze at ti kdokoli napise cokoli, nemusi to vubec nic znamenat 😉 A stejne tak i lecba, lidsky organismus je neco tak neuveritelne sloziteho, nekdo se vylecil opravdu za mesic a nekdo ne, je to individualni. Ale nejdulezitejsi je, ze se vi problem a muze se resit 😉 Tak zkus zachovat klid 😉

jemi
21. jan 2011

@michellina Ahoj já to měla zvýšené jen trochu a doktor mi předepsal 1 tabletu týdně (2x od ms do ovu). Jestli začínáš pul tabletkou mělo by to být v pohodě. Po první mi bylo tak zle, že jsem nejdřív myslela, že pojedeme na pohotovost(nevěděla jsem že je to takový driák-vzala jsem si ji asi v 19 hodin večer mě trochu bolela hlava, ráno jsem vstala, cestou do koupelny se mi zatočila hlava, tak jsem se dopotácela do obýváku na gauč, tam sem asi 10 minut ležela a když jsem chtěla vstát tak se mi znovu točila hlava, z toho točení mi začalo být špatně, dokonce jsem se pozvracela, manžel mě pak odnesl do postele a tam to bylo v pohodě, takže jsem si vzala volno a celý den ležela v posteli), druhá tabletka byla lepší, už se mi jen asi půl dne točila hlava a po 3 tabletce mi nic nebylo. Teď doufám, že ten prolaktin bude v pořádku, ale dotěd nechápu proč mi předepsal celou tabletku, nebo mě alespon mohli upozornit, že to lidi špatně snášej.

anastacia242
21. jan 2011

ahojte,
tiez mam zvyyšený prolaktín, ale len hraničny 18, snazime sa o baby, beriem parlodel od decembra a bola som na kontrole teraz pred 2tyzdnami a znizil sa mi prolaktin na 10, beriem 1/4 vecer, avsak zacala mi zmätkovat menstruacia, meskala 10dni a aj tak nekrvacam len jemne skor ako vytok, pritom mam bolesti prsnikov a podbruska...Babytest je negat., tak sa znepokojujem, ved PARLODEL mi ma pomoct a nie uškodiť, ze nakoniec nemam ani menštruaciu? ani nie som tehotná? ☹ ☹ ☹
Má niekto podobné príznaky? Doktorka mi kázala počkať ešte, ale dokedy?!

anastacia242
21. jan 2011

@michellina ja beriem parlodel a nieje mi vôbec zle, nepoznám žiadne príznaky, neboj 😉 😉

brundik
22. jan 2011

@anastacia242 to je super, ze takhle reagujes na leky. A kdyz klesl prolaktin, co ostatni hormony, kdyz ms takhle hapruje. Kdyz leky beres od prosince, tak je to jeste pomerne kratka doba, asi by bylo rozumne, kdyby dr provedla utz, aby bylo jasne, jestli ovulujes.

anastacia242
22. jan 2011

no kazala mi pockat a teraz vlastne ani neviem ako si mam sledovat ovulaciu, ked ani nemam poriadne menstr. to by som k nej musela chodit cely mesiac 😀 počkam uvidim, 8.2 idem na gyn.tak uvidim co mi povie...

brundik
22. jan 2011

@anastacia242 Ja jsem si merila bazalni teplotu. Doktor ovu zjisti z hormonalniho profilu nejlip kdyz je to 3 az 4 x za cyklus a zaroven by mel delat utz, protoze hormony muzou vypadat spatne a ovu presto je, aspon to byl muj pripad.