Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

zajdav
25. sep 2007

Ahoj Brundik, přečetla jsem si Tvůj příspěvek z 30.8. hned jak jsem odeslala ten svůj 🙂 , konzultovala jsem svůj prolaktin ještě s jiným endokrinologem a norma je opravdu různá. Nicméně se se svojí hladinou příkláním nejspíš k bylinným kapičkám. Díky moc za odpověd. 🙂

emjee
25. sep 2007

susal snž Dnes o 10:53
Ahoj, mám dotaz:

při hormonálním rozboru krve mi byl zjištěný zvýšený prolaktin, asi 3x. Teď v pátek jsem vzalůa první tabletku Dostinexu. Zatím ho snáším dobře, ale od včerejška mě svědí prsa a je mi nepříjemný dotek na ně.

Spíš se mi ale jedná o to, že teď jsem měla 3x po sobě v rozmezí vždycky asi 10 dní špinění, trvalo asi 5 dní, teď pokračuje výtokem. Setkal se s tím někdo? Může to souviset s tím prolaktinem?

Jo a kvůli tomu prolaktinu nemám ovulaci, případně jen nějakou nepovedenou.

Děkuji za odpovědi.

smiledra Dnes o 12:09
Susal, to spinenie zrejme bude od niecoho ineho. Vidim, ze si od Brna, doporucujem Ti navstivit tam zajtra jednu prednasku gynekologa, v IP Ti napisem presne, kde a kedy sa to kona. Mozes sa na to opytat odbornika, ktory sa zaobera aj alternativnou liecbou v gynekologii, urcite dobre poradi.

kristi855
4. okt 2007

caute baby aj ja mam problem s prolaktinom.mala som ho trojnasobne zvyseny.uz je tomu 2apol roka co sa na to liecim.teraz som ich vysadila lebo mi uz bolo blbo.citila som sa dobre ale po poslednych testoch ho mam znova zvyseny.vraj je to dlhodoba liecba.

nelly3
4. okt 2007

ano, mas pravdu kristi855 je to dlhodoba liecba, aj ja som mala zvyseny pred 1,5 rokov, ale ja som ho mala len trosku zvyseny a doki povedal, ze to moze byt aj zo stresu. brala som tabletky asi 3 mesiace /nenapadne ma teraz ten nazov 😒 / a dr. by ti mal povedat, kedy ich mas vysadit lebo to su hormonalne tabletky. poznam jednu babu co mala tiez zvyseny prolaktin/nemohla otehotniet/ a uz ma babo. 🙂

kristi855
11. okt 2007

ja viem ze su to hormonalne tabletky.min.rok ma poslala aj na rengen hlavy no nastastie som ho mala cisty.mne povedala ze ta liecba bude trvat aj 3roky a moze aj viac.ja tie tabletky beriem uz dva a pol roka.dakujem za odpoved nelly3.

ka.te1
11. okt 2007

Tak mě už se podařilo pomocí léků (Medocriptine) hladinu prolaktinu snížit, ale MS mám pořád nepravidelné, teď už na ně čekám dokonce 40 dnů 😢
Ach jo..... ☹

iwannuska
11. okt 2007

Ahojte!Zatial sa nesnazime o mimi, ale asi pred tromi rokmi som zistila, ze ked si stlacim bradavku, tak mi z nej vyteka taka mliecna tekutina. Lekar mi vzal krv a zistili mi zvyseny prolaktin. ☹ Uz to mam od 18 rokov (3roky) a stale som mala vysledky zle!az teraz mi lekar povedal, ze vysledky su v poriadku, ale ta tekutina mi stale vyteka!Bola som aj na sone prsnikov a tam tiez vsetko ok!Tak som z toho nestastna, ze lekar to uz liecit nebude a ze tam je stale nieco v neporiadku!Zajtra idem zmenit lekara, takze som zvedava co mi povie ten. 😢

susal
12. okt 2007

Ahojky, máte někdo zkušenost s Dotinexem? Beru 1 tbl 3 týdny, teď jsem si měůla vzít půlku kvůli nežádoucím účinkům, ale je mi tak zle, že mi dotorka řekla, že mám týden vynechat. Na letáku se píše, že NÚ mají ustupovat, ale mně se zhoršují. Začalo to pálením a bolestí prsou, pak se přidala nevolnost a zácpa a teď mám nízký tlak a motá se mi hlava. Včera večer jsem měla tlak 97/56. Máte s tím někdo zkušenost? Doktorka mi doporučila slané oříšky a víc solit.

veracruz
21. okt 2007

Ahojte. Tiez mi zistili vysoky prolaktin. Dostala som Parlodel, 1/2 tabletky vecer. Citam aj tu v diskusii aj v letaku o vsakovakych neziaducich ucinkoch a mne nic nie je. Tak som si nie ista, ci je to v poriadku 😀

zuzi22
21. okt 2007

Veracruz,tak to bud rada,ze ti nic nieje 😉
Ale urcite zalezi aj od davky.Ja som zacala hned s 2 tabletkami na den,no a ver mi,nebolo mi do smiechu 😝 😀

veracruz
21. okt 2007

zuzi, ja som prve dva dni mala dokonca len stvrtku a aj tak mi lekarka povedala, ze sa mi mozu triast ruky a brutalne ma boliet hlava...

zuzi22
21. okt 2007

Tak to je dobre,ono sa to asi aj tak ma,zacat postupne.Neviem preco mne nasadil hned dve a potom mi to znizil na jednu,lebo prolaktin som mala uz pod normou.Ale teraz beriem norprolac a ten je vyborny,vôbec mi z neho nieje zle a vraj je lepsi ako parlodel,tak uvidim,beriem ho len mesiac

veracruz
21. okt 2007

Mne dala pol tabletky hlavne preto, ze nemozem lieky zatazujuce pecen, co parlodel je... pozerala som norprolac a ten by som nemohla absolutne...

lendiiik
22. okt 2007

Ahoj holky, jen zběžně jsem pročítala Vaše příspěvky (jsem totiž v práci 😉 ) a koukám, že o prolaktinu tu píšou jenom ženský.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se některá z Vás s tím setkala u chlapa. Dělali nám spermiogram. Máme snížený množství spermií 24.mil (což už je teď ale jakžtakž v normě, protože se snížila hranice ze 40 mil.) a k k tomu jsou ty mršky málo pohyblivý. Manža začíná brát Selen,Zinek, Karnitargin a dostal ještě MEDOCRIPTIN právě, protože mám vys. prolaktin.

veracruz
22. okt 2007

Ahoj lendiiik, moj manzel ma sice malo spermii, ale prolaktin ma v poriadku, takze v tomto Ti neporadim 😒

brundik
23. okt 2007

ahoj holky, tak po delsi dobe opet prispivam, protoze jsem prave pred chvili dorazila od doktora s novymi vysledky. Delali mi dalsi 2 odbery a vysledek: prvni odber patologicka hodnota 34 ng/ml a druhy odber normalni fyziologicka hodnota 18,9 ng/ml. Ja jsem teda pripad, vzdycky jsou moje vysledky tak rozporuplne. Takze pan doktor obe hodnoty zprumeroval a s ohledem na drivejsi vysoke hodnoty mi nasadil dalsi leky, nastesti ne Mysalfon, prihledl k tomu, ze mi po nem nebylo uplne dobre. Dostala jsem Dostinex, ktery pry funguje na jinem principu, musim prostudovat navod. V lednu po dobrani prasku mam prijit zase na kontrolu prolaktinu a kdyz uz bude nizko. Pripadam si jako pokusny kralicek.
Susal, az zacnu uzivat, dam vedet, jak Dostinex snasim. Doufam, ze uz je ti lip. Ten tvuj tlak je teda pekelne nizky 😒

vivera
autor
23. okt 2007

ahoj verakruz, norprolac su vazne take zle?

brundik
23. okt 2007

Lendiiik, manzel ma spermio v poradku, hodnoty sice nevim, vim jen, ze OK. Takze taky neporadim. A muzu dotaz? Pokud spermio vyjde hur, automaticky posilaji manzela na odber krve? Ja jsem se s tim jeste nesetkala, ale je to rozumne, protoze to souviset muze.

veracruz
23. okt 2007

vivera, norprolac by boli zle pre mna, pretoze velmi zatazuje pecen

brundik, mojmu manzelovi brali krv, pretoze mu viackrat vysiel spg zly a chceli si byt isty, ze to nie je nic hormonalne...

lendiiik
24. okt 2007

brundik: my jsme byli na spermiu poprvé a ještě než jsme šli do oné místnosti výrábět vzorek tak vzali manželovi krev. Já si myslela, že je to tak vždycky 😲 , ale koukám, že asi ne. Manžel dával jenom sperma, ne krev?

uci
24. okt 2007

no ja som sa ta to prave tiez chcela opytat, lebo nam uz viackrat vysiel SPG nie velmi dobry - velmi podobny (ale zase nie nejako tragicky) a nic take nam nenavrhli, aby siel manzo na krv ... vzdy ho poslali len k urologovi, tak ma to tiez zaujima ako to je? a to chodime do centra, tak tam by to hadam odporucili keby nieco take prichadzalo do uvahy - predsa uz musia mat nejake take skusenosti, alebo sa mylim???

eflorana
24. okt 2007

srdecne vas zdravim,
o babo sa s manzelom "pokusame" asi 3 roky, zatial som si velku hlavu
z neuspechu nerobila, brala som to sportovo: bude-nebude, ved este mame cas/aj napriek tomu ze uz mame obaja 30/Bola som na vysetreni ci je vsetko v poriadku a zistujem ze obohatim vasu skupinku o jedneho clena 😔 Zatial som absolvovala iba dva odbery/hladina hormonov/, zajtra ma caka treti. výsledok viem iba z prveho odberu prol= 65.podla toho co som tu vsetko citala to asi nebude take jednoduche ako mi hovoril lekar, bude to asi dost dlha cesta za vytuzenym cielom. drzim vam i sebe palce. 😉 😉

deninka07
25. okt 2007

ahojky - ja se taky přidám do diskuze
manž. měl spermiogram také špatný - málo sperm.,podruhé ještě míň ☹ Tak nás moje dr. poslala do Sanusu do Pard. a zde hned při první návětěvě napsal Dr. žádanku na krev do genetické labor.Když jsme si tam volali pro objednání,tak řekli,ať přijdeme oba - že udělají rovnou genetické vyšetření nám oběma.Už jsem psala v jiné diskuzi,že nechápu,proč ho poslalai na genetiku - už jedno dítě máme.
Jinak já mám prolaktin také vyšší - 38,a dostala jsem Dostinex,1.měsíc 2xtýdně 1tabletku a 2.měsíc 1 tabletku týdně.V centru mi pan doktor poradil,abych 2.měsíc brala místo celé jen půlku tabletky.Prý když se hodně sníží,že se zvyšuje těžko...Také chodíte na oděr 3.den při menstr.?

kristi855
25. okt 2007

ahojte.takze po troch rokoch liecby prolaktinom mi dnes doktorka predpisala norprolac citam ze su velmy zle stravitelne.no ja dufam ze nie horsie ako parloder.lebo stym som mal velke problemy ja

uci
25. okt 2007

kristi855 - je to asi dost individualne, ja beriem norprolac zatial 14 dni a desne som sa bala zobrat tu prvu tabletku, predstavovala som si hororove scenare ale zatial (klop, klop) je to vcelku v pohode, som iba totalne ospala ale aj to uz prechadza, takze neboj sa toho, proste to vyskusaj 😉 a vydrz tie prve dni

libeth
25. okt 2007

ahojte, chcela by som sa len spytat. Zatial mi ziaden lekar nepovedal, ze mam alebo nemam zvyseny prolaktin. Len by som chcela vediet ci sa to aj dako prejavuje, bolesti, vytok z bradavky... alebo je to cisto len z krvi zistene? Dakujem.

uci
25. okt 2007

ten vytok z bradavky byva dost casty priznak, ja som to ale nemala, mne sa to prejavuje velmi dlhymi a nepravidelnymi cyklami (od 40 do 90 dni) a len obcasnou ovulkou (ak vobec bola),
ale tie dlhe a nepravidelne cykly nemusia byt len z prolaktinu ale aj z inych dovodov, takze najlepsie je ist na tu krv a tam to mas jasne, ze kde je problem

veracruz
25. okt 2007

libeth, ja som mavala MC asi 28 dni a potom raz za cas nejakych 37 dni a este som mavala anovulacne cykly (meriavala som si BT).

kristi, ja teraz beriem parledol a nastastie nemavam ziadne potiaze. Rano mi obcas byva trochu zle, ale zajem si par piskotiek a je pohoda.

brundik
25. okt 2007

Lendiiik, manzel daval vzorek spermatu, dostali jsme pokyny pro odber a prepravu, takze vse probehlo doma, ja jsem jen vzorek odnesla na vysetreni. Krev po nem nikdo nechtel.

brundik
25. okt 2007

Libeth, vysoky prolaktin se casto projevuje nepravidelnymi casto anovulacnimi cykly a vytokem z bradavek.
Ja mam cykly pravidelne 26-28, ovulacni, merim si BT a navic zjisteno i na UTZ, vytok z bradavek nemam, takze jsem bezpriznakova a prolaktin mam vysoky. Mozna jediny priznak, ktery s tim muze souviset je bolestivost prsou nekdy i tyden pred MS.
Takze priznaky muzou byt, ale taky nemusi byt zadne.