Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
12. mar 2008

No, holky super 🙂 Pripadam jsi najednou jak v uplne jine diskuzi. Konecne se zacalo darit 😵
Uci, jasnacka, dam vedet, potrebuju hodne palcu na drzeni 😉 To pristi utery budu snad neco vedet.

tanika.t
12. mar 2008

áno ,je to super vedieť o tých pozitívnych prípadoch a nových tehuľkách 😉

tanika.t
13. mar 2008

ahojte,babenky! 🙂

ako sa dnes cítite,keď máme tak "super" počasie? 😉

annaanna
13. mar 2008

tanika - ako vplýva prolaktín na tehu?

tanika.t
13. mar 2008

ani, keď sú jeho hodnoty vyššie ako by mali byť,môže byť slabá ms(ja som mala),vedie to až k zastaveniu( v jan. som dostala ms až po vyvolávačke)..a keď je teda vysoký PRL,tak telo si myslí,že je tehotnosť,ale tá nie je...
takže vlastne vysoký PRL bráni otehotneniu.. taktiež vplýva na kvalitu valíčka,činnosť ďaľších hormonov-ja som mala aj nízky progesteron.

ty máš horm.profil v poriadku?

annaanna
13. mar 2008

no ja som si ani nedala robiť HP, možno ho robili v iscare, to neviem, brali krv dosťkrát na rôzne účely, ale či spravili celý HP to neviem.
boooože to je toho tooooľko, že hrúúúza... 😀

tanika.t
13. mar 2008

to veru je 😀

helik3
14. mar 2008

ahojky holky,

tak patřím do Vašich řad 😖 Včera jsem se dozvěděla, že mám zvýšený prolaktin - 804. Dostala jsem na to Dostinex-neberete ho některá? 😉 Asi to bude celkem síla, má se brát jenon 1 tbl. za týden 😉

brundik
14. mar 2008

Helik, ja jsem ho brala (ja uz vlastne brala na prolaktin kde co 😒 ), snasela jsem ho v pohode, jen si zapamatovat, kdy uz je tyden pryc 😀

helik3
14. mar 2008

ahoj brundík 😉 no to já si budu muset přednastavit upomínku do mobilu, jinak nemám šanci 😀 😀 😀

A tobě nepomohl?? jak dlouho se s tím zatraceným prolaktinem léčíš??

brundik
14. mar 2008

Helik, se zatracenym prolaktinem mi prijde, ze uz se lecim zatracene dlouho 🙄 Docela mi prolaktin upravil, po dobrani Dostinexu jsem byla na horni hranici, coz ale porad neni zadna slava. Ted uz aspon pujdu na laparku 🙂

helik3
14. mar 2008

Aha, a můžu se zeptat kolik si měla hodnotu na začátku a kolik po léčbě?? A jenom tento problém si měla?

Kdy jdeš na tu laparku? Snad se něco ukáže 😉

A nemáš v profilu, že se snažíte o mimíse, takže zatím se snažíš dát dohromady a pak ho zkusíte? Nebo už se snažílkujete? 🙂

Jsem ale zvědavka zvědavá, co?? 🙂

brundik
14. mar 2008

Helik, prolaktin je strasne promenlivy. Kdyz me zjistovali prolaktin zaroven s HP, tak jsem behem jednoho cyklu mela hodnoty od 30 do 90 ng/ml. zaroven me zjistili ostatni hormony dost nizke, ale to muze mit za nasledek prolaktin, pro me bylo nejdulezitejsi, ze i pres ty moje zjistene hormonalni hruzy ovuluju, MS chodi jak hodinky a ovu podle BT taky 🙂
Po trech ruznych lecich jsem mela prolaktin od 12 do 38 ng/ml.
O mimco se snazime, to je jasnacka, jinak bych se nedostala k takovym vysetrenim. Doktori neco zacnou resit vetsinou az po roce snazeni.
Desne me stvalo, ze se to s tim prolaktinem takhle vleklo, protoze si myslim, ze hlavni zadrhel je jinde. V 15 jsem mela komplikovane operace v brise se zanetem pobrisnice a chtela jsem udelat laparku co nejdriv. Tak uz jsem se dockala.

helik3
14. mar 2008

Aha, tak to je ta laparka na místě ☹ To znám, ten můj gyndař mi nechtěl udělat HP ani po 11-ti měsících, že prý není ještě třeba, tak jsem šla jinam 😉

No vidíš a já sama neovuluju ani mi nechodí sama MS ☹ Jo holt každá to má jinak ☹

Mně říkal že ostatní hormony ok (teda v rámci HP), jenom ještě LH je na horní hranici, tak nevím. Samo, že doufám, že toto je celý náš problém 🙂

Kdy jdeš na tu laparku?

brundik
14. mar 2008

Trosku jsem se zabrala do prace. Zatim nemam termin, neco blizsiho se dozvim pristi tyden v utery. Musim v praci dodelat naky veci a bezet domu, frcime na vikend pryc. Tak papa 😎

helik3
14. mar 2008

Tak ahoj brundíku, pěkný víkend 😉

Jestli to nebude ostatním vadit, tak bych k Vám taky občas do tématu "zašla". Mně teda čeká příští cyklus IUI - to už bych měla mít ca 6 tabletek Dostinexu v sobě-tak třeba.... 😎

brundik
14. mar 2008

Uz jsem chtela byt pres hodku pryc a jsem porad v praci.
Helik, co by to vadilo, je dobry mit s kym probrat problemy a starosti 😉 Budu drzet palcaky, aby se podarilo IUI 😉

helik3
14. mar 2008

díky, docela se i těším 😉 třeba to konečně vyjde 😉

Ale jsem strašně ráda, že vím na čem jsme a že se něco děje - nic není horšího než nejistota 😖 Myslím, že je to u tebe to samé, viď?? Konečně se něco hýbe a konečně se tomu našemu "snu" začneme přibližovat 😀

A po laparoskopii se uvidí co Ti navrhnou, co??Hmm, podle toho co se ukáže...... Jak dlouho se snažíte?

Já jsem v práci do půl čtvrté, pak peláším nakoupit a dom.

Doma nemám net - naštěstí - si alespoń taky o víkendech od koníkování odpočinu 😀 😀 😀

brundik
14. mar 2008

Presne tak, hlavne, ze se neco deje. Ta nejistota je porad, ikdyz se neco deje, ale jinac to nejde. Rozhodne si myslim, ze laparka je u me rozhodujici. Blizime se ke dvou rokum snazeni, ale je fakt, ze to nijak nehrotime, rozhodne na to nehupsnem, kdyz ocekavam ovu, ja to proste nedokazu, ale vetsinou mam kolem ovu vetsi chut, priroda si to umi zaridit 😀
Ja uz jsem mela byt fuc, mam pres tyden nadelano, ale bohuzel se to nepovedlo, ale ted uz fakt mazu.
Paradni vikend preju vsem 😎

helik3
14. mar 2008

hm, to znám, tak to mně taky moc nejde takovýto: táto hup na to, teď je to vono 😀 😀 Ale protože jsem neměla ovu, tak to bylo asi jedno 😀 Pak když jsem začala brát clostík, tak jsem musela i měřit i chodit na UTZ, tak jsem zjistila přesně kdy je ta "nejlepší" chvíle -a i když jsem na to měla normálně přirozeně chuť-nebylo to ono 😖 Tak jsem teď měřit přestala, jenom mě to stresovalo-myslím 😎

No, mně bude třicet za dva měsíce, tak už jsem jako chvílema i hrotila 😖 ale je to spíš takové nárazové 😎

Tak taky přeji krásný víkend 😎

dadya
14. mar 2008

Ahojte, som tu nova a citam, citam ... a vela veci sa dozvedam. Tiez mi diagnostikovali vysoky prolaktin 55. Po magnetickej rezonancii mi zistili nalez na/pri hypofyze, tak som z toho trosku vedla. Zajtra zacinam brat medocriptin, taksa na to trochu psychicky pripravujem. Viem, ze ste tu vacsinou kocky, ktore chcete otehotniet, ale snad mi poviete, ako je to s tym medocriptinom? da sa zvladat?
a este jedna podotazocka .. kde sa daju najst udaje o tychto liekoch a chorobe? lebo hladam a vyhodilo mi stranky s tymito diskusiami.

Pekny vikend a prosim napiste aj mne nieco pozitivne, nech nedepkujem 🙂

luciakubista
15. mar 2008

ahoj dadya,
ja som mala tiez vysoky prolaktin a brala som mysalfon asi 1 rok a potom mi predpisali medocriptine.Tiez som sa bala ho brat,ked som citala tie neziaduce ucinky,ale ked ho vezmes pred spanim je to uplne v pohode. Ta choroba sa vola hyperprolaktinemie,ked si to zadas do vyhladavaca,tak ti urcite nieco vyhodi. Ja som brala medocriptine asi tak 4 mesiace a potom som otehotnela 😉
http://www.prolaktin.cz/

mimusa4
15. mar 2008

ahojte, ja užívam norprolac. len by som chcela vedieť, že ako ho dlho asi budem užívať..? každá tu spomínate iné lieky, tak neviem..možno mi aj poradíte, škoda, že sa musí stále na všetko čakať 😖
dúfam, že to bude stáť za to 🙂

dadya
15. mar 2008

Ahoj luciakubista,
dakujem za info, idem si to trosku nastudovat, nech viem, na com som 🙂

luciakubista
15. mar 2008

ahoj mimusa,
neviem,mne bolo povedane,ze dovtedy pokial neotehotniem,lebo vyssi prolaktin moze blokovat ovulaciu.Ked chces byt tehu,tak to budes mat stejne. Ja som ho brala,bola tehu,potratila,,nebrala som nic,potom mi zas zistili,ze je vyssi,tak opat nasadili a teraz som zas tehu,tak snad uz je to dobre. 🙂

tanika.t
16. mar 2008

mimusa,aj ja beriem norprolac, od zajtra prechádzam na 75mg balenie-trošku mi je nevoľno večer,keď si ho dám,trošku ma berie do spania-ale dá sa to vydržať... ty ho ako zvládaš? a ako dlho ho berieš?

helik3
2. apr 2008

Ahoj holky,

oprašuji zapadlé téma 😉 To už máte všechny prolaktin v normě?? 😀 😀 že nikdo nic nepíše 😀 😀

Zajímalo by mě, jestli náhodou někdo neberete nebo jste nebral Dostinex na snížení hladiny prolaktinu a za jak dlouho ca zabral tak, že byla hladina v normě a jestli se Vám pak zadařilo přirozeně?? 😉

Za jak dlouho po nasazení léčby Vám udělali kontrolní test??? 😉

tanika.t
2. apr 2008

helik,my sme sa nejak presunuli do témy norprolac 🙂
ale napíšeme aj sem,kvôli tebe 🙂
dostinex nepoznám,takže neviem povedať,ja beriem na prolaktín norprolac-zajtra si mám zavolať o výsledky,či sa jeho hladina upravila,tak potom ti napíšem-

helik3
2. apr 2008

díky tanika.t - hehe asi založím téma Dostinex, když se všichni rozprchli 😉

A jak dlouho bereš ten norprolac? A po jaké době Ti budou dělat tedy zítra ty kontrolní testy?

tanika.t
2. apr 2008

ale asi dostinex a norprolac majú rovnaký účinok,len iný názov
zajtra už budú výsledky,či sa znížil a beriem ho od 11.marca