Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

google
28. máj 2008

ahojte dievcata. chcela by som Vas poprosit o jednu informaciu - ked je hodnota nejakeho vysetrenia uvedena v jednotkach ug/l - je to to iste co ng/ml? su tieto jednotky zhodne? vopred dakujem za info.

tanika.t
28. máj 2008

ahoj google,čo nové?

google
28. máj 2008

ahoj Tanicka, nic dokopy. Ty sa pochval. Nevies nahodou odpoved na moju otazku vyssie?

tanika.t
28. máj 2008

neviem,či je to to isté..ale to ani nie je tak dôležité..dôležité je,že sú hodnoty v poriadku..ty máš vysoký prolaktín?

google
28. máj 2008

nejde o moj prolaktin. len citam vysledky z krvi - ine hodnoty. a niekde je uvadzane pri tej istej hodnote ng/ml a niekde ug/l a potrebovala by som vediet, ci sa jedna o rovnake hodnoty alebo nie.

tanika.t
28. máj 2008

mne dr.povedala,že každý labák to meria v iných jednotkách-niekedy má aj iné tabuľky..ale na konci výsledku je napísané,či sa pohybuješ v tom rozmedzí..takže ja si pozerám hlavne to a ešte sledujem,či som tesne nad limitom,alebo v strede hodnoty...máš zlé výsledky?

google
28. máj 2008

pisala som ti IP.

google
28. máj 2008

no uz som to nasla na nejakych anglickych strankach - mala by to byt zhodna hodnota.

tina55
29. máj 2008

Nevie je to dost podivuhodne ale zistili ze mam 2x vyssi prolaktin ako je max hodnota v marci endokrynologicka povedala ze to treba riesit lebo pri tej hodnote neotehotniem.nemala som cas behat po doktoroch tak ze to zacnem riesit az na buduci msiac jun ALE nic neriesim lebo som zistila ze som tehotna asi 3 tyzden prolaktin neprolaktin.

katulikzlatulik
29. máj 2008

Ahojte baby, mne na 10.den zistili, ze mam zvyseny prolaktin 16,1 a na 20.den som mala 11,3 co je v norme, lebo max. je 13,4. Myslite si, ze je to velke zvysenie prolaktinu? Doktorka mi predpisala medocriptine aj duphaston... duphaston beriem uz 9. den, ale medocriptinu sa bojim... uvidim, ked teraz dorazi mrcha, tak ho nasadim... ale ovela radsej by som bola keby nedorazila mrcha a nemusela sa dopovat umelymi hormonami!!!
Co si myslite, je to velke zvysenie prolaktinu? Lebo moja doktorka tvrdi, ze je... tha ja neviem a vy?

tina55
29. máj 2008

katulikzlatulik ja som mala prolaktin 27,5 referencne hodnoty su do 13,4ng/ml a aj tak to bolo jedno a som ostala tehotna este skor ako som zacala brat nejake lieky.

katulikzlatulik
29. máj 2008

tina to vazne? TAK TO JE SUPER SPRAVA!!!! a mala si pravidelne kramy? lebo ja nemam pravidelne... a zevraj kvoli tomu... a preto ani neviem, kedy je alebo nie je ovu :(

brundik
29. máj 2008

Tina, to je super, gratuluju k te nej zprave 😵
Holky, kazda laborka ma jina kriteria, je to divny, ale je to tak. Nekde maji normu 20. Takze by prolaktin kolem 16 vubec neresili lekama.
Katulik, nevim co je velke zvyseni prolaktinu a co ne, ale ja treba mela behem jednoho cyklu hodnoty od 30 do 90 ng/ml. Takze jsou rozhodne i vetsi vykyvy 😉
A k medocriptinu a vubec lekum, ktere se predpisuji na snizeni prolaktinu, jsou to latky, ktere hormony ovlivnuji, ale hormony samy o sobe to nejsou. Vetsinou se jedna o nejake namelove alkaloidy. Ale urcite s branim Medocriptinu pockej dokud nedorazi MS. jistota je jistota 😉
A jeste k pravidelnosti, je to strasne individualni. Ja jsem pri posledni kontrole mela prolaktin 130 ng/ml a MS chodi 27 plus minus 2 dny.

katulikzlatulik
29. máj 2008

Ahoj Brundik,
dakujem za radu... urcite pockam s tym Medocriptinom, lebo je to poriadne svinstvo... ale co nespravime pre babo, no nie?
a inac-zavinac ako dlho sa snazilkujete vy?

brundik
29. máj 2008

Katul, ted v kvetnu to jsou akorat dva roky, ale predpokladam hlavni problem jinde nez v prolaktinu a uz brzo budu vedet vic, protoze ted v cervnu me ceka laparka 😉
Vsechny leky na prolaktin nejsou nic moc, ale nekdo je snasi v pohode a nekdo ne. Ja uz beru 4 leky, dvoje byly uplne v pohode a dvoje nic moc. A zajimavy je, ze lek s uplne stejnym slozenim (Parlodel a Medocriptin) jsem ze zacatku snasela jeden OK a po druhym mi bylo tak desne mizerne, ale nastesti jen dva dny. Pak si telo zvyklo. Tak a ja padim z prace, papaa 😎

katulikzlatulik
30. máj 2008

Ahoj Brundik, DRZIM TI VELMI VEEELMI PRSTEKY NA LAPARKE!!!
NADEJ ZOMIERA POSLEDNA!!! Ja som teraz v takom stave, ze mozno aj som tehu... zatial mam tri priznaky aj som si robila test dnes (24.den) a mala som jednu brutalne ruzovu ciarku a ta druha bola trosku ruzova, ale videli sme ju tam... tak pevne dufam, ze ochvilu bude aj ta druha brutal ruzova 🙂
A ked nie, tak mozno nabuduce 😉 Proste sa to snazim brat v pohode... je to tazke, ale MY SA NEVZDAME, vsak?!

emjee
2. jún 2008

lulu1502 • Dnes o 16:53
Ahojte viete mi niekto poradiť? Dnes som bola u doktora lebo som mala vitok z prsníkov. Čítam tu že ak je zvýšená tvorba prolaktínu nebudem môcť otehotnieť,Je to pravda?

marcaradko • Dnes o 17:05
v snazilkach je tema vysoky prolaktin.tam by si mala o tom nieco najst.ja som mala,tento problem nedavno,ale to som bola po potrate a nabehlo mi mlieko.ked som gyn. povedala,ze si myslim,ze som ho mala zvyseny pred tehu(nakolko som mala vsetky priznaky),povedal,ze to by som neotehotnela.brala som proti prolaktinu-medocriptine,hormonalne tabletky.mlieko sa prestalo sice tvorit,ale mam dalsie problemi,ktore s tym nesuvisia,takze neviem co bude dalej.

brundik
2. jún 2008

Lulu, nejvic by ti mela rict doktorka. Predpokladam, ze te poslala na krev, aby zjistila hladinu prolaktinu. Bohuzel je to pravda, prolaktin blokuju ovulaci, zhorsuje kvalitu vajicka a znesnadnuje uhnizdeni, pralokatin se snizuje leky. Drzim palce, aby se tvoje telo dalo co nejdriv do kupy 😉

michamicha
2. jún 2008

Hmm, já brala medocriptine 2 měsíce, půlku navečer, bylo mi po něm ze začátku fajn, ale po cca 14 dnech jsem "umírala", zvracení, únava, fakt síla, teď mi dr. řekla že jsem OK, ale pro jistotu mi nechala půlku tablety obden, zvracení vymizelo, ale MS nepřišla...už jsem neměla MS od konce dubna ☹ Holky v jiné diskuzi mi radily pít kontryhel, tak jsem ho dneska koupila. Na gyndu jdu až příští týden, tak jsem zvědavá co mi dr. řekne....

brundik
3. jún 2008

Micho, a co ostatni hormony? Pokud je prolaktin OK, tak mas treba nizke hladiny ostatnich hormonu. Kontryhel muze pomoct pri hormonalni nerovnovaze.
S tim Medocriptinem me nestras, ja ho beru uz asi mesic 1 tabletu vecer, tak doufam, ze se mi nevolnosti nevrati, rozhodne ne v takove mire, jako kdyz jsem ho zacala brat.

jansinka
3. jún 2008

Ahoj Emjee!
Mám podobný problém, z prsou mi po stlačení vytéká sekret.Někdy je čirý, jindy až bělavý a to více z levého prsa.U lékaře jsem s tím také byla, vzal mi krev, ale nevolal s výsledkem, což tady v Německu znamená, že je to OK. Tak nevím. Tobě řekl, že když prsa sekretují, že to znamená vysoký prolaktin?Moje mamka je gynekoložka a tvrdí, že pacientky s vyšším prolaktinem ale neměly sekret, což znamená, že sekret nemusí být důvodem rapidně zvýšeného prolaktinu. No jo,ale taky může,že?Volala kvůli tomu svému známému na mamologii a ten jí sdělil, že mnohdy se o nic nejedná a někdy se to stává u žen, co mají mastnější pleť.... 😲 ?????
Vytéká ti z prsou po stlačení anebo samovolně?A jak moc?A z obou stejně?A stále nebo to někdy ustane?A jak dlouho už?

brundik
3. jún 2008

Jansinko, emjee ti asi moc neporadi, nakopirovala sem z jine diskuze dotaz lulu1502, tak se zkus zeptat ji treba pres IP 😉
Nic se neda nejak zobecnovat, lidske telo je tak slozite, ze to nemuzeme nikdy pochopit. Proto jedna holka s prolaktinem 40 ng/ml uz neovuluje a jina ovuluje i pri hodnote 100. Jedne vyteka z prsou sekret a ma prolaktin jen mirne zvyseny a jina prekracuje limit nekolikanasobne a zadny sekret nema.
S tou mastnejsi pleti jsem to nikdy neslysela, prijde mi to zvlastni, jak by mastnejsi plet mohla ovlivnit sekret z prsou 😕 Ale nejsem doktor. Kazdopadne pokud mas sekret z prsou, tak je velka pravdepodobnost, ze prolaktin zvyseny mas.

jansinka
3. jún 2008

Ahoj Brundiku!
Diky za odpověď!Zní dosti logicky,budu se jí řídit.
A propo, ovuluji a menstruuji a to velmi velmi pravidelně! Což má také souvislost s prolaktinem ne?Každopádně v pátek budu volat gyndologivi, jak že ty výsledky teda dopadly, či jsou O.K.
Díky moc. 😉
A co tvé nevolnosti?Už přešly?

brundik
3. jún 2008

Jansi, neni zac 😉
Ja taky ovuluju a menstruuju pravidelne a posledni prolaktin 130 ng/ml! Nevolnosti a to festovni jsem mela jen prvni dva dny, ale nechtela bch to zazit znovu, sly na me mdloby, bala jsem se, ze to se mnou sekne, spatne od zaludku, bleee. Natesti mi pomohl trosku brufen, ale rozhanet jeden sajrajt druhym neni idealni 😒

lulu1502
11. jún 2008

viete mi poradiť já mám výtok z prsníkov brali mi krv a teraz čakám na výsledky.Mám obavy že nebudem môcť mať deti.Rok mám vyoperovanúštítnu žľazu a beriem hormony, môže to s tým nejako spojené?Takže je problém s otehotnením?Mám pravidelný menzes.

lulu1502
11. jún 2008

Já mám tiež výtok z prsníkov môže to byť spojené s tým že rok mám vyoperovanú štítnu žľazu? je problém s otehotnením ak je vysoký prolaktín.Menzes mám pravidelný.

dasule
11. jún 2008

Výtok z bradavek?Zašla bych na vyšetření,buď na gynekologii anebo přímo na mamologické vyšetření prsou.Vysoký prolaktin ovlivňuje těhotenství....hlavně žádný stres...důležité je,jak ta hladina je vysoká,každa laboratoř má jiné hodnoty!!Vysoký prolaktin vás může informovat o špatné fuknci štítné žlázy,proto doporučuji odebrat krev na hormony štítné žlázy a nasadit léky!Hladina prolaktinu se odebírá alespoň dvě hodiny po probuzení,předtím žádný stres a večer když půjdete spát...žádné akční filmy a horory a ani sex.

brundik
12. jún 2008

lulu, uz jsem odpovidala 2.6. 18:18 😉 Nemej obavy, kdyz zatim nic nevis, zbytecne se stresujes. Spousta veci se da resit, hormony stitne zlazy mas nahrazene leky, prolaktin se da upravit leky taky, ale muze to byt zdlouhave. Pockej na vysledky a pak ti doktorka navrhne dalsi postup 😉 Ale hlavne klid, ju 😉

lavazzza
12. jún 2008

Ahoj holky,

dnes jsem byla v Caru a krom milionu věcí okolo,mám zvýšený prolaktin,mám brát Dostinex,berete ho některá?Je mi hrozně zle tak nezvládám všechno číst.

jaruska2702
12. jún 2008

Ahojte,ja som na tom podobne ako väčšina z vás..len neviem ešte čo ma vlastne čaká.Moje problémy začali ked som mala asi 13 rokov,stále ma strašne bolievala hlava..nasledovali rôzne vyšetrenia u rôznych doktoroch.Môj problém vyšiel napovrch až ked som mala 15.Zistili mi Ratkeho cystu na hypofíze.Bola som na operácíí...cystu odstránili a zistili mi vysoký prolaktín..3000.Užívala som takisto rôzne lieky Parlodel-bolo mi hrozne..dalej Dostinex- velký problém s dovozom kvôli registrácíí...Stále mi hladina skákala ako chcela a hlava bolela nonstop.Teraz mám 20,užívam Norprolak,ktorý bol tiež z tých čo mi bolo na začiatkoch strašne zle..ale dnes mi doktor predpísal nový liek-Dostinex,ktorý zmenil názov a stal sa registrovaným aj u nás...tak som zvedavá ako zaberie 🙂 a mimochodom,ked sa mi prolaktín stále neznížil za takú dlhú dobu ako mal,cysta sa mi na mozgu vytvorila znova...stále s nou žijem.Má niekto podobnú skúsenost? Zbavím sa niekedy aj tej bolesti čo dennodenne preživam??...