Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

eki
10. apr 2007

ahojte,
ja som mala tiež zvýšený prolaktín (hodnoty nejakých 570) - pýtala som sa Mudr., tak norma je vraj cca 200-300.Pol roka už užívam po 1/2 tabl. Parlodelu ráno aj večer. Teraz sa mi super znížil na 50. Ale užívať ho musím až kým sa nám nepodarí otehotnieť...
kikusa - dva pozitívne testy? no to teda hádam už môžem gratulovať 😉

kaza
10. apr 2007

eki test s // palickami som mala ja. mne este povedala doktorka, ze ak sa nam nepodari otehotniet da mi este lieky na podporu ovulacie a bude to ok. dufam, ze nam to uz podarilo. doktora ma obj. az na buduci tyzden vo stvrtok - je to strasne dlho ale musime to vydrzat.

eki
11. apr 2007

kaza - prepáč, pomýlila som si meno 🙂. No tak držím palce, nech to rýchlo ujde a nech je to teho.

kikusa100
12. apr 2007

Ahojte,chcem sa vas opytat, ked spinim v cykle asi priblizne v lutealnej faze a nejde o uhniezdovanie vajicka mozem mat poruchu zlteho telieska?Spinim asi 3 dni potom nic potom jeden den a nic a potom pride mrcha a cyklus mam 26 dnovy, da sa upravit na 28 dnovy?Nemozem mat kratku lutealnu fazu na uhniezdenie vajicka?

cucuska
12. apr 2007

ahojte dnes mi lekárka povedala, že mám mierne zvýšenú hladinu prlaktínu. Čo to pre mňa znamená???? že je to málinko ale je to tam ☹ Ale MS mám presna na 28 dní pravidelnú a aj BT si meriam a je to v poriadku ovu u mňa prebieha

mikulka
12. apr 2007

cucosko, jsem na tom stejně. Mírně zvýšený prolaktin v druhé půlce cyklu, v první to bylo ok. MS pravidelnou, ovu podle BZ taky v pořádku.
Ale doktorka mi říkala, že hladinu prolaktinu ovlivňuje také stres, nevyspání či sex.

cucuska
12. apr 2007

mikula aj mne mne to zas zistili v prvej polovici cyklu a na druhý odber idem v pondelok. ale je to len mierne zvýšené. koľko sa snažite o babo? teda ak sa snažite 😉

pollyanna
12. apr 2007

kikusa, v polovici cyklu mozes spinit s poklesu hormonov pred ovulaciou... kratka lutealna faza je ak je medzi ovulaciou a dalsou menstruaciou menej ako 10 dni..

pollyanna
12. apr 2007

cucuska, kludne to mozes mat aj zo stresu...

cucuska
12. apr 2007

pollyanna takže by to nemalo nić znamenať, keď to bolo len mierne zvýšené?????

mikulka
12. apr 2007

cucusko, snažíme se od prosince 06. Také jsem to měla jen mírně zvýšené, tak doufám, že to nic neznamená... Tobě řekli, z čeho to je, nebo proč to je?

cucuska
12. apr 2007

no mikula ja som už mala dva potraty zamlknuté. prepáč aký je to mesiac prosinec 😅 keď ja si to neviem zapamätať. Idem ešte raz na krv v pondelok a povedali miže to môže byť pozostatok z toho potratu. My sme po druhum čaakali 6 mesiacov, to mi lekár povedal, že do vteedy by som nemala ostať tehu a teraz je to už 5. mesiac čo sa snažime ostať tehu. takže z toho druhého odberu sa uvidí, ale že je to len mierne zvýšené. ja ti sama neviem 😖

mikulka
12. apr 2007

Prosinec je decimber, 12. měsíc. Já jdu na kontrolní krev až po MS, tedy za měsíc... Myslíš, že by ten prolaktin mohl způsobovat ty potraty, ale když je jen mírně zvýšený???
Mně se vajíčko neudrželo hned napoprvé a v minulém cyklu možná taky, vždy to ala bylo v rámci MS, takže se to nedá říct s jistotou.

cucuska
12. apr 2007

nie potraty určite nie. Ale to aj tak nikto nezistí, jednoducho mi povedali: stáva sa to a bolo. teraz uvidíme
robila si si test?????? a bol //?:????

lilinka76
12. apr 2007

Dievčence, keď ste také informované o prolaktíne, neviete, čo znamená zvýšená hladina hormónu DHEAS a či sa to dá upraviť liekmi. Údajne mám veľa testosterónu, čo s tým???

cucuska
12. apr 2007

no viem čo s tým.viem že to nie je dobré a upravuje sa to liekmy a myslím že aj nejakóu antikoncepciou. mala to kamarátka

lilinka76
12. apr 2007

A tiež mala problém otehotnieť? Ja nechcem antikoncepciu ☹ , ja chcem bábätko 🙂

mikulka
12. apr 2007

cucusko, test jsem si nedělala nikdy, ale např. v lednu vše nasvědčovalo tomu, že se povedlo, ale vajíčko se neudrželo (těho příznaky, pak přišla extrémně silná MS se sraženou krví, velmi bouřlivý průběh - plné wc takových kousků, křeče...).
No, počkáme na kontrolní krev a budeme doufat, že to bude v pořádku, viď? Ale trochu vyšší prolaktin potraty nemůže způsobit?

mikulka
12. apr 2007

Hodnotu jsem měla 35. nevím, v čem, holky tady většinou uvádí nějaká třímístná čísla...

bznka
13. apr 2007

Ja som tiez mala vysoky prolaktin - vzniklo to po prvom porode a nelso to vobec dole. No mne ten prolkatin zistili skoro 2 roky po porode, ked uz mi bolo nekonecne zle. Pri hodnotach do 20 ja som mala stale nie cez 100 niekedy az 150. Lieky som absolutne neznasala - ani parlodel ani medocriptin - najprv som brala jednu tabletu no od tej mi bolo strasne zle, potom som mala zvysit na 2 to uz bola hroza ale vysledky stale boli rovnake a lekarka povedala ze musim brat 3 a zvysit postupne davku na 5 aby sa prolaktin upravil a klesal tak to som si uz nevedala predstavit.Kedze lieky som absolutne neznasala poziadla o nejaky liek - trvalo to skoro rok a aj tak som ho nedostala bo uz je nejaky novy od ktoreho nie je tak zle. A kedze som vedele od lekarov ze je tazko otehotniet v mojom pripade 2krat tak som sa aj tym riadila a teraz som v 16 tt a tesime sa na druhe babo.

A to sa vraj mam tesit ze ako bude to po porode kedze moj prolaktin sa u mna uhostil a je mu fajn.

cucuska
13. apr 2007

chcem sa ešte opýtať, pri zvíšenoom prolaktíne jbolia prsia?????

kachnik
13. apr 2007

AHojky holčiny, nějak jsem to z vaši diskuse nevyčetla.. ale vysoký prolaktin způsobuje štítná žláza.. jak jste přišly na to, že je zvýšený? Mě gynekolog řekl, že mám nějaké změny za žláze a poslal mě na endokr. Má to nějaké příznaky? Mě nikdy št. žláza nezlobila, jen třeba při špatné stravě občas pálila. Jsem zvědavá co mi zjistí.. doufám, že nic závažného. Snažíme se druhý měsíc.

kachnik
13. apr 2007

Joo a OVu i MS mám v pořádku a pravidelně...

lauritka
13. apr 2007

kachnik ja som nala stitnu zlau v poriadku a aj tak som mala zvyseny prolaktin..mne zase hovorili ze to sposobuje stres. 😒

kachnik
13. apr 2007

Bože, můžeme mít my ženský něco v pořádku a bez komplikací?? 😀 A pak že to chlapy nemají lepší.... 😎

cucuska
13. apr 2007

ja mám štítnu žľazu v poriadku ešte síce čakám n výsledky z krvi a potom sa uvidí 😒

brundik
18. máj 2007

Holky, chtela jsem se vas optat. Behem tohodle cyklu mi zjistuji hormonalni profil. Dnes jsem byla na tretim odberu s zaroven druhem UTZ. Na UTZ byl videt krasne folikul odpovidajici velikosti. Doktor mi taky rekl, ze mam zvyseny prolactin.
Nevite, jakym jinym zpusobem muze prolactin branit otehotneni, kdyz k ovulaci dochazi?
Zatim jsem zadne leky nedostala, dnes totiz meho doktora zastupoval jiny, ktery chtel zaver nechat na mem dr. Navic jdu jeste pristi tyden na posledni odber, takze se to cele uzavre az po nem.

lauritka
19. máj 2007

brundik mne lekar povedal ze zvyseny prolaktin moze sposobovat anovulacne cykly a mozu sa tvorit cysty. ja som teraz vysadila tabletky a o mesiac idem na kontrolu ci sa uz nezvysuje. 🙂
ak ti da parloder..dufam ze budes brat postupne..nie kazda zena ho znasa dobre.

brundik
19. máj 2007

Dekuju Lauritko. Presne to jsem si taky myslela, ze prolactin blokuje ovulaci. Ale me ji potvrdil dr. UTZ na podzim a i ted a taky merim bazalni teplotu 6 cyklu a vsechny grafy jsou bifazicke, coz by taky nasvedcovalo tomu, ze mam ovulaci. Tenhle doktor rikal, ze by mi dal nejake leky na snizeni prolactinu, ale pak nechapu proc. Tak se pidim co jeste ten prolactin muze mit na svedomi. 😉 Jsem zvedava, co na to rekne muj doktor.

dollymam
19. máj 2007

Ahoj vivera,
aj mne zistil doktor pred dvomi rokmi zvyseny prolaktin/128/.
Od toho dna som uzivala parlodel/1 tab.vecer a 1 tab.rano/.
Upravilo sa mi to a dnes som 5 tyzden tehotna po ivf.
Neboj,poznam este dalsie dve baby,ktore s tym mali problemi
a su tiez uz tehotne.Je to taky hormon,ktory sa vytvara v tele len tehotnej
zene a tym padom aj ked si neni tehotna tak si ako tehotna a nemozes otehotniet.
Davkovanie liekov zavisi potom od dalsich vysledkov,mozu sa znizit na 1/2.