Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

kdp
30. máj 2007

ahojte baby.Na túto stránku som sa dostala náhodou,zaujala ma téma ohľadom prolaktínu.Pred týždňom mi zistili s rozboru hormonálnych testov,že mám mierne zvýšenú hľadinu prolaktínu,po konzultácii sa lekárka rozhodla že mi nasadí lieky na jeho reguláciu keďže by som chcela byť raz tehotná,nesnažíme sa zatiaľ o bábätko nechávame to zatial skôr na náhodu i keď z mojej strany by som uvítala tehotenstvo 🙂 ,no partner chce ešte počkať kým sa mu rozbehne firma.Lekárka mi nasadila Parlodel beriem ho druhý deň dva krát denne pol tabletky,ale je mi s neho zle,pracujem v lekárni takže nežiaduce účinky mám preštudované,včera som musela odísť z roboty kvôli nevolnosti,ale chcem ho skúsiť ešte brať možno sa s tým telo nejak vysporiada,kvôli bábätku mi to stojí aby som podstúpila takúto obäť 🙂 Ostala som radšej do konca týždňa doma keď sa necítim dobre.Chcem sa opýtať či už niektorá z Vás mala s týmito liekmi skúsenosť a ako ste sa cítili?

nikitazak
30. máj 2007

holky, zkuste misto hormonalnich leku zkusit prirodu. Firma Diochi dela uzasny pripravek estrozin, ktery harmonizuje hormony v zenskem tele.kamaradka je ani nedobrala a byla tehotna a to mela hodne prolaktinu a malo progesteronu - takze bez ovulace(vysetreni pred tim nez zacla s estrozinem)

halka
30. máj 2007

ahoj, dej sem prosím tě odkaz na ten přípravek, pokud to je někde na internetu, díky

halka
30. máj 2007

tak už jsem to našla, ale dělá to na mě dojem, že to je dvojče gynexu, který jsem brala, ale nepomohl. Má s tím ještě někdo nějakou zkušenost?

zuzi22
30. máj 2007

ahoj kdp.aj ja beriem parlodel (už 3 mesiace) 2x denne 1 tabletku.bolo mi z neho zle asi 2 týždne(ja som aj zvracala),ale teraz je to už v pohode.len som trošku pribrala,ale chodím behať a snažím sa doma pocvičiť,tak sa to zastavlilo,ale ani nechudnem 😠 .tak ti držím palce,aby ťa to prešlo skôr ako mňa a pomohlo ti to k vytúženej fazuĺke 😉

kdp
30. máj 2007

Ahoj Zuzi22.Ďakujem za podporu,dúfam že to nejako vydržím a tie nevolnosti prejdú,dúfam že to nebude trvať dlho a telo sa s tým nejako vysporiada.Čo sa týka hmotnosti zatial je to krátky čas na nejaké priberanie,ale ďakujem za upozornenie aspoň si budem dávať pozor.Držím Ti palce a dúfam že tvoje snažilkovanie sa skončí pozitívnou správou 🙂

milacikova
30. máj 2007

Ahojte, ja beriem parlodel uz 1 1/2roka zacinala som s davkami 2x1tab., teraz beriem 1/2 uz len na udrzanie hladiny prl, max. som bola len unavena a ospala ale uz je to ok telo si zvykne, nastastie sa to este neodzrkadlilo na vahe 😵 , no bohuzial i tak sa nam este nepodarilo //. Ked vysadim ale lieky hladina prl ide okamzite hore, preto uz musim papat pirulky stale ☹ , zelam vam vela stasticka a skore // 😉

niqa
1. jún 2007

ahojte.. som rada ze som sa dostala na tuto stranku, na toto forum... ono ani neviem ci sem patrim, ale sak snad ma nevyhodite 😉 uz od "skoreho" veku (asi od 13)sa liecim na stitnu zlazu. mam zvysenu funkciu ci nieco take. no a z endokrinologie som sa prepracovala na gyn.. chodim tam uz asi dva tri roky, a vybrala som uz mnozstvo liekov. no a naposledy som dostala medocriptine.. uz tu niekto pisal, ze po precitani pribaloveho letacika ani nemal chut to brat.. presne tak isto. beriem dva krat denne 1/2 tablety. beriem to tyzden, a za ten tyzden som uz dva krat zvracala (dnes som kvoli tomu vymeskala skusku) kazde rano mam nevolnosti, boli ma hlava. no proste je to dost o nicom ☹ mam 20 rokov..a uz asi od 18 viem ze "Mozno nebudem mat dieta" je to pre mna dost zlozite. pretoze dieta je pre mna najvacsi sen v zivote.. asi tato sprava nema zmysel ale som to potrebovala dostat von 😢

brundik
1. jún 2007

Ahoj niqa. To vis, ze te nevyhodime. Urcite se tady muzes dozvedet spoustu zajimavych informaci.
A s miminkem, nikdy nerikej nikdy. Je spousta maminek, ktere se nemohly dockat a uz se myslenky, ze budou mit vlastni mimco, vzdaly a najednou... 😵 Podivej treba na diskuzi "Zazraky se deji". Navic jsi jeste hodne mladoucka, nerikej si dopredu, ze neco takoveho nastane. Jinak k tem lekum na snizeni prolaktinu, myslim, ze jsou s vedlejsimi ucinky na tom asi vsechny stejne, to my vyplynulo z tehle diskuze. Me doktor predepsal mysalfon, postupne si mam davky zvysovat, ale beru od vcerejska a zatim v pohode. Mozna mi pomaha, jak mi tady poradila Onno, se pred praskem poradne najist. Jinak moje sestra uziva dlouhodobe Medocriptin, ze zacatku taky nic moc a ted uz je to dobre. Telo si asi zvykne. Preju, aby i u tebe nevolnosti co nejdriv zmizely. 😉

dusicka1
1. jún 2007

Zdravím všetky babenky.
Ešte som na tomto fóre nebola, ale ani som nemala podobný problém, teda aspoň som si to myslela. Je to už viac ako 6 mesiacov, keď som začala mať nepríjemné problémy s prsiami. Väčšinou od polovice cyklu boli o 2 čísla väčšie a nesmierne boľavé. Mám už doma 2,5 ročnú kočku Sofiu, takže tehotenstvo poznám, ale nebolo to tak intenzívne /myslím tú bolesť/ ako teraz. Posledné 2 mesiace sa to zhoršilo - bolesti začínajú už od 2-4 dňa cyklu a prestáva až 2 deň po začiatku menštr. Prakticky si oddýchnem necelý týždeň. Skúste si predstaviť každú noc v podprsenke. Je to strašné,ale bez nej je to horšie. Zabudla som dodať, že som pribrala 6 kg a určite nežeriem, som podráždená až tak, že sa divím, že manžel nepodal na rozvod a trpezlivo znáša moje výbuchy a som unavená tak, že ledva žijem. Menštr.mám od 9-tich rokov, teraz mám 27, ale také trable som nemala. Konečne som sa však odhodlala navštíviť lekára a dnes som mala prvý odber na hormonálny profil. O prírastok sxa snažíme už asi 10 mesiacov a nič, čo asi dáva zmysel tomu, čo povedal lekár. Podľa neho mám zvýšený prolaktín. Mala aj niektorá z vás podobné problémy?

niqa
1. jún 2007

brundik dakujem 🙂 ja sa nevzdavam, tak ako tu uz niekto pisal, tak pre to aby som niekedy mala miminko tak som ochotna podstupit aj to ze teraz ked sa este na neho nechystam, pocitujem nevolnosti a pod. a mozno je to fakt taka priprava na to brusko, a babatko pod srdieckom 🙂 rozmyslam aj o tom, ze sa pojdem poradit este ku nejakemu inemu gynekologovi, aby som to mala z viacerych stran, lebo mozne je uz v dnesnej dobe vsetko. ☹ dufam ze mas pravdu, a ze tie vedlajsie ucinky pominu, no ved tyzden uz mam z krku, tak snad uz to bude len lepsie.. 🙂 drzte prsty..

eki
1. jún 2007

ahojte,
tiež mám zvýšený prolaktín, beriem už 1/2 roka Parlodel, tiež mi bývalo strašne zle (asi len 1 týždeň) - teraz už necítim nič.. ale musím ho brať, až kým sa nám nepodarí otehotnieť.
Dušička - no neviem, mne sa zdá, že asi 4 mesiace mám tiež už od ovulácie zväčšené prsia, aj ma bolia, ale neviem čo to má byť. Nebolia až tak príšerne (ale keď bežím, musím si ich ddržať 😀 ). Zakaždým som si myslela, že som už konečne tehu, ale stále nič.. ☹

kdp
1. jún 2007

Ahoj niqa.Ja som tiež momentálne na tabletkách užívam Parlodel,a taktiež mám z neho nevoľnosti,ale prvý týždeň mám už taktiež za sebou podobne ako ty tak dúfam, že to už bude lepšie.Každý mi hovorí nech to neberiem,ale ak mi to má pomôcť do budúcnosti k bábätku tak to chcem ešte vydržať.Nádeji na bábätko sa nevzdávaj,mám kamošky ktorým lekári povedali že nebudú mať dieťa a predsa sa podarilo,príroda robí zázraky,len si zrejme netreba pripúšťať myšlienku že bábenko nebudeš mať,v dnešnej dobe robí medicína zázraky.Treba sa upriamiť na niečo iné a na takéto veci nemyslieť.Tak Ti držím palce s mysli pozitívne 🙂 Tie nevoľnosti už nejako zvládneme 🙂

lauritka
2. jún 2007

ahojki ja som vysadila parloder cca dva a pol tyzdna a odvtedy mam v kuse bolia prsia...hlavne ked nadskocim alebo silnejsie stlacim.
vysadila som ho po dvoch rokoch..chceme s dokim vediet ci sa zase prolatkin zvysi. bola som aj na UZV..vsetko je v pohode.zlazy.
ale ked so ho zacala brat..aj ja som dost pribrala..a strasne ma boleli prsia hlavne v druhej polke cyklu. lekar vsak hovoril ze ked sa to upravi tazkosti prestanu..a tak aj bolo. potom som uz nic necitila. takze telo si musi na ten parloder zvyknut. len som teraz zvedava ci sa to zase zvysi..ale asi hej lebo tie prsia su dost citelne. 😒 mam pocit ze to budem musiet brat az kym nebudem tehu. potom napisem ake boli vysledky. nevzdavajte to ;) vsetko pre mimi 😅

eki
3. jún 2007

veru, lauritka, musíme tomu veriť, že raz sa to podrarí. Jasné, že vydržíme všetko, len keby to tak dlho netrvalo.. ☹
Ale musíme myslieť pozitívne 🙂

niqa
4. jún 2007

joj ani mi nevravte ze sa od toho este aj pribera, lebo uz ma trafi slak ☹ ja uz som taka tucna ze konec 😠 ked som brala antikoncepciu (aby mi to upravilo hormony) tak som vtedy tak strasne pribrala, za pol roka 7 kil.. a do teraz sa ich neviem zbavit.. a keby este aj z toho som zase mala priberat ta uz fakt.. ach jaj.. no ale ako vravite.. vsetko pre babatko...

eki
4. jún 2007

niqa - užívam parlodel už vyše 1/20 roka, ale nepribrala som ani 1 kg (a ja by som zase pribrať chcela 😉

marooska
4. jún 2007

Ahojte, mozem sa pridat?
Mne nedavno diagnostikovali PCO, brala som na to metformin, ale po tyzdni mi ho vysadili a teraz beriem len parlodel. O mesiac mam ist na kontrolu, tak uvidim, ci mi ho vysadia alebo nie. Tak sa mi zda, ze som stratila mesiac, lebo metformin mi mal upravit aj cyklus... Asi ma neminie vyvolavacka. Parlodel beriem denne polovicku, obcas mi je zle, ale len v ramci normy a som z neho ospala 🙄

ka.te1
4. jún 2007

Tak já mám po týdením užívání Madocriptinu bolesti žaludku, tak dumám, že možná budu muset jak u antibiotik začít jíst hodně jogurtů nebo nějaký tabletky na úpravu mikroflóry.

brundik
5. jún 2007

Musim se priznat, ze uz na me dolehla taky unava po mysalfonu. Vsimla si toho i kolegyne v praci, rikala, ze porad zivam a ze najednou nesrsim energii a nebeham po schodech, jako jindy. Doufam, ze si na ty prasky zvyknu, zitra si zas budu zvysovat davku. Ale zatim nemam takove ty stavy, ze by mi bylo blbe. Jen ta unava.

eki
5. jún 2007

marooska - na parlodel si hádam zvykneš - na začiatku to býva zlé, ale potom sa to ustáli (aj kolegyňa ho brala - na začiatku zle, potom ok). Metformin je na úpravu cyklu, či na čo? Prečo ti ho vysadili?

zuzik
5. jún 2007

Ahojte aj mne zistili vyskoky prolaktina a brala som Parlodel ,no a o 2 tyzdne som prisla s 2 pozitivnymi testami 😖 . ja som bola tehotna , cize vysoky prolaktin bol z toho.
papa

niqa
5. jún 2007

no ja som si po tych nevolnostiach znizila davky, teraz beriem stvrtku tabletky styri krat denne, no a musim povedat ze sa citim trochu lepsie, aspon teda dva dni uz som rano nemala nevolnosti ako predtym.. tak dufam ze uz to bude len lepsie 🙂 no a s tou unavou, tak to fakt!! tiez som strasne unavena ☹ nevladzem vela stat a tak.. 😒 inac chcem sa spytat, mozete soferovat? lebo ja milujem soferovanie,a sa bojim ze by som radsej nemala ked ich beriem.. v nedelu som soferovala a akosi ja nievem ale taka som bola cudna, nervozna, co myslite?

brundik
5. jún 2007

Niqa u mysalfonu, ktery beru, je v receptu primo napsane, ze se nedoporucuje ridit. A myslim, ze vsechny tyhle leky maji takovy tlumivy ucinek a zpomaluji reakce. Ale jukni do recepisu. 😉

marooska
5. jún 2007

to eki: metformin mi nasadili na PCO, ked je okrem uzv-vysetrenia aj inzulinova rezistencia. o 3 tyzdne idem na kontrolu, tak sa opytam, ci mi ho nasadia znova.

niqa
5. jún 2007

brundik pri medocriptine je napisane, ze sa ak sa objavia neziaduce ucinky, ako zaspavanie alebo take nieco, tak sa neodporuca jazdit. ako ja ani nie ze zaspavam, ako unavena som, to hej, ani reakcie nejak sa mi nespomalili, akurat ze nervozna som. mozno len stale rozmyslam nad tym ze by som asi nemala jazdit a to ma znervoznuje, ale take to je cudne.. jooj kurnik. 😖

eki
5. jún 2007

niqa - ja som tiež prvý týždeň bola čudná (pri šoférovaní ani nevravím.. - zmätkovala som ako šašo). Teraz je to už lepšie - už neregistrujem žiadne príznaky.. Možno zo začiatku radšej nešoféruj, ale potom myslím, že to bude ok...

zuzi22
6. jún 2007

ahojte snažilky.dnes som si bola dať predpísať ďalšiu dávku parlodelu a lekár mi povedal že je nejaky nový liek na prolaktin,vraj veľmi dobry(len mi ešte nepovedal názov),keďže mám ísť o 2 a pol týždňa na krv,tak mi dal ešte parlodel a že uvidíme podľa výsledku.tak sa skúste aj vy informovať u svojho lekára,aby už ani jedna z nás netrpela tymi príšernými nevoľnosťami 😝

milacikova
6. jún 2007

ZUZi, ten novy liek sa vola Norlprolac, nepoznam ale z vlastnej skusenosti, ale som niekde citala ze sa velmi dobre sa znasa a nema ziadne vedlajsie ucinky 🙂

milacikova
6. jún 2007

preklep: NORPROLAC