Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

jania023
12. máj 2011

Ahoj mam prolaktin 28 na 11DC je to vela..MS mam pravidelnu ako hodinky ale ato velmi slabe..mam aj ovu tak neviem

jania023
12. máj 2011

@lacikagr ahoj po akej dobe po dobrani liekov si otehotnela?Ja mam Dostinex a prolaktin 28 na 11DC vraj sa menoze otehu este mesiac po dobrati lebo vraj babo moze byt poskodene

lacikagr
12. máj 2011

@jania023 ahoj, ja som brala dlhodobo medocriptine a brala som ho aj počas prvých týždňov tehu. Moja kamarátka ho brala do ukončenia 3 mesiaca, potom ho vysadila a má krásneho zdravého syna. Takže tak. Teraz som v 14 týždni a v utorok idem na sono a potom na krv, a pevne verím a dúfam, že bude všetko o.k.

jania023
12. máj 2011

@lacikagr Lebo mne doky kazal brat dostinex 2 x tyzdenne a tam pisu ze sa nemoze otehotniet este mesiac po douziti..teraz neviem ci ho mam zacat uzivat lebo normalne zacinam dnes alebo pockat na ms?ja som dnes 9DPO

kacicqa
12. máj 2011

@lacikagr ja sai pridavam k @jania023 .. teda aspon ja beriem tiez medocripte, pol tablety denne. A lekarka tiez vravela, ze prolaktin treba udrziavat na minime aj na zaciatku tehotenstva a medocriptine urcite ublizit nemoze..Neviem ako s dostinexom, nepoznam...ale ak mas strach tak mozno by si mohla poprosit o zmenu liekov, ucinok je rovnaky a mdc. je fakt neskodne.

jania023
12. máj 2011

@kacicqa pozerala som ten medocripte na nete a nic som nenasla..tak sa aj pise ze medocripte?

jania023
13. máj 2011

ahoj otehotnela niektora pocas liecby prolaktinu?neposkodilo to nejak plod?

jania023
19. máj 2011

Nokto mi neodpise???Ja beriem dostinex a neviem ci sa da otehotniet pocas liecby aby to babu neposkodilo

kacicqa
20. máj 2011

@jania023 Moja tie tableky nepoznam, ale zrejme budu na podobnej baze ako medocriptine. A ten sa moze v pohode brat aj prve tyzdne tehotenstva. Ten prolaktin potrebujesh znizit preto aby si mala ovu ..takze by nemalo logiku ak by lieky, ktore pomozu k otehotneniu nejako poskodili babo...

jania023
20. máj 2011

@kacicqa praveze na tych liekoch pisu zeby sa nemalo otehotniet a na parlodele tiez..tak neviem

sykorka44
20. máj 2011

@jania023 pročti si diskuzi, dostinex musíš naopak brát, abys vůbec ovulovala - já jej beru už 5 let, a to i při ivf, i po transferu, prostě pořád. Když jsem se ptala endokrinologa na Karláku, řekl mi, že s těhotenstvím a Dostinexem si vůbec nemám dělat hlavu - jsou ženy, které mají nádor mozku a berou jej celou dobu i celé těhotenství. Když jsem se pak ptala ještě v CARu, řekli mi, že to vůbec nevadí, hlavní je být hormonálně vyvážená, to je mnohem důležitější. Jakmile zjistíš, že jsi těhotná, dostinex normálně vysadíš, protože produkci prolaktinu už nemusíš tlumit, v těhotenství má naopak stoupat a díky němu můžeš kojit - způsobuje tvorbu mléka. Shrnuto - být tebou, tolik to neřeším, ideální by bylo nebrat žádné léky, ale když jsou potřeba, nedá se nic dělat.
držím palce

jania023
20. máj 2011

@sykorka44 dakujem za odpoved 😉

lenkale
27. máj 2011

Ahojte, tak moja skúsenosť s vysokým prolaktínom je, že som nemohla otehotnieť. Menzes presný, len ovulácia akosi fuč. Tak som užívala parlodel a ešte aj Clostylbegit na posilnenie vajíčok a do dvoch-troch mesiacov užívania liekov som otehotnela a mám zdravú dcéru.

dani81
12. jún 2011

Ahojte, tak ja musim byt asi iny pripad, ako 15 rocna som bola liecena na stitnu zlazu, ale potom som odisla do Anglicka a zabudla na jeden dolezity koment od mojho lekara, ktory mi povedal,ze moj prolaktin je velmi vysoky, a nebudem moct otehotniet neskor v dospelosti. Vydala som sa pred piatimi rokmi a babatka nikde, a potom mi to doslo: sli sme k lekarovi, ktory ma objednal na testy, ale pred tym ako dosli vysledky som zistila, ze som tehotna, po piatich rokoch, bez liekov a zo zvysenym prolaktinom= 703!!!!
Na nestastie som mala male krvacanie a teraz musim cakat par dni na skory ultrazvuk, ktory ma ma uistit ze vsetko je v poriadku, ja sa vsak obavam, ze prolaktin to nejako vseko znici..bol niekto v podobnej situacii?
Dakujem 🙂

bebebrumik
12. jún 2011

@dani81 ja som bola v podobnej situacii - vysoký prolaktin cez 1000 preličena Parlodelom potom Dostinexom plus Euthyrox na štitnu žlazu liečila som sa cca sedem rokov potom mi Dr. jednoducho vysadila lieky, lebo potom tie hodnoty boli ako na hojdačke a povedala, že uvidime ako telo zareaguje - zareagovalo celkomdobre, kedže mam dve krasne zdrave deti a to druhe babatko to ani neviem ako sa podarilo-teda viem ale... 😀 😀 😀 rozdiel medzi detmi je 10,5 mesiaca 😲 😲 😲 😵 Čiže je normalne, že po porode je prolaktin vysoký a ja som otehotnela aj tak... 😵
Držim palce, aby to u teba dopadlo dobre - ta štitna žlaza vie spravit riadnu šarapatu v tele ked je neliečena a tympadom može rozkolisat celý hormonalny systém, preto by som radila z vlastnej skusenosti byt pod dohladom nielen dobrého gyn.porodníka ale aj endokrinológa...
Daj vediet ako to u teba prebieha...

consuelle
15. jún 2011

jaj baby ked to čitam že sa podarilo otehotniet no mam radost a aj obavy,necele tri roky spat som mala prolaktin 125,liečili ma a mam dievčatko,teraz mam opat prolaktin cez 100 a chceme babatko tak ma prvy krat poslali na endokrinologiu,čo sa tam robi okrem toho,že zoberu krv?mam z toho trochu nervy,lebo mam len štvrtku vaječnika,v 18tich mi zobrali,skoro všetko kvoli 16 a 6cm cystam...tak neviem či to nehapruje kvoli tomu....ach ,sa mi ženy natrapime:(

sygy
16. jún 2011

Ahoj holky, tak jsem tu zase zpět, prolaktin jsem díky lékum měla zase až moc snížený, což je taky špatně ☹ Na endokrinologii mě doporučila jiné dávkovaní Parlodelu a poslala mě na MR, s tím, že bych se ted neměla snažit otěhotnět, no to mě docela dostalo, my se tady snažíme rok a půl a ted jako když se nechumeli přestaneme, ale na gyndě mi doktorka řekla, že když budu těhotná ( což asi nehrozí 😒 ) a nebudu to ješte vedet, že to nevadí, a když to zjistim tak magnet.rezonanci zrusime....Tak jsem se tedy objednala, no byl to teda příbeh sám o sobě, když jsem se poprve dovolala a zvedla to nejaka sestra co mela asi svuj den,a rekla mi že musim mit žadanku pred sebou, což jsem jeste nemela, že me jinak neobjedna no kr....va....až jsem položila telefon a rozbrečela jsem se raz dva....po 5 dnech jsem dostaka žadanku do ruky, a naopak jsem zastihla velice prijemnou sestričku, ochotnou, a dokonce me objednala hned na nedeli, což je parada 🙂 me to vychazi pred ovulaci, a před utz, takže jsem ráda. Ze žadanky chtela jen mé udaje, coz vim z hlavy a ktera cast bude vysetrovana, coz vim taky, že 😒 Nakonec jsem ráda, že jsem tam volala jinej den, že tam byla jina sestra 🙂 Akorat mám otazečku, samozřejmne mam strach, ne z vyšetření, ale z výsledku, co když tam něco najdou, ale to je jina kapitola.....Na vyšetření MR nesmite mít v těle žadne kovy, podprsenku s kosticema sundam, kalhoty taky,ale mám zubní korunku, stříbrnou, nemáte s tím nekdo zkušenosti, jestli to vadí nebo ne ???? 😕

madamebutterfly
16. jún 2011

vivera, ja som pred rokom mala taktiez zvyseny prolaktin po tom ako mi urobili hormonalny profil a doktorka mi povedala ze s velkymi tazkostami otehotniem (?). Potom som zmenila doktorku ktora povedala ze sice je to problem,ale uplne riesitelny a nemam sa nicoho obavat. Potom mi nasadila 6-mesacnu liecbu s Duphastonom. Ked som ho dobrala, po mesiaci snazilkovania sme otehotneli.

consuelle
23. jún 2011

Sygy tak to si na tom dobre z objednanim aj mna objednali na Mr a to pri zdravotnych problemoch som mala mat planovane tehu cez lekarov aby som nebola v lete vo vysokom štadiu tehu,takže teraz by to bolo najlepšie,keby mam male bruško v takom teple a vieš kedy ma objednali na MR?5.10........ako nemam slov...ale teda podla letaku ten parlodel je hnus tolko než.učinkov... 😖

strihalka
23. jún 2011

tak jsem vcera nasadila pardolel na snizeni prolaktinu, no teda povim vam, ze nevim, ci ho budem brat....., okamzite mi nastoupily vedlejsi ucinky,.....cca po 20minutach ucpany nos, jsem si rikala, to je asi z klimy v aute....., tak jsem si dala kapky do nosu, za chvili tezko od zaludku......a pak zachod, zacpa a zvraceni...az dnes rano jsem siprecetla pribalovy letak a vedlejsi ucinky...zacp nosu, pocit na zvraceni, bolest hlavy, zvraceni, zacpa.....az na tu bolest halvy jsem mela vse....no parada...mate nekdo zkusensoit

consuelle
23. jún 2011

jaj strihalko tak to mas naprd:(ja ho včera nasadila a zatim nic,ale taky mam blby pocit:(,radsi brnkni lekarovi..

sygy
25. jún 2011

@consuelle Ahojky, taky jsem se divila, že me objednali tak rychle, lekařka na endokrinologii mi to říkala už v lednu, strašila me, a až ted me , tam poslala, a bohužel dle výsledku mám nepatrný adenom na hypofyze, vyšetření bylo děsny, ale nedá se to strovnat s výsledkem ☹ Parlodel mám ted sniženou dávku, nebylo mi po něm dobře a naopak mi snížil prolaktin až moc, ted beru jeden denne, ale rano, a je mi fakt zle, přemyšlím, že ho začnu brát na noc. Nemáte nekdo zkušenosti s otehotnenim s adenomem hypofyzy ??? Nějak jsem z toho zoufala po roce a půl snažení ☹

sygy
25. jún 2011

@strihalka Ahojky, já jsem brala Parlodel dvakrat denne, a prvnich 14 dní jsem snad mela vsechny vedlejsi ucinky, pak si telo zvyklo, ale na všechny tyhle leky jsou vedlejsi ucinky, nez si telo zvykne bohužel ☹

strihalka
25. jún 2011

@sygy no prvni den krze byla, druhy uz to bylo lepsi, jen ucpany nos a zaludek na vode....treti zase jen nos...🙂)tak snad si zvyknu ..
a ty si mel jenom ten prolaktin nebo i neco jineho?a za jak dlouho se ti to srovnalo, bo ja to mam jen namesic apak jdu znova na krev..

sygy
25. jún 2011

@strihalka No mě bylo blbe prvnich 14 dni, a ted jak jsem snizila davku tak taky ☹ Zatim beru Parlodel dva mesíce, ale díky tomu, že mám adenom na mozku tak ho asi budu muset brat celoživotně, zatim nevim, pokud otehotním ( což se obavam, že ne ) tak mam přijit dřív když neotehotním mám přijit až v září na krev, ale mam takovy pocit, že má lekařka je k tomu laxni 😒 Já jsem po roce snažení navštivila gyndu, tam mi zjistili vysoky prolaktin, a odeslali na endokrinologii, tam mi znova vzala krev, ale že zatim nic delat nebudem, takže dalsí pul roku jsem byla bez lecby, a bez vysetreni MR, ale byla jsem z toho uz zoufala, takze jsem se vratila na gyndu a poprosila o leky na prolaktin, ten mi napsala a ted jsem byla znova na endokrinologii kde me poslala i na MR, kde se adenom potvrdil, ale mohla jsem to vedet už před půl rokem, že ☹

lera1
25. jún 2011

Ahojky holky,já se taky léčím se zvýšeným Prolaktinem,dostala jsem Medocriptin jeden na noc a vedlejší účinky jsem měla asi první 2-3 dny,jinak uplně ok,po 2 měsících braní jsem byla na krvi a naopak se mě zase snížil moc,takže ho teď beru jen půl tablety 3x týdně,takže by se měl dostat na hranici,zase mě už vychází pozitivní ovu testy a doktor říkal,že to je supr,že to zabralo.Jinak se snažíme už rok,manža byl na spermiogramu a je uplně zdravej.
@sygy holka zlatá,moc na Tebe myslim,hlavně ať ty pilule brzo zaberou a ten adenom zmizí!!!

sygy
25. jún 2011

@lera1 Ahoj Leni 🙂 Děkuju 😉 Podle gynekologa je taky vše v pořádku, takže to že beru jednu tbl denne je ok, ale jak to bude zabirat na nador nevim 😒 Co Vy, kdy byla ovu ?? 🙂

lera1
25. jún 2011

@sygy včera byl ovu test krásně pozitivní,min.cyklus jsem ho měla pozitivní 2 dny,takže ještě testnu dneska 😉 no do zaří budem snažilkovat o 106,páč se mě fakt na žádnou laparku nechce 😒 na kontrolu jdu na konci července,tak snad se to zase všechno pohne k dobrému výsledku 😉 Simi a není tady na MK diskuze holek,co s tím třeba měli taky problém?A krom tech tablet na prolaktin už žádný nebereš?

strihalka
25. jún 2011

@sygy ten ademon je presne co?

sygy
25. jún 2011

@lera1 To je parada, jen se snažilkujte, určitě to brzo vyjde 🙂 MUSÍ !!! 🙂 A kdy máš jít na laparo ??? Nešlo by to nejdřív zkusit jako u nás, každy mesic v polovine cyklu na utz a pregnyl ??? No zatim jsem žádnou diskuzi nenašla ☹ Beru jen ten Parlodel, prý se to mělo díky tomu vylečit, ale asi si ješte zajdu na neurologii, aby mi to potvrdili....