Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

luciakubista
3. dec 2007

Ahojte,
nemate niekto skusenost s medocriptinom?

camili
5. dec 2007

ahoj luciakubista, já medocriptine beru 2 na noc a beru je těsně před spaním, ze začátku mi bylo tak 14 dní divně, trošku se mi motala hlava a bylo mi zle od žaludku, ale celkem brzy to přešlo a prolaktin mi klesnul na normál během měsíce, teď beru medocriptin dokud neotěhotním............

luciakubista
5. dec 2007

ahoj camili,dakujem za odpoved.ja som brala mysalfon a teraz zacinam medocryptin.Trochu som sa bala,lebo ma vela neziaducich ucinkov,ale zacala som s polkou a zatial je to ok.Tiez ho budem brat do otehotnenia...tak nech nam to skoro vyjde 😉

zuzanaca
6. dec 2007

Ahojte, je som brala Medocriptine zvýšenú dávku na 2 tabl. pred spaním len niečo vyše mesiaca a potom som zistila, že som tehotná! Liečila som sa na hyperprolaktinémiu viac ako 4 roky.

luciakubista
6. dec 2007

jej,tak to je super sprava. 😀 ja mam brat ale len jednu.Ja sa liecim na hyperprolaktinemiu vyse roka,aj som bola raz tehotna,ale potratila som v 6tt.

elana
6. dec 2007

Ahoj, možná mi tu někdo poradí...jak jste dostaly podezření na hyperprolaktinemii? Projevuje se pouze bolestí a citlivostí prsou? Nebo je nutný nějaký sekret?

Vždycky jsem ve 2. polovině cyklu mívala prsa citlivá, ale tento měsíc mě bolí už tak od 8.DC, OVU ještě nebyla (měřím BT, min. měsíc byla jistě), ale zatím je asi brzo (i když příznaky vnější už byly, bolest i bílek, tak teplota zatím dřepí dole), nicméně cykly mívám průměrně 31 dnů, tak je na ni ještě čas.

Setkala jste se s touto celocyklovou bolestí některá? Mám se znepokojovat, nebo prostě doufat, že si tělo zablbne a příští měsíc to bude o.k.?

brundik
7. dec 2007

Elana, nekdo ma priznaky napr. sekret z prsou, bolesti prsou pred MS (to teda nemusi nutne souviste s prolaktinem), nepritomnost ovulace a tim treba dlouhe cykly no a nekdo nemusi mit priznak zadny.
Podle delky cyklu asi opravdu ovu teprve prijde. Me se to nikdy nestalo. Asi bych hned nebezela k doktorovi a pockala, jak se to bude vyvijet dalsi cykly 😉

uci
7. dec 2007

ahojte babenky-prolaktinky, na norprolacovej teme sa vam velmi nechce kecat, tak hadam tu nas je viacej, co mate nove? dajte nejake povzbudzujuce spravy - urcite vam uz niektorej pomohla liecba, tak nas ostatne trochu podporte 😉
elana: ja som ziadne podozrenie dopredu nemala, iba mi to vyslo z HP a potom mi spatne doslo, ze tie priznaky (ako pisala brundik) co som mala (dlhe anovulacne cykly a bolestivost prs pred MS) budu asi z toho

brundik
7. dec 2007

Uci,ja taky cekam na nejake povzbuzeni a dobrou zpravu o uspesne lecbe, ja bohuzel nic prihodit nemuzu 😒 Pristi tyden doberu Dostinex, pak si uziju vanoce bez leku a v lednu kontrola, tak treba.... 😉 No, uvidime. Uz jsem jine leky brala a nezafungovaly vubec 🙄

uci
7. dec 2007

brundik, to akoze ti vobec neupravili ten prolaktin? 😖 alebo to myslis tak, ze sa stale nedari? ja som bola vcera tiez na kontrole, tak uvidim buduci tyzden, ci je prolaktin ok, ale subjektivne mam pocit, ze to funguje, lebo cyklus uz mam v podstate normalizovany (aj s jasnou ovulkou - co doteraz nebolo) - tak uz len keby sa chcelo zadarit 😉 ale beriem to tak, ze vlastne zacinam od zaciatku s cistym kontom, kedze doteraz som asi nemala ovulku a ked aj hej, tak zase kratku LF, takze sa ani nic nemohlo zadarit

brundik
7. dec 2007

Uci, myslela jsem to tak, ze asi 14 dni po dobrani prasku jsem mela pri kontrolnim odberu prolaktin zase vysoky 😒 Myslim si, ze reseni tady toho problemu u me je pouze jednim z vice kroku. Bohuzel pri moji anamneze (praskly slepak, zanet pobrisnice a srusty ve streve) ocekavam v mem brise trochu neplechu, ale to napovi az laparka, na kterou bych mela jit prave az se vyresi prolaktin. Takze tady to beru jen jako mezikrok a ani nejak nepocitam s tim, ze bych otehotnela, kdyz prolaktin spadne. Mozna proto jsem tak nejak v klidu 🙂
Uci, tak moc drzim palcaky, aby to vyslo a uz jsi zadne leky nepotrebovala, maximalne listovku 😀

uci
10. dec 2007

brundik - dakujem, vsetky tie hormony su hrozne svinstvo, tak dufam, ze ich nebudem musiet brat prilis dlho, pri tom norprolacu sa ani trochu vypit neda (nie ze by som teda bola nejaka alkoholicka 🙂 ale toto je ze uplna abstinencia - no a stale vysvetlovat, ze som neni tehu, ze nie kvoli tomu nepijem - to tiez nic moc 😒
asi to nebude take lahke ten prolaktin nejak uplne znormalizovat, ale hlavne, ze ked si brala lieky, tak si mala ten prolaktin ok, no nie?
s tym, ze po vysadeni liekov zase stupne u seba viacmenej ratam - som stresovy typ, takze bez liekov som prolaktinu urcite plna 🙂
inac na laparku ma tiez chce doki poslat - zrejme v blizkej buducnosti - tak sa s tym pomaly zmierujem, no ale preco musis cakat az kym sa ti neznormalizuje prolaktin? nebolo by lepsie hned to kuknut, keby bol este nejaky dalsi problem (co ti samozrejme neprajem) tak by sa s nim mohlo rychlo nieco robit, no ale kazdopadne tiez drzim palceky nech mas vsetko ok a co najskor // (to musi byt pocit, ked ich tam nejaka babenka nakoniec po dlhom snazeni uvidi 😉 )

diana001
19. dec 2007

ahojte baby tak dnes mi zistili vyksoky prolaktin 39,9 hned ma poslai k endokrinologovy vraj preto nemozem otehotniet ale mne sa to nezda az tak vysoke co vy na to su aj ine pripravky ako parlodel

mieva
19. dec 2007

Ahoj holky. Tak jsem taky mezi váma. Dnes mě také doktorka poslala ma endokrynologii. Pry má podezření na PCO. No a prý když to potvrdí, mam si rovnou hledat nějaké centrum asistované reprodukce. No celkem šok. Zatím se snažíme necelý rok. No dnes mám fakt hezký den. Ještě že se člověk může někde vypsat.....

uci
19. dec 2007

vitam nove prolaktinky 😉
diana: vela to zrejme nie je, ale co viem, tak staci aj malinko toho prolaktinu a uz to moze robit velku neplechu (ja som mala tiez len tak okolo tych 40, maximalne tusim 49 - uz si presne nepamatam)
parlodel velmi nepoznam, ale co som tu citala, tak ho baby nemali moc v laske (vraj z neho byva dost zle)
inac, ja beriem norprolac a je v pohode, ziadne hrozne vedlajsie ucinky, a teraz som bola na kontrolnom odbere a vraj sa to vyborne upravilo - 11

diana001
19. dec 2007

takze sa ti to upravilo po kolkych tyzdnoch alebo mesiacoch nebodaj a pokusas sa o baby

veracruz
19. dec 2007

diana, ja som mala prolaktin 44, mesiac som uzivala parlodel, prolaktin mi klesol na 4,7. Parlodel som vysadila a teraz ma beru ako preliecenu.

uci
19. dec 2007

ja uzivam norprolac druhy cyklus a jasne, ze sa pokusame o baby 🙂 uz vyse dvoch rokov, ale az teraz mi zistili ten prolaktin a zacali liecit

uci
19. dec 2007

dian, vy sa tiez snazite? teda ak sa mozem opytat? alebo ti ten prolaktin zistili pri nejakych inych vysetreniach?

diana001
19. dec 2007

pokusame sa rok a nic a to uz mam de deti a dnes mi prisli vysledky a zvyseny ten prolaktin takze asi je to ta pricina tak teraz neviem ci brat alebonebrat lieky

lalisek
19. dec 2007

Ahoj na prolaktin jsem se lecila ctyri roky.Brala jsem medocriptin trikrat denne ☹ .Bylo to silene,jak moc jsem si prala otehotnet.Pan doktor mi jen zdelil,ze jsem docasne neplodna 😢 .Me bylo receno,ze hodnota prolaktinu je v norme kolem 500 a ja mela 3700.Byla jsem hrozne zoufala ale stalo to za to tu lecbu podstoupit.Podstoupila jsem snad vsechny vysetreni ktere byli potreba,magneticka rezonance atd a take na laparoskoopii jestli mam pruchozi vejcovody,to bylo to posledni vysetreni.Po te jsem otehotnela.Mam krasnou zdravou dvouletou holcicku.Takze opravdu chapu zeny ktere maji problemy s prolaktinem.Ted beru antikoncepci a az budu chtit druhe dite,tak se bojim,ze zas propukne ten sami kolotoc.Jinak jsem nekojila neutvorilo se mi mleko,tak jestli za to muze ten medocriptin?Je to vlastne taky na zastaveni laktace.Nikdo me ale na tento problem neupozornil.Vsem drzim palecky 🙂

katy84
19. dec 2007

Ahojky, tak mi muj gyndar zjistil ze mam zvyseny Prolaktin a asi to bude tim ze jsem brala Citalec (antidepresiva) a to bylo vse..tak jsem se ho zeptala jestli mi to nemuze branit otehotnet a on ze muze..a zas konec..
Tak mu rikam tak co s tim mam delat, to mam ten lek vysadit? A on jenom: to si domluvte se svym psychiatrem a vypoklonkoval me pryc..skvely pristup..
Takze leky jsem vysadila, snad to nejak preziju a od ledna jdu do CARu..k tomu svemu gyn. uz nikdy :(

uci
19. dec 2007

dian, ak ti mozem radit, tak to urcite skus, ved za to nic nedas, keby si aj mala nejake vedlajsie ucinky tych liekov, tak skus chvilu vydrzat-ono to po par tyzdnoch prejde a keby nie, tak este vzdy su nejake ine lieky, ktore ti mozno lepsie sadnu, a za to mimco to vydrzime nie? 😉

uci
19. dec 2007

este som chcela dodat, ze ja som s tymi liekmi velmi spokojna, lebo sa mi krasne upravil cyklus a aj ovulka zacala byvat (predtym som mala veeeelmi dlhe cykly)
lalisek: tych 500 a 3700 to su teda riadne hodnoty? nebude to v nejakych inych jednotkach uvedene? lebo co som pocula tak orientacne byva uvedene, ze v pohode je to tak do tych 30 😕

lalisek
19. dec 2007

Asi to bude v jinych jednotkach,nevim.Jinak jsem vysadila antikoncepci,tak jsem zvadava jaky mi to udela zmatek v cyklu.Chtela bych druhe mimco ale nevim jak na tom budu s prolaktinem 😠 .uci co to beres za leky?

diana001
20. dec 2007

kocky kto vam dal lieky na prolaktin gynekolog alebo endokrinolog mne ho nasli zvyseny 39,
85

uci
20. dec 2007

ahojte babenky, takze poporiadku:
lalisek: beriem norprolac (37,5 neviem coho asi mikrogramov)
dian: mna poslala gynekologicka k endokrinologicke kvoli zlemu hormonalnemu profilu a ta mi potom predpisala norprolac a duphaston
a teraz ta druha sprava: zatial nechcem predbiehat a strasne sa bojim ako to dopadne ale uz druhy den mam // 🤐 dnes som bola aj na UTZ este nebolo nic vidiet (okrem cysty 😖 ) ale vraj je to veeeeeeelmi skoro a sliznica je vysoka, tak snad??? zeby???? fakt tomu nemozem uverit babenky - po 2 rokoch // ale vlastne sa zadarilo v prvy cyklus ked uz vsetko fungovalo ako malo (prolaktin, ovulka aj sliznica zrejme narastla)
no, nechcem sa velmi tesit, ked tu citam ako vselijako to este moze skoncit a nemam to ani z krvi, ale predsa je to pre mna obrovska ulava, ze to vobec ide prirodzene (mimochodom aj so zlym spermiogramom), tak vam chcem dodat trochu nadeje a odvahy do skusania tych vsetkych moznych hormonov

diana001
20. dec 2007

uci co je u mna cudne tak mam pravidelny cyklus ako hodinky a vraj pri prolaktine nepride alebo chodi nepravidelne a tiez beriem prvy cyklus duphastona a clostilbegyt a teaz asi dostnem parlodel alebo co neviem ina k mam vsetky vylsedky dobre iba ten prolaktin je zvyseny ale uzs abojim ci nebude kombinacia tyhcot vsetkych liekov blokovat ovulku

uci
21. dec 2007

dian: mne vlastne stacilo znizit ten prolaktin a ovulka nabehla sama, ale prolaktin mozno u teba nesposobuje blokovanie ovulky a preto mas asi ja pravidelne cykly, ale moze sposobovat aj to, ze vajicko co sa uvolni tak nemusi byt kvalitne, popripade kratku LF - vies kedy mavas ovulku?

diana001
21. dec 2007

uci

ovulku asi mavam presnbne v strede cyklu vtedy mam priznaky vsetko prsia bolia a tak ostatne, a z coho vlstne sa zvysuje prolaktin, nemohlo to byt aj z clostilbegytualebo duphastonu