Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

matulka1323
5. mar 2010

oacka, nenahnevala si ma,pocuvam podobne veci od viacerich ludi...Urcite to nevzdam,aj ked zo zaciatku som povedala,ze deti uz nechcem,ale tuzba po vlastnom babatku je taka velka, ze som zmenila nazor.

karol84
5. mar 2010

pavcahola, co si vzpominam, tak ja jsem tam znacku snad nikdy nemela - vzdy byl vypsany cely nazev, konkretne jsem mela zvyseny 4-androstendion, testosteron a jeste cosi

manusicka
5. mar 2010

ahoj Matulka ja taktiez beriem norprolac nastastie ani neviem ze ho beriem,bala som sa ze mi bude zle ale nastastie nieje.Je mi luto co sa ti stalo aj ja by som chcela babo tiez som veriaca a dufam ze panbozko mi dopraje mat ten pocit drzat v rukach svoje dieta,ale vsetko musim nechat v rukach bozich a len sa modlit aby mi to vyslo.Drzim ti palceky aby si skoro oehotnela.

lenok
8. mar 2010

Ahojte dievcata.

Napisala som k Vam aj par veticiek, asi na strane 35...

Prisla som Vas povzbudit... vsetko je mozne, len treba verit a nezufat.
Od 2.11. som brala Norprolac, pasovala som sa s jeho vedlajsimi ucinkami a oplatilo sa 🙂 Cakame mimi, som cca v 9 tt, a mam sa dobre.
Som sice na rizikovom, ale co by matka neurobila pre svoje zdrave dietatko, vsak?
Drzim Vam vsetkym palceky a nezabudajte:

"Vsetko je presne tak, ako ma byt" a "Co sa ma stat, stane sa..."

Posielam Vam toho najkrajsieho bacila... 😉

pajinka111
8. mar 2010

AHOJKY, chtěla jsem se vás zeptat jak se projevuje vysoký prolaktin? nebo o tom ani nevíte a bylo to jen zjištěno z vyšetření?má to souvislot s bolestí prsou?

lorry
8. mar 2010

ahojte ja som si bola dneska pre vysedky z krvy u koznej lebo som mala stale problemy s pletou.....zistila mi ze mam zvyseny prolaktin 41,9. Ako to bude teraz riesit moj gynekolog ? 😖

oacka
8. mar 2010

pajinka, u mňa to malo súvis s bolesťou prsníkov. A hlavne, ke´d som pár dní vysadila lieky na prolaktín,tak ma začali poriadne bolieť prsia, hlavne bradavky!

leya
8. mar 2010

pajinka111...ahoj! prolaktin moze sposobovat mastodyniu, cize bolesti prs, najma v druhej faze cyklu (po ovulacii), tiez pocity ako napatie, "opuchanie", zvacsovanie prsnikov a pripadne aj galaktoreu - vytok tekutiny z bradaviek. u mna to zistili tak, ze mi robili hormonalny profil kvoli tomu, ze som nemohla rok otehotniet...prolaktin totiz blokuje ovulaciu.......vytok z prsnikov som nemala, iba bolestive a zvacsene prsia....a to nemusi byt vzdy priznak zvyseneho prolaktinu, pretoze niekto to ma vzdy v ramci PMS aj bez zvyseneho prolaktinu a zvacsene prsia mozu byt aj skorym priznakom tehotenstva..... 🙂
lorry....no to zavisi od toho, ci chces otehotniet alebo nie....niektori gynekologovia daju urobit vysetrenie u endokrinologa kvoli stitnej zlaze, ale niektori rovno nasadia nieco na znizenie prolaktinu....norprolac, parlodel....niektori urobia opakovane vysetrenie, aby vedeli, ci to nebolo len prechodne zvysenie zo stresu a tak....to zalezi na nom a na tebe a vasej vzajomnej diskusii....🙂 drzim palce!

lorry
8. mar 2010

dakujem leya 🙂 a kolko by mal nak byt ?

leya
8. mar 2010

zeny: norma 1,9-25 ng/ml
muzi: norma 2,5-17 ng/ml
....ja som mala hodnoty tak okolo 17-19 ng/ml a uz to riesili ako mierne zvyseny prolaktin....

lorry
8. mar 2010

tak potom ja ho mam riadne zvyseny 🙂

leya
8. mar 2010

...lorry...byvaju aj hodnoty nad 100 alebo aj 1000.....vtedy je podozrenie na prolaktinom, cize nador (zvycajne nezhubny) hypofyzy.....ale to zrejme nebude tvoj pripad....🙂

leya
8. mar 2010

http://www.ulekare.cz/clanek/hyperprolaktinemie...
...tu je link tak v rychlosti, aspon nejake zakladne infos o hyperprolaktinemii.....

lorry
10. mar 2010

ahojte moj doki mi chce zobat este raz krv a povedal ze by mi nasadil lieky ale ze su velmi tazke. bojim sa ze mi s nich bude zle....ako ich znasate ?

tinipini
10. mar 2010

caf žienky,

dnes som bola na endo na kontrole, prolaktin mám 31,1

a podľa toho lístka z labáku sú normy na 22 a 23 dc 3,3-13,4 ng/ml

takže mi zvíšila parlodel na 2x1tbl

ale kedže mám už 2 deti, som dôkazom toho, že sa dá otehu aj s vysokým prolaktinom

lu.lu.
10. mar 2010

ahojte 🙂

rada by som sa s vami poradila....v novembri som mala missed abort... posledne dva cykly spinim 6-7 dni pred zaciatkom menzes a aj po....citala som,ze to moze byt sposobene znizenym progesteronom, ale aj zvysenym prolaktinom. plus vzdy od ovulacie mam citlive,bolestive prsia....myslite,ze to moze byt sposobene zvysenym prolaktinom? moze vysoky prolaktin sposobit aj potrat? 😕

a este jedna vec, kedy sa robia odbery na prolaktin? je to v prvej alebo druhej faze cyklu? dakujem 🙂

leya
10. mar 2010

lorry...tak ver svojmu doktorovi, podla mna postupuje spravne, ze ti spravi dalsi odber a na zaklade aktualneho vysledku ti urci liecbu..... 😉 ...co sa tyka tych liekov, predtym, nez som ich zacala uzivat, precitala som si v roznych temach dost desive informacie o ucinkoch...ale musim povedat, ze u mna to nebolo take zle....a to som pritom taky "krehky" typ (ako povedala moja gynekologicka)....vacsinou predpisuju parlodel a norprolac.......ja som dostala na zaciatku titracne balenie norprolacu...t.j. v tom baleni boli rozne silne davkovania tabletiek, takze to bolo super, lebo kazdy den bola tabletka s vyssou davkou....potom som brala parlodel....a z toho sa mi tocila akurat hlava.....u endo stacilo povedat, ze parlodel neznasam dobre a hned mi dala naspat norprolac...nebolo mi z toho nikdy zle....beriem ho vecer, pred spanim, nie nalacno.....takze asi je to individualne, ale ja by som sa toho nebala....mne bolo horsie z duphastonu...🙂
tinipini...blahozelam k tym dvom deturencom a nemozem nic ine, len s tebou suhlasit, ze sa da otehotniet aj s vysokym prolaktinom....hoci to bohuzial nie je moj pripad....🙂
lu.lu. .....spinenie moze byt okrem ineho sposobeny hormonalnou nerovnovahou.....pokial viem, tak najma nedostatocnym progesteronom.....no a bolestive prsia......u mna to bol prvy priznak zvyseneho prolaktinu.....neskor sa pridruzil aj vytok z prsnikov po expresii (po stlaceni).......prolaktin zvykne blokovat ovulaciu.....nozky progesteron moze sposobit potrat (preto sa zvykne u "rizikovych" davat duphaston v prvych troch mesiacoch tehotenstva).....

leya
10. mar 2010

lu.lu. mne robila endokrinologicka komplet odbery vo folikularnej aj lutealnej faze....povedala mi, ze mam prist najprv niekedy medzi 1. az 8. dnom cyklu a potom okolo 20. dna.....citala som vsak, ze niektore baby mali ist na hormonalne profily najprv 2. a potom 22. den cyklu alebo tak nejak....v kazdom pripade.....dva odbery......i ked, mne gynekologicka nasadila prvykrat liecbu len na zaklade jedneho odberu....nedopadlo to vsak najlepsie, takze ma poslala na endo a tam mi postupne dali vsetko do poriadku....drzim ti palce!

a najma....u mnohych nie je prekazkou ani vysoky prolaktin, ani vysoky testosteron, ani nizky progesteron....to je skratka biologia....🙂

tinipini
10. mar 2010

leya, dočkáš sa neboj

mne robí odbery stále 23 a 24 dc

leya
10. mar 2010

....ja viem, ze sa dockame.... 😉 od decembra mam vsetko v norme, takze sme obratili po dvoch rokoch list a zaciname "odznova"

lorry
12. mar 2010

tak dneska som bola druhy krat na krv som zvedava ake budu vysledky....ale myslim ze po tyzdni sa to nezmenilo....brala som duphaston a od vtedy mi zacali tieto problemy....myslite ze moze za to D za zvysenie prolaktinu ? baby nemate ani jedna problem s pletou ? neviem co sa to stalo ale mne sa zmenila plet okolo ust mam cervene flaky a niekedy to vyzera ako zihlavka som zufala....kozna mi povedala ze to mam kvoli zvysenemu prolaktinu.... 😖

leya
12. mar 2010

....ja mam pocit, ze mam problem s pletou, odkedy beriem duphaston.....nie sice okolo ust, ale tak celkovo....druha puberta 🙂 neviem vsak, ci je to od prolaktinu, ci od duphastonu....

karol84
12. mar 2010

leya, lorry, ja mam take hrozne spatnou plet - je to pry tou hormonalni nerovnovahou. ja beru utrogestan a pripada mi, ze v tech dnech, kdy ty prasky beru, ze se plet trosku lepsi

makovicka53
13. mar 2010

ahojte chcela by som sa opytat...bola som na HP a doktor mi povedal ze mam prolaktin 35 a ze je to este v norme vraj do 37...nemate niektora s tym skusenost do kolko je normalna norma?snazim sa otehotniet vyse roka a zial zatial sa nedari..tak hladam chybu asi uz vsade 😒

brundik
13. mar 2010

Makovicko, kazda laborka ma tu hodnotu nekde jinde. Trosku na hlavu, ale je to tak. Nejcasteji jsem se setkala s hodnotou 24, nekde rikali 30, nekde20. Jestli to souvisi s testovacimi kity, ktere se pouzivaji na stanoveni prolaktinu, nebo s chybou metody, cert vi.

makovicka53
13. mar 2010

no ved toto...ze kazdí doktor sa vyjadri inaksie ale ked mi povedal ze je to v norme tak m verim xi

brundik
13. mar 2010

Tak uz jsem zjistila vic 😉 Komercni kity ruznych vyrobcu maji odchylne hodnoty v µg/l v zavisloti na hmotnosti jejich standardu, proto se vysledky jednotlivych laborek nedaji srovnavat. Takze zadna "normalni norma" neni, jsou jen normy jednotlivych laboratori 😉 A tvoje laborka ma horni hranici vys nez jine, ale vsechno je ok.
Asi by bylo na case podstoupit dalsi vysetreni, ale to vsechno by ti mel rict doktor a samozrejme vysetrit i manzela. Co zajit do CARu?

makovicka53
13. mar 2010

brundik...dakujem za odpoved...noo dalsie vystrenia ma urcite cakaju ale neviem este ake...ma ist k doktorovi na 9 den cyklu vraj ma pozre ultrazvukom a ze sa dohodneme na dlasom postupe...priatel uz bol na spg a ma vsetko v poriadku...takze pricina je vo mne zial...vies takto sa vlacim uz asi 5 mesiacov ku mojmu gyndosovi..ale ja by som chcela uz aj vysledok...som hrozne nedockava...zatial som o CARe nerzmyslala ale mozno aj to bude v plane...doktor chcel este robit postkointalny test uvidim co povie...mas podobny problem?

brundik
13. mar 2010

makovicka, tak to radim obrn se trpelivosti 😉 😔
Rok jeste neni tak dlouha doba, muze byt vsechno v poradku, jen jste se zatim netrefili spravne 😉
Doktor bude zjistovat ultrazvukem, jestli probiha ovulace a pak asi provede postkoitalni test, protoze ten se ma delat jen v ovulacnim cyklu. Navstevu CARu doporucuju, tam si vas dukladne protuknou a podle toho se bude postupovat.
Prolaktin jsem resila rok a pul. Ted stimuluju na IVF. Sem obcas nahlidnu prave proto, ze jsem si s prolaktinem uzila vic nez dost a nasbirala docela dost zkusenosti.

makovicka53
13. mar 2010

no teda...tak drzim prstiky...naozaj niektore zeny si vytrpia kym sa podarí...ale co nespravime pre babo vsak?...on mi uz raz meral folikuly a mala som ich ale ci praskli to netusim