Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

leya
2. mar 2010

presne tak, oacka....ja mam skusenost, ze na dovolenke na to myslim este viac a "blok" sa tym este viac prehlbuje

oacka
2. mar 2010

my sme už na toľkých dovolenkách boli,že by sme mali mať aspoň šesť detí! 😀 😀 a je to ešte horšie, keď sa "snažíš na to nemyslieť". je to začarovaný kruh. rob, ako cítiš, ke´d žiarliš na kamošku, že má bábo, tak si požiarli, keď sa hneváš na boha,že je nespravodlivý, tak sa pohnevaj, ono to nejako potom prešlo. ja som pochopila,že každý má v živote svoje trápenie a ak toto je to moje, tak to ešte beriem, lepšie ako umeriať na rakovinu... podarilo sa nám otehotnieť prirodzene, asi mesiac predtým som ani parlodel nebrala, lebo mi došiel. ale brala som kvapky Gynex a modlila som sa. ja viem,nie všetky sme veriace, ale ja proste verím, a to že čakáme je neskutočný Boží zázrak. ale stále to tak beriem, že ešte stále sa môže všetko po...babrať.

manusicka
2. mar 2010

ahoj Karol mne doktor povedal ze uz vyska prolaktinu 13 je dost vysoka tak neviem ci to kazdy doktor ma nato iny nazor,neviem ci sa mam znepokojovat lebo co som citala clanky tak kazdej babe bolo s liekov na znizenie prolaktinu zle,ja idem brat lieky od zajtra tak dufam ze to bude OK.

oacka
2. mar 2010

manusicka, ja som nemohla brať parlodel ráno,lebo hne´d som zvracala, ale ke´d som si ho dala pred spaním, tak v pohode. idem pohľadať tie moje výsledky, som zvedavá,koľko som mala ja.

manusicka
2. mar 2010

oacka no to mi poradil taktiez doktor aby som ich brala pred spanim len keby mi tak pomohli strasne by som chcela babo a nedari sa vsetko mam v poriadku akurat ten prolaktin je kus zvyseny,ktovie ci to je chyba ze nemozem otehotniet...

oacka
2. mar 2010

keď máš zvýšený prolaktín, tak nemáš ovuláciu, nedozreje ti vajíčko, takže neni čo oplodňovať. kamoška zas brala polovičku ráno a polovičku večer. a inač prvé dni ti môže trochu hrabať. 😀 mne aspoň trošku zašibávalo, zabúdala som na veci...ale to len chvíľku. 😉 potom som už ani nevedela, že to beriem.

oacka
2. mar 2010

tak som našla tie moje výsledky: v máji 2008 som mala prolaktín 49,3 ng/ml. a má byť medzi 3,3 až 13,4 ng/ml.
a po parlodele v apríli 2009 bol prolaktín 4,7 ng/ml.

swiete
2. mar 2010

ja som dnes volala gynekologovi, v piatok mi robil odber a mam v tych jednotkach ako oacka 1,6;-}}
Cize az velmi klesol po predoslych 70ng/ml pred dvoma mesiacmi.....Tak prechadzam z davky Medocriptine
2x pol tb. na 2x stvrt tbl:-}}}}Tak dufam ze to bude OK...

oacka
2. mar 2010

a to je zle, keď je veľmi nízky?

oacka
2. mar 2010

kočky, teraz si pozerám tie výlsedky od endokrinologičky a až teraz som si všimla, čo mám za diagnózy: polycystický ovariálny syndróm a iná špecifikovaná hypotyreóza.... inak ona mi to nepovedala,len to tu čítam. a vidíte,som tehotná! 😉 😉

karol84
2. mar 2010

manusicka, me uz je ze stavajicich leku tak zle, ze nic dalsiho uz me vic rozhodit nemuze 🙂

karol84
2. mar 2010

oacka, tak to jsme na tom skoro stejne - tedy az na to tehotenstvi

leya
2. mar 2010

..no mne z parlodelu bolo tiez divne, mavala som zavrate....tak teraz beriem norprolac a nemam ziadne problemy....beriem ho vzdy vecer, nie nalacno, a pokial sa da, tak az tesne pred spanim.....
oacka....tak vidis, ako dobre, ze si ani nevedela, ze mas to vsetko.... 😉....
....a co sa tyka psychiky, podla mna na to vplyva aj ta stitna zlaza, pretoze byva prepojena s depresiami a uzkostou....pokial viem, v usa existuju pre tyroitikov dotazniky zamerane na stanovenie ich psychologickeho statusu....u nas sa to nejako zvlast nesleduje....(aspon som sa mala na co vyhovorit, ked som bola zla 🙂 )
karol84...a ty co beries, ze ti je zle? mne bolo dost blbo od duphastonu....to bolo asi najhorsie, co som doteraz brala.....

karol84
2. mar 2010

leya, mne je spatne po utrogestanu (coz je silnejsi duphaston) a po metforminu (beru kvuli pco) - a dotaznik typu zda nepomyslim na sebevrazdu atd. jsem na endokrinologii vyplnovala 🙂

leya
2. mar 2010

karol84....to ozaj? myslim ten dotaznik....u nas na Slovensku som sa totiz s niecim podobnym nestretla.....
a ako dlho beries ten utrogestan...pretoze ja duphik uz tri mesiace a tie vedlajsie ucinky su cim dalej miernejsie....aspon to je moj subjektivny pocit.....ale stale sa pri nom necitim vo svojej kozi.....hlavne, nech nam to pomoze k vytuzenemu cielu 😉

karol84
2. mar 2010

leya, ano vyplňovala jsem takový dotazník a ne jeden, ale měla jsem z toho spíš srandu, protože sebevražedné úmysly ani nic podobného rozhodně nemám 🙂
utrogestan beru asi rok a vedlejší účinky jsou čím dál tím horší... prostě jsme každá jiná... co někomu vadí, jiný snáší bez potíží nebo mírněji. ale přesně jak píšeš, hlavně, když dosáhneme cíle - pro to lecos zkousnu

manusicka
3. mar 2010

boze u nas je tak tazke zohnat tie lieky 2 dni mi trvalo kym mi ich objednali ale uz ich mam tak dnes zacinam s prvou tabletkou ale vezmem si ju az vecer pre istotu.OACKA a ty si otehotnela medzi tym ako si uzivala lieky alebo az ked si ich vysadila? moje sa volaju Norprolac.ja som si pred rokom merala aj teplotu a doktor mi povedal ze dochadza k ovulacii a predsa neviem otehotniet.

oacka
3. mar 2010

ja som brala po IUI utrogestan, žiadne príznaky, a prvé tri mesiace tehu duphaston a tiež vôbec žiadne príznaky. Ja som lieky nemala vysadzovať, ja to asi budem brať dlhodobo, aj keď som mala dobrú hladinu prolaktínu, tak som lieky brala ďalej a mali sme sa snažiť. a až keď otehotnieš, tak ich vysadíš. lebo v tehotenstve sa prolaktín má zvyšovať.
ale jeden mesiac pred tehu som ich nebrala, lebo mi došli a nechcelo sa mi trepať kvôli receptu k lekárovi. a bola som na tom tak, že mi už bolo všetko jedno. 😉

oacka
3. mar 2010

ale čudné je, že mne endokrinologička vždy hovorí,že štítnu žľazu mám v poriadku, že nie je potrebná žiadna terapia. podľa mňa tie dve diiagnózy napíšu automaticky, keď je zvýšený prolaktín.

karol84
3. mar 2010

oacka, ja si to nemyslim, ze by ti ty diagnozy psali automaticky - me vysetrovali 3/4 roku, nez mi takovou diagnozu potvrdili...

karol84
3. mar 2010

... s prolaktinem to nemelo nic spolecneho

oacka
4. mar 2010

a čo ti vyšetrovali, karol? máš nejaké iné príznaky týchto diagnóz?

karol84
4. mar 2010

oacka, samozrejme ze mam priznaky, jinak by mi takovou diagnozu nestanovili 🙂
co se tyce PCO - v mem pripade jsou priznaky jsou amenorea/oligomenorhea, vysoke hladiny androgenu v krvi, cysty na vajecnicich (tudiz delali krevni vysetreni, hormonalni profil, sono vajecniku, glukozovou krivku), co se tyce autoimunitního onemocnění štítky, tak mi dělali zase odběry (byly pozitivní protilátky) a sono štítky

oacka
4. mar 2010

preto sa pýtam, lebo ja nemám žiadne príznaky, okrem toho prolaktínu...

karol84
4. mar 2010

zrovna zvyseny prolaktin mi nikde jako priznak PCO ani u stitne zlazy neuvadeli - bere se to vzdycky spis bokem
tak to me prekvapuje, pokud nemas vubec zadne priznaky, co ti tam napsali... to bych se asi sla zeptat

pavcahola
4. mar 2010

Ahoj karol prosím tě ta vysoká hladina androgenu v krvy se uvádí pod jakou značkou?víš já jsem byla v uterý u endokrinologa a bral mi krev na hormony tak by mě zajímalo pod jakou zkratkou se to uvádí.Díky 🙂

adkapo
4. mar 2010

Aj mne ako prvé ,keď som nemohla otehotnieť po 2 rokoch , zistili že mám zvýšený PRL 100 ng/ml . Bola som na RTG hypofýzy , tak to bolo OK. Začala som brať Parlodel a navštevovať endokrinológiu kde mi zistili subklinickú hypotyreózu , doteraz beriem Euthyrox aj keď nemám nejaké problémy či príznaky .
Parlodel som brala asi 4 roky a naposledy som mala hodnotu okolo 14ng/ml , teraz už Parlodel neužívam , ale bol to hnus , zle som ho znášala ( nevoľnosti , mdloby , nizky TK ). Zistili mi i nepriechodnosť vajcovodov pri laparoskopii mi ich spriechodnili ale doteraz som neotehotnela a bude tomu 10 rokov čo sa o to snažíme.
Aj ja som začala chodiť do Gyncaru v KE a tiež to bolo tak ako to písala oacka. A čo sa týka psychiky doteraz sa liečim z depresií , no tie nesúvisia len s neplodnosťou. Verím všetkým čo sa o to snažia , že je to des .
Som veriaca , ale veľmi zle som to prijímala , teda som to nevedela prijať.
Po 3 rokoch všakovakej liečby nastal vo mne zlom a rozhodla som sa to už neriešiť. Teda nie takouto cestou.Rozhodli sme sa s manželom pre adopciu a teraz máme dve krásne deti za , ktoré som Bohu veľmi vďačná.Sú to naše slniečka , aj keď ich niekedy zacloní mráčik.
Tým som len chcela povedať , že Boh vypočuje naše modlidby i keď nie stále podľa našej predstavy.
Ale dôverujem mu ,On vie čo je pre mňa dobré.
Viem , že nie všetci ste veriaci , ale brala som to ako vyjadrenie svojho kresťanského názoru .

matulka1323
4. mar 2010

Ahojte,mam tiez problem s prolaktonom,na znizenie uzivam Norprolac uz skoro tri roky. Podarilo sa mi dva krat otehotniet,ale prve skoncilo samovolnim potratom a druhe zadrziavanim mrtveho plodu. Takze neviem ako mohol toto boh dopustit,aj ked som veriaca.Moc ma to trapi

oacka
5. mar 2010

Adkap, presne s tebou súhlasím, kaaždému je v živote dané niečo iné, a kto deti naozaj chce,tak sa k nim aj dopracuje. 😉 Boh, osud, výšššia moc - nech si každý vyberie, čo chce - mu k nim ukáže cestu. aj ja som uvažovala o adopcii, a beriem to ako reálnu možnosť mať deti.

oacka
5. mar 2010

Matulka, viem že to znie hrozne, ale možno to bolo pre tvoje detičky tak lepšie... mnohé plodíky odídu,keď sú poškodené... nevzdávaj to!!!!!!!! nedrž v sebe hnev,to sa niekde prejaví. 😒 Viem o mnohých ženách, ktoré nemajú problém otehotnieť, ale majú problém plod vynosiť. aj také som počula,že vraj na to je najlepšie skúšať ´dalej a ´dalej a raz sa too podarí. ale čo pri tom žena prežíva,to si neviem ani predstaviť. ☹ veľmi ti držím palce a dúfam, že som ťa nenahnevala svojou prvou vetou....