Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
20. máj 2007

Trosku bych poupravila, co napsala dolymam. Prolactin se nevytvari jen v tele tehotnych. Je to hormon, ktery se vytvari v hypofyze u zen i u muzu, hladina prolaktinu stoupa pri stresu a behem spanku. Prolactin pusobi poruchy ovulace. A asi brani otehotneni i jinak, ikdyz k ovulaci dochazi. Jak, to by me taky zajimalo, ale snad najdu odpoved u meho doktora pristi tyden. 😉

ka.te1
21. máj 2007

Ach jo, tak jsem právě dorazila od doktora. Hladinu prolaktinu mám 750, což je prý dvakrát víc než má být. Dostala jsem Medocriptine. A prý můžu dál "těhotnět", přitom v příbalovém letáku je, že není vhodné užívat při plánování těhotenství a v těhotenství. Tak jsem z toho fakt jelen. Kde je teda pravda? ☹ A ještě ke všemu je to asi pěknej driják, podle toho co čtu o vedlejších účincích, ani se mi do toho nechce 😖

nela11
21. máj 2007

Ahoj kočky aj ja mam skusenosti s hyperprolaktinemiou, skusam novy liek NORPROLAK, nema niektora z vas s nim skusenosti, mna dost uspava a sposobuje obstipaciu /zapchu/. Inac hodnoty znizi priam učebnicovo.

nela11
21. máj 2007

Ahoj kočky aj ja mam hyperprolaktinemiu, neskusali ste novy liek NORPROLAK? mna dost uspava a sposobuje obstipaciu /zapchu/, inač hodnoty zniži ukažkovo.

zrzuska
21. máj 2007

ahojte.
mne tiez zistil doki, ze mam vyssi prolaktin. ale tam boli hodnoty, ze ma byt do 35 a ja ho mam 41,50 a povedal, ze budem mat problem otehotniet. tak som z toho smutna. v juli idem do lubochne na podrobnejsie vysetrenia. tak uvidim co mi zistia tam.

inak som sa dokiho pytala, ci ta zvysena hladina prolaktinu nemoze byt aj tym, ze v stredu som mala statnice (brutalne stresy) a v piatok som musela ist na krv lebo mi kazal prist do 5DC a piatok bol 4DC. tak tak tajne dufam, ze to bolo vyskocene kvoli tomu stresu. ale neviem. lebo takto som ho uz mala vyssi a brala som aj nejake lieky z ktorych mi bolo zle a tak som ich vysadila a mesiac na to som bola aj v lubochni a tam mi povedali vtedy, ze mam vsetko ok. ze dobre, ze som tie lieky prestala uzivat. keby to bolo aj teraz tak, tak som happy

nela aj kamoska bola z toho ospala. neviem, ci brala prave tento liek ale viem, ze prespala cele dni.

bublinkajasminka
21. máj 2007

kočky - počuli ste niekto zvýšený prolaktin u muža?? môj mangel to má veľmi vysoké a ide na endokrinologiu

zrzuska
21. máj 2007

bubli tam ho daju doporiadku neboj sa. musime dufat 😉
a viem, ze ta to trapi. aj mna 😔

bublinkajasminka
21. máj 2007

zrz - veľmi - jeho spermiogram je dosť zlý -pohyblivosť len 40% a preto sa nám nedarí

leto79
21. máj 2007

baby, ako inac sa prejavuje vysoky prolaktin? zisti sa to len z krvi alebo su aj nejakae symptomy?

bublinkajasminka
21. máj 2007

leto - môjmu drahému to zistili v krvi - nedarilo sa bábenko a urobili SPG a tam sa to zistilo....zlý spermiogram a vysoký prolaktin

zrzuska
21. máj 2007

leto len z krvi sa to asi zisti. ale vies co? mna v kuse bolia prsia akokeby som bola tehu. a prolaktin je zvyseny v tehotenstve a pocas dojcenia. tak ktovie ci aj to nie je priznak. neviem. viem, ze zeny byvaju viac ochlpene. ale to je tak individualne, ze az. cize asi len z tej krvi sa to zisti.
a viem, ze bud zena neovuluje alebo ovuluje ale fazulka sa nemoze uhniezdit. ja mavam nepravidelne cykly a moj doki vravel, ze ked mi upravi prolaktin, tak aj ten cyklus by mal byt ok.

ach bubli 😔 😔 😔 velmi citim s tebou. viem ako ta to trapi. ja velmi verim, ze sa to da coskoro doporiadku. nebojkaj

leto79
21. máj 2007

bubli zrzuska, nebojte sa, doktorkovia vam to vylecia a budete mat krasne miminka....

vidite, ja uz s clostilbegytom a stale nic.... ☹

zrzuska
21. máj 2007

leto asi to chce len cas. a neupnut sa moc na predstavu o mimi 😉
ja sa snazim teraz stale zamestnavat aby som na mimi moc nemyslela. vsak ho raz budeme mat vsetky a bude pre nas velmi cenne ked na neho tak dlho cakame 😉

bublinkajasminka
24. máj 2007

zrz, leto - vdakaaaa

brundik
25. máj 2007

Ahoj holky, tak mam nove zpravy. Prolaktin sice pri jednotlivych odberech klesal (90, 70 a 33), ale protoze tak muze znesnadnovat nebo znemoznovat zahnizdeni (ovulaci mam), dostala jsem leky na snizeni. Davky si budu postupne zvysovat podle toho, jak to budu zvladat. Pry to muze pusobit nevolnost, zvraceni a i kolaps. Jmenuje se to Mysalfon Ivax, nemate s tim nektera zkusenost? Zatim jsem je nesehnala, tak uvidim. A neslysela jste nektera o snizeni prolaktinu pomoci homeopatik?

zrzuska
25. máj 2007

ahoj brundik.
tak je to pravda, ze prolaktin moze branit v uhniezdeni? lebo aj ja ovulku mavam. minuly mesiac som si to overila aj ovulacnym testom (LH testom). 😔
kvoli comu brani v uhniezdeni? nikde na nette som to nenasla. nerozumiem tomu.
vsade pisu iba, ze brani ovulacii. o tomto som sa vobec nedocitala. povedala mi to len kamoska, co ma tiez vysoky prolaktin

brundik
25. máj 2007

Zrzusko, taky jsem slysela, ze prolaktin blokuje ovulaci, tak jsem nechapal, proc me chteji nasadit leky na jeho snizeni, kdyz ovulaci mam. Tak jsem se na to ptala doktora, takze to vim od nej. Nemusi pry uplne branit uhnizdeni, ale zhorsuje podminky, takze se tim snizuje pravdepodobnost otehotneni. Jeste jsem nasla nejake webovky k hormonum, dam sem odkaz, protoze by to mohlo zajimat vic lidi, ale mam je ulozene doma v oblibenych, takze az pozdeji.

onno
25. máj 2007

Ahoj já jsem sice po IVF-ICIS měla jsem zvýšený prolaktin.Tak jsem dostala ten mysalfon.V kterékoli lékarně ti ho objednají.Ale doktor mi řek že bych měla normálně otěhotnět.Nakonec ve mě ten problém nebyl,ale v mém příteli.Proto se to nedařilo.Hodně štěstí. 🙂

brundik
25. máj 2007

Davam zajimavy odkaz. Je tam uvedene, ze zvyseny prolaktin taky zhorsuje kvalitu oocytu.
Onno, blahopreju. 😵 Muzu se zeptat, jak jsi zvladala uzivani mysalfonu? Bylo ti dobre?
Dnes jsem se dozvedela, ze manzeluv spermiogram je v poradku. Tak kez by to bylo jen tim prolaktinem.

brundik
25. máj 2007

Jeee a odkaz jsem zapomnela vlozit. 😀
http://www.levret.cz/texty/casopisy/mb/2003_1/k...

onno
25. máj 2007

Akorát jsem byla hodně unavená a nedoporučuji řídit auto.Ono taky záleží jak je prolaktin vysoký a jestli máš pravidelnou memstruaci nebo nepravidelnou. 🙂

brundik
25. máj 2007

Onno, to jsi me potesila. Jsi totiz prvni clovek, od ktereho slysim, ze mysalfon snasel. Auto ridim minimalne a to me jeste musi manzel premlouvat. Takze to je taky v pohode.

onno
25. máj 2007

Jestli budeš pilulku polikat ráno ,tak se hned po spolknuti najes může ti bejt špatně.A večer jí spolkni před spaním.Ratši se snaž usnout rychle může ti bejt špatně.Doktor říkal že to je příprava na těhotenství.Můžeš mít ranní nevolnosti a večer to samé.Ale mě nic nebylo jen unavená.Teta měla taky zvýšený prolaktin, ale tak asi za 4 měsíce už byla těhu.Malému už jsou 4 roky. 🙂

brundik
25. máj 2007

Dekuju moc za rady. 3 dny mam brat 1 x 1/2 tabletky, kdyz to budu snaset, tak 3 dny 2 x 1/2, pak 3 dny 3 x 1/2 az na konecnou davku 2 x denne 1 tabletku. Takze urcite budu uzivat rano a vecer. Jako priprava na tehu dobre. 😀
Kdyby to byl jen ten zvyseny prolaktin, ale v 15 mi praskl slepak a mela jsem zanet pobrisnice, tak bych pricinu videla mozna jinde, ale to se casem ukaze.
Urcite napisu, jak mysalfon snasim.

lauritka
26. máj 2007

mali ste niekto bolestive prisia po vysadeni tabletiek na prolaktin???? ja som vysadila ani nie pred tyzdnom a prsia mam strasne bolestive aj bradavky :(
ani sa ich poriadne nemozem dotknut a su tiez trochu naliate,. tehu nie som lebo som 3DC.myslela som ze je to priznak pred MS najprv..ale neprestava to stale :(

zrzuska
26. máj 2007

laurit ja mam to iste. prsia ma bolia odkedy som dostala MZ. teraz cakam ovu, a trosku menej ich citim akokeby. ale cucus ma ukludnila, ze ona mala to iste a ze to moze byt aj psychika. takze klud, neboj sa. uvidis ako bude dalej. 😉

brundik dakujem 😵 😵 😵

halka
29. máj 2007

ahoj, tak já mám taky hodně vysoký prolaktin, mám hodnotu 101! Jenže já ještě k tomu vůbec sama nemenstruuju, což nevím, jestli je v souvislosti, doktorka se nevyjádřila dost jasně. Takže teď sháním nějakou dobrou endokrinologii, resp. end., kde nebudu čekat několik měsíců na vyšetření 😝 😔

zrzuska
29. máj 2007

halka to ja cakam dva mesiace na vysetrenie na endokrinologii. a to zevraj ma objednali este dost skoro.
je to fakt hruuuza co sa tohto tyka. 😔
ale tam presnejsie zistia v com je problem a ako ho riesit. tak dufam, ze vsetko bude ok 🙂
dufam a pevne verim..... 😉

halka
29. máj 2007

tak pořád sháním, doktorka mi nabízela termín na druhou půlku září, to je šílené, tak dlouho čekat nemůžu. Neporadíte některá nějaký kontakt na endokrinologii v Praze - kdekoli, musím zkoušet i jiná pracoviště, 4 měsíce čekat nemůžu!

brundik
30. máj 2007

Halka, prolaktin zpusobuje anovulacni cykly, takze nepritomnost MS by s tim mohla souviset.
Ja jsem jako dite byla na endokrinologii na poliklinice v Sustove, ale ted jsem ji na jejich webovkach nenasla, takze uz tam asi neni.
A co zkusit primo Endokrinologicky ustav? 😉 Ten sidli na Narodni vedle divadla.