Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

tinna333
23. okt 2011

verka39 .. no to kazdy doktor ti povie ze sa nemas cielene snazit, ani ze nemas na to mysliet a mas sa uvolnit ale ja som zatial neprisla na to ako to spravit :D a to je mozno aj moj problem, vsetko sledujem, planujem a rozmyslam az privelmi..

tinna333
23. okt 2011

@anastacia242 a aky vysoky si mala prolaktin ak vies? ja som mala len o malo zvyseny a hovorila mi doktorka vysadit ked otehotniem ale viem ze niektore baby beru do 12. tyzdna lebo ze takisto aj zvyseny prolaktin moze vyvolat potom potrat v tych tyzdnoch.. aspon tak som to citala

verka39
24. okt 2011

@tinna333 Tak s tím cíleným snazenim jsem pochopila že myšky plodné dny,ovulaci...jako že sup ted hned ;) Naštěstí tak to ještě nemám tak uvidíme. Spíše je to dáno tím že nejsem v ČR tudíž nemám zpětnou vazbu po lekach (prohlídky)takže jsem si řekla že ted do dubna tomu nechám volný průběh pak se vracíme do ČR a kdyby do te doby nic tak pak uz bych to take hlídala a počítala a tak ;)

anastacia242
24. okt 2011

@tinna333 ahoj aj ja mam len malo zvyseny, nie vysoky...Dr.mi povedala, ze keby sme sa nesnazili o bábo, tak mi to ani nepredpíse (Parlodel) lebo, ze to nemam az tak vysoké.....nam sa velmi dlho nedarilo a potom sa prislo na ten prolaktin a do polroka sa zadarilo, ale neuspesne ( v juni som bola na kyret-len sa uhniezdilo a nebol tep) takze trebalo vybrat....tak sa snazime znova...

tinna333
24. okt 2011

@verka39 a kde v zahranici ste? my sme v UK a preto mam ten problem ze Parlodel mi nerobil dobre tak som ho hodila do kosa a tu mi doktor nepredpise na to nic len cakat mam asi na zazrak ..
@anastacia242 tak drzim palceky nech sa to zadari uspesne 🙂)

anastacia242
24. okt 2011

@tinna333 dakujem krásne aj tebe držim prsty 😀 🙂 ..ja beriem iba 1/4 vecer a mam este cele balenie...mne z toho nieje zle..ja uplne v pohode akoby som ani nebrala.

majuchi
24. okt 2011

@tinna333 ja mám zvýšený prolaktín už 17 rokov, brala som aj parlodel, bývalo mi tiež zle... mám 11 ročného a skoro 5 ročného syna, keď som zistila, že som tehotná, ihneď som vysadila, teraz beriem CABEST 0,5 mg a som spokojná

verka39
24. okt 2011

@tinna333 My jsme ve Finsku ale léky mi napsal můj gynekolog v ČR sice jsem je musela plne uhradit protože jsem odhlasena z pojišťovny ale to mi nevadilo a mamka mi je vyzvedla a poslala.

tinna333
24. okt 2011

@verka39 no to ja som to spravila tak isto na slovensku som bola u doktorky spravila aj sono aj preventivnu + ten hormonalny profil kde zistila ten prolaktin no a dala mi lieky tiez som za vsetko platila ale dobre som spravila tu by mi take vysetrenia ani nespravili ked poviem ze som bola na sono tak na mna pozera akoby som z jablone spadla ze naco som tam bola a ako to je mozne ze u nas sa robi sono ako v ramci preventivnej prehliadky :D
@anastacia242 no ja som sa inak tiez cudovala ze mi doktorka dala tak naraz taku silnu davku 1/2 rano 1/2 vecer lebo co citam tak tak baby zacinali ze 1/4 vecer potom ked tak pridali po tyzdnoch mna to dostatocne odradilo ale uz tak aj uvazujem ze este par mesiacov pockam a skusila by som zase ten Parlodel ale tiez len 1/4 vecer kedze mam len malinko zvyseny ten prolaktin.
@majuchi tak super gratulujem ze sa to podarilo a porazila si ten prolaktin 🙂 nech sa dari 🙂)

anastacia242
24. okt 2011

@tinna333 tak mne skusila 1/4 vecer, po mesiaci som isla na kontrolu a bol znizeny takze mi to tak nechala, ze mi to staci..

anastacia242
24. okt 2011

@vivera no aj my sme sa snazili 2roky a tiez som nemala ovulku ani som o tom nevedela ale dr.mi to odsledoval a zistili zvyseny prolaktin...do polroka ak pojde vsetko dobre budem tehotna to som zacala Parlodel brat v decembri 2010 a v maji2011 som otehotnela, zial som musela ist na kyret...nebolo silne nemalo tep...a tak sa snazime dalej...ale aspon viem, ze uz sa zadarilo...tak ozdaj na druhy pokus to bude ok 🙂

tinna333
24. okt 2011

@anastacia242 a beries este aj nejake vytaminy k tomu? moze sa to kombinovat? hlavne kys. lystovu by som nerada vysadila keby ze zacnem zase s tym Parlodelom?

anastacia242
24. okt 2011

@tinna333 brala som femibion jeden mesiac, ale je drahší, takze teraz som si kupila iba kys.listovu, moze sa to v pohode, pytala som sa aj mojho lekara...

vivera
autor
25. okt 2011

@anastacia242 tak to mi je ľúto, držím palce aby sa to podarilo. Ja idem na IVF, včera som začala so stimulou 🙂 Verím, že na vianoce dostanem najkrajší dar

opetka
25. okt 2011

Dneska jsem dostala Medocriptine, prolaktin mám tuším nějak 46 (nevím, co je to za jednotky). Mám brát dvakrát jednu tabletku denně. Není to nějak moc? Často jsem tu četla, jste braly jednu tabletku a začínaly ještě s menší dávkou. Já už jsem si jednu vzala, teprve pak jsem začala něco číst na internetu. Měla to to některá z vás jako já?

anastacia242
25. okt 2011

@vivera tak ja tiež verím, že do Vianoc už budeme tehu 🙂

anastacia242
25. okt 2011

@opetka ahoj ja mam tuším nejak 20 a malo by byt sa mi zda do 18..ale nie som si ista..a beriem 1/4 vecer.......takže je to v pohode ber tak, ako ti lekar predpísal....

verka39
25. okt 2011

Koukám tu na ty vaše hodnoty a tak teda nevím ja mám pry 800 tak to asi se všude měří jinak nebo nevím... 😖

opetka
26. okt 2011

verka39 to jsou jiné jednotky, buď to jsou taková vysoká čísla, nebo naopak v řádech desítek, ale nevím, jaký je mezi tím vztah (jak se to přepočítává).

opetka
26. okt 2011

anastacia242 mně zas sestra říkala, když jsem si přišla pro výsledky, že norma měla být do 30 a něco. Proč to není nějak sjednocené? Pochopila jsem, že každá laboratoř má svoje hodnoty. Pak se to asi takhle liší.

tinna333
26. okt 2011

@verka39 viem ze sa to prepocitava ze to podelis 24 a to su vlasnte tie ''mensie'' hodnoty ktore mame uvedene my ostatne, uz si presne nepamatam v akych to je jednotkach ale tak sa to urcite prepocitava 🙂

zuzulik160
26. okt 2011

Ahojte dievcata aj ja mam zvýšený prolaktin brala som medokryptin nerobil mi dobre zmenili mi to na norprolac tiež bol este horsi a tak mi predpisali cabest ale ten som uz nebrala kedze tamtie lieky mi prolaktin vobec neznizili,ale zvýšili. Nasla som si na internete bio lieky na prolaktin a teraz ich beriem a vobec mi z nich nieje zle na odbery idem 4.11. tak uvidim ci zabrali. Prolaktin som mala 40. Tri krat som potratila vraj to moze byt aj tym tak neviem. ☹

tinna333
26. okt 2011

@zuzulik160 Ahoj, mozes mi prosim ta napisat nazov tych bio liekov aj kde si ich zohnala??.. ja by som sa tiez na to dala a potom mozes kludne napisat ako si dopadla na odberoch ja idem 1.11. a tiez som 3 mesiace nebrala nic len kopu vitaminov + som skusila sarapis tak som zvedava aka bude hodnota.. drzim palceky 🙂)

zuzulik160
27. okt 2011

@tinna333 ahoj,nazov liekov je AGNUCASTON poradila mi ho jedna gynekologička . Objednala som si ho cez internet lebo ten liek taraz dostat len na predpis aj ked niekedy bol volne predajný .Do googlu si daj najlekaren.eu a tam ho maju bez predpisu. Jasne dam ti vediet ako zabral 🙂

tinna333
27. okt 2011

@zuzulik160 Super dakujem, uz tu baby o tom pisali, viem ze to obsahuje ten vitex jahnaci a to je zevraj ta najdolezitejsia latka ktora pomaha ale este som to neskusala, uvidim co a ako aj ja dopadnem teraz na testoch.

zuzulik160
28. okt 2011

@tinna333 Ahoj dnes som bola u lekara a tie lieky mi odsuhlasil,ze som si nasla dobru nahradu za tie hnusne lieky,ktore mi predpisal endokrinológ. Tak ma celkom potesil 🙂

anastacia242
28. okt 2011

@zuzulik160 a mas už výsledky z krvi, či ti aj znížili prolaktín??

anastacia242
28. okt 2011

@opetka tak ja to teda neviem ako to ma skutočne byť, to snáď vedia odborníci-endokrinologovia, viem len to čo mi povedala moja Dr. ......po užívaní Parlodel som mala naposledy vysledok nejak okolo 15-16, norma je 18 a ja mam bez liekov 21....ale uz som dlho nebola tak neviem ako som na tom..a objednala ma az na februar 2012...

zuzulik160
29. okt 2011

@anastacia242 ahojcek este nemam budu az o dva týzdne potom dam vediet.

zuzulik160
29. okt 2011

@anastacia242 ja som mala minuly mesiac 40 a gynekolog mi povedal,ze to nieje zle pokial mi nevynechava menstruacia tak to moze byt len zo stresu alebo od hladu kedze mi krv zobrali o 7:00 rano. Tiez ja mozem otehotniet takze mne zvyseny prolaktin nesposobuje prakticky nic.