Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

lenuliatko
1. jan 2007

Tak u mňa to nie sú až také rozdiely, verím, že ti to vyjde. Veľa robí aj psychika, musíš sama veriť, že po laparke budeš už úplne v poriadku a nič ti nebráni otehotnieť a bude to raz dva. Koľko je tu takých, čo otehotneli hneď po začatí akejkoľvek liečby. Je to o psychike. Držím palce. 🙂

valhali
1. jan 2007

ahoj pipka, uz sme davno nedali pokec 😉 . Uz sa len zverit do ruk lekarom,nech sme cim skorej v "tom" 😉

vavka33
1. jan 2007

Pipka,poslala som ti IP.

pipka
1. jan 2007

val, ved ja sa zverujem hned pozajtra.Nastupujem na tu laparku, snad vsetko dobre dopadne.A ty ako? Beries ten clostyl? Uz to aj ma nejake priznaky zlepsenia, ci rovno ovu?

valhali
1. jan 2007

pipka, budem na teba mysliet a potom nam daj hned vediet,co a ako.
Ja som dnes 13DC, pred troma dnami som dobrala prvu davku clostilu a uvidime. Sem-tam citim tlaky na vajecniky, striedavo,ale od 11DC mam bolesti ako na menzes. Dost cudne. Mozno sa zobudzaju vajecniky, tak preto. Zatial som brala len najnizsiu davku clostilu, tak uvidim,ci zabrala.

pipka
1. jan 2007

val tak drzkam velmi plceky, nech ti clostil pomoze a rychlo je babo v teplom brusku 😵

lenuliatko
1. jan 2007

Val a predtým než ti zistili anovulačné cykly si ovu bolesti nemala?

loss
1. jan 2007

ahojte pipi,val vsetko dobre do noveho ruku a hlavne velke,gulate bruska 😉

valhali
1. jan 2007

ahoj lossik, dnes zacal NAS rok 2007, kde budeme vsetky tehulky 😉

loss
1. jan 2007

jasne uz sa tesim 🙂

valhali
1. jan 2007

leni, ani neviem, ake by mali byt ovu bolesti. Vzdy ma pichal lavy,alebo pravy vajecnik, tak som si nahovarala,ze ovu. Ale figa borova. Kto vie, co za fantomove bolesti to boli. Moje vajecniky nevedia, co je to ovulacia ☹
A ako sa prejavuje znizeny polaktin? Existuje aj take nieco,ze znizeny?

A este k tomu plodnemu hlienu. Este aj ten som mala, vravela som to lekarovi a ten mi povedal,ze na druhy den po styku zvykne mat zena akokeby ovulacny hlien,ale to je len ten sekret zo semena. Vraj na druhy den vyteka taky hustejsi a priesvitny. Takze u mna ten hlien mohlo byt aj toto 😒

valhali
1. jan 2007

pipka, tebe ta laparka podla mna pomoze, lebo si spominala,ze mas PCO, tak nech je z toho potom fazulka 😎

pipka
1. jan 2007

val, ja tomu verim, ze to tam pozrie a pripadne nejako prefukne a bude! A znizeny prolaktin podla mna neexistuje, lebo mne doky povedal, ze ak je aj hladina do 10, tak je dobre, cim nizsia, tym lepsie, mozno aj nula.Norma je do 30, a mne zistili 110 ☹

lenuliatko
1. jan 2007

Tak hádam, že sa ti všetko konečne upraví. ako sa prejavuje znížený prolaktín netuším. Chcem si dať urobiť hormonálny profil, nech sa zbytočne nesnažím ďalšie mesiace a nakoniec sa zistí, že som ani nemohla otehotnieť. Inak ako som ti už písala, mňa po vysadení HAK začalo bolieť brucho ako na MS asi 7 dní pred ovu a neprestalo až do MS, takže myslím, že to bolo preto, že vaječníky po takej dlhej dobe opäť museli pracovať. Takže možno to je dobrý signál, že sa to upravuje. A zas ja k tomu hlienu: ja som taký nemala ani po styku. Teraz bol fakt prvýkrát ako by mal byť. Tri dni počas ovu. Tak nám držím palce všetkým Vavke, nech to dotiahne do úspešného konca a nám val, pipka, loss aj všetkým ostatným konečne veľké brušká 🙂 Ahojte

pipka
1. jan 2007

lenuliatko, dakujeeem 😉

loss
1. jan 2007

lenuliatko ja ja dakujem neboj v tomto roku sa dockame veselych a velkych brusiek urcite 🙂

bibinka
1. jan 2007

pipka- prajem ti veľa šťastia pri tej laparke, verím, že tam máš všetko OK a čoskoro sa dočkáš malej fazuľky 🙂

lenuliatko
2. jan 2007

Ahojte, tak som objednaná k endokrynologyčke na hormonálny profil. čo je to vlastne za vyšetrenie? Berie sa len krv? A ako dlho sa čaká na výsledky?

pipka
2. jan 2007

mne robil horm. profil moj gynekolog a vysledky boli tusim do dvoch dni.

svistinka
10. jan 2007

Hormonalny profil sa robi z krvi a vysledky som mala este v ten den poobede.

pipka
12. jan 2007

moze vyssiu hladinu prolaktinu sposobovat nador na mozgu? uz vam to niektorej povedal endokrinolog? idem na MR, vraj aby to vylucili a mohli sme nasadit liecbu 😒

bibinka
13. jan 2007

pipka- asi neukľudním tvoju dušu- áno, môže to spôsobovať nádor- adenóm hypofýzy resp. hypotalamu, to jest podmozgovej žľazy a mozg.prívesku.Lenže toto je fakt veľmi veľmi zriedkavé! Keď som ja mala zvýšený prolaktín(45), tak mi môj dr.ihneď povedal, že pri týchto nádoroch je hodnota prolaktínu rádovo od 1 000 vyššie!! a že ženu s nižším prolaktínom , kktorá má tento nádor ešte nevidel. 🙂 Tak sa hlavne nestresuj a choď na magnetku, to je veľmi spoľahlivá metóda a veľmi presná. Iste ti povedia negatívny výsledok!!!!! Tak sa drž. ahoj 😉

luciakubista
14. jan 2007

ahoj pipka,
ja mam tiez vyssi prolaktin hodnota 34,beriem akurat Mysalfon na znizovanie prolaktinu a clostil na stimulaciu vajecnikov.
Mne lekarka ani nepovedala,ze to moze sposobovat nador,to som sa dozvedela az na internete,pokial tie hodnoty nemas velmi vysoke tak to bude v pohode. 🙂

pipka
14. jan 2007

ja ho mam 110, ale doktor ma ubezpecil, ze na MR idem len preto, aby sme vylucili pricinu inu ako napr. stres a pod. Uz mi predpisal clostil, utrogestan a po MR zaciname so stimulaciou a pojdeme na IUI.Absolvovala som aj laparku a vsetko je o.k. 😉

luciakubista
14. jan 2007

tak pokial ta ubezpecil lekar,tak to bude v pohode,ja som zistila,ze cim menejviem,tym som spokojnesia,inac sa vo vsetkom strasne vrtam 😉

pipka
14. jan 2007

luci, napodobne 😉 ale niekedy sa dozviem nieco, co som ani vediet nechcela 😖 tak co mam robit, ked tie informacie mi idu do hlavy same? 😀
ja uz len verim doktorom, ze to s nami myslia vazne a chcu nam pomoct 😵

mmarky
14. jan 2007

ahoj holy, ja jdu zitra k novemu dr. a chci ho taky pozadat o horm.profil - bud mi veme krev u nej nebo me da doporuceni, ne? Nemusim shynet nejakeho endokrinologa? Ty vysledky jsou rychle, to by se mi libilo - ale bojim se , co ukazou 😒

luciakubista
14. jan 2007

pipka,
ono to tak byva a este k tomu pocuvas zo vsetkych stran ,aby si bola v pohode.No lenze to by som musela mat pravidelnu mrchu,ovulaciu atd.
Mne to taksito neschadza z mysle,uz mi pride,ze aj to milovanie je len s nejakym ucelom 🙂
ale verim doktorom,co ine nam zostava

luciakubista
14. jan 2007

mmarky,
mne brala krv v ordinacii a o ziadnom endokrinologovi nevravela,to asi zalezi na vysledkoch
Vysledky som mala za tyzden a ukazal mi zvyseny prolaktin,co ma najprv vydesilo,ale lekarka mi vysvetlila,ze to nie je nic neobvykle,akurat tie prasky na to nic moc

mmarky
14. jan 2007

jak to myslis s tema praskama? ☹ vedlejsi ucinky?