Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

jamian
27. jún 2009

ahojte.tak ten prolaktín bol na hranici.doktor mi odporučil,homeiopatiká,...ktoré su volne dostupné v lekarnach.to hlavne kvôli tej bolesti v prsiach.tak som rada,že neni vysoky a nemusím uživať lieky s ktorych som počula,že byva dosť nevolno.jasné že je to individuálne....ale aj tak.ešte s citologie,som mala blbé vysledky...ale už som bola aj kvôli tomu a bol to zapal.takže som v obdobi preliečovania sa ale verím že všetko bude v poriadku.a vám prajem hlavne veľs zdravíčka a pohody. 🙂

brundik
29. jún 2009

Moa, a ty jsi ted pred ms brala nejake leky? To byla normalni ms a ne zadne spineni, jestli se nepletu. Mereni bazalky ti hodne napovi. Ja jsem pomohla moji endokrynolozce odhalit diagnozu prave diky mereni BT. Preju co nejmin vedlejsich ucinku, dobre se pred lekem najez 😉
Jamian, tak to je super 🙂 Nedoporucil ti doktor Mastodynon? Jsou to kapicky z bylinek a mely by zabirat prave na mastodynii.
Taky jsem mela horsi cytologii pri zanetu, byva to docela bezne, tak snad to bude na podruhe v poho 😉

jamian
29. jún 2009

ámo tie kvapky sú mastodynom.uživam rano 30 kvapiek a večer 30 kvapiek.tak uvidím vysledok by sa mal odraziť najbližšie za 6 týždnov.rozmýšlame aj nad druhým miminkom...ale najskôr chcem si dať toto všetko do poriadku.a ak pánbožko dá tak ....... 🙂 🙂 🙂

moa
29. jún 2009

ahoj brundik najskor som mala agolutinove injkcie na vyvolanie a potom mi doki nasadila duphaston od 14DC 2x denne a potom somzacala meriat bazalku a prsila som na to,ze ked zoberiem duph a nemam este ovu,tak ju to potlaci a nemam ju vobec.tak som ho zobrala az po ovu.a potom este mesaic Clostilberg+Pregnyl a ked bola Ms tak zasa taky hendy vytok a krv ziadna.ani nepamatam kedy naposledy som pri MS krvacala 😒 divne rada by som vedela preco?
inak ten Parlodel je ina sila prvy den som bola hore uz o 5rano a myslela,ze umriem ako mi bolo zle na vracanie.este aj teraz ked idem spat nekoro tak rano vstanem a je mi z neho zle fuj 😝 ale ak to pomoze

a u teba uz daco nove

lorinko
30. jún 2009

awojte babulky🙂

som sem davnejsie pisala, bo som brala parlodel na vysoky prolaktin vyse dva mesiace a potom mi zistili z krvnych testov, ze mam prolaktin zase velmi nizky 😝 ...takze som musela okamzite vysadit parlodel...co je dobre....ale odvtedy mam akokeby rozvrat tych hormonov...bo menstruacia mi prisla uz druhy krat v mesiaci po 14 dnoch a to som mala pred dvoma tyzdnami strasne dlhu az 10 dni 😠 a silnu mrsku...musela som s tym ist aj k lekarovi a az po injekcii mi na 10 den skoncili.....a mavam aj strasne silne bolesti v podbrusku a bolia ma prsia odkedy som vysadila parlodel....mala niektora z vas podobne priznaky po vysadeni parlodelu? 😕

lenkale
30. jún 2009

Ahojte baby,
ja som mala tiež zvýšený prolaktín, ktorý mi bránil otehotnieť. Tak som brala 1/2 tabletky večer a život s parlodelom bol ok. Možno tie prvé dni boli také horšie ale pohoda. Doktor mi predpísal aj Clostylbegit na podporu rastu folikulov, lebo mi narástli iba cca 11 mm a potom nepraskali a nebolo čo oplodňovať 🙂, takže som mala anovulačné cykly. Po kombinácii týchto liekov boli už folikuly aj 22 mm 🙂 a po dvoch mesiacoch sa mi podarilo otehotnieť a už som v 6 tt. 🙂 Takže hor sa na parlodel a clostylbegyt 🙂) Držím palce

lenkale
30. jún 2009

A inak, ostali mi ovulačné a tehotenské testy. Lacno ich predám.

moa
30. jún 2009

lorinko ja ho mam iba 1mesiac ale mne je z neho dost zle.budim sa rano zavcasu lebo mam pocit na vracanie a cez den to tiez nie je ziadna slava a az nieky poobede mi je lepsie 😉
a to som zvedava aku mrchu budem mat s nim ci normalnu alebo zasa len take spinenie 😖

lorinko
3. júl 2009

moa...no ja uz ho neuzivam....ale ako som ho vysadila...tak mi prisla mrcha druhy krat v jeden mesiac a ta prva trvala 10 dni...no hruuuuza 😠 ......a prsia ma boleli jak fras....teraz uz ma tak nebolia.....podla mna mam bordel v tych hormonoch...bo najprv mam brutal vysoky prolaktin, potom brutal nizky...... 😝 🙄

alisea22
3. júl 2009

je tu niekto kto berie medocriptine na znizenie prolaktinu?? a vie mi poradit doktorka mi napisala na papier davkovanie ze 2 dni mam brat tabletku 1/2 tabl.vecer

2 dni 2x 1/2 tabletu a potom 2x1 tabletku denne od 5 - 25 dna cyklu a teraz nechapem mam 20 den cyklu...ked to zacnem brat podla toho tak bude 24 den cyklu potom 25 den jedna tableta potom pauza a az piaty den cyklu zase zacnem brat??? lebo nechapem tomu co mi napisala...☹(( a je piatok a az v pondelok tam mozem ist prosim prosim kto vie poradit piste dakujem velmi pekne

alisea22
4. júl 2009

hocikto napiste ze ako by ste to vy pochopili keby vam to doktorka napisala diky ze to tak mate brat...prispevok nad tymto prispevkom

moa
4. júl 2009

alisea22 ahoj ja sice tieto tabletky nemam je mam Parlodel ,ale podla toho co si pisala tak by som to pochopila asi tak,ze ho mas zacat od noveho cyklu.
takze asi vysvetlenie
1-2DC 1/2 tabletku vecer,
3-4DC 1/2 tabl rano a vecer,
5-25DC 1tabl rano a vecer,
a potom par dni pauza do noveho cyklu.
mne ten Parlodel dala tiez skoro na konci cyklu ale zacala som to brat az od noveho cyklu.
alebo sa mozes pre istotu skusit este spytat v lekarni 🙂

vela stastia 😉

valaquenta
25. júl 2009

ahojte beriem lieky na znizovanie prolaktinu parlodel treti mesiac a hodnoty mi neklesaju ale stupaju mam brat dalej liek parlodel . Nemali by hodnoty klesat pri brani lieku?ma s tym niektora skusenosti .Nemam ich niejake vysoke len mierne zvysene 18,8.

zica1
26. júl 2009

Ahojte, dr. mi predpisal Medocriptin 2x1 nezda sa vam to velka davka, ked som mala vraj nie az tak velmi zvyseny prolaktin?

zica1
26. júl 2009

A chcem sa este spytat, ci sa pri uzivanii Medocriptinu , resp. pocas uzivania mozeme dalej snazit o babatko, alebo nie? Dakujem. 😉

zulik
26. júl 2009

Zica, myslím, že snažit o mimnko se můžete ale právě kvůli vysokému prolaktinu to asi nepůjde. Před rokem jsem tento lék brala, 1x denně a bylo mi z něj dost špatně, musela jsem ho brát na noc. Nevím, dle čeho je určeno dávkování /určitě dle výše hormonu ale i váhy/.

zica1
27. júl 2009

zulik = a nemyslis si ze 2 tbl su velka davka? uz mam liek doma ale este som ho nezacala uzivat, necitala som tu o nikom kto by mal taku davku tak neviem ☹

zica1
27. júl 2009

alisea 22 - no mne ho tiez dr. predpisal a nepovedal aby som zacala 1MC ale normalne hned ako si vyberiem liek.Takze zacnem asi dnes vecer.Pisal ze 2x1 ale asi to zacnem najskor prve 2 dni len 1/2 vecer potom 1/2 rano aj vecer a potom 2x1 aby som nebrala hned taku vysoku davku naraz... a ako si na tom ty, uz si zacala s uzivanim? Mas aj nejake vedlajsie ucinky? Dakujem za odpoved.

brundik
29. júl 2009

Valaquenta, tech 18,8 mas ted nebo jsi mela na zacatku? O kolik ti prolaktin stoupl. Behem cyklu i behem dne je prolaktin znacne kolisavy, takze zalezi, kdy ti krev brali, takze jestli se zmenila jen o par jednotek, tak bych se nezneklidnovala.Referencni meze se v jednotlivych laborkach lisi, nekde maji 15, nekde 24 nekde 30 , takze ta tvoje hodnota je v podstate ok 😉 A co ti na to rekl doktor, na krev chodis urcite na jeho popud, on ma vsechny tvoje hodnoty pod dozorem. A pokud nedoslo ke snizeni ted, tak urcite dojde, neboj. Kazda na leky reaguje jinak, u nekoho to muze trvat dyl. A jeste jedna otazecka, jestli muzu. Kontroloval ti doktor ovulaci? Nebo meris BT? Mas sekreci z prsou? Nemyslim, ze by prolaktin 18,8 branil ovu 😉

brundik
29. júl 2009

Zica, priznam, ze uz nepamatuju, kolik jsem brala Medocriptinu. Ale urcite zacni postupne s nizsima davkama a prvni prasek si vem vecer a dobre se pred nim najez a pokud ti bude dobre, tak si davku zvedej az na tu konecnou. O miminko se muzes snazit, ale pokud otehotnis, tak vysad.
Na prolaktin jsem brala 4 ruzne leky a ani jeden jsem nezacala uzivat v urcity den MC. Ani si to neumim zduvodnit, proc by se tak tyhle leky mely brat, jejich ucinek je dlouhodoby, takze pokud se zacnou brat 1 DC nebo 15 DC, tak efekt by mel byt stejny.

valaquenta
29. júl 2009

brundik, prvy krat som mal prl 13,5 tak mi nasadil lieky,druhy krat som mala 8 a teraz 18,8 ovulaciu mi nekontroloval bazalnu som si merala. Graf krasne ukazuje ovulaciu na 15-16 den sekreciu s prs nemam a menstruaciu som mala stale pravidelnu nikdy mi nemeskala ale baby nikde ,tak neviem kde je problem.Pridem na krv povedia vysledky a napisu lieky ktore mam brat a o tri mesiace znova na krv.O mimi sa snazime tri roky.

brundik
29. júl 2009

valaquenta, nevim, jak moc by sis troufla rict doktorovi o folikulometrii, kazdopadne je to jedno z prvnich vysetreni spolu s HP, ktere se provadi, kdyz se mimco nedari. Nekteri doktori se na mereni BT moc netvari, tak by se aspon presvedcili, ze normalne ovulujes. Teda zase rikam nejsem doktor, ale brani leku na prolaktin, kdyz se pohybuje od 8 do 19, MS je pravidelna a cykly ovulacni, mi prijde jako nesmysl 😒 Spis by se mel doktor popidit nekde jinde. Co manzel, byl na spermiu? Jake mas za sebou dalsi vysetreni? Co stitna zlaza?

zica1
29. júl 2009

brundik - dakujem ti za rady, vies ja mam len strach zacat ten medocriptin brat ked je tak tak vela neziad. ucinkov, tak ma to vystrasilo :( Teraz sa vratil priatel zo spermiogramu a ani tam to nieje ziadna slava :( no hadam sa to da do poriadku...moc sa nechce so mnou o tom terazs rozpravat, asi je zaskoceny aj on sam....dakujem este raz za rady 😉

tremonti
29. júl 2009

ahojte snazilky nechce sa mi citat 31 stran,tak poradte dnes vyslo z testov ze mam vysoky prolaktin.doktorka mi predpisala medokriptin.mate s tym nejake skusenosti?

valaquenta
29. júl 2009

brundik,no mne sa to tiez nejako nepaci ale on mi vravel ze je to tak 20 percent co brani ovulacii je to malo ale brani tak mam brat lieky pokial nebudem tehotna.Manzel bol na spermiograme vysletky vynikajuce nadpriemerne stitna zlaza je v poriadku tak neviem beriem lieky a uvidim co dalej a opytam sa doktora co dalej ked sa nebude darit dakujem za pozbudenie.

tremonti
29. júl 2009

dievcata citam ze mate prolaktin 13,5 alebo 18.8,ja mam 49 nezda sa vam to nejk az velmi vela?nemala by som sist na vysetrenie ze preco je taky vysoky???

brundik
30. júl 2009

Zica, nestras se driv nez prasky zacnes brat 😉 Ne kazda snasi leka spatne, ja jsem Medocriptin snasela celkem dobre. A ono kdyz se clovek podiva na pribalovy letak paralenu nebo brufenu, tak to taky vystrasi. A kdyz by ti bylo hodne spatne, tak se daji zkusit jine leky, je jich vic 😉 A s manzelem je to pochopitelny, chlapi to tak berou, dotyka se jich to stejne a asi prijimaji hur to, ze by problem mohl byt i u nich, chce to cas.

Tremonti, zkopcila jsem referencni meze prolaktinu, abys mela predstavu, jak se pohybuje 😉
muzi 2,1–17,7 µg/l
zeny do 50 let 2,8–29,2 µg/l
zeny po prechodu1,8–20,3 µg/l
zeny tehotne 9,7–208,5 µg/l
Takze hodnoty, ktere jsi tady jmenovala, jsou hodnoty v pohode, ale zalezi i na laboratori, protoze v kazde maji tu limitni hodnotu trosku jinde.
Kdyz ti dr zjistil takovou hodnotu, tak se divim, ze sam nezacal neco delat, tohle by melo byt na nem, mel by zkontrolovat ovu aj. Tak se s nim domluv 😉

valaquenta, hmmm, zajimave, tvuj doktor je asi vseved, kdyz na prolaktin, ktery je v norme a pravdepodobne podle BT ovulujes, rekne, ze brani ovulaci z 20 procent. Nejdriv by se mel sam presvedcit, jestli jsou cykly ovulacni a pak az vyvodit nejake zavery. A co tech 80 procent? Moc se mi to nelibi 😒 Jsi s nim spokojena? Snazite se uz dlouho, nepremyslela jsi o navsteve nejakeho CARu, meli by ti zjistit pruchodnost vejcovodu, genetiku, imunologicke vysetrenia a udelaji si znovu HP. Ale super, ze manzel ma spermio vyborne 🙂

Jojoj, jsou to starosti s tema doktorama 😀 Pripada mi, ze je fakt tezky narazit na nejakyho dobryho doktora 😒

zica1
30. júl 2009

Brundik, dakujem za podporu, si zlata... tak ja ho teda zacnem od zajtra brat a uvidime ako bude na mn a posobit ... hadam vsetko dobre dopadne 😉

monipue
1. aug 2009

Ahojte,mam tiez problemy s prolaktinom.Chcem sa vas spytat,ked ste mali zvyseny prolaktin,ci ste zaznamenali nejaky vyrazny rozdiel v priberani na hmotnosti.Dakujem za skoru odpoved. 🙂

sylvusa
3. aug 2009

ahojte, ja píšem do kolonky Ferticent, ale dneska som si bola pre výsledky, doktor mi povedlal, že mám zvýšený prolaktin - 20,6, lekár povedal, že to súvisí s ovuláciou
14.8. začínam umelé oplodnenie prvý krát, a som z toho dosť vydesená, ja ovuláciu mám, lebo ju cítim, aj teraz mám polčas a bola ma vaječníky a prsia, tak neviem, poraďte mi, ďakujem