Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

luciakubista
14. jan 2007

no vedlajsie ucinky nic moc,hlavne nespavost 😖

kammka
14. jan 2007

pipka, hladinu prolaktinu skutečně může zvyšovat nádor na mozku, ale to jsou ty hladiny až astronomicky vysoké a obvykle jde o nádor benigní, neboj se toho a buď ráda, že se někdo snaží přijít věcem na kloub... jsou tu holky, co měly s doktorama děsné zkušenosti, než našly toho, který jim pomohl...jinak moje kolegyně má na mozku nádor , ktreý jí sledují, měla taky vys. prolaktin, léčila se a teď má tak hezký děti (3!) že ani nevěří, že jsou její 😀

mmarky
14. jan 2007

a kterej den cyklu ti bral krev?

luciakubista
14. jan 2007

nechcem kecat,ale niekedy myslim 9DC,ja uz v tom mam bordel 🙂

pipka
14. jan 2007

mmarky krv sa kvoli hormonom berie 2-3 den cyklu

kammka, dakujem, ved ja uz to nejako neriesim, len nech mam tie vysetrenia za sebou a babo v brusku 😉 viem, ze je lepsie, ked sa lekar stara ako ked ti povie, ze ste mlada, nemate sa kam ponahlat a zrazu zistis, ze mas 39 a na deti je uz neskoro...

mmarky
14. jan 2007

a co kdyz mi to vychazi na vikend ☹ , vemou mi to vnemocnici?

pipka
14. jan 2007

ked ti druhy den vychadza na sobotu tak chod v piatok a ked na nedelu tak chod v pondelok, aspon tak to povedali mne v nasom centre 😉

mmarky
14. jan 2007

diik

misa1
14. jan 2007

ahojte ked je zvyseny prolaktin 23,9 na 29 den cyklu,a znizeny kortiz 204,a zvyseny testosteron na 2,31.mate skusenosti alebo ste nieco uzivali?dik

pipka
14. jan 2007

misi viem iba, ze prolaktin sa povazuje za zvyseny az nad hranicou 30, dovtedy je to v norme. s ostatnym nemam skusenosti 😉

valhali
14. jan 2007

pipka a mas aj nejake priznaky, ze ide o vysoky prolaktin,alebo sa to zistilo iba z krvi?

pipka
14. jan 2007

val, priznaky veskere zadne... 😀 zistili to len z krvi. No snad jedine to, ze nemam vdaka tomu ovu...vraj.Ale vraj to mohla sposobovat ta cysta, tak uvidim ked mi urobia dalsi hor. profil, aka bude hladina teraz. 😖

valhali
14. jan 2007

takze ja neovulujem tiez, to mam vysoky aj ja? No ale s clostilom dufam ovula bude, aj ked by som teoreticky prolaktin mala vysoky 😉

pipka
14. jan 2007

to ze neovulujes nemusi byt vina iba zvyseneho prolaktinu.To moze mat rozne dovody.Ak ti dal clostil, asi vie preco. A tebe nerobili horm. profil?

valhali
14. jan 2007

nie, nerobili, po vystreni skonstatoval,ze vraj jasny pripad uspatych vajecnikov po dlhodobom uzivani HAK. No a ked clostil nezaberie po 2 cykloch, tak mam dojst.

pipka
14. jan 2007

tak jasne, neries to. Papaj ho poslusne a uvidis, ze sa coskoro dockate 😵
ja som HAK nikdy nebrala, a nedarilo sa vyse roka, tak preto mi robili vsetky tie vysetrenia...

bibinka
14. jan 2007

anovulačné cykly môže spôsobiť veľa faktorov, ale ak je zvýšený prolaktín, na 100% neprebehne ovulácia. Liekmi sa to v priebehu pár mesiacov dá krásne napraviť.Manžel mojej kamošky v Nemecku je zástupca šéfa gyndy a ten mi to povedal. 🙂
Držím všetkým palce, a prajem nízky prolaktín!!! 🙂

pipka
17. jan 2007

tak musim povedat, ze ten zvyseny prolaktin u mna mohla sposobovat ta cysta na vajecniku, lebo hned po laparke mi ovulacny test ukazal krasne dve palicky a ja som po roku konecne mala ovu. A ovu mi v ten den potvrdil aj doktor, lebo som bola akurat na kontrole a spravil mi ultrazvuk. 😉

bibinka
21. jan 2007

pipka- to je super, takže teraz sa naplno vrhni na snažilkovanie aby si čoskoro našla // 🙂

pipka
21. jan 2007

ved uz sa stalo 😉

bibinka
23. jan 2007

pipka-teraz je najvačšia šanca a verím, že to dopadne na výbornú 🙂

peja
24. jan 2007

ahojte, tiez mam vysoky prolaktin, problemy ale len asi 1 mesiac - odkedy mi na to prisli ...
prosim, viete mi povedat, ako dlho asi trva liecba?

pipka
25. jan 2007

peja, ked ti nasadia lieky, tak do mesiaca by mala byt hladina prolaktinu v norme 😉

nikitazak
6. apr 2007

holky,ktera DC jste prosim byly na odberu na hladinu prolaktinu. Me sestra rikala, ze u nich delaji tyto odbery 20.DC.

kaza
6. apr 2007

ahojte, aj ja mam zvyšeny prolaktin, na prvom odbere som mala hodnoty 1700 a druhy 1200, uzivam parloden 1/2 tablekty denne. na magneticku rezonaciu som obj. na jul ale uz aj teraz sa bojim ci to nemože sposobovat nador. ☹ neviete mi poradit

mufy
6. apr 2007

nikitazak já byla na odběrech 3. a 21. den cyklu a mám taky zvýšený prolaktin, beru 1/2 tabletky Dostinexu týdně. 🙂

tigr21
6. apr 2007

Ahoj holky,po 2 měsících docházení na agolutin mě dr. poslal na krev.výsledky byly až za měsíc a zjistili mi vys. prolaktin a nasadili 2 x 1/2 tab. medocriptine a od 20 DC 2x provera abych odmenstruovala. za 3 měs. jsem šla na kontrolu jestli se to upravilo , ale mezitím teta nepřijela.TT zatím neg ,ale já vím že tam je. prolaktin se upravil,teď je naopak snížený ale to vůbec nevadí.Po 7 měs. snažení to opravdu vypadá nadějně ,ale nechci to zakřiknout. Už jsem uvažovala kam půjdu do CAR .Držte palce ať to dobře dopadne.A vám brzo splněné sny http://www.fertilityfriend.com/home/191b61

kikusa100
7. apr 2007

Ahojte.Ked ma zena vysoky prolaktin,nemoze otehotniet?Ako sa to vlstne prejavuje?

jj2202
7. apr 2007

aj ja som mala vysoky prolaktin. to je tzv. stresovy hormon, cize raz moze byt vyssi raz nizsi. mne sa zvysoval len obcas

kaza
10. apr 2007

kikusa100 ano ak je vysoky prolaktin nemožeš otehotnieť. aj ja som ho mala vysoky - koncom februara som začala uživať parlodel a pravdepodobne sa aj zadarilo /vyšli mi dva pozitivne testy/, dnes sa idem objednat k doktorke. 🙂