Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

uci
23. jan 2008

jeeejda a teraz zas neviem pocitat 😒 takze 37,5 😉

zuzi22
23. jan 2008

Uci ja este beriem tu 75-ku jednu na den.Tiez si myslim,ze by bolo lepsie,keby mi len znizil davku,ale co uz. 😒 Povedal mi ich dobrat a v marci mam prist na krv.Tak uvidim,ako to dopadne.Ostalo mi este 6 tabletiek a tie si davam po polovicke a posledne dve si dam po stvrtke,aby som to nebolo take "rychle" vysadenie. 😉

uci
24. jan 2008

tak uvidis zuzi co to spravi, snad to uz nevyskoci, a keby aj hej, tak len budete musiet najst to spravne davkovanie 😉 drzim palce

zuzi22
24. jan 2008

uci dakujem 😉
aj ja ti drzim palce,aby ste pekne rastli a boli zdravucky 😵

uci
24. jan 2008

dakujeme zuzi, ved aj ja len to iste vravim tomu prdolovi, nech len pekne papa, rastie a nech je v poriadku, nic ine nemusi, o vsetko ostatne sa postarame s tatuldom 🙂

zuzana_t
24. jan 2008

ahojte, tak dneska vecer uzijem 3 tabletku 25-tky a zajtra zacinam s 50.kou 🙂 zasa 3 dni... som zvedava, ako to dopadne... lebo dnes mi prave skoncila mrcha a vraj sa da velmi lahko otehotniet pri uzivani norprolacu 😵 😵

brundik
24. jan 2008

Uci, laparku planuju uz dlouho, jen muj doktor chce vyresit nejdriv ten prolaktin, ale ty posledni hodnoty uz jsou fajn a po treti lecbe uz to bude urcite uplne OK, musi!!! 😀 a pak uz bude konecne snad i laparka 🙂
Ted resim problem s Mysalfonem, nejvetsi distributor leciv ma vypadek v jeho dodavani, takze zjistuju pres znamou, jestli mi ho muze sehnat, proto jsem zatim s uzivanim nezacala a mozna ze budu muset jit znovu k doktorovi pro novy recept.
Uci, az budes mit nejake foto drobecka, pridej do alba 😉

zuzi22
24. jan 2008

Zuzka tak drzim palce,len aby to bola pre teba ta spravna davka,aby si nedopadla tak ako ja 😒

brundik
24. jan 2008

Zuzko, jake ma negativni vlivy nizka hladina prolaktinu? Snazila jsem se neco najit, ale na nic jsem neprisla, jeste se v tom zkusim pohrabat, ale jestli neco vis, usnadni mi prosim hledani. Dikes 😉

brundik
24. jan 2008

Aha, neco uz jsem nasla.

zuzi22
25. jan 2008

Brundik tak to neviem ani ja.Lekara som sa na to nikdy nepytala. 😒 A co si nasla?Ja nic

brundik
25. jan 2008

Zuzi, ja jsem vlastne taky nenasla nic, nasla jsem jen co muze byt pricinou nizkeho prolaktinu, ale jake jsou dusledky ne. Nasla jsem, ze spodni ocekavana hodnota se pohybuje kolem 3 ng/ml, ale nikde nic o negativnich dusledcich. Podle me je to v pohode a nijak se to neresi. Ja jsem myslela, podle toho, co jsi psala, ze je to nejaky pruser, kdyz je takhle nizko, ale asi ne. Ja bych to fakt brala, protoze uz se tema lekama nechci ladovat.

tigr21
25. jan 2008

Jestli vám můžu pomoci,taky jsem měla vysoký prol. - nasadili mi tabletky a za 2 měs. byl naopak nízký,skoro nulový,ale dr. říkal,že to ničemu nebrání,špatné je mít vysoký

zuzi22
25. jan 2008

Tigr dakujem za info.Ale pre mna to nieje nic povzbudzujuce,kedze mam nizku hodnotu uz dost dlho.
Takze bude problem asi niekde inde 😢

brundik
25. jan 2008

Zuzko, nepridelavej si vrasky, zvlast po tom, co napsala tigr. Pokud nizky prolaktin neni nicemu na skodu, tak je se tim netrap 😉 A protoze limitni hodnoty uvadi kazda laborka jinak, ted jsem u jedne objevila jako spodni hranici 1,2 ng/ml. Tak me tva hodnota neprijde vubec tragicka, zvlast, kdyz vis, ze to nicemu nebrani, nic neblokuje. Navic prolaktin celkem dost kolisa, u me v prubehu jednoho cyklu bez uzivani leku predvedl rozdil i 60 ng/ml. Takze kliiiid 😉 Problem je podle zatim mych dostupnych informaci, kdyz je vysoky a ne nizky. Jestli k tomu nekdo neco vi jeste dalsiho, tak sem s tim. Zajima me to, ikdyz se me to teda bohuzel netyka 😖
Myslim, ze vsechny holky, co se trapi s vysokou hodnotou by s tebou menily a byly by megastastne 😀

zuzi22
25. jan 2008

Brundik dakujem za povzbudenie 🙂 .Ja len,ze mam nizku hodnotu uz viac ako pol roka a stale sa nedari 😢
Takze nas problem bude zrejme niekde inde a z toho som smutna.Ale zatial sa snazim nevesat hlavu.Raz sa urcite podari(dufam) 😔

brundik
25. jan 2008

Zuzi, tak pak musi prijit na radu dalsi vysetreni, pokud jsou hormony v poho. Ale neves hlavu 😉
Ja jsem z toho taky mirne naprdnuta, protoze 3/4 roku resim prolaktin a pravdepodobne budu mit nepruchodne vejcovody, ale kvuli prolaktinu jsem se jeste nedostala na laparku 😠
Chce to postupovat krucek po krucku a podari se, neboj 😉

zuzi22
25. jan 2008

Ja verim,ze sa to raz podari,len mam obcas taketo pesimisticke chvilky 😀 😀 😀
Snazime sa uz skoro 2 roky,tak dufam,ze sa to uz posunie dalej,pretoze okrem hormonalneho profilu a folikulometrie mi ine vysetrenia nerobil.

A samozrejme.......... drzim palce aj tebe 😉

brundik
25. jan 2008

Podari se, podari 😉 Dekuju za drzeni palcu, napodobne 😉 A jsem rada, ze tady narazim na takove osubky, ktere me dokazi pochopit, protoze prochazi tim samym. Obcas na me z toho taky padne depka vetsinou, kdyzu zacnu litani po doktorech, ale prevazuje klid a pohoda, nastesti 🙂
My uz za chvili taky budeme mit 2 roky a taky mam v podstate jen hormonalni profil a folikulometrii a ne a ne se to kvuli tomu zatracenemu prolaktinu hnout 😒

zuzi22
26. jan 2008

Brundik aj ja som rada,ze konik existuje.Sice malo prispievam,ale vysim na nom kazdy den 😅
Tak snazeniu zdar 😉 ...................a prolaktinu tiez 😀

tigr21
27. jan 2008

zuzzi - já měla nejdřív vys. prol. ,pak o.k. a otěhotněla jsem až za 3/4 roku,zrovna když mě čekala laparka a změnila jsem zaměstnání,takže jsem přišla na jiné myšlenky.Vy jste se s dr. o laparce nebavili? Když jste oba v pořádku,tak laparka hodně holkám pomůže.

zuzi22
27. jan 2008

tigr
o laparke sme sa este nerozpravali,najprv sa zrejme musia dat do kopy moje hormony 😖 .V marci idem znova na krv,tak som zvedava,ako to dopadne a hadam sa uz pohneme dalej.
A manzel este na vysetreni nebol,takze neviem ci sme v poriadku 😒

tigr21
27. jan 2008

zuzi22 - to je divné ,že ještě manžela nevyšetřili , nás automaticky poslali oba,mě na horm. profil a manžela na spermio , hodně mužů má dnes problémy,ani ten můj nebyl úplně o.k.

brundik
27. jan 2008

Oni to doktori resi radi asi postupne. My jsme se o laparce bavili, ale doktor stejne rikal, ze nedriv se musi upravit hormony.

brundik
27. jan 2008

Zuzi, ale je fakt, ze spermiogramem se vetsinou zacina spolu s hormonalnim profilem. Na to se zkus dokota pozeptat 😉

zuzi22
27. jan 2008

Ja sa k tomu uz dlho odhodlavam,.... povedat mu,aby poslal manzela na spermiogram 😒
Ale stale si poviem,ze on vie co robi.Ale dodali ste mi odvahu,tak mu to uz najblizsie urcite poviem

Tak mi drzte palce 😝

uci
28. jan 2008

u nas to bolo presne ako pise tigr, uz som si isla dohodnut termin na laparku a den pred tym som si nasla // 😉 ale doktorka sa predtym so mnou vobec nechcela bavit kym ju nebudem mat spravenu, ze sak nech si liecim prolaktin ako mi kazala endokrinologicka ale ona ze potrebuje tu laparku, a spermiogram sme mali tiez biedny - v podstate nas pripravovala na to, ze inak ako UO to nepojde, takze si ho zuzi urcite dajte spravit ale ak nebude nejak extremne zly, tak by som sa tym az tak netrapila
brundik: neviem, ci budu nejake fotecky, lebo budem chodit na UTZ do nemocnice a tam to ide ako na beziacom pase 😒 tak neviem, ci budu ochotni sa tam zdrzovat nakymi fotkami, a tiez je tam tusim problem keby som chcela prist s manzom, tak len dufam, ze nejakym sposobom sa mu podari mimco vidiet, musim to este prezistit ako to tam chodi

brundik
29. jan 2008

Uci, nejake foto urcite bude, nezabere to tolik case, fotecku vytisknout. Vidis, myslela jsem, ze uz je to uplne normalni brat manzela na UTZ 😕 Ale uvidis, az zjistis, jak to tam chodi. Snad to nebude problem. I pro tatku je to obrovsky zazitek, videt prcka v brisku 😵

uci
29. jan 2008

no tak som sa dnes objednala na UTZ v 12. tyzdni a hned ma aj uviedli do smutnej reality, ze fotky vraj nerobia, lebo su STATNE ZARIADENIE!!!??? a ze doprovod pri UTZ moc nemaju radi, lebo je potom vela ludi v cakarni a zdrzuje to 😖 tak to som hotova, to akoze manzo nebude moct mimco vidiet? ved on je tiez zvedavy 😠 ale nejako to musime poriesit, ked nie inak tak sa tam proste nasomrujeme a basta, ale az neskor, ked uz bude co pozerat 😉

brundik
29. jan 2008

To je teda pristup, Uci 🙄
Ja jsem dnes domluvena s doktorem, Mysalfon, ktery mi predepsal minuly tyden, se neda vubec sehnat, takze si jdu pro novy recept. Jsem zvedava, co mi napise jineho.