Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

uci
8. feb 2008

urcite budu dobre tie vysledky brundik - musia potvory!
no zatial nezmenila - to vies, trochu povercivost 😉 mam zatial dost strach, ked tu citam tolko pribehov, co nekoncia veselo, a tiez som uz skoro mesiac nevidela prdolu, tak vobec neviem co je s nim, ale buduci tyzden idem uz konecne na UTZ, tak snad potom ked bude vsetko ok, tak sa uz k tomu hrdo prihlasim 😉 zatial sme to este ani nikomu nepovedali (okrem mojej maminy - ale ta by na to prisla aj sama, kedze skoro nic nemozem jest ani citit 😀 )

brundik
8. feb 2008

Ja ty obavy chapu, asi budu uplne stejna 😉 Tak to se tesim na tvoje zpravy pristi tyden 🙂 Ale doufam, ze nehubnes, ale pribiras 😉

uci
8. feb 2008

zo zaciatku som sla dole asi pol kila ale uz to asi ide hore, len moc nemam odvahu sa vazit, lebo lahka vaha zrovna nie som 😀 ale gate este zapnem

brundik
8. feb 2008

Uci, kazda tehulinda musi pribirat-hubenourky, normal holky i holky krev a mliko 😉 Mam nadelano, tak mazu domu. Krasny vikend 😎

uci
8. feb 2008

jasne, to mas pravdu, len vraj tym co priberu moc potom doktori velmi skaredo nadavaju 😠 ale co uz 😉 tak papa, tiez pekny vikend

dili
8. feb 2008

brundik - HP sa robil niekedy v oktobri - vtedy som mala anovulacny cyklus, a UTZ mi robil teraz v januari. A neviem ci bol domantny. UTZ nerobi moja gynekologicka, len ma poslala, aj ja si myslim ze mal byt este neskor urobeny, ale co uz... od oktobra sa mi posunul cyklus z 28 az 29 dni na 31 az 32 dni. A tento mesiac mi pripada ze bude este dlhsi... ono posledne dva cykli som mala pravdepodobne ovulku na 17 az 18 DC. a tento mesiac to vychadza zrejme na 22 az 23 DC, tak sa mi zvysili teploty. tak uvidime, mozno motyka vystrelila...

uci
13. feb 2008

tak som sa vratila z UTZ a vyzera byt vsetko v poriadku! 😅 moc sa tesim (vidis brundik, uz som sa aj verejne priznala v profile 😉 ) babo ma 5,7 cm, 2 ruky a nohy, prstiky ako ma mat, krasnu hlavicku a aj to NT je asi ok (1,0) a strasne tam vystrajal 😀 a vyzera to na chlapca - hned ako na neho doktorka pozrela, tak hovori - aha, tam ma pinda, ale je to uplne jedno, hlavne nech je ZDRAVE! a nakoniec pustili so mnou aj manzu, tak aj on sa mohol pokochat, ked uz tie fotky nedavaju
joj baby, taka som stastnaaaaa 😅

danka24
13. feb 2008

Ahojte dievcata, prosim vas bral niekto z vas norprolac liek na znizeniu prolaktinu? 🙂 Dakujem

uci
13. feb 2008

no napriklad ja a som moc spokojna 😉

danka24
13. feb 2008

uci a nieje ti od neho zle? a pomohol jak pozeram cakas babo 😀 blahozelam 😵

brundik
13. feb 2008

Uci, to je naaadhera 😵 A je super, ze se mohl tatka taky pokochat 🙂
Danka, s tema lekama je to hodne individualni. Nekomu muze byt zle a nekomu vubec. Vsechny leky na snizeni prolaktinu maji zhruba stejne vedlejsi ucinky 😒 A ty uz jsi Norprolac zacala brat? Jak se citis?

danka24
13. feb 2008

ja som ich este nezacala brat az od zajtra zatial ich nemali v lekarni maju objednat tak potom napisem ako ... 😵

uci
13. feb 2008

dakujem babenky, ste zlate, no a z norprolacu mi bolo trosku zle ale iba zo zaciatku - treba ho zobrat neskoro vecer a rychlo po nom zaspat, a po asi 2 tyzdnoch to uz zostalo iba pri tom, ze som zrazu z nicoho nic bola desne ospala a veru som si aj cez den pospala, vzdy len takych 5-10min. (v aute, pri PC a tak) celkom to bola sranda, len som zrazu manzovi povedala, ze bacha idem spat a bolo 😀

kaboca
13. feb 2008

uci...gratulujem...takze ty si ukazkovy pripad, ze aj s vysokym prolaktim bude tehu... 😵 😵
napisala by si mi svoj pribeh?? po akom case vam to vyslo...ake vysetrenia...diagnoza...
dikes 😉

tina14
13. feb 2008

Ajojte babenky.Tak vcera som si bola pre vysledky.Prolaktin ma zvyseny na 97.A opat som dostala stary dobry parlodel 😖 .Tak teraz sa budem dva mesiace trapit a bude to to iste.Nebol niekto na vysetreni v lubochni?Mam cislo na lekara,ale neviem ako to tam chodi. 🙂

uci
14. feb 2008

jasne baby - tehu bude 😉
no a moj pribeh som sem uz pisala do inej temy tak to sem iba skopirujem:
chodili sme do centra od 02/07 (predtym asi 1,5 roka vlastneho snazenicka ale bez nejakych vysetreni), po prvom HP kde boli 3. DC takmer nulove hladiny FSH a LH mi dr. povedala, ze je to zle a ze mam mozno nador v hlave!!! ale ze sa to este musi overit novym HP, ten to potvrdil (na dalsiu mrchu som cakala vyse 2 mesiacov - samozrejme vydesena), takze ma poslala na CT, genetiku a k endokrinologovi, po mesiacoch strachu a cakania najprv na CT potom na vysledky sa nastastie zistilo, ze je to ok, aj genetika, len endo sa vyjadrila, ze mam vysoky prolaktin (co som mala mimochodom aj v 2 predchadzajucich HP z centra, ale tam to nejak neriesili) a ten sposobuje aj tie nizke hladiny FSH a LH na 3. DC, neskorsie dni uz hladiny boli vcelku ok, ale to v centre uz nemali sancu zistit, kedze HP robia jednotne +- ten 3. DC, takze endo nasadila lieky na PRL, ked som dosla s vysledkami do centra, tak sa dr. hnevala, ze si ti lekari ordinuju co chcu (zrejme chcela len nejaku konzultaciu a nie aby sa mi endo miesala do liecby), ale ze teda nech si beriem co mi predpisala endo ale ze ona potrebuje aby som sla na laparku, skor sa so mnou nemoze o nijakom postupe bavit, medzitym sme absolvovali SPG (mimochodom pre lusiliu: vysledok - oligoasthenoteratozoospermia, hlavny problem v rychlosti, takze nam dr. povedala, ze inak ako IVF to nepojde, snazit doma sa vraj mozeme ale sanca prakticky ziadna aj s ohladom na moj pripad), skusim to skratit, zacala som brat lieky od endo, cyklus sa mi pekne upravil a svetu svete prisla moja prva ozajstna neprehliadnutelna ovulka, onedlho na to som si isla k dr. dohodnut termin na laparku a spytat ako dopadol kontrolny SPG - ale bolo to uz bezpredmetne, lebo den predtym som si nasla //, takze uz len dovetok: odpoved, ze ako dopadol SPG bola: "rovnako, ale ako vidite, otehotniet sa s tym da" (predtym prichadzalo do uvahy vraj len IVF)
tak asi tak, pocas toho ako som chodila do centra (teraz uz nechodim - po // sa so mnou pekne krasne rozlucili) som to nebrala nijako tragicky (az raz ked ma dojala sestricka, ked mi nechcela zobrat druhy krat krv na HP lebo som si nebola ista ci som bola v dobry den cyklu, a ja hotova, lebo keby som mala potom cakat na dalsi cyklus tak u mna to boli aj 3 mesiace) ale teraz mi to tak postupne spatne dochadza, ze nebyt tej endo, tak sa tam pravdepodobne este stale tetelim po vselijakych neprijemnych vysetreniach a k nicomu by to asi neviedlo 😒 takze velka vdaka patri mojej pani endo 😉

lorry
14. feb 2008

Ahojte je to pravda, ze mlady jacmen spusta hormon prolaktin? Teraz som to citala na nete.

brundik
15. feb 2008

Holky, dneska rano jsem slupla posledni Parlodel, snasela jsem ho v pohode, zadna unava, zadna nevolnost 🙂 A 26.2. jdu na krev a na UTZ 😉
Uci, tvuj pribeh je velkym povzbuzenim asi pro vsechny holky tady 😉 Ja mam z tebe radost 😵
lorry, o tom jsem nic neslysela, nevim. Mohla bys sem dat odkaz, kde jsi to cetla?

dili
15. feb 2008

lory - myslis zeleny jacmen co berie aj Andy Timkova? ja to tiez uzivam, a ako spusta? zvysuje alebo dava do poriadku?

uci - no apson vieme dufat a verit, ze zvyseny prolaktin nie je nic hrozne a ze mame vsetky krasnu nadej... 😀

uci
15. feb 2008

babenky, urcite mate vsetky krasnu a veeeelku nadej! to len ti doktory vzdy strasia tou najhorsou moznostou, asi to bude ich choroba z povolania 😉
brundik: ja len nerozumiem preco ti ten doki vzdy tu liecbu ukonci? ja som mala brat lieky v kuse az do kym sa nezadari, este mam zasoby hadam aj na pol roka 😕 tak tomu nejako nerozumiem?

lorry
15. feb 2008

Ahojte citala som to na nete, ked som si dala do vyhladavaca zeleny jacmen. Mal by spustat hormon prolaktin. Najhorsie je, ze ja mam takeho dokiho ze nemam ani sajnu co mi chyba aky hormon a ci mam zvyseny alebo znizeny prolaktin. Budem musiet ist za nim mam nervy 😠

brundik
15. feb 2008

Uci, tomu taky nerozumim, jen vim, ze se doktor snazi dostat prolaktin na rozumnou hodnotu a pak me odeslat na laparku. Preparat beru uz treti, od kazdeho jsem melo jedno baleni a a nejakou dobu po dobrani mi vzdycky kontroloval ze dvou odberu hodnotu, jestli je v norme. Treba me nechce predavkovat, ale asi to souvisi s tou anamnesou, brat leky na prolaktin dokud neotehotnim by u me asi nevedlo k uspechu, kdyz se predpoklada mechanicka bariera ve vejcovodech.
Na ten jecmen juknu, lorry 😉

uci
15. feb 2008

hm brundik, tak to aby si uz mala tu laparku za sebou a bola si na istom a aby sa uz zacalo nieco diat, musis mat asi bozsku trpezlivost 😉

brundik
15. feb 2008

Ja jsem klidna proto, ze predpokladam, ze laparka nebude v poradku na 99,9 procent. Jine holky se nervuji, aby mely laparku v poradku, me tyhle nervy nejak odpadly 😀
Jinak trpelivost ma urcite kazda z nas 😉 Bylo by hezke mit vsechno jak si napajnujem kdy to chcem, ale ja v tom nasem prozatimnim snazeni vidim spis plusy. Samozrejme, ze muze byt v urcite dobe zlom, lidska psychika je krehka a slozita, ale zatim to jde zvladnout dobre, nastesti 🙂 Ale je to urcite o povaze kazdeho cloveka a ja vzhledem k tomu, co me potkalo jsem za svoji povahu vdecna 🙂

uci
15. feb 2008

tak to sa tesim, ze mas taku pohodkovu povahu, aspon sa tolko nenervujes, to ja som bola riadny nervak 😀 ale ja sa viem vytocit na kadejakej blbosti, takze to uz asi viac menej ratas s umelym?

brundik
15. feb 2008

Vlastne jo, beru te jako jednu z moznosti.
Ale nechci rict, ze na me nepadaji obcas depky, imunni proti tomu nejsem.
Musim pracovat a nejak mi to nejde, porad cucim na konika 😀

uci
15. feb 2008

to ja tiez, normalne som zavislacka 😀 budem si to asi musiet nejako obmedzit, lebo potom nic neurobim 😒

dadunka
15. feb 2008

Holky, 4DC jsem byla na odběru a PRL mi vyšel 243, je to normální nebo ne? 😔

pezincanka
15. feb 2008

Dievcata, tak ja som tiez bojovala s prolaktinom. A ako pisala UCI, tak radsej sa pri tom dajte do ruk ENDOKRINOLOGA ako gynekologa. Je to moja skusenost. Kedze to bolo uz pred 1,5 rokom, tak si uz hodnoty nepamatam. Ale boli najprv na hornej hranici normy 2x u gynekologa. A to som si dala robit preto, lebo mi zacalo po roku od odstavenia prveho dietatka ist mlieko z nicoho nic a zaroven sme sa asi 1/2 roka snazili neuspesne o druhe a prave vtedy sa mi predlzil cyklus na 43 dni, to som si fakt myslela, ze uz som tehu, a nic. Ale horna hranica normy pre gynekologa neznamenala nic vazne. Nastastie chodim k ENDO kvoli stitnej zlaze, ktoru mam dobre liekmi kompenzovanu. Ona znovu nabrala Prolaktin, a ten bol o nieco zvyseny, fakt len malo. A ona na to, ze PARLODEL by som mala skusit. Brala som ho 3 mesiace. Hned po mesiaci sa mi normalizoval cyklus a po 3 mesiaci som otehotnela. V den pozit. tehotenskeho testu som Parlodel vysadila a dalej islo vestko OK.

Inak mne robili aj magneticku rezonanciu a nasli mi malilinky nador, nono prolaktinom, co je este mensi ako mini. A predsa robil sarapatu. Hlavy hore!!!

JEdine co mi vadilo, ze s Parlodelom som bola nekonecne depresivna. Fakt, skoro som uvazovala o psychiatrovi. Ma niektora z vas taku skusenost? A hrozi mi jeho branie aj po dokonceni kojenia. Bojim, bojim.

dadunka
16. feb 2008

Holčiny, prosím pomožte, jsem docela šílená z toho, že 4DC při odběrech mi vyšel prl 243, normální rozpětí je dle odkazu od Brundika ve folikulární fázi 3,3 - 13,4 ng/ml. Doktor řekl, že hormonální profil je ok, vůbec teď nevím, co si o tom mám myslet, přece by se takhle nespletl, vždyť to je strašný číslo ☹ ☹ Prosím, napište, co si o tom myslíte. Žádné léky, které by to ovlivnily neužívám. ☹ Děkuji.