Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

pipka
24. dec 2006

dakujem lossik, aj ja tebe..pre zaciatok od jeziska pod stromcekom aspon dve // 😉

bibinka
25. dec 2006

ahojte, aj ja sa pridávam zo svojimi skúsenosťami o prolaktíne.Nemohli sme s vtedy ešte priateľom otehotnieť cca 2 roky,tak som "uhnala" môjho bývalého gynekológa k hľadaniu príčiny. Vzal mi odbery na hormóny a jejda, vyšiel trojnásobne vyšší výsledok oproti norme.A že "vám predpíšem nejaké hormonálne tbl, môže to byť aj "nádor na mozgu!".ďalší odber mal urobiť o pár dní.Ja som sa zľakla, že mi tým rozhodí celý môj hormon.systém. V priebehu pár dní som si zistila, že ten "moj" odber bol vykonaný vo veľmi nevhodnú dobu-o piatej ráno(pred šichtou"), ja som bola v strese a veľmi nervózna.Sa ani nedivím, že ten výsledok bol taký aký bol.Odber na prolaktín sa má vykonávať okolo 10h doobeda, keď je žena už dostatočne dlho hore a je pokojná a neudýchaná.Pretože hodnota prolaktínu je najvyššia v noci a tesne po prebudení a samozrejme pri strese sa hodnota vyšplhá aj na trojnásobok normálu.A navyše, má sa odber opakovať pre vylúčenie práve týchto "objektívnych príčin" . Takže vám môžem poradiť, ak vám lekári predpisujú hormóny po jedinom odbere, tak ich poproste o kontrolný odber, aby ste zbytočne nejedli lieky. Potom sa budete dávať dokopy niekoľko mesiacov a otehotnenie sa vám predĺži. Nechcem vám nič nanucovať, je to po mojej os.skúsenosti. Ja som "zdrhla" k inému dr., ten mi v nasledujúcom cykle urobi odber materničnej sliznice a ten ďalší mes. som bola v tom. 🙂

loss
26. dec 2006

pipi dakujeeeeeem si zlatusik moj 😉

pipka
26. dec 2006

bibinka, dakujeme za rady, mne ale robili odber okolo pol deviatej rano, lebo odbary tam neskor nerobia a bola som da sa povedat v klude...a bol to treti odber v poradi, a aj tie prve dva som mala prolaktin vyssi, aj ked nie az tak, ale bol.Tak asi na tom nieco bude, ze ho mam zvyseny.Ako mam prinutit lekara, aby mi ho bral v klude? 😀 😀 😀 Ja asi v klude nie som nikdy... 😅

bibinka
26. dec 2006

pipka- to máš pravdu, že v kľude si nebola,verím ti. asi ho máš ozaj zvýšený pokiaľ to bol už tretí odber v poradí(tvoj dr.si to isto overuje tak ako má).Nevešaj hlavu, veď s tabletkami sa ho určite podarí dostať na únosnú mieru. A potom šup na mimi. Verím, že sa vám to pekne zadarí čo najskôr.Ja som si ho ale upravila (pokiaľ som ho mala naozaj zvýšený, fakt neviem či to nebolo stresom 😅 ) homeopatikami. a čoskoro som bola tehu.aj teraz sa snažíme o druhého potomka a ms som si "opravila opäť homeopatikom.Tak budem čakať do 9.1. a sa uvidí. 😎

pipka
26. dec 2006

ake homeopatika si brala na upravu ms? Lebo mne cyklus skace ako na gumicke... 😅

bibinka
26. dec 2006

už som to tu niekde písala, myslím v téme imunita- volá sa to mellfica, ja som sa k tomu dostala v ČR, tu o tom v lekárňach nepočuli. Ale niečo podobné je sarapis a to dostať v každej lekárni.Jedným z účinkov je aj zníženie hladiny prolaktínu prirodzenou cestou. skús vévévé sarapis cézet

pipka
26. dec 2006

dakujem bibi, kuknem to. A tym istym homeopatikom si si aj upravila cyklus?

bibinka
26. dec 2006

áno, keď som po pôrode dostala ms , malý mal 3mes, a mala som cyklus od 28-34dní.tak som to do októbra tohto roku nechala tak,nech sa telo zregeneruje z pôrodu, ale stále to skákalo. a ako zobkám mellficu,hneď ten ďalší cyklus mal mojich obvyklých 30 dní.a tak je to doteraz 🙂

pipka
26. dec 2006

tak super, ale toto asi nekupim na Slovensku v lekarni? Kupim si aspon ten sarapis, snad pomoze aj ten.

bibinka
26. dec 2006

ak si prečítaš o sarapise v príbalovom letáku, zistíš, že sa skladaá z materskej kašičky a vitamínov(+ďalšie látky).hlavne tá kašička je na podporu plodnosti(ňou včielky kŕmia jednu z lariev a z nej sa potom vyvinie kráľovná-a tá jediná je plodná a schopná klásť vajíčka 😀 . je to prírodná zákonitosť, proste zázrak prírody ) pokiaľ mám info, žiadnej z mojich kamošiek čo som im to poradila, sa nesťažovala. mrkni ešte na tému sarapis. 😉 .u nás je jedna lekáreň, ktorá sa špecializuje na homeopatiká,ale nepýtala som sa na mellficu, lebo som mala "zásoby" z ČR. 😎

svistinka
26. dec 2006

ahojte! Ja som mala zvýsený prolaktín pred 2 mesiacmi(50). V tom case som brala clostilbegyt na stimuláciu ovulácie. Teraz neberiem nič a doktorka mi urobila kontrolny odber a prolaktin som mala v norme (8). Tak sa tesim, ze aspon toto mam v poriadku. Mozno to bolo aj zo stresu. cau cau 😀

bibinka
27. dec 2006

svistinka- verím, že sa ti problémy s prolaktínom aj v budúcnosti vyhnú veľkým oblúkom.Tvoja hodnota 8 je super. držím palce aby si si čo najskôr našla //. 🙂

pipka
28. dec 2006

bibi, a maju sarapis v kazdej normalnej lekarni, alebo su specializovane homeopaticke? Lebo dnas som si ho chcela u nas kupit a nemali ho.A ja nemam nikoho, kto by mi ho vedel dopravit z Ciech ☹

bibinka
29. dec 2006

pipka- myslím, že sarapis majú v lekárňach bežne, aspoň u nás ho majú, videla som ho v regáloch. len s tou mellificou to bude asi problém, ak máš záujem, do IP ti môžem napísať adresu aj popis tej mellficy.

pipka
29. dec 2006

bibi, zohnala som vcera ten sarapis, sak ma ale skoro vystrela ta cena!!!
ale pre istotu mi napis aj tu mellficu, dik 😉

adkag
30. dec 2006

pipka, a kolko stoji ten sarapis?
ja som bola na krvnych testoch v stredu, na kontrole prolaktinu,beriem pol Parlodelu vecer,tak som zvedava,co bude. aj progesteron mi doki skontroloval,ci prebehla ovu,tak musim zavolat o vysledky po sviatkoch.

pipka
30. dec 2006

adkag, maju dve balenia, jedno je 30 sackove to stoji cez 600 sk, ale maju aj polovicne, ale tam je ta cena nie polovicna, tak sa oplati viac to vacsie balenie...ale je to dost. 😒
ja som v lete tiez brala pol parlodelu,hladina sa vtedy upravila, ale nezadarilo sa tehu, tak sme ho vysadili a teraz mi doky nameral trojnasobne hodnoty, ale mam aj nejaku cystu.Idem hned po novom roku na laparku, a potom ak bude vsetko o.k., tak znova da parlodel a snad sa uz zadari... 😉

albertova
1. jan 2007

Ahojte babulky, všetko dobré do nového roka Vám prajem, hlavne veľa ZDRAVIA a skoré tehu. Teraz som si prečítala všetky vaše skúsenosti. A ktovie či vôbec mám vysoký prolaktín, lebo mne ho brali o 6.00 ráno. A 36 hodnota nie je až taká vysoká. Možno to je fakt len zo stresu!Dnes mi je nejak divne od žalúdka ako som sa naobedovala, tak ktovie????Ale nie netreba sa tešiť do predu...Je tu niekto, Ak hej odpíšte...dík pá 😉

bibinka
1. jan 2007

ahojte, aj ja prajem všetkým šťastné vykročenie do Nového roku 2007 a prajem všetkým snažilkám skoré tehu.

valhali
1. jan 2007

ahojte, dufam,ze ste do Noveho roku vykrocili pravou nohou 🙂

ako sa prejavuje zvyseny prolaktin? Mozem aj ja brat sarapis, ked neviem,ako to mam s prolaktinom?

lenuliatko
1. jan 2007

Ahojte, prajem všetkým šťastný a úspešný nový rok. Aj mňa by zaujímalo, či sa zvýšený prolaktín nejako prejavuje. Ja som si túto diagnózu stanovila predbežne sama. Pred MS my pri stlačení vyšla tekutina z bradaviek a tehu som nebola. Tak som zisťovala po internete a vraj za to môže byť zodpovedný práve prolaktín. Prejavuje sa aj inak?

lenuliatko
1. jan 2007

Neviete mi poradiť, či mi Dr spraví hormonálny profil len tak na požiadanie? Snažíme sa "len" 4 mesiace (práve sme začali piaty).

valhali
1. jan 2007

ahoj lenuliatko, dr. by ti mal urobit horm.profil na poziadanie. Mas pravo vediet,ako si na tom s hormonmi

citala som,ze zvyseny prolaktin sa moze prejavovat vytekanim tekutiny z prs, spinenim pred ms, akne,alebo zvysenym ochlpenim. Ja nemam nic z toho, iba nepravidelnu ms a anovulacne cykly. Teraz mam 13DC, mam za sebou prvyu stimulaciu clostilom,tak som zvedava.

lenuliatko
1. jan 2007

To je fakt paradox, minulé cykly som nemala výtok, ale špinila som deň pred MS, vyrážky som mala ako puberťáčka. Teraz len ten výtok, iné nič. Chystám sa tento týždeň k doktorovi, tak som zvedavá.
Val, teba som sa už dlhšie chcela spýtať, ako ti Dr prišiel na anovulačné cykly, keď pokiaľ si dobre pamätám, merala si si BT a podľa nej si ovu mala. Inak ti prajem, aby ti to rýchlo vyšlo. 😉

valhali
1. jan 2007

leni, presne tak, podla BT som ovu mala, ale v skutocnosti som 10 rokov nemala ani raz ovulku. 10 rokov som brala HAK, tam je to jasne,ze ovula nie je a po vysadeni mi proste vajecniky nenastartovali,ale spinkali dalej. On mi vravel,ze sa tomu varvi, anovulacia so zvysenim BT. Ze organizmus simuluje ovulaciu teplotou,ale v skutocnosti k nej nedochadza. Ked som bola na "koze", tak mi nahmatal scvrknute vajecniky a ze vraj je to signal toho,ze vobec nepracuju. Takze BT este nic neznamena. On mi varvel,ze som typ zeny, kde BT klame. Vraj je to zastaraly system sledovania ovulacie a velmi nepresny. Takze na uspate vajecniky mi dal hned clostil,ale na zaciatok len najnizsiu davku, tak uvidim,ci zaberie. Ma uz od 11DC bolesti ako na menzes, dost mi je to divne.

pipka
1. jan 2007

ajoj val, ani mne sa zvyseny prolaktin nijako neprejavuje okrem nepravidelneho cyklu a to mi ho doky zistil trojnasobnu hladinu ☹

lenuliatko
1. jan 2007

Ja som na tom veľmi podobne. HAK som brala 9 rokov. Hneď od vysadenia meriam BT (4cykly) a podľa nej ovu mám. Asi ma porazí, keď zistím, že v skutočnosti vôbec nebola. Ale podľa mňa ju mám. Hneď prvý cyklus som asi 7 dní pred ovu mala parádne bolesti pravého vaječníka, po ovu ustali ale nie celkom. Brucho som stále cítila až do 2. dňa MS. Ďalšie dva cykly som mala už menšie predovulačné bolesti, ale zas som brucho cítila až do MS. Teraz bol prvý cyklus, keď ma brucho bolelo len okolo ovu, potom až do MS bol kľud. A tentokrát ma prvý raz bolel ľavý vaječník a prvýkrát som mala krásny bielkový hlien. Aj tak nič. A ty si mala nejaké ovu bolesti, alebo hlien. To je sila, keď aj vlastné telo ťa tak oklame.

lenuliatko
1. jan 2007

Ahoj Pipka, koľkodňové rozdiely sa dajú považovať už za nepravidelný cyklus? Ja som mala také: 25 dní, 28, 31, 31. Ovu (ak naozaj bola) : 14, 16, 17,18.

pipka
1. jan 2007

lunulik, tak to je podla mna dost pravidelne.Ja mam cyklus tak 38, 32, 43, 35...A ovulaciu som vraj tiez ako val nemala vobec ☹ aj preto idem teraz na laparku, nech zisti v akom stave mam vajecniky a vajcovody. A potom budeme nejakymi liekmi riesit prolaktin.