Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
23. feb 2008

Danka, rekla bych, ze norprolac sam o sobe ti teplotu nezvysi, ale treba prave diky jeho uzivani jsi mela ovu a teplota stoupla 😉

danka24
23. feb 2008

ja som zacala brat az po ovu nordprolak 😀 dakujem dufam ze sa mi teplotka udrzi hore a budem hlasit //

mirka7555
25. feb 2008

ahojte mile zienky ja som mala s prolaktinom problem 4 roky som uzivala parlodel 2 krat denne pokym si telo zvyklo tak mi byvalo dost zle ale postupom casu si organizmus zvykol moj gynekolog uz nevedel co ma so mnou robit lebo sa ma snazil vyliecit no akonahle som parlodel vysadila hned sa mi hladina prolaktinu zvysila na 3 nasobok ... chodila som pol rocne na vsetky mozne vysetrenia ci nahodou nemam rakovinu lebo aj vtedy je hladina prolaktinu vysoka no nastastie mi nic nenasli a ja som sa po 4 rokoch trapenia konecne vyliecila a 20 aprila cakame s mojim muzickom nase prve babatko na ktore sa nesmierne tesime lebo doktor mi velku sancu otehotniet nedaval , som sice na rizikovom cize si musim davat vacsii pozor ale my to vydrzime a porodime takze vsetkym zenam odkazujem aby nezufali raz sa to isto podari a budete sa moct tesit z tehotenstva a toho krasneho pocitu ze nieco male vo vas rastie prajem vela stastia v zivote 🙂

brundik
25. feb 2008

Mirko, takovych prispevku, jako je ten tvuj by tady mohlo byt vic 😵 Diky za povzbuzeni. Za necele dva mesice uz budete tri 🙂 Preju bezproblemovy konec tehotenstvi i porod 😉

brundik
26. feb 2008

Ahoj holky, dneska jsem byla na UTZ, videla jsem krasny folikul, takze ovu byla opet potvrzena 🙂 Taky jsem byla dneska na krvi. Pristi utery jdu na druhy odber a 11.3. pro vysledky k dr.

steppka
26. feb 2008

Brundík , moc gratuluji, já měla krásný folikul minulý týden ve čtvrtek, kdy jsem byla u dr. na kontrole zda ovulace probíhá, měřím BT, tak si myslím, že ovulaci mám skoro vždy, tento měsíc jsem na stimulaci vaječníku 5.-9. DC užívala clostilgybet, prolaktin je nízký 9,5, tak uvidíme, co se bude dít, ale z toho folikulu jsem měla radost dr. si ho vyfotil dal mi ho do karty 🙂. Brundíku držím palce, ať se prolaktin konečně umoudří!!!

brundik
26. feb 2008

Steppka, mas ukazkovej prolaktin 😉 Jinak ja podle BT mam ovulaci 25 cyklu, potvrzenou UTZ jsem ji mela loni v kvetnu, ale mela jsem obavy, ze treba bude ted zrovna anovulak. A nebyl 😵 To by se doktorovi tezko vysvetlovalo, ze 24 cyklu pred tim byla ovu a urcite by me moril dalsima lekama. Muj folik si doktor taky fotil, chtela jsem vzit fotku manzelovi 😀 Ale doktor si ji taky zalozil 🙂 Jsem zvedava na svuj prolaktin, ale pevne doufam, ze bude OK 😔

uci
27. feb 2008

tak to je supis baby - taka pekne uroda folikov 😉
len ci aj praskli? ja som tiez mavala na utz foliky ale zjavne potom nikdy nepraskli 😒 takze tebe to asi brundik zistia z tej krvi ci praskol, ze?

brundik
27. feb 2008

Me doktor kontroloval loni v kvetnu cely prubeh cyklu, takze zjistil ze kvetnovy folik 07 prasknul. Doufam, ze kdyz prasknul ten, ze praskaji i ty ostatni. Ted kontroval jen ovu, chtel me videt jeste v patek, ale ja dnes jedu na hory az do soboty. Takze pry to nechame na prirode.

uci
28. feb 2008

tak to asi bude najlepsie brundik, no a teraz budes z tej krvi vediet co robi PRL? a potom uz sup na laparku?

danka24
28. feb 2008

ahojte tak mne dnes klesla teplota ☹ ☹ sa citim mizerne ...

danka24
28. feb 2008

tak ja hlasim mrchu dnes dorazila ☹ ☹ ☹

nika11
6. mar 2008

Dnes mi lekár povedal, že mám prolaktín (po 3 odberoch) stále okolo 570. Neviem v akých jednotnách to je, lebo všetci tu spomínate nejaké nižšie jednotky. Neviete aká je norma v týchto vyšších číslach?

brundik
6. mar 2008

Niko, ty nizke hodnoty, ktere jsou tady vetsinou uvadene jsou v ng/ml, ty mas hodnoty uvedene v mIU/l.
Mezi temahle dvouma jednotkama plati nasledujici vztah: ug/l (ng/ml) x 24 = mIU/l
a meze ve kterych by se mel prolaktin pohybovat:
33-581 mIU/l=1,39-24,2 ng/ml
Ta horni hranice se vetsinou ale dost lisi, nekde 20, nekde 23 a nekde 30 ng/ml. Doted jsem nepochopila proc se lisi, ale je to tak.

majca211
9. mar 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat ci vysoka hladina prolaktinu moze sposobit ze by menzes vobec neprisiel.
Aka vysoka hladina musi byt aby to meskalo?A este jedna otazka : moze aj rakovina sposobovat vysoku hladinu prolaktinu? Prosim odpiste mi. Vopred dakujem 🙂

uci
10. mar 2008

majca: ked mas vela prolaktinu tak tvoje telo si vlastne mysli, ze je tehotne (tento hormon sa vo vacsej miere tvori v obdobi tehotenstva a dojcenia), takze neviem ci by vobec mrcha neprisla, ale poriadne dlhe cykly to urcite sposobovat moze - ja som mavala aj 3 mesacne a to som nemala hladinu PRL nejak extremne zvysenu (40-50)
ad2, neviem ci sa tomu tiez hovori rakovina ale niektore typy nadorov mozu sposobovat zvyseny PRL - to su uz ale extremne zvysene hodnoty a vacsina tych nadorov je nezhubna
tolko moje nastudovane "vedomosti" 😉

majca211
10. mar 2008

uci, dakujem ti za tvoju odpoved na moje otazky ale pre istotu skocim este za doktorkou ze co povie ona lebo 25.3 mam ist na magneticku rezonanciu a toto mi akosi narusilo plan, kedze sa to riadi 19-21 dnovim MC.
A uci aku hladinu prolaktinu mas ty?

uci
11. mar 2008

majca: pre liecbou som mavala tak medzi 40-50 a teraz uz neviem - momentalne ma to netrapi 😉

brundik
11. mar 2008

majca, ja dam taky do placu zkusenost. Ja mam cykly pravidelne plus minus den i s prolaktinem 90 ng/ml a jsou ovulacni. V kazdem tele to chodi jinak, takze ti nikdo nerekne, ze pokud je tvuj prolaktin takovy, tak uz ti MS nedorazi nebo dorazi se zpozdenim. Urcite to res s doktorem, na spoustu veci jsme proste kratky 😒

brundik
11. mar 2008

Holky, jeste vam sem musim napsat tu radostnou novinu 🙂 Mam zpravy od doktora asi ty nej, ktere na konika za nase snazici obdobi nesu Mam doporuceni na laparku. Ja vim, oznamuju to jak kdo vi co, ale mam fakt adost, ze se to po 3/4 roce konecne hlo. Prolaktin porad nic moc, prvni odber 20 ng/ml, druhy 39, ale cekala jsem neco takoveho, mozna i horsiho-mam to svoje telo pekne prokouknuty 😀

tanika.t
12. mar 2008

ahojte,môžem sa pridať? 🙂

uci,mam zvýšený prolaktín,52- začala som brať norprolac a pozerám,že ty si tiež mávala tú hodnotu a teraz si tehuľka(gratulujem!!!!)...rada by som vedela,ako dlho si brala lieky na zvýšený prolaktín ,kým si otehotnela..a aké lieky si brala . ďakujem

uci
12. mar 2008

brundik: tak to je super! konecne sa dozvies ako to tam dole vyzera a ci s tym bude treba nieco robit 😉 a ten prl sa uz potom ukociruje, takze drzim palce na laparku - nech dopadne co najlepsie! a mas uz aj termin? ze kedy mame na teba mysliet 😉
ahoj tanika: dakujem 🙂 brala som tiez norprolac - bolo to 2 cykly (+ este par dni predtym, lebo som zacala na konci cyklu) a spolu s duphastonom, takze na moje obrovske prekvapko to zabralo dost rychlo 😀

tanika.t
12. mar 2008

uci,však aj ja beriem duphaston,včera som začala norprolac-21.dc ,tak som hrozne zvedavá,ako rýchlo sa to upraví 🙂 ,aby sme mohli úspešne snažilkovať..ale to je super,že ti to tak rýchlo zabralo 😉 ,nech ste len zdravučkí a rastiete v brušku spokojne 🙂
vieš,ja po tých dvoch MA by som už tak rada mala zdravé bábätko,veľmi po ňom túžim..takže budem jesť všetky možné tabletky,len aby to vyšlo..včera sa mi len po norprolacu chcelo spať,ale som len manželíka upozornila,že ak náhle zaspím,tak je to z toho 😀 ..smiali sme sa,že ma bude štekliť,aby som nezaspala 😀

ako si ty znášala norprolac?

brundík,tiež držím palce,aby laparka dobre dopadla!!!!!!!!!!!!!!!!

dili
12. mar 2008

dievcence - drzim vsetkym palce, aby sa hormon spamatal a klesol, a aby ste mali cim skor na testikoch // - mne zabral liek na prolaktin "medocriptine" - drzim palce 😀

brundik
12. mar 2008

dili, super 😵 Moc gratuluju 😉
Uci, dneska jsem volala, mam prijit pristi utery, nevim, jak to tam chodi, jak dlouhe maji terminy, nejdriv bych kvuli MS mohla za mesic a neco. Takze v utery budu moudrejsi 🙂

tanika.t
12. mar 2008

dili, díky moc 🙂
ako dlho si brala medocriptine? dopadlo to super,bábätko už pekne rastie,tak sa len šetri,nech ste obe v poriadku!!!

dili
12. mar 2008

tanika - zacala som ho brat v decembri - ale najprv som brala nepravidelne a az v januari som zacala pravidelne - ale nemala som velmi zvysenu hladinu - nepamatam si hodnoty 😀

dakujem inac 😀 a setrim sa riadne 😀 aj tak som dost leniva 😅 teraz budem az do 4 mesiaca este viac 😅 😵

steppka
12. mar 2008

Ahoj Holky, mě taky po dvou měsících zabral lék na zvýšený prolaktin medocriptine. Brundíku gratuluji k laparce, určitě se všechno pohne jiným směrem a já Ti přeju ať na konci toho všeho jsou // !!!! 😉

tanika.t
12. mar 2008

dili,tak to ti pekne zabral 🙂
dúfam,že aj norprolac bude mať u mňa ten istý účinok 😉

uci
12. mar 2008

jeeej baby, tak to su dobre spravicky, moc sa tesim, ze nas je tu uz viacej uspesnych experimentov prolaktinovej liecby 😀 a drzim palce, nech to takto pekne co najskor zaberie aj na dalsie babenky
brundik: takze zhruba o mesiac? tak daj potom vediet, budeme ti drzat palce 😉