Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

helik3
2. apr 2008

tak jsem moc zvědavá, tak pak mi prosím písni 😉

No, vlastně tedy to ho nebereš dlouho, to je necelý měsíc a už Ti brali novou krev, jo?? Hmm, to je fofr 😉

A taky se ten tvůj lék bere jenom jednou týdně? 🙂

tanika.t
2. apr 2008

nie,ja ho beriem 1x denne večer

helik3
2. apr 2008

hmm, tak to jo. Právě že dostinex beru jednu tabletku týdně, tak nevím 😒 No uvidím, kdy mě pozvou na kontrolní odběr a jeslti to budeok. léčba prý trvá ca 6 měsíců, ale je to indivi¨duální. Si píšu s holčinou, které se to snížilo po měsíci - nádhera 😉

Tak držím palečky, aby vše bylo v normě 😉 a nic nebránilo otěhotnění 🙂

tanika.t
2. apr 2008

ja tebe tiež,nech dostinex zaberie a čoskoro si tehu 😉
presne,niekto sa lieči rok,niekto 3 mesiace a liečba je úspešná,tak treba optimizmus 🙂

helik3
2. apr 2008

jojo, toho potřebujeme hodně 😉

Tak zítra 🙂

emiilka
2. apr 2008

Ahoj holky, prosím poraďte mi. Od té doby co beru Medocriptin (asi druhý rok) na zvýšený prolaktin mě bolí pořád hlava a doktorka mi neustále opakuje, že to není možný! Co si o tom myslíte? Mátě některá taky takový problémy? Předem moc děkuji za rady.

emiilka
2. apr 2008

Ještě bych k tomu dodala, že tak v půlce MC mě ta hlava bolí ještě víc (mám šíílenou migrénu) a je mi na zvracení. Můžou tady ty léky způsobovat i bolest v prsou a v zádech? Já si nevím rady, vysadila jsem to a mám pokoj. Jenže chceme s manželem mimi tak to musím brát, aby se mi prolaktin zas nezvýšil. Četla jsem příbalový leták a tam je napsaný, že se mohou vyskytnout vedlejší účinky zrovna ta nezvyklá bolest hlavy a tu jám mám. Jenže mě doktorka nevěří. Jsem zoufalá ☹

emiilka
2. apr 2008

Snad mi někdo z vás poradí.

helik3
2. apr 2008

čauky emiilko,

já tedy beru něco jiného, ale určitě se Ti ozvou holky co berou to samé jako ty.

Dle toho co píšeš, tak když si ty prášky vysadila a je ti dobře, tak za tvé stavy pravd. můžou 😠 Zkus ať Ti nasadí něco jiného, vždyť je spoustu léků na jedno a to samé a jak už se tu i psalo, někdo snáší jedny léky špatně a druhé dobře. Takže já bych si myslela změnit lék 😉

milhauz
4. apr 2008

Ahoj Emiilko, já jsem brala Medocriptin asi půl roku a taky mě po něm bývalo strašně špatně. Motala se mi hlava, bylo mi na zvracení..No prostě hrůza 😖 . Řekla jsem to Dr a ta mi předepsala Dostinex. Toho beru jen 1/2 tablety týdně, a nemá žádné vedlejší účinky. Zkus si o něj Dr říct, a pokud ti ho nebude chtít napsat tak změn doktora.

emiilka
4. apr 2008

Ahoj Milhauz, děkuji za odpověď 🙂 Ráda bych změnila doktorku, ale to není tak snadný. Nevím kde v Brně je dobrej doktor nebo doktorka na Endokrinologii. Byla jsem už u dvou a byly ještě horší. Já zkusím doktorce říct ať mi napíše něco jinýho třeba ten Dostinex když je bez vedlejších účinků, bylo by to super 🙂
P.S. Medocriptin beru každý den 1/2 tablety. Máš štěstí, že máš dobrou doktorku. Prosím tě od kud jsi a ke které chodíš? Jestli se můžu zeptat, díky moc. Měj se hezky.

milhauz
5. apr 2008

Emiilko, já chodím k Dr Hrbkové, má ordinaci v areálu veteriny. ( http://www.vfu.cz/vseob_inf/ambulance.html )
A ty chodíš ke komu? A jak píšeš že jsi byla u 2 a ty byly ještě horší, to byl kdo?

emiilka
14. apr 2008

Ahoj milhauz, poslala jsem ti SZ.

michamicha
14. apr 2008

ahoj holky, já už beru druhý týden medocriptine, půlku tablety večer a není mi špatně, musim to teda zaklepat... Doktorka mi řekla, ať si ho beru na noc, kdyby mi nedělal dobře na žaludek. Ale musim říct, že já byla předtím strašně moc unavená (jak kdybych měla nějakou spavou nemoc) a co ho beru, tak jsou bolesti hlavy a únava pryč 😉 Na kontrolu jdu na konci května, tak snad budu OK a budeme moct hned po svatbě zkoušet miminko.

emiilka
16. apr 2008

Ahojky, mě poradili v lékárně dát si Medocriptin po jídle a hodně zapít 🙂

emiilka
16. apr 2008

Michamicha, to je fajn, že ti to nic nedělá. Na každýho to asi působí jinak 😖

michamicha
21. apr 2008

jj, s tím zapitím mi to dr. taky říkala 😉

luzza
22. apr 2008

ahoj holky
jak tu čtu ty hodnoty prolaktinu,docela se mi přitížilo... 😖
mě totiž v caru naměřili hodnotu prolaktinu 416!!!
ale doktorka se netvářila,že by to byla nějaká tragédie... tak nevím...
k ovulaci u mě dochází.. potvrdila mi jí ultrazvukem..
tak teď jsem z toho jelen ☹

tanika.t
22. apr 2008

luzza, hodnoty prolaktínu sa uvádzajú v 2 rôznych jednotkách a preto sú niekedy také vysoké,ako máš ty..malo by sa to nejak prepočítať a vyšiel by ti menší údaj...ja som mala naposledy prolaktín 30

luzza
22. apr 2008

tani
tak snad to nebude takový masakr 😀 😀
přišlo mi to strašný,oproti těm vašim hodnotám...
navíc mi v caru nenabídli ani žádnou léčbu na snížení prolaktinu...
řekli,že má super folíky... z toho jeden 24 mm a rovnou mi píchli Pregnyl...
tak mě ani nenapadlo,že bych měla řešit vysokou hladinu prolaktinu 😨
🙂

tanika.t
22. apr 2008

asi je teda v poriadku 🙂
blahoželám k tomu peknému folíku 😉
ja idem dnes na folikulometriu,tak som zvedavá,že aký veľký narástol folík,hoci dnes je len 9.DC

luzza
22. apr 2008

tani
díky 😉
i já budu držet palce 🙂
a nejen ať pěkně naroste folík,ale ať už se ti brzy "zadaří"! 😲
zatím pa pa

jansinka
8. máj 2008

Ahoj holky!Chtěla jsem se zeptat, možná hodně laicky, protože jsem na Hyperprolaktinemii léčená nebyla a vím o tom jen zběžně....Přes rok a půl neberu antikoncepci, páč bychom chtěli mimi. A ono furt nic. Ale ovul jsem jaxi nesledovala, nechávali jsme tomu volný průběh. To až poslední dva cykli jsem jí měřila. Inu dochází k ní. Ale poslední měsíc jsem měla jen taků slabůčků menstruaci a navíc mi z prsou vytékalo po stlačení kolostrum. Myslela jsem si,že jsem těhotná, ale bohužel ne. To neva, prostě se nezadařilo, o to nejde. Jde o to kolostrum. Zašla jsem k doktorovi a odebral krev kvůli možné zvýšené hladině prolaktinu. Taky udělal ultrazvuk a zjistil, že folikuly dozrávají a za pár dní můžu čekat ovulaci....jsem z toho jelen....páč kdyby to bylo bůhvíjak zvýšené,tak k ovu nedochází ne???????Takže na výsledky teprva čekám.....Takže moje otázka zní-také vám vytéká kolostrum, kdo máte zvýšený prolaktin?A měly jste ovulaci, když jste měli zvýšený prolaktin?A menstruaci?
Díky moc za pomoc!!!
ps:počkala bych na výsledky a zeptala se doktora, ale mám to naservírované všecko v němčině (před dvěma měsíci jsme se přestěhovali do Němec),tak proto vás ted otravuju....

veria
8. máj 2008

Já teď měla prolaktin 7OO, ale norma byla do 400, takže ona má každá laboratoř nějaká jiná měřítka. Dle UTZ ovulaci mám a menstruaci dost pravidelnou. Dr. mi ale říkal, že zvýšená hladina může způsobovat, že je ovulace nekvalitní, tzn. vajíčka jsou nezralá atd. Léčbu mi zatím nenasadil, teď navrhuje hysteroskopii - měla jsem už jedno neúspěšné ivf, tak prý by se tak mohlo zjistit, proč se embrya neuchytila - a pak mi dá léky na snížení prolaktinu.

tanika.t
8. máj 2008

luzza,tak mne narástli pekné 3 folíky,eviem,či praskli všetky,ale jeden isto - sám, podľa dr.-či sme správne snažilkovali sa uvidí,dnes je 25.DC,tak som zvedavá
a ty čo nové?

mirinkag
15. máj 2008

Ahoj baby.
Mam jednu otazocku. Tiez sa liecim na hyperprolaktinemiu. Mozte mi dat vediet, ci niektora z Vas berie Dostinex a ci popri tom beriete, resp. ste brali nejaku hormonalnu antikoncepciu? Ak ano, tak aku?
Vidim, ze v tomto fore skor riesite, ako otehotniet, tak sorry, ale ja miminko zatial neplanujem...
Vdaka za radu.

brundik
15. máj 2008

Mirinko, ja jsem Dostinex brala, ale antikoncepci ne, takze te moje odpoved neuspokoji 😒 Ale brani HA kdyztak prober s dr 😉

kocourka170
18. máj 2008

Ahoj holky, mě doktor na endokrinolgii předepsal taky medocriptine. no beru ho měsíc a bylo mi od začátku docela blbě 😒 i některá jídla, která mám ráda mi vůbec nechutnaly. Nějak jsem to neřešila, myslela jsem si, že se to srovná, ale včera a dnes jsem si dělala těhot. testy a vyšly mi oba pozitivně a dokonce hned, ani sem nemusela čekat, jestli se testovací čárka objeví do 3 minut. Tak budu muset jít na gyne a snad mi to potrvdí. Nemáte taky někdo takové zkušenosti. Právě, že jsem koukala, protože jsem po vysazení HA měla cyklus hodně rozhozený, takže jsem to ani nečekala, že by to mohlo vyjít a ono to možná vyšlo.

mirinkag
18. máj 2008

Ahoj Brundik,
aj tak dakujem za odpoved... 😉 jasne, budem musiet ist k lekarovi, lenze ja som na to hrozny lajdak... 😉 ...PA

akva06
19. máj 2008

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo podobné zkušenosti prolaktin mám 123 ,menstruaci vůbec nedostávám,dr mě poslal na endokrynologii ti zase na ct hlavy a zjistili adenom hypofýzy je dost velký tak se chci zeptat jestli tu někdo nebyl na operaci hypofýzy jo a beru dostinex dík