Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

mila30
24. mar 2009

Leni...já takhle vysoký prolaktin neměla, ale Parlodel užívám také. Stravou to bohužel neovlivníš, ale co na to hodně působí je stres. Já měla prolaktin přes 40 nějakých jednotek a norma je cca 26, po dvou měsících je to v normě, ale parlodel dlabu dál a každý cyklus vidím jak se významně mění MS a co je hlavní, před tím sem nikdy neměla vysokou děložní sliznici i přes ohromnou dávku hormonů a teď...krása, 10 DC mám sliznici 9mm a to je nádhera. 🙂

Jinak snad prolaktin snižuje čaj z byliny drnku..ale s tím nemám zkušenosti.

lenuskab
25. mar 2009

Lorinka budem držať palčeky na piatok, nech výsledky dopadnú čo najlepšie...🙂

dindulka
25. mar 2009

Ahojte babulky,vasu temu vysoky prolaktin som zaregistrovala az teraz.Mam s tym prolaktinom rozrobene uz dlhsiu dobu,tak sa s vami podelim o skusenost 🙂 Ja mam nepravidelnu mrsku uz od zaciatku co som ju dostala.Dr. ma liecila vsetkym moznym az ma poslala na endokrinologiu,kde mi zistili,ze mam prolaktinemiu vtedy bola ta hodnota okolo 100.Brala som medokriptin asi dva roky s nejakymi malymi prestavkami,byvalo mi od neho zle,ale telo si nan postupne zvykne,ale ked som si ho dala vecer tak som od druhej v noci nemohla spavat.To bola hruza,ale prolaktin mi klesol na 40.Bola som aj na CT hlavy -hypofyzy,ktora prolaktin vylucuje a tam bolo vsetko ok.Potom mi doktor zmenil liecbu na parloder,ale jeho uzivanie som po tyzdni vzala,v noci som sa budila,mala zimnicu,tocila sa mi hlava,bolo mi na odpadnutie,no zlaty medocriptin.Vtedy mi prolaktin klesol na 27,ale uz som nic neuzivala asi rok.Teraz sa pokusame o babatko a mrska aj po vysadeni antiky prisla uz 3krat sama a prolaktin mam 20,co je vcelku dobre.Endokrinolog mi povedal,ze takato hodnota by nemala byt dovodom nejakych problemov s otehotnenim,tak hadam to tak bude.Uvidime,vraj po prvom tehotenstve sa to vsetko upravi same,tak uz aby to bolo.Drzim vam palceky,aby z vas boli tehu co najnajskor a prolaktin posluchal 🙂

fifinka31
26. mar 2009

Ahoj holky,pokud jste nektera na bylinky tak prolaktin snizuje drnek-agnus castus,a ploštičník. 🙂 vice si muzete precist o tom na www.beltina.cz/bylinka/plosticnik(drnek)

bubla87
26. mar 2009

aHOJKY HOLKY, POTŘEBUJU PORADIT SNAŽÍME SE UŽ DVA ROKY A POŘÁD NIC, PŘI SAMOVYŠETŘENÍ PRSOU JSEM ZJISTILA, ŽE MI PO ZMAČKNUTÍ BRADAVKY VYTÉKÁ Z PRSOU BĚLAVÁ TEKUTINA, JE MOŽNÉ, ŽE JE NĚCO S TÍM PROLAKTINEM??DOSTALA JSEM NA VÁS ODKAZ, ŽE BY JSTE MI MOHLY POMOCI, V KVĚTNU MÁM JÍT NA PREVENTIVKU A NECHCE SE MI TAM LETĚT UŽ TEĎ KDYŽ MI V PODSTATĚ NIC NENÍ 😠

dindulka
26. mar 2009

ahoj bubla 🙂 ten tvoj problem s bielou tekutinou z prs bude mat na pricine pravdepodobne prolaktin,ja som mala prolaktinemiu,ktora je teraz v norme a endokrinolog mi kazal kontrolovat si prsia,lebo zvyseny prolaktin sposobuje tvorbu "mlieka".Mala by si zajst ku gynekologicke a povedat jej o tom,vezme ti krv a uvidis aka bude hladina prolaktinu.Potom budes mudrejsia a urcite ti dr. pomoze,drzim palceky

lorinko
27. mar 2009

babule....neviete mi poradit ci mam ten parlodel uzivat, aj ked nechcem otehotniet min. dva roky?....mne sa nechce ladovat sa liekmi taku dlhu dobu. 😒 ...som tak dumala, ci by nestacilo ho zacat uzivat az par mesiacov predtym ako by sme chceli babo... 😖
ako ste na tom vy?

lenuskab
27. mar 2009

lorinka, ja osobne si myslím, že pokiaľ máš zvýšený prolaktín, tak by si to mala užívať, lebo to môže prísť až do takého štátia ako to je u mňa, že sa ti vytvorí nádor hypofýzy - adenóm (teda môže vzniknúť ale nemusí-asi). ja tiež osobne lieky nerada užívam, ale tak moja situácia si to vyžaduje ☹ . poprípade behni k doktorovi a spýtaj sa ho...oni sú predsa len múdrejší, aspon by mali byť...

lorinko
29. mar 2009

lenuskab....no vysledok z rtg mam v poriadu 🙂 nastastie....a ja mam takeho gynekologa, ze mi nic nepovie a ak sa ho na nieco spytam, len zriedka dostanem odpoved.....ked mi robil sono maternice, tak skonstatoval, ze je mala a ked som sa spytala, co to znaci...odpovedal....no je mala 😒 ....takze asi tak... 😒
beriem ten parlodel....prve rano mi z neho bolo zle, ale ostatne dni uz v pohode, len sa bojim aby som nepribrala, alebo aby sa nedostavili nejake neziaduce ucinky po dlhsej dobe....
ty ho ako dlho beries?

lenuskab
29. mar 2009

lorinka, ja som začala s užívaním Parlodelu asi v januári, zo začiatku som užívala iba jednu tabletku denne, vždy pred spaním. prvý deň po tom ako som ho užila ma brutálne bolela hlava, ďalšie dve noci po užití som sa budila zo sna s desnými haluzami, ale odvtedy nebadám nejaké vedľajšie účinky, teda okrem jedného, že mi znížili tlak. teraz asi necelý mesiac užívam už 3 tabletky denne, kôli tej vysokej hodnote prolaktínu, ktorý mám. zatiaľ sa teda na lieky nesťažujem, ale tak možno časom sa aj na mňa niečo nalepí, ale dúfam, že nie 😒 . čo sa týka pribratia, myslím si, že to nehrozí, ale tak možné je všetko....čo sa týka týchto liekov, to by som sa asi skôr poradila s endokrinológom a nie s gynekologom, lebo tí keby robili to čo majú, tak by som sa nedostala tam kde som teraz - čo sa týka mojich výsledkov, oni nikdy nerobia to čo by mali ☹ fňuk. a ešte k tvojmu gynekologovi, čo tak zmeniť lekára? možno treba skúsiť niečo iné,...ak je príležitosť. za tie rtg výsledky som rada 🙂)). prajem krásny pondelok

lorinko
30. mar 2009

lenuskab...no mna moj gyndos ani neposlal k endokrinologovi 😒 .....ja mam o mesiac prist na gyndu aby mi predpisal dalsie lieky...ja beriem polku tableky rano a pol vecer 😝 ....a na krv mam prist o tri mesiace az...

babule...ako casto vam kontroluju stav prolaktinu v krvi? 😕

macik45
1. apr 2009

Ja som zacala uzivat na vysoku hladinu prolaktinu Parlodel polovicu tabletky denne pred necelymi troma tyzdnami,
na kontrolu mam prist po mesiaci uzivania, tak som zvedava ci sa mi ten Prolaktin za mesiac znizil.

a1211
2. apr 2009

ahoj holky prosím o radu, kvůli chybějící menstruaci jsem byla na krevních testech a prolaktin mám 226, dr. vůbec nic neříkala, až ted když jsem se na ty výsledky dívala na internetu tak jsem dostala starch, zda to nepřehlídla, normální hodnoty jsou kolem 25, ne?

lorinko
2. apr 2009

a1211...ja mam tiez chybajucu mrsku....a zevraj je to kvoli tomu prolaktinu 😒 ....skus zavolat tej lekarke 😉

macik...presne tak by to malo byt...po mesiaci na kontrolu krvi....nie jak ja az po 3 mesiacoch 😒 ....

a1211
2. apr 2009

lorinko a kolik ti vyšli hodnoty toho prolaktinu?

lorinko
2. apr 2009

a1211....ja som mala vyse 114 😒 ....a beriem ten parloder jednu tableku denne 😖

a1211
3. apr 2009

Aha lorinko tak to jsem na tom mnohem hůř mám 226 musím s tím jít na gynekol. a zeptat se co s tím, když endokrinoložka mi nic neřekla

kat4
3. apr 2009

Ahojte,
ja som mala tiez vysoky prolaktin, ale brala som Parlodel 2 denne x 1/2 a po 2,5 mesiaci som pod normou 🙂
Takze, nebojte, je to jeden z tych lahsie riesitelnych problemov 🙂

mirka7555
14. apr 2009

ahojte ja som sa tiez liecila na zvyseny prolaktin parlodel som uzivala 4 roky a vobec my nepomohol po jeho vysadeni sa vsetko vratilo tam kde aj bolo doktor mi teda poradil aby som otehotnela ze potom sa to upravi .. bolo to tazke lebo s vysokym prolaktinom je otehotnenie tazke ale chvalabohu sa to podarilo a teraz mam skoro rocneho syna a a prolaktin ten mam zvyseny stale a co dalej ? no mala by som uzivat parlodel ale uz na to nemam nervy ved aj naco ked mi aj tak nepomoze....

eyes25
18. apr 2009

ahojte baby,tiez som tu prvy krat.s prolaktinom mam problem uz vyse roka.zistilo sa to tym ze sa mi tvorilo mlieko,a bolo ho dost,nemam dieta ale chcela by som.parlodel som uzivala rok.potom sme ho vysadili a je to tu zas.znovu mam mlieko a neviem ci mam tabletky znovu zacat brat.mne zatial robili iba odber krvi,ziadne ine testy.mam sa niekde objednat alebo to mam nechat na dr...

lilix
5. máj 2009

ahojte pridavam sa do klubu vysoky prolaktin. mam ho tusim 47. uf ☹

bubinkaaa
7. máj 2009

No prave dnes mi lekar predpisal Parlodel 1 tabl 2,5mg x rano, 1tabl.2,5 mg x vecer, je mi brutalne zle z neho, na zvracanie, kruti sa mi v hlave, chce sa mi strasne spat.Citam vsak na fore ako to mnohym zienkam pomohlo pri otehotneni, ze do par tyzdnov sa im hladina prolaktinu znizila a ihned! otehotneli.My sa snazime 3 roky o bábo, tak snad mi ten Parlodel pomoze...

lyndus
12. máj 2009

bubinkaaa ked sa mozem opytat, aku si mala vysku prolaktinu? ja som mala vyse 50, bralaq som Parlodel vyse troch mesiacov, ale iba 1 tabletku denne, amala som brat pol rano a pol vecer, ale tiez mi bolo strasne zle, tak som vzala iba jednu pred spanim a to bola absolutna pohoda 🙂 prolaktin mi krasne klesol na hodnotu 8 aj nieco 🙂 tak drzim palceky

bubinkaaa
13. máj 2009

Ahoj Lyndus, moja neviem aku som mala hladinu prolaktinu, pretoze lekar sa niekam ponahlal, a len tak vo dverach mi povedal😝ovedzte sestricke nech Vam predpise Parlodel...1tabl rano a 1 tabl vecer....no a ja som si znizila hned vecer davku na pol tabletky...odvtedy uz beriem len polovicku, ale tak co nespravim pre nase krasne babo, no nie??? 😉 ...inak som rada, ze si napisala aspon Ty, lebo pozeram, ze v maji to tu je o nicom....O 3tyzd idem na kontrolu, tak sa spytam lekara na tu vysku prolaktinu, a dam Ti vediet, ved dovtedy mozme kecat, no nie??A Ty si nechcela otehotniet??...mne bolo inak strasne zle, aj ked som este nebrala nic...casto mi bolo na zvracanie cely mesiac, a tak som si pomyslela idem na hormonal. testy...a tam mi to ukazalo....tak zatim

lyndus
13. máj 2009

ahoj Bubinkaaa, jasne ze som chcela otehotniet, kto by nechcel 🙂 ale ja mam okrem tohoaj anovulacny cyklus, takze to nebolo take jednoduche 🙂 tak daj vediet, ako sa mas 🙂

brundik
13. máj 2009

a1211, asi uz jsi to poresila, protoze tvuj prispevek je starsi. Ale prolaktin mas pravdepodobne udany v jednotkach mIU/l, takze to odpovida hodnote necelych 10ng/ml, coz je hodnota absolutne ok 😉 Takze bych se spis priklanela k teto verzi, nez ze by to doktorka prehlidla, takova hodnota udavana v ng/ml by se totiz tezko dala prehlidnout. MS muze chybet i z jinych pricin, prevazne teda hormonalnich, ale ne vzdycky v tom musi mit prsty prolaktin.

ob.soklina
14. máj 2009

Ahojte holky, toto téma mě přišlo přímo pod ránu. Já se chystám pomalu ale jistě na IVF a taky mi zjistili vysoký prolaktin. Dostala jsem Norprolac - doufám že jsem to dobře napsala a řeknu Vám mě bylo první týden hrozně zle. Měla jste to taky některá??? No Dr. se rozhod že znovu testy dělat nebude že mi to prostě tímto sníží a ted při MS bych měla jít na IVF. Trochu přemýšlím jestli by se to nemělo udělat, může to ovlivnit ne????Děkuji za odpověd

brundik
14. máj 2009

ob.soklina, ja brala jiny leky (Mysalfon, Dostinex, Parlodel, Medocriptine), po nekterych mi taky nebylo ok, ale za nejaky den se to vzdycky stabilizovalo. To je uplne normal, staci se juknout tady do diskuze.
Zvyseny prolaktin brani ovulaci a tim zpusobuje neplodnost. Kdyz budes brat leky, mel by se ti snizit. A navic, pokud jdes na IVF, budes nastimulovana hormony, ktere zpusobi uvolneni vetsiho mnozstvi vajicek, takze s ovulaci by problem byt nemel.
A tobe zjistili zvyseny prolaktin az ted? Driv jsi ho mela v poho? A jakou mas ted hodnotu, treba je jen hranicni. V kazdem pripade, chodis do centra, kde delaji IVF a maji bohate zkusenosti 😉

ob.soklina
14. máj 2009

Brundíku taky v to doufám, že ty zkušenosti mají. Víš jak někdy ty pochybnosti jsou. Jestli mám hodnotu na hranici netuším, papíry o tom jak mi dopadl hormonální profil nemám, nechali si ho v centru. Ale co se týká toho prášku, první dny byly hrozné ☹ byla jsem úplně mimo pokaždé za půl hodiny po vzití. )
Jo jo zjistili to až ted, já to podstupuji vše až ted od března. Měla jsem totiž 2x trombozu tak jsem musela projít různejma testama atd no a až v centru zjistili ten prolaktin. Jak dlouho jsi brala ty ty léky????
Zatím krásný den 🙂

brundik
14. máj 2009

ob.soklina, jak dlouho se snazite? Od brezna jsi zacala resit svoji snahu o otehotneni s doktorama a uz te ceka IVF 😕 Jake mas za sebou vysetreni? Zjistovani proc to nejde zacina prave hormonalnim profilem, kde zjistuji i prolaktin a postupuje se krucek po krucku a jednotlive zadrhele se postupne eliminuji a az na konci je IVF.
Jinak, spatne mi bylo po Mysalfonu a po Parlodelu. U Mysalfonu pul hodiny po prasku na zvraceni, ale jen prvni dva dny, u Parlodelu to bylo horsi, prujem, pocity na omdleni, nebyla jsem schopna stat, tresteni hlavy, ale tohle vsechno taky jen 2 dny. Zacinala jsem na nizkych davkach a postupne leky zvysovala na konecnou davku doporucenou doktorem. A paradox je, ze Parlodel a Medocriptin maji stejne slozeni, po jednom mi bylo fakt blbe a po druhem vse ok.
Jinak ja jsem ve vsem anomalni 😀 Takze popisovat tady to, co jsem si s prolaktinem zazila, by bylo tak na stranku 😀 Pri MR mi zjistili mikroadenom, ktery muze zpusobovat zvysenou produkci prolaktinu. Po lecbe moje hodnoty byly 125 ng/ml. Resilo se to 1,5 roku az jsem narazila na vynikajici endokrinolozku, ktera zjistila, ze muj prolaktin byl pravdepodobne porad v norme, jen kity, ktere laborky pouzivaji, nedokazi rozlisit nefunkcni makromolekulu prolaktinu a test pak vykazuje zavratne hodnoty. Az po vyreseni prolaktinu jsem mohla znovu do CARu, abych podstoupila dalsi veci.