Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

brundik
13. mar 2010

Ale ono to obdobi nezdaru a neuspechu cloveka zaroven vnitrne obohati a posouva nekam jinam. Takze to neni zas takova traga 😉
Drzim pesti, aby bylo vsechno v poradku a povedlo se, makovicko 😉

manusicka
17. mar 2010

ahojte prosim vas chcela by som vediet ze ked beriem lieky na znizenie prolaktinu ci sa moze stat ze mi moze meskat menstruacia lebo mi nezvikla meskat a teraz uz tyzden mi to meska. Prosim ......... odpiste mi......

brundik
17. mar 2010

Manusicka, leky na prolaktin samy o sobe nezpusobi meskani ms. Muzou ti haprovat jine hormony, nebo oulace byla pozdejc nez obvykle. A nemuzes byt tehu? 😉

karol84
20. mar 2010

makovicka, ja mam podle nekolika poslednich odberu prolaktin 33-34 a taky se to zatim nijak neresi

karol84
20. mar 2010

brundik, prestoze teda kazda laborator nameri s malou odchylkou, tak si myslim, ze to neni tak velky rozdil, aby byla u jedne laborky norma 20 a u druhe 35... ja mam prolaktin mereny uz ve 3 laborkach a rozdily jenom malinkate

brundik
20. mar 2010

Karol, pokud doktor zjisti, ze u tebe probiha normalne ovulace, tak takovou hodnoti kolikrat nechava byt. A taky zase zalezi na limitni hodnote laborky, jestli je 30, tak je ta tvoje hodnota v podstate taky hranicni.
Pro svuj dobry pocit muzes vyzkouset kapky Mastodynon, prodavaji se v lekarne a jsou to vlastne jen vytazky z bylin
http://www.levnalekarna.cz/mastodynon-gtt1x50ml...

karol84
20. mar 2010

brundik, ovulaci jsem nemela snad nekolik jet... mam syndrom pco, takze se vsichni zameruji hlavne na to. o prolaktinu se vzdy jen prohlasi, ze je zvyseny. tecka. tak doufam, ze to nebude delat problemy

brundik
20. mar 2010

Tak zkus ty kapicky, ja jsem je taky uzivala. Nevim, jestli pomohli, ale nic tim clovek nezkazi.

karol84
20. mar 2010

brundik, diky za tip

jankakkk
22. mar 2010

ahojte, chcem sa spytata : prolaktin sposobuje kratku lutealnu fazu?

manusicka
22. mar 2010

Ahojte baby mam super spravu pred par tyzdnami som vam pisala o zvysenom prolaktine a dnes som isla ku lekarovi lebo mi to meska 10 dni a velmi ma potesil ked mi oznamil ze som v 7 tyzdny tehotenstva.2 roky cakania sa oplatilo len dufam ze bude vsetko OK lebo je to este strasne cerstve.a doktor mi povedal aby som si davala teraz velky pozor.Tak drzim vsetkym cakatelkam palceky...... nech sa vam to zaktiez podari.

brundik
22. mar 2010

Janko, v tele souvisi vsechno se vsim, takze primarne je delka LF ovlivnena progesteronem, ale protoze se hormony vzajemne ovlivnujou, tak muze vyssi prolaktin ovlivnovat mnozstvi jinych hormonu a tim zkratit LF nebo zpusobit anovulacni cyklus.
Tobe zjistili zvyseny prolaktin? Co ostatni hormony?

brundik
22. mar 2010

Manusicko, super, at vsechno pokracuje tim nejlepsim smerem, drzim palce 😉

manusicka
23. mar 2010

brundik dakujeeeem velmi pekne som taka stastna ze som sa dockala. papa

svadba2009
6. apr 2010

Ahoj.... gyn. mi zistil zvyšený prolaktín a predpisal mi medocriptine. Ake mate skusenosti s jeho uzivaním??? Mozem počas toho ako ho beriem aj snazilkovat otehotniet. Lekár povedal že ano, ale na letáky je napisane že nie. Poradte dakujem 🙂

brundik
6. apr 2010

Svadba, medocriptin jsem snasela celkem v pohode, postupne jsem zvysovala davky na maximum. A behem brani leku jsme jeli zabehnuty sexualni zivot, to znamena zadna ochrana, doktor nam taky rekl, ze muzem. Ale pokud by ms neprisla, udelat test co nejdriv 😉

svadba2009
6. apr 2010

brundik, dakujem velmi pekne 😉

svadba2009
6. apr 2010

Inak povedal mi, že mam medocriptine brať pol roka a až po polroku mi znova vezme krv na prolaktín. Nieje to neskoro???? Tu čítam ze uz po prvom mesiaci chodia na kontrolu.

brundik
6. apr 2010

Svadba, kdyz ono je to lidske telo tak komplikovane. A hormony obzvlast 😀 Prolaktin klesa pri lecbe postupne, lecba by mela byt dlouhodobejsi zalezitost, ale je fakt, ze me doktor taky kontroloval uz po mesici, ale v lecich jsem pokracovala dal. Tak hodne zdaru a at prolaktin nedela neplechu 😉

jowana
12. apr 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké jste měly hladiny prolaktinu a při tom vám na MR nebo CT zjistili mikroprolaktinom? Většinou je zde při vysokých hodnotách 3-4tisIU/l zjištěn makroprolaktinom. Když jste měly vysoké hodnoty, cítily jste se unavené?

anuska33
7. máj 2010

ahojte.Ja som minuly mesiac brala Clostilbegyt kvoli ovulacii a ponom som ovul.mala,ale dnes som dostala menst.Bola som u lekara a s krvi mi zistil,ze mam zvyseny prolaktin a predpisal mi ku Clostilu este Medocriptine.Ma niekto skusenosti s tuto kombinaciu,a ak ano po akej dobe sa vam podarilo otehotniet?vraj ma byt prolaktin do 25 neviem coho a ja som mala 32.Ten Medocriptine mam uzivat pol tablety vecer.

veee
8. máj 2010

Ahoj anuska, mě též zjistil dr.zvýšený prolaktin ,po měsíci jsem šla na odběry a je to v pořádku ale medocriptine musím užívat dokud neotěhotním aby to zase nestoupalo,ze začátku jsem brala pulku a po týdnu už celý,dr.mi kontroloval během měcíce ultrazvukem zda ovuluji a ovulace probíhala v pořádku,kdyby né tak by mi nasadil prášky na ovu.

anuska33
9. máj 2010

ahoj veee.Prosim ta a kolko sa snazite uz o babatko?U nas je to 5.mesiacov,ale az po 2 som isla k lekarovi a povedal,ze neprebehla ovul.tak mi dal ten Clostil a bolo to ok,ale zas mi zistil zvyseny prolaktin.Som zvedava co to bude nabuduce.Dam urcite vediet.11.5. idem na ultrazvuk tak som zvedava.Pri prvej dcere som ani nevedela ako som zostala tehotna,ale po tej 30-ke je to fakt problem.Mam 33 a 13 rocnu dceru.Je to neskutocne kolko zien poznam co by chceli mat babo a nedari sa.Baby necakajte dlho lebo potom budete lutovat. ☹ ☹

natulaaa
12. máj 2010

holky\ prosím poradte mi přišli na vysoký prolaktin hodnota 66,přitom měřím BT a podle teplot i ovu testu ovuluju,nemám žádné příznaky,jsem po laparce brali mi cystu s kouskem vaječníku ,jednalo se o vodovou cystu,takže naštěstí vše v pořádku ale cysta mi roste zase na tom samém vaječníku,takže se dělal HP a zjistil se ten prolaktin,mám šílený strach i z těch léku dneska začínám brát Dostinex 1/2 tabl 2xtýdně a mám strach z těch nežádoucích učínku,je to fakt tak strašnéé,to jako nebudu fungovat ? Je mi dobreku fakt,všechno se to sere ☹ ☹ ☹ ,Prosím poradte

brundik
12. máj 2010

Natulaaa, zkus si precist pribalak treba k vitaminu C nebo k paralenu. Proste musi se na vsechno upozornit. Je fakt, ze leky na snizeni prolaktinu teda nejsou zrovna chutovka, ja osobne jsem s Dostinexem nemela zadny problem. Ale to je samozrejme individualni. Ale proc se bat neceho jeste nez se do toho pustis 😉 zacnio brata a uvidis a pokud by se to nedalo snyst, prokonzultuj s doktorem, muz se zkusit neco jinyho 😉
Taky jsem ovulovala podle BT i folikulometrie, asi se neda presne rict, jedna zenska ovuluje pri hodne vysokych hodnotach a jina uz ne treba pri mirnem prekroceni limitu.

maalinka
26. máj 2010

NATulaaa, Dostinexu se bát nemusíš. Já ho beru na vysoký prolaktin už od ledna. Včera jsem byla u dr,na kontrolním odběru krve, jeslti ho ještě mám brát. A rovnou jsem tam kvůli anovulačním cyklům vyfásla Clostík, tak snad zabere a brzo budu zase těhulka.
Držim všem tady palce 🙂

vladuska525
30. máj 2010

@julietka ja mam takisto zvyseny prolaktin na..1231..a tera mi zistili..mikroadenom hypofyzy...uzivam medocriptine...a som z neho nesustredena...neviem ci ho mam dalej brat 🙂)

jancinka
31. máj 2010

ahojte všetky, juliettka, aj ja bojujem s vysokým prolaktínom už dosť dlho, vo štvrtok som bola u endo v Lubochni, prolaktím 4200 max. hranica, mám nádorček na mozku chodím pravidelne na magnetickú rezonáciu, mám užívať medocriptine, no vždy mi bolo veľmi zle a vydržala som max. mesiac, no teraz som si povedala, že to musím vydržať, biologické hodiny tikajú chcem druhé baby, hoci nie som už najmladšia..je to moja posledná šanca, tak určite julietka ber lieky dalej aj ty..

veee
3. jún 2010

mi se snažíme už 5let,dle příznaku co jsem zjistila jsem měla zvýšený prolaktin už dlouho,ted ho mám asi 2měsíce v pořádku,byla jsem i na ultrazvuku během cyklu a dr.mi potvrdil že ovuluju tak ted jen čekám kdy to příjde 😅

inata
3. jún 2010

ahojte,som tu nova a chcel aby som sa spytat či tu je niekto s podobnymi problemami ako mam ja.
som momentalne velmi pracovne vytažena jednoducho stale v strese.kazdy den ma pobolieva hlava a kvoli občasnym bolestiam podbruška som navštivila asi pred meiacom gynekologa.nezitil mi žiadny zapal ako som sa domnievala ,že mam ale vraj mam zvyšeny prolaktin.menzes mavam pravidelne,otehotniet som sa nesnažila nakolko nemam ziadneho partnera a okrem nenormalnej unavy nemam ine problemy,nasadil mi lieky -medocriptine a naplanoval kontrolny odber krvi.
mali ste aj vy niektorá taketo priznaky zvýšeneho prolaktinu,myslim tym hlavne tie bolesti hlavy a podbruška?
dakujem všetkym za odpoved 🙂