Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

zabka1003
1. nov 2007

Babulky dakujem za odpovede, nejako som sa tým už nezaoberala, kedže som hned otehotnela..držím vám všetkým palce, aby ste čo najskôr na tehu testoch našli dve čiaročky 😉

eflorana
2. nov 2007

Brundik, dakujem. To moje spinenie vsak nieje len pocas ovulacie, uz asi treti mesiac spinim pocas celej LF. Niekedy to je vsak spojene aj s miernym krvacanim ako pri menzese. Nevies nahodou co to moze sposobovat??? Vopred dakujem.

cakanka123
2. nov 2007

Prolaktín mám teraz v norme, len ho beriem preto, aby sa mi vstreval prolaktinóm v hypofýze.

brundik
3. nov 2007

Eflorana, spineni behem LF muze zpusobovat nizka hladina progesteronu, pritom casto byva LF kratsi, coz bys zjistila z mereni BT. A protoze je svet hormonu propojeny, tak vysoka hladina prolaktinu muze zpusobovat, ze se progesteronu tvori min. Jukni do prispevku na predchozi strance 30.10. 7:31
V kazdem pripade by se s tim spinenim nebo jak pises spis slabym krvacenim melo neco delat, je videt, ze neni vse OK a je jedno, jestli to zpusobuje zvyseny prolaktin nebo nedostatek progesteronu. Urcite zajdi k doktorovi 😉

eflorana
4. nov 2007

Brundik, dakujem velmi pekne.1.10. som absolvovala posledny odber u Dr.endo
a spolu s mojim gyn.Dr. cakame na sumarne vyhodnotenie. Nemozem sa vsak dockat a preto zistujem, ci rozhadzane hormony mozu sposobovat uz moje spominane problemy, alebo sa mam pripravit pripadne i na nieco horsie. Gyn. mi povedal ze inac je vsetko OK, ze sa priklana k verzii ze ide skor o funkcnu poruchu - hormony, ale chce mat v rukach vysledky testov. No uvidim co ma caka a neminie ☹ .

brundik
4. nov 2007

Eflorana, nepotka te nic horsiho nez lecba, ktera je na miste 😉 Az budes mit vysledky, urcite dej vedet 😉

yorki
8. nov 2007

Ahoj babenky, dnes mi zistili vysoky prolaktin 780 a kedze som sa tu docitala same dobre veci, som z toho uplne zhrozena.O miminko sa snazime uz 2 roky, vymenila som doktora a hned pri odberoch HP mi zistil toto.No ale nenasadil ziadnu liecbu a ani sa k tomu nevyjadril co sa ide diat dalej...A hlavne som necakala ze je to taka zdlhava liecba ako som sa tu docitala.Strasne vam vsetkym fandim a drzim palce.

ededik
16. nov 2007

Ahojte kočky,
možete mi niektorá poradiť ? Dnes som volala kvôli výsledkom, všetko je ok, len prolaktín je zvýšený a to 29. Ako to vlastne je, ja tu čítam o hodnotách až 780 ???? Ako sa liečite ?
Ja mám okrem toho aj PCO syndróm...mala som problémy s ovuláciou a celkovo aj mrcha mi chodila ako si chcela, ale teraz po laparke sa to upravilo.

k.bett
16. nov 2007

Ahij holky, koukam ze se tu probira prolaktin, ja mam zvyseny prolaktin, nevim ted presne cislo ale bud 27 nebo 37 nak tak mi to rikali ze je to pry jen malo tak nevim, doktorka mi na to dala nake tabletky ale jen slabouckou davku jeste davno pred prvnim IVF, brala jsem snad pulku týdne takovyho miniprasecku byly tam jen dva (takze 4týdny).No a co se nestalo udelala se mi cysta na levem vajecniku a ta mela 6cm. Doktorka se popravde zhrozila a mela jsem prijit znovu jestli zmyzi a kdybych mela bolesti letet na pohotovost, no ja zadne bolesti pak uz nemela tak jsem myslela ze cysta mizi no a za tyden byla 7 cm...takze me poslala na laparoskopii. Tam me objednali snad za mjesic a mezi tim jsem byla na gynde a ta mi udelala UZ jen pres bricho a rikala ze mizi a je mala snad 3cm a ze mam odmitnout laparoskopii kdyz mizi sama tak je to zbytece. No ja jim to v te nemocnici takhle rekla a byli nastvani, ze prej mi to udelaji tak nebo tak ze kdyz uz jsem na prijem ze mi to udela, chápete???Kdyz mi udelali UZ zjistili ze uz tam neni jen malicky vacek,ten tam mam porad...jezis to jsem se rozkecala uplne mimi tema .No proste laparoskopii jsem podepsala ze nepodstoupim.

Zajimalo by me tedy jestli to prvni IVF mohlo byt treba neuspesne kvuli tomu prolaktinu??Muz ma spatny spg. ale embrio se normalne vyvijelo kdyz mi ho vkladali ale bohuzel to nevyslo.

Doktor rikal ze by ten zvyseny prolaktin neresil ze to je jen malo a ze zensky v nemocnici maji i 41.Tak nevim asi myslel tehulky.

Asi teda pro me zadna lecba neni, kdyz mi ten lek zpusobil cystu tak to by zpusobily asi vsechny leky , tak je asi lepsi mit trochu zvyseny prolaktin nez ohromnou cystu.

kkati
16. nov 2007

Ahojte,
ededik, aj ja mám PCO, a tiež zvýšený prolaktín ☹
O bábo sa snažíme už skoro rok. PCO mám vraj len mierne na jednom vaječníku a na to som nebrala žiadne lieky. No a prolaktín mám 22, čo je tiež len mierne zvýšený no keďže som mala dosť rozhádzaný cyklus dali mi Norprolac...prolaktín sa znížil, cyklus sa mi upravil, ale aj napriek tomu sa nám nedarí ☹
Práve som sa vrátila od lekára a Norprolac mám už vysadiť a potom prísť na kontrolný hormon. profil a uvidím či po vysadení liekov sa mi opäť nezvýši.

brundik
16. nov 2007

Ededik, jeste k tem jednotkam, uz jsem to tady nekde psala. Prolaktin se uvadi bud v ug/l (to jsou ty nizka cisla-radove desitky) a v mIU/l (radove stovky)
Prepocitavaci faktor mezi temahle jednotkama je: ug/l (ng/ml) x 24 = mIU/l
Takze tech 780 mIU/l odpovida cca 33 ug/l.
Taky jsem v tom ze zacatku tapala, nez jsem si to vsechno ujasnila 😉

brundik
16. nov 2007

k.bett, to jsi brala Dostinex, ten uzivam ted 😉
Prolaktin muze zhorsovat schopnost uhnizdeni emryjka, ale nikdo ti nerekne, ze IVF nevyslo kvuli prolaktinu. Tech faktoru, co to ovlivnuji je strasna spousta.
Pred Dostinexem jsem brala Mysalfon, a kdyz lekar psal Dostinex, tak rikal, ze funguje uplne naa jinem principu, takze asi ucinna latka bude jina, pribalove letaky mam uz zlikvidovane, ale muzu zabrousit na netu. Takze podle toho, co mi rikal doktor, asi je mozna jina varianta leku.
Ale jinak souhlasim, ty leky teda nejsou zadny med 😝 Doufam, ze uz i me ten prolaktin sleze a posunem se zas o krok dal.

veracruz
16. nov 2007

Ja som mala tiez zvyseny prolaktin, dostala som Parlodel, uzivala 1/2 tabletky vecer a teraz po mesiaci som bola na krvnych testoch a prolaktin mi vysiel v norme. Tesim sa z toho, lebo doktorka povedala, ze ho mozem vysadit, tak dufam, ze to bolo len prechodne...

k.bett
16. nov 2007

brundik:

je mi jasny ze mi nikdo nerekne ze by to mohlo byt tim prolaktinem...ale jestli na to muze mit vliv tak bych ho rada mela taky v norme(kdyz mame tak spatny spg. tak at jeste neprokladam do kotle, ne?)Já vim ze me snad tenkrat doktorka rikala ze jsou naky leky ruzny ale ze to by jsme museli zkouset, odhadovat postupne u kazdyho leku davku aby mi to sedl atd. takze ze by to bylo zdlouhavy, tak uz asi chtela aby jsme meli pokus za zebou a bylo vyresino, no ale ten pokus nam nevysel, nemame ani mrazacky, tak musim cely cyklus nanovo a rada bych mela pred tim vsechny testy v poradku nebo se aspon pokusila o co nejlepsi vysledky abych pak mohla byt v klidu ze jsme pro to udelali opravdu maximum.Ten prolaktin me stve ze je to takova mrcha.

Já myslim ze to byl ten Dostinex jak jsi psala jestli se na nej doplaci cca 150,- Kč a jsou tam bud 2 tabletky nebo pak 5 ale to nevim ja mela ty dve.Ten nazev mi neco rika takze jsem ho nejspis mela... 😉 🙂

Urcite ti pomuzou, me trochu pomohly na ten prolakty, kdyz opomenu tu cystu, no ale holt jsem na to takhle blbe zareagovala...
Tak asi nechtej pokouse a nechaj to tak. 😒

ededik
16. nov 2007

Brundik...Noo, tak teraz tomu rozumiem. Aj som si myslela, že to bude v tých jednotkách.
V pondelok idem k dokymu, tak uvidím čo on na to. Aj keď podľa mňa by bol ešte vhodný kontrolný odber, kdesi tu som čítala, že prolaktín v priebehu dňa dosť kolíše, najvyšší je po prebudení - odber bol do hodiny a pol - a takisto som bola trošku uponáhľaná a v strese.
Kati, tak to sme dve...Ja som po laparke, predtým som mala PCO ako hrom, dokonca mi ani lieky na rast vajíčok nezaberali, ale laparka vlastne drilling mi veľmi pomohol... Tak teraz testujeme a skúšame, čo a ako.

eflorana
19. nov 2007

Ahoj Brundik, tak uz to mame kompletne, hodnoty prol.: 52,3.....21,7...35,8...36,6.+este vela dalsich vysetreni, ale co je zaujimave je zaver: anovulacne cykly. Rozhodnute bolo pre pokus o stimulaciu ovulacie Clostilbegytom za usg kontroly /cca 3mesiace - lebo udajne sa ani viac neodporuca/ a ak to nevijde tak odpor. umele oplod. ☹ No co uz, pockame na mrchu a ideme skusat. Ma tu niekto skusenost s uzivanim Clostilbegytu????? ako sa to uziva a ake ma vedlajsie ucinky????

brundik
19. nov 2007

eflorana, na tvych hodnotach je taky videt, jak jsou hodnoty prolaktinu promenlive. Delal ti doktor zaroven s hormonalnim profilem i ultrazvukove vysetreni? Doktorovi pri vyhodnoceni meho hormonalniho profilu vychazelo, ze nemuzu mit ovulaci, ale protoze zaroven delal ve stejnych intervalech jako byly odbery krve i UTZ vysetreni, vedel, ze ovulace probiha. Ale tohle asi neni uplne bezne.
S Clostilbegytem bohuzel nemam zadne zkusenosti, jedine co o nem vim, ze ma vyvolat ovulaci. Ale urcite tady je diskuze ke Clostilbegytu.
Muzu se zeptat (mozna uz jsi to tady psala ale ja ztracim prehled, kdo co napsal) Proc ti doktor doporucil umele oplodneni? Jak dlouho uz se o miminko pokousite? Muzes odpovedet do IP.
Urcite neves hlavu a nebud smutna pokud by na umele oplodneni doslo. Je to jedna z moznosti, jak mit vytouzene miminko. Budu moc drzet palce 😉

v.i.e.r.k.a
24. nov 2007

ahojte snazilky.mne dnes tiez oznamili vysoky prolaktin.ja som snazilka uz 3 roky.este ze ste tu.cloveku poradite a aj zlepsite naladu povzbudzovanim.ste super.

eki
25. nov 2007

ahoj v.i.e.r.k.a, ja som tiež mala vysoký prolaktín, brala som Parlodel 8.mesiacov a nakoniec sa podarilo...

maruss
25. nov 2007

Ahojte, ja som sa k zvysenemu prolaktinu dostala inak. Nebolo to so spojene s otehotnenim. Mavam som hrozny ovulacny a predmenstruacny syndrom, som velmi nervozna, bolia ma prsia, mavam zavraty, zaludocne problemy.....absolvovala som mnozstvo vysetreni, vsetko negativne, le zvyseny prolaktin, okolo 40. Ma niektora podobne predmenstruacne priznaky zo zvyseneho prolaktinu?
Naordinovali mi Norprolac, ale este som ho nezacala brat, lebo sa bojim, ze sa mi priznaky este zhorsia.

tittika
25. nov 2007

Ahojte, mne tiez zistili zvyseny prolaktin 46.6 a k tomu este aj zvyseny FSH 13.5 co znamena ze su to vysledky ktore mavaju zeny pred prechodom.ja mam 26.o babo sa sanzime 17 mesiacov teraz som bola 1x na folykulometrii ovulku som mala, ale nic z toho 😖 .zaciatkom februara zacnem uzivat clostilbegyt asi 1-2 mesiace ak nezabere musim na laparku ktorej sa bojim ako cert kriza a ak ani to nepomoze dak umelko ☹

uci
26. nov 2007

ahoj maruss, neboj sa a skus ten norprolac, mozem ho len odporucit,
tiez som mavala desny PMS (bola som doslova zuriva niekolko dni pred mrchou, vyjedla som snad vsetky cukrarne v okoli a prsia boleli ako blaznive), tiez mi zistili vysoky prolaktin a dostala som norprolac - pekne mi prisla mrcha (predtym som mala velmi dlhe cykly) a z priznakov len trochu prsia, inak som ani nevedela, ze sa mrcha uz blizi, dalsi mesiac som k tomu dostala este aj duphaston a to sa tie priznaky zas uz trochu zhorsili ale fakt len trochu, ale zato mrchu som dostala aku si uz davno nepamatam - strasne krce
to je ale asi tym duphastonom, takze norprolac odporucam - a tiez som sa ho najprv velmi bala - na 1. tabletku som sa odvazovala hadam hodinu 😉

kkati
26. nov 2007

Ahojte baby,
tiež som bola liečená na zvýš.prolaktín Norprolacom. Predmenštr.príznaky sa mi určite zmiernili 🙂 no teraz po vysadení sú tu opať ☹ Už asi od 13DC ma príšerne bolia prsia.

uci
26. nov 2007

fuha kkati, tak skoro??? 😨

kkati
26. nov 2007

Uci, sama tomu nerozumiem, lebo predtým ako som začala brať lieky tam ma boleli asi len týžden pred mrchou, pri Norprolacu vôbec, a teraz (po dobratí Norprolacu) už pri ovulácii 😖 Keď vôbec nejaka bola... Som bola dnes na UTZ a aj napriek tomu že som včera cítila dosť silnú ovulačnú bolesť (ktorú keď je ovulka tak cítim skoro vždy) tak tam doktor nevidel žiadny prasknutý folik, ani dominantný, a ani žlté teliesko.. Tak nechápem či môže prebehnúť ovulka a žlté teliesko sa potom nevytvorí, alebo čo mala to včerajšia bolesť znamenať ☹ ☹
Už som sa tak tešila že ovulka normálne nabehla. Ale vraj budeme múdrejší ak mi prídu výsledky z krvi a tiež som zvedavá či sa mi ten prolaktín znížil.

luciakubista
26. nov 2007

Ahoj holky,
nemate niektora skusenost s medocriptinom? ja som brala 6 mesiacov mysalfon a vraj sa prestal vyrabat...a dr mi predpisala toto

deninka07
27. nov 2007

já jsem měla v září také zjištěný vyšší prolaktin - 38,dostala jsem Dostinex a po 1,5měsíci jsem šla na kontrolu a byl 0,9!!Teď o víkendu jsem začala stimulovat na IVF,byl víkend a tak jsem nestihla další kontrolu na prolaktin(měli mi ji dělat 1DC),je to měsíc od vysazení Dostinexu,tak doufám,že si tělo poradilo samo a sám se zvýšil (na to prý žádné léky nejsou)....Snad tak nízká hodnota nebude mít vliv na IVF (hodně špatný sperm.)....

v.i.e.r.k.a
27. nov 2007

ahoj eki.no ako tak pozeram este som tu nevidela ze by mal niekto hodnotu prolaktinu 160.teda taka mi vysla na vysledkoch.snazim sa nieco viac o tom najst na internete.poslali ma este raz na krv, ale pre vysledky si idem az o 2 tyzdne.este som nikdy nebrala lieky na upravu prolaktinu. 😖

sampo
28. nov 2007

ahojte, ja som tiez mala pred par rokmi vyssi prolaktin (49) a brala som na to mysalfon.. v lekarni sa ani nedal zohnat, dala mi ho doktorka. Potom mi na to nasadili HAK a asi sa nejako sam znizil potom alebo co.

eveva
28. nov 2007

Ahojky holky,
jsem tady nová a ráda bych se vás na něco zeptala. Začala jsem mít zdravotní problémy někdy v dubnu tohoto roku. Všimla jsem si mírné sekrece z obou prsů tak jsem šla k doktorovi(gynekologovi). Ten mi vzal odběr krve na prolaktin a ten byl uplně v normě, jelikož sekrece neustávala vzal mi odběr podruhé a opět nic. Tu sekreci mi podle mého názoru spustilo vysazení HAK. Jelikož se sekrece objevila poprvé 3 měsíce po vysazení. Navíc se mi k tomu přidaly problémy s vlasy, začaly mi extrémně vypadávat (což stále ještě trvá). Lékař mi nasadil mysalfon ...brala jsem jej 3 měsíce a nic se nedělo poté jsem začala opět brát HAK (Yadine)...sekrece ustala přestaly padat vlasy. Rozhodli jsme se proto postupně mysalfon vysadit... jenže po vysazení se sekrece znovu rozjela. Mysalfon zatím přestali vyrábět a proto nyní beru dostinex 0,5 tabl. 2xtýdně. Sekrece nyní po měsíci užívání ustala a vlasy se trošku zlepšily.
A nyní dotaz: Setkali jste se s někým kdo na tom byl podobně jako já ( výsledky v pořádku ale přitom sekrece z prsů)? A mám strach z vysazení dostinexu aby mi nezačala znovu sekrece? Jaké máte zkušenosti vy s vysazením léku na prolaktin? Odepište prosím, moc děkuji
P.S. Omlouvám se za délku textu