Jak dlouho se léčí vysoký prolaktin? Kdy mohu mít //?

vivera
9. dec 2006

ahojte dievcata, snazilkujeme uz dva roky a stale nic. zistili mi vysoky prolaktin. ma niektora takyto problem? lebo ja zatial nepoznam nikoho. ako dlho sa lieci? je mozne aby som uz po 4 mesiacoch liecby na znizenie otehotnela?

tinna333
29. okt 2011

@zuzulik160 tak to je super ze ta tak doktor potesil 🙂)

zuzulik160
29. okt 2011

@tinna333 ved to. Este ze som zmenila gynekologa ten pred tym mi vravel,ze sa musim zmierit s tym,ze potracam a ze on mi nevie pomoct. idiot ani ma nikde neposlal na ziadne vysetrenie len z vlastnej iniciativy a vdaka modremu konikovy som bola na vsetkych potrebnych vysetreniach kde mi zistili aj zvýšený prolaktin. 🙂

anastacia242
29. okt 2011

@zuzulik160 u mna nebola ovulka a tak na sono mi zistil, ze zato neviem otehotniet a zistili ten prolaktin, ze je zvyseny zato nenastava u mna ovu a odkedy mam parlodel je to ok...

tinna333
29. okt 2011

@zuzulik160 no ako tak citam tak niektori doktori su fakt neskutocni! ze sa mas zmierit to co uz je za odpoved, dobre si spravila ze si si isla za svojim, ja sa tiez deriem vsade zubami nechtami :D niekedy som doma mala pocit ze mi nechce spravit ziadne vysetrenia akoby to islo z ich penazi a to fakt nechapem..

zuzulik160
30. okt 2011

@tinna333 presne tak sa spravaju

zuzulik160
30. okt 2011

@anastacia242 to mas super ,ja som parlodel neuzivala ale nejaky medokryptin a norprolac od obidvoch mi bolo veeeeeeeeelmi zle ☹

tinna333
1. nov 2011

Ahojte, tak som dnes bola u doktora ale vysledky budu az do dvoch tyzdnov takze dlhe cakanie.. ani netusim co za testy mi dal robit, zobral 4 skumavky krv jednu urcite na hormonalny profil a tie dalsie tri ani len netusim, cosi na nich lepil a daval do obalok tak som zvedava nejak som sa nepytala na co to je ved uvidim potom aj z vysledkami 🙂 a vy sa ako mate?

opetka
1. nov 2011

Začala jsem si opět měřit bazální teplotu a připadá mi teď, když beru Medocriptine, vyšší. Je to možné? Předtím jsem mívala před ovulací (pokud nějaká byla, protože úplně přesně jsem to měření nedodržovala, ale v druhé půlce cyklu byla vždycky vyšší) kolem 36,6 nebo 36,7 stupňů, teď jsem dva dny po sobě naměřila 36,9.

cmeliatko
1. nov 2011

mne zistili vysoky prolaktin v auguste. hned na to mi dal injekciu na tri mesiace
dnes vyslo //... ale co to na koniec bude..uvidim 🙂

tinna333
5. nov 2011

@cmeliatko ahoj a to aku injekciu ti dali? 😕

madamebutterfly
5. nov 2011

Ja som si prolaktin liecila pol roka tabletkami a doktorka mi radila posledne dva mesiace liecby skusat intenzivne snazilkovat a mesiac po skonceni liecby som otehotnela.

cmeliatko
5. nov 2011

@tinna333
@tinna333 hm neviem uz presne. Mozem sa opytat🙂

tinna333
6. nov 2011

@cmeliatko no super mohla by si zistit lebo som este nepocula ze by na vysoky prolaktin davali nejake injekcie, mne sice tiez hned pichala 2 tyzdne to som 3 krat do tyzdna isla ale to bolo len B vitamin nejake take len nieco..

ludinka
11. nov 2011

ahojte baby chcem sa vas opytat - tie ktore si merate teplotu, aky ste mali rozdiely v grafoch pred tym ako ste uzivali lieky a potom?? moze medicoptrine predlzovat cyklus?? myslim tym ci moze mat napr. take ucinky ako utrogestan alebo nieco podobne??
ja uzivam pol tabletky vecer, teraz mam pred mrchou a mam śtale vysoku teplotu....dakujem za kazdu odpoved

domi1988
11. nov 2011

ahoj baby, prosim vas mam cysty na vajecniku.. v praci som si vysetrila hormony len prolaktin mam vysoky, mate s tym niekto skusenosti? otehotneli ste? bojim sa, ze sa nam nebude darit.. ☹

kacicqa
12. nov 2011

@tinna333 Je mozne, ze ti davali injekcie s Beckom, asi B6- pyridoxin...ten celkom dobre zabera na prolaktin, podobne aj prirodny agnucaston. Ma sice nizsie ucinky ako napr. medocriptine, ale nezatazuje tak telo a niesu vedlajsie ucinky. S dlzkou cyklu ti neporadim, ja som mala pravidelny aj predtym aj s medocriptinom.
@domi1988 Moja, prolaktin nad normalom je casto sprievodnym znakom PCO, zbehni v dobe ocakavanej ovu na USG a budes v tom mat jasnejsie. A dalsia vec, cysty- teda nepraskajuce foliky su casto aj priznakom stresu aj prolaktin stupa so stresom takze kludne moze byt aj takyto trivialny dovod :o(

domi1988
15. nov 2011

@kacicqa ahoj tak ja som si ho nechala zopaknut a vysiel mi krasne tak to bolo asi len fakt z toho stresu.. dufam.. budeme snazilkovat a ono sa to podari... 😀

kacicqa
15. nov 2011

@domi1988 Super, tesim sa s tebou, tak drzim packy...

domi1988
15. nov 2011

@kacicqa dakujem dufam ze sa podari.. hrozne by som si to zelala..

1bosorka1
21. nov 2011

ahojtte,mne tiež po desiatich rokoch zistili zvýšený prolaktín ,,ako som sa tu dočítala tak tie lieky pardolel som dostala aj ja už druhý den na ne pozerám a neviem či ich mám brat ked každej je z nich zle 😲

kacicqa
22. nov 2011

@1bosorka1 Nepozeraj, zober-zistis. Kazdej urcite nieje zle..hlavne si ich zober vecer tesne tesne pred spanim a nieco k nim spapaj. Kusok, peciva alebo trochu sunky, nejaky keksik..ovocie radsej nie...mozno este banan. A bude dobre..

opetka
22. nov 2011

@1bosorka1 Já beru Medocriptine, to je něco podobného, ale kromě trochu ucpaného nosu na začátku braní a větší ospalosti mi nebylo vůbec nic. Taky jsem měla strach, co to se mnou udělá, ale v pohodě. Jak doporučuje kacicqa, první tabletku je nejlepší vzít si navečer a ne na prázdný žaludek. Případné nežádoucí účinky do rána zmizí.

tinna333
22. nov 2011

Ahojte baby tak konecne mam vysledky aj z toho dalsieho testovania.. doktorovi sa len potvrdil ten zvyseny prolaktin naposledy v July som mala hodnotu 28 teraz nejak okolo 33 takze trocha zvyseny viac, chce to mat ale este raz potvrdene tak idem zase 02. dec. na testy a uvidime co povie potom ci mi konecne nasadi nejaku normalnu liecbu alebo budem zase len sediet doma a cakat na zazrak :D a vy ako pokracujete?

buba13
22. nov 2011

ahojte som tu nova...
mam zvyseny prolaktin na taku hodnotu, ze neviem co s tym. zajtra idem do centra a som zvedava co mi povedia. moja hodnota prolaktinu je 120,7 ng/ml a este k tomu sa pridal progesteron viac ako 127,2nmol/l

tinna333
23. nov 2011

@buba13 ahoj, ak sa mozem spytat ten progesteron ma byt v akych hodnotak aby bol OK? a je to na skodu ze je to zvysene?aj sa to tiez nejak musi liecit?akurat v pondelok mi tiez doktor povedal ze mam mierne zvyseny aj progesteron ale testy boli robene na 21. DC takze tvrdil ze to je spravne lebo to znaci ze som ovulovala v ten cyklus.. tak neviem nic som ine zatial nezistovala ci dobre hovoril.

buba13
24. nov 2011

@tinna333 fuuu teraz tie papiere nemam pri sebe ale prolaktin som mala 120,7 a ma byt do 29,9 a progesteron v luteal. faze ma byt do 50 a ja som mala 127. Mne to robili na 23 DC. No jasne, ze je to naskodu. Brani to otehotneniu. Da sa to liekmi upravit. Dnes som bola znova na krv a v pondelok to idem konzultovat s lekarkou. Ak to opat bude zvysene, tak ma poslu na CT mozgu... vraj tam moze byt maly nador, kt. tieto latky produkuje...

1bosorka1
25. nov 2011

@kacicqa dakujem za podporu už som sa rozhodla ich zobrat 🙂 dám ti vediet ,,ja lieky sme nepriatel inak som darca krvi tak toto ma teraz asi stopne. ☹ mam dve deti ktoré som dlho kojila a ešte aj kamarátke ale je to sranda syn má 10rokov a odvtedy mi mlieko tečie ,tak som rada že po10 rokoch zistil čo mi je ale to som už urgovala aj ja lebo z jedného prsa mi išlo zeléné a tak poslal vzorku do blavy ,bola dobrá a tak už bol donútený patrat dalej aj to trvalo pol roka ale aspon sa dopátral,aj rtg sam mala dobré tak to nejak zvládnem 🙂

tinna333
26. nov 2011

Baby aj u nas dokotri predpisuju Dostinex? alebo to je len v Cechach? alebo nieco podobne u nas len sa to inak vola? lebo co som nasla vsetky lieky sa beru kazdy den niekedy aj dva krat ale Dostinex staci raz do tyzdna. Dakujem. 🙂

jania023
27. nov 2011

@tinna333 Ahoj ja som mala liecbu dostinexom tam su iba 8 tabliet a mala som ich brat 4 tyzdne takze 2x tyzdenne 1 tableta...Mam kamosku ktora ma prolaktin 118 a uz 2 rok berie lieky a nic tale sa to pohybuje +2 -2 takze lieky jej nezaberaju...Ja som jej poradila klasicky B vitamin 2 tablety denne naraz a za mesiac mala prolaktin 0,8 doky bol cely stastny ze no vidite a nakoniec sme vam predsa len pomohli 😀 Keby on vedel ze ona tie lieky nebrala a mala iba B cko 😀 Skus nemas co stratit..ja ho beriem tiez preventivne

tinna333
27. nov 2011

@jania023 takze su dostupne aj na slovensku? 🙂 ja som uz tiez skusala aj B-cko aj vsetky ine mozne vit. co som sa docitala ze pomahaju 3 mesiace som skusala ale nic vobec este +5 vyskocil prolaktin ale ja ho nemam velmi zvyseny iba 33 takze nic strasne ale posledne mesiace uz nemam ovu :(