Je normálne mať od ovulácie bolestivé prsia?

lauritka
20. júl 2009

ahojki, neviem ci je je tu uz takato tema, nechce sa mi hladat medzi tolkymi prispevkami 😝 ved ked bude, admini ma prelinkuju.

takze v minulosti som sa liecila na zvyseny prolaktin, ale potom to bolo v norme. problem mam zase ten ( ved aby som sa nenudila, ked sa aj tak stale nedari 🙄 ) , ze ma uz asi treti mesiac pravidelne od ovulacie zacnu boliet prsia a mam aj citlivejsie bradavky.. predtym som ich vobec necitila dokonca ani pred MS, okrem teda dvoch nevydarenych tehotenstiev.. takze moze to znamenat, ze sa mi zase zvysil prolaktin?? 😖 preto by ma upokojilo, keby niekto napisal, ze je to normalne a hormony mam v poriadku. 🙂 este ma napadlo, ci to nie je nejak nasledok po laparoskopii, ked mi robili driling vajecnikov, ci sa nejako tie hormony nanastartovali... bola robena 3/09

viem, ze prolaktin zabranuje ovulacii, co vsak nie je moj pripad, skor sa bojim toho, aby nejak nebranil uhniezdeniu vajka hmm 😕 dakujem vopred za kazdy nazor. 😵

evca8285
16. okt 2015

@lumoska tak to si ma potesila... presne to co si aj ty pisala myslim na to ci to spinenie pred ms nie je nahodou uhiezdovanie ale neudrzi sa... tak ostava len verit ze to pride a bude to uz dobre...

sussah
22. apr 2017

@lauritka ahoj, mam momentálne podobný problém ako si mala ty. Vysoký prolaktin som prednedávnom znížila a prsia má prestali bolieť. Avšak prolaktin sa mi znížil až na hodnotu 3,2 z 48. Tak mi doktorka znížila dávku z 1 tabletky denne na pol tabletky každý druhý deň. A momentálne má tak strašne bolia prsia od ovulky,že neviem ani lezat ani sa ich dotknut. V pondelok idem riešiť IVF a ja mám blbý pocit že sa prolaktin opäť zvýšil. 😑 Máme tiez blbý spermiogram. Tebe potom vysadila Parlodel úplne? Lebo mne povedali,že keď ho vysadia tak sa mi môže prolaktin prudko zvýšiť.

lauritka
autor
22. apr 2017

@sussah ahoj ano potom uz uplne. Ale mozu boliet aj od ovulacie niekedy. A nemusi to byt prolaktinom. Mozes mat viac progesteronu tento cyklus.Su cykly ked nebolia voobec.