Je normálne mať od ovulácie bolestivé prsia?

lauritka
20. júl 2009

ahojki, neviem ci je je tu uz takato tema, nechce sa mi hladat medzi tolkymi prispevkami 😝 ved ked bude, admini ma prelinkuju.

takze v minulosti som sa liecila na zvyseny prolaktin, ale potom to bolo v norme. problem mam zase ten ( ved aby som sa nenudila, ked sa aj tak stale nedari 🙄 ) , ze ma uz asi treti mesiac pravidelne od ovulacie zacnu boliet prsia a mam aj citlivejsie bradavky.. predtym som ich vobec necitila dokonca ani pred MS, okrem teda dvoch nevydarenych tehotenstiev.. takze moze to znamenat, ze sa mi zase zvysil prolaktin?? 😖 preto by ma upokojilo, keby niekto napisal, ze je to normalne a hormony mam v poriadku. 🙂 este ma napadlo, ci to nie je nejak nasledok po laparoskopii, ked mi robili driling vajecnikov, ci sa nejako tie hormony nanastartovali... bola robena 3/09

viem, ze prolaktin zabranuje ovulacii, co vsak nie je moj pripad, skor sa bojim toho, aby nejak nebranil uhniezdeniu vajka hmm 😕 dakujem vopred za kazdy nazor. 😵

j.cien
20. júl 2009

Ahojky ,mam totez uz roky-13.den cyklu/OVU/ me zacnou bolet prsa a v den,kdy konecne prestanou a splasknou prijde MS.
Horm.profil mam pritom v poradku,pac mam pred IVF,takze certve vyseteny 😉
Jinak mam za sebou 10let marneho snazeni s vysledkem otehotneni O krat 😖
Takze jdeme pristi mesic do IVF a nezbyva nez verit v uspech IVF,pac na zazrak uz cekat nemame cas

lauritka
autor
20. júl 2009

j.cien 10 rokov ?? to je dlho. a zistili vam nejaky problem ???

j.cien
20. júl 2009

Laurit,cca 11 let se nijak nechranime pri styku...dlouho jsem to neresila a doufala,ze se zadari...ale zazrak se nekonal,takze jsem pred rokem zacala chodit do CAR.Mame hranicni spermio,ale ne uplne marne..takze jsme meli 3x IUI,u mne se laparo nasla endometrioza jen 1.stupne,tj.drobne lozisko za delohou.jinak nic.Vejcovody pod tlakem jsou pruchodne,ale pry nejdsou luxusni-mlade-pruzne...ale takove "rigidni" tj.tuzsi...
ALe to ja take jiz nejsem mlada a pruzna 😀 pac mi bude 34 😉
Takze tak 🙂

nogricka
6. dec 2010

Ahoj Vsem

sweat
20. feb 2011

@lauritka ahojky,viem,ze si tuto temu zakladala uz davno,ale chcela som sa spytat,ci si vtedy aj patrala po pricine tej bolesti. Mam totiz rovnaky problem,prsia zacnu bolet tak 2 dni po ovu a az do mrchy sa ta bolest stale stupnuje,trva to uz pol roka a tento cyklus je to uz fakt neznesitelne,ze sa uz na ms normalne tesim 😉 este stale mas ten problem alebo mam nejaku nadej,ze to z nicoho nic prestane?

lauritka
autor
20. feb 2011

@sweat ahoj, mne to potom samo od seba prestalo.. ale moze to signalizovat aj zvyseny prolaktin, takze by som ti radsej odporucila ist na hormonalny profil.

hasleerka
18. jún 2011

chcem sa poradiť, mávate pri menzese belestivý prsník ... včera sa mi zdalo že ho mám horúci, dokonca som mala zvýšenú teplotu 37,4 ... myslíte že to prejde či s tým treba ísť k doktorovi??? ... je bolestivý len na dotyk ...

atreyu
19. jún 2011

@lauritka moja ja mávam taktiež bolestivé prsia od ovuľky až po skončenie ms...takže by som to nejako veľmi neriešila :-P

vvia
15. júl 2011

ahojte, tak ja som tentokrat dufala, ze konecne otehotniem, ale mam 2dni po ovulke a bolest prs uz je tu ☹ na tehotenstvo mozem asi zabudnut vsak?

sweetlemon
16. sep 2011

tiez mam bolest prs od ovulky do mrcha. zacne jemne na ovulku, po 2-3 dni si uz na nich nemozem ani lezat. po dalsich par dnoch je to lepsie, ale na dotyk stale bolave. a v den mrchy, ked sa poriadne spusti, si prsia uplne prestnem citim. tak aspon vidim, ze to nie je nic vynimocne 🙂 teraz som cca 4dpo a opat premyslam, kam ich v noci dam 😀

jasmika
29. aug 2012

dobrý deň.. chcela by som sa opýtať... Ked som porodila dcérku tak som mala zápal prsníkov.... musela som si bolestivo vytláčať mlieko...vyzeralo to tak že nebudem ani kojiť.. nakoniec po mesiaci som mohla dcérke vysadiť umelé mliečko úplne a podarilo sa mi zvládnuť kojenie... kojila som ju do 1 a pol roka... ked som prestala kojiť bola som po 2 mesiacoch na prehliadku na sone... tam mi lekár povedal že tam vidí malú škvrnu..dlho ju sledoval a zistil že to je len tuk po dojčení.. od tej doby som začala pocitovať bolesť v prsníkoch... bola som tam potom ešte raz..no nič tam už nenašiel... ale stále boleli ..tak som bola pri liečiteľke ktorá mi povedala že tam mám viacero raniek-najpravdepodobnejšie po tom bolestivom vytláčaní mlieka ešte v pôrodnici.... poradila mi kapustný list alebo lopúch prikladať... Už som si myslela že bolesť úplne prestala,lebo som ju necítila už... no a po čase som zistila že sa to zase vrátilo... teraz som si všimla že sa to opakuje iba raz v mesiaci cca niekedy v čase ovulky... Prsia mám také že ked bežím alebo pri nepatrnom dotyku ma to zabolí.... Myslíte že to je v poriadku? máte aj vytakéto stavy???

lumoska
3. okt 2012

Ahojte, je to sice stara tema, ale tiez mam podobny problem teraz posledne mesiace. V juli som mala spontanny potrat v 4-5 tt, ked mi doktorka povedala, ze vsetko ale vyslo samo a mam vsetko v poriadku. A mame sa snazit dalej. Odvtedy vsak uz som mala 3 x menzes a vzdy od ovulky ma takto bolia prsia. Pri pohybe, ani lezat na bruchu moc nemozem, az do ms. Minuly mesiac mi aj brucho stvrdlo, nafuklo sa ...asi na tyzden. Menzes vsak vzdy pride a najskor mam vzdy len hnedy vytok cely den, vecer sa spusti krv a zacnu bolesti, druhy den je silnejsi...aj normalne cistenie nastava (tiez bolesti) a treti den uz zas len vytok a je po menzese. Mam z toho nervy, lebo presne takto sa prejavovalo to nevydarene tehu a predtym som nic take nezazivala. Prsia sice boleli, ale max. 3 dni pred ms a ovela menej. Dokonca mi aj v priebehu poslednych 4 mesiacov narastli o 5 cm. Plus sa mi mota hlava casto odvtedy, aj kazdy den. A teraz mam asi 4 dni od skoncenia poslednej ms a uz sa prsia ozyvaju druhy den. Som si robila aj test vcera po 3 mesiacoch a vysiel negativny....predtym vsak boli testy tiez negativne, az doktorka namerala vyssiu hladinu HCG. Co si myslite?...lebo ja uz neviem, kazdy mesiac potom riesim, ci sa to nahodou nepodarilo:/ To prve tehu vyslo na prvu supu a teraz taketo stavy. Inak mam aj anemiu a celiakiu, takze ma uz aj napadlo, ci to neni vzdy, ze sa vajicko nedokaze udrzat...

janinah
3. okt 2012

od posledného pôrode pred 7 rokmi mám stále od ovulácie po menses bolestivé prsia,raz viac raz menej,,neriešim,zvykla som si, čítala som o pupalkovom oleji,vraj by mohol pomôcť,ja som neskušala

lucia2505
3. okt 2012

@lumoska Ahoj...úplne ťa chápem, že si zmätená, ale radšej sa prestaň toľkko pozorovať a uvidíš, že ti to vyjde vtedy keď sa tým prestaneš toľko zaoberať. Je to možné, že sa vajíčko oplodní aj každý mesiac, ale hneď prvé dni odíde, ale to sa stáva bežne, že žena ani nevie, že otehotnela, ale plod hneď odumrel, lebo ešte ani menzes nemešká, alebo mešká len pár dní a potom príde a testy sú tiež negatívne, lebo hcg je ešte veľmi nízke. Skús sa od toho trochu odosobniť a nechať to pár mesiacov tak, nepočítať kedy je ovulácia, nesledovať či bolia alebo nebolia prsia a jednoducho sa milujte keď máte chuť a keď to bude trvať aspoň rok, tak potom to začnete riešiť a hľadať príčinu. Ak to má výjsť tak to vyjde, ak nie tak potom vám lekári pomôžu nájsť kde je problém, ale to že sa stresuješ tomu určite nepomáha.

lumoska
3. okt 2012

No ono je dost tazke to neriesit. Robim osobnu trenerku vo fitku a popri tom aj trenerku karate. Takze mam 4 x do tyzdna dost narocne 2 hodinove treningy, nie len fyzicky, ale plus pady a udery. Plus vikendove seminare, kde sa cvici 8 hodin denne ...aspon raz za mesiac. Plus praca vo fitku no. A ked otehotniem, tak by som rada vedela kedy to stopnut a prestat aspon padat na tvrdu zem a nedat si udierat do brucha.:/ ....nehovoriac o tom, ze ta bolest dost pri pohybe prekaza a upozornuje na seba a nemusim sa na to niak extra sledovat. Ovulku nepocitam, viem to iba vdaka tym prsiam...a test som robila teraz po 3 mesiacoch.
Ale dakujem za uprimnu odpoved🙂....ja babu nechavam volny priebeh, ono najlepsie vie kedy chce prist...len potrebujem potom tomu prisposobit hned pracu a pod. Nevadi, pojdem doktorke v piatok asi radsej...
S tym stresom je to pravda no :( ...chcelo by to dovolenku 😵

janinah
3. okt 2012

@lumoska myslím,že by si mala zmeniť prácu už v období snaženia,poraď sa s lekárom

rybicka1117
10. feb 2013

@vvia mozem sa spytat,ked po ovulke zacnu boliet prsia znamena to ze nebudem tehotna ?

vvia
10. feb 2013

@rybicka1117 to netusim 🙂

rybicka1117
10. feb 2013

@vvia ja som doteraz zistovala a ze nie ze to nevadi..ze je to normalne..ale HP si idem dat robit aj tak🙂

vvia
10. feb 2013

@rybicka1117 ked som ostala tehu boleli ma prsia stale. ale ja som po ivf tak neviem

rybicka1117
10. feb 2013

@vvia mna aj po ivf boleli..stale...uvidim co povie doky,spytam sa ho na to..asi to tak ma byt..netusim..ked zistim napisem ti🙂 😀

umela
10. júl 2015

Ja bi som ta chcela poprosit mam tiez taki problem bolia ma prsia a tecie mi snich mlieko ale ja este deti nemam snazim sa us 7 roko. Ale nedari sa mozes mi poradit

zsu_s
12. júl 2015

@umela skus si dat zistit hladinu proaktinu, niekedy zvykne tiect mlieko pri jej zvysenych hodnorach a moze to mat vplyv aj na plodnost http://m.otehotnenie.sk/n/prolaktin

umela
13. júl 2015

@j.cien aha diki ale co si misli mohla bi som bitTehotna r

umela
13. júl 2015

Ja som pila tabletki a i som nebola tehotnA le o som este deti nechcel a teras po ty h tabletkach som mala menzes 3 dni a bolia ma prsia us skoro dve tizdne

evca8285
16. okt 2015

@lumoska ahoj... ja som na tom prave teraz rovnako ako si to ty opisovala... tiez som po MA... snazime sa uz 4-ty mesiac a zatial nic... a teraz posledne dva mesiace mam pred mrchou spinenie presne take ako ked som o babo prisla... kedze uz od tvojho prispevku presli 3 roky chcem sa opytat ci sa ti to nejak upravilo? alebo to nejak trebalo riesit lekarsky?

bocianka123
16. okt 2015

@lauritka áno, je to bežný jav ... od ovulácie po menzes ... ja som takéto pocity mávala pred tehotenstvami .. po pôrodoch už to akoby zmizlo... je to asi vec hormonov... a btw - ak sa snažíš, tak nech sa zadarí, držím palec ... 😉
a musela som si viackrát prečítať meno zadávateľky tejto diskusie 🙂 , či verím vlastným očiam... či dobre vidím, že skúsená radkyňa a odborníčka na ovu a tehu testy a grafy pýta radu... v každom prípade nech príde , čo má prísť a nech sa stane, čo sa má stať 😉

lauritka
autor
16. okt 2015

@bocianka123 hihih, bozee to uz bolo tak davno 😀

lumoska
16. okt 2015

@evca8285 uf. Odvtedy sa vela udialo. Mam syna, cize asi sa daco upravilo.🙂 a teraz som na zaciatku dalsieho tehu.

katrin21
16. okt 2015

ja som vzdy mavala od ovulacie bolestive prsia az do dalsieho menzesu.. je to normalne