Je normálne mať od ovulácie bolestivé prsia?

lauritka
20. júl 2009

ahojki, neviem ci je je tu uz takato tema, nechce sa mi hladat medzi tolkymi prispevkami 😝 ved ked bude, admini ma prelinkuju.

takze v minulosti som sa liecila na zvyseny prolaktin, ale potom to bolo v norme. problem mam zase ten ( ved aby som sa nenudila, ked sa aj tak stale nedari 🙄 ) , ze ma uz asi treti mesiac pravidelne od ovulacie zacnu boliet prsia a mam aj citlivejsie bradavky.. predtym som ich vobec necitila dokonca ani pred MS, okrem teda dvoch nevydarenych tehotenstiev.. takze moze to znamenat, ze sa mi zase zvysil prolaktin?? 😖 preto by ma upokojilo, keby niekto napisal, ze je to normalne a hormony mam v poriadku. 🙂 este ma napadlo, ci to nie je nejak nasledok po laparoskopii, ked mi robili driling vajecnikov, ci sa nejako tie hormony nanastartovali... bola robena 3/09

viem, ze prolaktin zabranuje ovulacii, co vsak nie je moj pripad, skor sa bojim toho, aby nejak nebranil uhniezdeniu vajka hmm 😕 dakujem vopred za kazdy nazor. 😵

eloana
20. júl 2009

lauritka nemusi ja to mam taky a je t premenstruacni syndrom

lauritka
autor
20. júl 2009

no dufajme, takze teba bolia od ovulky az po MS ?? 🙂

eloana
20. júl 2009

ano nekdy az dele ,ale vetsinou hned od ovu az do menstruace

cukor
20. júl 2009

lauritka .....ja mam obdobia ked ma strasne bolia prsia ....a potom je to uplne v pohode.nestrachuj sa.....ja sa tiez stale pozorujem....aj ja mam za sebou dva neuspesne tehotenstva....niekolko IVF,ET,IUI....a mam este aj trombofiliu....takže po tolkych vseliakych liekoch to telo nejako reaguje.....takže .. 😖 to chce klid lauri.. 😲

lauritka
autor
20. júl 2009

dakujem. cukor, ja som bola na jednom IVF a na jednom KET. obe tehu skoncili v druhom mesiaci missed abort 😒 teraz sa zase snazime trosku prirodzene, tak som sa zlakla, ci zase nebudem musiet brat parloder. bolo to svinstvo 🙄 keby ma tak zacali boliet prsia od nejakeho 10dpo, tak by som sa tesila, lebo obidve tehu takto zacinali ;) a normalne ma nikdy nebolievali...

halienka
20. júl 2009

Lauritka, aj ja mávam bolesti pŕs, niekedy hneď po ovulke, niekedy len nejaké 3-4 dne pred menzes a niekedy vôbec. Čím to je že niekedy ich mám a niekedy nie, tak na to som zatiaľ neprišla, ale myslím si že to má isto súvis s hormónmi. Tiež som mala kedysi problém s vyšším prolaktínom, ale nevšimla som si že by to bolo vtedy výraznejšie, a tiež som bola kedysi na drillingu vaječníkov, no ani vtedy som nezaregistrovala že by sa to zosililo, možno ale preto som si to nevšimla, že som sa nejako na to nesústredila, vždy som to brala ako PMS. Jedine kedy tá bolesť bola o moc výraznejšia bolo teraz keď som otehotnela 😀 Tak bodaj by to aj u teba bolo tak Lauri 😉 teraz po tom drillingu by ste mali mať aj väčšiu šancu 😉 moc držím palčeky, bodaj by to bolo tak 😉 🙂

cukor
20. júl 2009

lauritka,ku komu chodis do CAR?

lauritka
autor
20. júl 2009

dakujem halienka, no v to tajne verim aj ja 😉 akurat sme mali trosku horsi spg, takze problem je skor na chlapskej strane . len mna nebolievali prsia vobec, preto som sa vyplasila, toto je uz asi treti cyklus s tymito bolestami. samozrejme, keby som brala utrogestan, alebo nejake hormony, tak to asi pripisem tomu.
naposledy som brala clostyl vo februari,odvtedy nic.

lucul
20. júl 2009

ahoj lauritka, ja mavam s tymto tiez problem, ale mne zistili zapal prsnych zliaz a pomohli mi na to kvapky mastodynon, ale po MA v 01/09, ma zacinaju pobolievat az teraz. ak chces mat istotu tak skus u gyn.dr. utz prsnikov 😉

lauritka
autor
20. júl 2009

no to ma nenapadlo, na uzv prsnikov som bola pred dvoma rokmi.

halienka
20. júl 2009

Lauri, ja mám PCO a Endometriózu (tiež som prešla už kadejakými liečbami, už si to všetko za tie roky ani nepamätám), MM má stále naprd spermiogram, v CAR nám povedali, že otehotnieť s týmto prirodzene máme asi tak 3% šancu 😝 (dokonca ICSI neúspešné) a vidíš, už dvakrát sa mi podarilo prirodzene otehotnieť (aj keď ten prvý krát to dobre nedopadlo) ale presvedčilo ma to, že aj s takýmito prognózami sa dá otehotnieť dokonca prirodzene, takže určite nestrácaj nádej 😅 hormóny sú mrchy, ale niekedy si myslím, že mi to umelé práve pomohlo trochu naštartovať ich správnym smerom, bo sa mi potom aj cyklus zlepšil a potom som zrazu ostala prirodzene tehotná...tak niekedy neviem, či to trošku v CAR-och neprihoršujú tie výsledky, alebo som nejaký zázrak prírody 😀 😀

lauritka
autor
20. júl 2009

😉 halienka.. ja si tiez stale myslim, ze otehtneli aj s horsimi diagnozami.. nechce sa mi do dalsieho IVF, ved ani to nie je vobec ziadna zaruka. len keby to tak dlho netrvalo, ved clovek aj starne.-..
😖

cukor
20. júl 2009

😲 ani mne sa uz do tretieho IVF nechce....je to dost naročne na organizmus....tiez s manzelom veríme,ze sa to raz podarí......drzím ti lauri palceky....aj vsetkym babam.. 😲

lauritka
autor
20. júl 2009

cukor ako sa vravi, nadej umiera posledna. 😵 tak nech sa aj tebe podari prirodzene.

len
20. júl 2009

Ahoj Lauri 🙂
Mně se to taky čas od času stalo, že už od ovulace bylo "všecko jinak" - včetně bolestivých prsou... Prý to nic neznamenalo, jenom tělo blbne. Nicméně teď, po druhém IVF, na mě dr. bafla potenciální příčinu našich nezdarů a že je dost dobře možný, že jsem třeba 3x do roka těhotná, ale odejde to ještě před MS, no a vzhledem k tomu, že před MS zásadně netestuji... 😒 Teď mám pro změnu jinou perličku - tak cca od 7.DC v cyklu těsně po neúspěšným IVF mi z bradavek vytejká bílá tekutina, tohle jsem nikdy nezažila, ale asi je tělo totálně hormonálně rozhozený... S prolaktinem jsem nikdy problémy neměla, teď ho pro jistotu kontrolují znovu, tak uvidíme.

cukor
20. júl 2009

u mna to prirodzene nepôjde .... ale ako sa hovorí....aj motyka niekedy vystrelí..... 😝 😝 😝

bambulka814
20. júl 2009

ahoj lauritka, viem presne o com hovoris, ja mam boestive prsia vzdy hned po ovulacii do menstruacie, co je cca 2 tyzdne. v minulosti som mala zvyseny prolaktin, kt mi Medocriptinom znizovali, dokonca som mala v hypofyze nezhubny nador, ktory tento prolaktin produkoval (sam sa vstrebal), ale posledne roky zvyseny prolaktin uz nemavam a napriek tomu bolestiive prsia po ovulacii ostali.

ostala mi diagnoza PCO syndrom, kt velke sance na prirodzene oplodenenie nedava, napriek tomu som vysadila vsetky lieky a presvedcena, ze to pojde, vyzbrojena vierou som tyzden po svadbe prirodzene otehotnela a teraz sa tu vedla mna na mna usmieva nas krasny syncek simonko.

Boh dokaze zazraky.

alzbeta.hod
20. júl 2009

ahojky koukám na téma a ne že by mě boleli od ovulace ale dnes jsem nemohla spát na břiše, bylo to dosti nepříjemné...

sisipetka
20. júl 2009

Ahoj Lauri, tak aj ja troska pridam do diskusie 😉
Pred prvym otehotnenim som mala bolestive prsia, hned po ovulacii a mohla som si podla toho nacasovat hodinky. Nikdy som si ovulku vtedy nesledovala, ale vedela som, ze ked zacali boliet prsia, tak do 10-12 dni je tu ms. Po cisarskom reze a vsetkych tych psychickych stresoch sa zrazu bolesti vytratili a vytratila sa aj ovulka. Proste tento psychicky napor, operacia a vsetko okolo toho zmenilo moje zenske fungovanie na nepoznanie. Este viac sa mi predlzil cyklus, bolesti prs vymizli a pod. Az posledne 2 cykly pred druhym otehotnenim som si vsimala, ze ma prsia zacinaju boliet a ms dosla tak do 10 dni. Ale kedze som vtedy nemerala, ani sa nesnazila riesit tehotenstvo, tak viac k tomu povedat neviem. Akurat tolko, ze nakoniec po 9 mesiacoch snazenia sa, resp. hladania ovulky a davania si dokopy organizmu, sa nam podarilo otehu a priznam sa, ani neviem ako 😉
Viem, ze je to uplne opacne ako u teba a tvojho hladania pricinu, ci problemu...avsak kazda sme ina a ja pevne verim, ze pre Teba to bude len pozitivny prinos a do tretica sa vsetko vydari ako maly zazrak 😵

lauritka
autor
20. júl 2009

bambulka gratulujem, je to velmi pozitivne, ze aj po tolkych trapeniach sa to podari. 😵

len ty si uz bola na dalsom IVF 😕 to som nevedala, ja to stale odkladam... 🙄 a uz mi dochodok klope na dvere 🙂 ja testujem aj pred MS verim tiez, ze sme mozno niekedy tehotni aj boli, ale odislo to s MS...

sisipetka no mozno sa aj moje telo nejak zmenilo a pocitujem tie PMS priznaky viac ako obycajne, ale asi sidam pre istotu este vysetrit po lete prolaktin.

adelka89
20. júl 2009

Ahoj Lauritko, pokud si to dobre pamatuju ze skoly, prsa boli v dusledky progesteronu, ktery se vylucuje z corpus luteum po ovulaci, progesteron udrzuje cely prvni trimestr tehotenstvi,proto nektere z nas citi prsa po ovulaci (bez tehu) stejne jako v tehotenstvi. V tehotenstvi je tato bolest vetsi protoze HCG stimuluje zlute telisko,aby produkovalo vic a vic progesteronu (jestli si pamatujes na zuul, ta dostala vyvolavacku,coz napomohlo Miskovi udrzet se v deloze)
takze holky s prolaktinem se nestresujte, je to jen progesteron, ktery se v 2. polovine cyklu zvysi.
Prolaktin mam v poradku a prsa stejne boli 🙂

lauritka
autor
20. júl 2009

adelka dakujem za nazor, ano to viem, ze bolia tiez vplyvom progesteronu, len ja som taketo "tazkosti" predtym nemavala..tak neviem, preco to teraz zrazu citim viac, alebo mam viac progesteronu v tele ? :P
boleli ma akurat pri utrogestane, co je logicke, kedze je to progesteron. no a pri tehu samozrejme.
len m je cudne, ze sa to takto zmenilo, tak preto som spekulovala nad prolaktinom. 🙂

adelka89
20. júl 2009

lauri mozna mas vic progesteronu 😅 to neni nikdy na skodu 🙂
kolikaty DC jsi?

len
20. júl 2009

Lauri, jo, vyhodili mě z práce, tak jsem se nakonec rozhoupala, ale nevyšlo to 😒 Právě že mi našli nějakou blbou chybu na vajíčkách, takže ač léta idiopat, teď mám přirozený otěhotnění krajně nepravděpodobný a pokud se to povede, ještě výrazně zvýšený riziko potratu... Takže ač mě léta přemlouvali, ať tomu dám čas, že se to jednou povede, po tomhle zjištění mi rovnou vypsali žádanku na to poslední hrazený IVF, měla bych do toho jít v září... Ale to by bylo na jinou diskuzi 😉

Adelko, bych teda uvítala, abych na ten progesteron reagovala pořád stejně 😀 Popř. by mě teda prsa měla bolet výrazně víc, když beru v koňských dávkách Utrogestan, což nebolí (jen se zvětší, ale nebolí). Teď mám sekreci z prsou před ovulací, to by měl být progesteron hodně nízko, tak fakt nevím...

flyangel
20. júl 2009

Caute,adelka uplne suhlasim s tebou 😉 a inac aj mna bolia prsia po ovulke az do ms..a mnohokrat aj podbrusko si citim...takze telo nam dava vediet ze sme skratka ženy.

len
20. júl 2009

Lauri, vidíš, u mě Utrogestan ani v dávkách 2-2-2 citlivost prsou nezvětšoval. Citlivost bradavek mi zvyšovalo hCG - ale kupodivu jen ve formě Pregnylu, když jsem pak byla těhu a tělo si produkovalo hCG vlastní, tak nic...

lauritka
autor
20. júl 2009

adelka 13 DC, ovulka bola podla vsetkeho na 11 DC. vecer som mala hrozne bolesti. ale ja mavam ovulku stale takto skor okolo 12 DC. a cykly 26 dnove.

len to mi je lito, sakra a ze to zistili az teraz? bola si na nejkom zvlastnom vysetreni kovli tomu ?? ak chces napis mi IP.

lauritka
autor
20. júl 2009

len, no mna boleli prsia len ked som brala utrogestan v normalnom cykle pri clostyle. ale ked som bola po IVF a po KET, tak zacali intenyivne boliet az od 10 DPO. od transferu skoro vobec, takze je to na povazenie naozaj :P
bradavky po pregnyle naopak neboleli, len sa zvacsili. asi kazdy reaguje na hormony inac.

len
20. júl 2009

No právě, každej to snášíme jinak, já jsem asi jedinej exot, co zvracel po FSH 😉 No nic, písla jsem ti IP a za chvíli musím mizet 🙂

lauritka
autor
20. júl 2009

ok dik len.