Je normálne špinenie 3 dni pred menzesom?

kikusa100
18. júl 2007

Ahojte baby,
mam 26 dnovy cyklus. Zacala som spinit uz na 23 den cyklu. Neviem, ci to je normalne a z coho to moze byt? Mozem mat malo nejakych hormonov alebo prilis vela? Poradte mi. Mam toto spinenie len niekolko cyklov ale niekedy spinim viac dni kym dojdu kramy. Dakujem za rady.

emjee
19. júl 2007

kikusa, myslim, ze je to bezne, niekto ma predmenstruacny syndrom, niekomu sa ms hlasi spinenim - aj mne napriklad (aspon viem, ze uz je na ceste 😀)
ja som mala pred par rokmi asi 2 cykly spinenie v strede cyklu, ktore trvalo az do nastupu ms, vtedy mi lekar dal tusim askorutin a este cosi, ale vtedy mi to nepomohlo
najlepsiu odpoved ti vsak da lekar 😉

lauritka
19. júl 2007

ak spinenie pred MS trva viac ako dva dni, moze to znamenat nedostatocnu funkciu zlteho telieska a hormonu progesteronu. mozu tomu pomoct aj rozne pripravky z lekarne, napriklad sarapis alebo gynex, ale najlepsie je ist za lekarom ,ak to pretrvava dlhsie a snazite sa o babatko. 😵 cmuk

kikusa100
autor
19. júl 2007

Mne to spinenie trva dlhsie a napr. ako som pisala cyklus mam 26 dnovy a zacnem spinit uz 3 alebo 4 dni pred. Niekedy som si myslela, ci to nie je nidacne spinenie, ale stale som kramy dostala a s tehu nic nebolo. Tak neviem. AJ tak si myslim, ze ked mam 26 dnovy cyklus a este z toho predtym spinim 3- 4 tak to nie je asi dobre pre otehotnenie, co myslite?
Sarapis pomaha, aby som prestala spinit?A ten gynex? Je to homeopatikum? Bojim sa toho, ze budem mat problem s uhniezdenim dietatká maternici. Napiste co ste na to brali a ako to pomohlo. Diki

lauritka
19. júl 2007

kikusa a kedy mas ovulaciu??? aku dlhu mas lutelôanu fazu ??? sarapis je nehormonalny pripravok..prirodny progesteron, mal by zabzabrat podla toho , co pisali babule, ale my nie sme lekarky.. chod s tym za doktorom.moze to byt problem pri otehotneni.

aiculka
19. júl 2007

babulky a mali ste spinenie aj po menzese, ja teraz po 11 dni, po sexiku 😖 trvalo to dva dni a mala som aj tlak v podbrusku...inak mam cyklu pravidelný
kikusa ..obcas sa aj mne hlasi mrcha spinenim 1 - 2 dni ☹

kikusa100
autor
19. júl 2007

Lauritka:Ovulaciu zistujem pomocou hlienu a mam ju vacsinou na 12-14 den ale nemeriam si teplotu bazalnu, tak neviem. POdla teploty sa urcuje dlzka lutealnej fazy?Ako dlho by som mala brat ten sarapis a kolko do dna?

lauritka
19. júl 2007

dlzka lutealnej fazy sa urcuje podla prebehnutej ovulacie.ano podla teploty je nejlepsie, lebo podla hlienu su to len dohady, kedy presne bola ovulka,.
sarapis je trochu drahsi..stoji okolo 600 SK.
odporuca sa brat od zaciatku MS..prvych 10 dni 3krat kednu tabletku. dalsich 10 dni dve tabletky denne a potom uz len jednu denne dlhodobejsie.

adulina
19. júl 2007

Kikusa, ja som majster v špinení, teda teraz dúfam, že nič také nebude (klop-klop na drevo) 😀
tri roky som špinila od 2 do 9 dní pred mrchou a aj naposledy som mala špinenie, ktoré prešlo po troch dňoch a o dva dni som našla //.
Liečila som sa aj duphastonom, ale nepomohol, posledný cyklus som ho nebrala. 🙂

kikusa100
autor
19. júl 2007

Adulina:Blahozelam k otehotneniu.Chcem sa ta opytat, co Ti na to povedal lekar, ked si spinila?Dali ti na to duphastonom?A nic viac?Niekedy si myslim, ze to moze byt aj nidacne spinenie a ze sa mi dietatko neuchyti a odide s menstruaciou.Skusim brat vit E, ze vraj posilnuje maternicu?!!

sonicka25
29. júl 2007

Ahoj,ja som mavala ties pravidelne spinenie,po ms na 9-az11 den a takto to slo tri roky,moj zensky mi povedal,ze je to normalne,co bolo podla mna klamstvo,kedze som mala aj strasne bolesti v podbrusku..
Na stranke LPP.sk som sa docitala,ze vitamin B6 pomohol zenam s tymto spinenim k otehotneniu-ako pisala lauritka,jedna sa o poruchu hormonu progesteron.
Ja som pred dvoma mesiacmi sla jednoducho na vlastnu päst do lekarne a zaobstarala si tento vitamin a zacala denne uzivat po tabletke-vitaminy neuskodia,takze som sa odvazila..
A neviem ani opisat to prekvapenie dnes rano s pozitivneho testu,nikdy som necakala,ze po troch rokoch uvidim dve// 😀
Hlavicky hore,ono to niekedy musi vyjst 😉

lauritka
29. júl 2007

sonicka gratulujem 🙂 urcite je to nadherny pocit 😵

sonicka25
29. júl 2007

Nadherny pocit 😀 Aj sok 😀 Uz som vazne neverila,tento mesiac sme s manzelov ani poriadne neskusali,bola som na dovolenke doma na slovensku,tam som mala ms a potom ako som dosla spät do nemecka,skusali sme asi len styri krat za dva tyzdne-manzel sa smeje zo mna cely cas...
To je zvlastne ako sa na tom teste zrazu ukaze to,v co taky dlhy cas dufas,maly zazrak😉

jarus1
29. júl 2007

ahojte, neviete mi poradiť? mávala som pravidelný 28 dňový cyklus. Začali sme sa snažiť o mimi a teraz posledný krát som to dostala o týždeň skôr a začalo to inak - špinením. Viem, že nie som tehu, ale čo to znamená?

lauritka
29. júl 2007

sonicka asi ste sa trafili spravne ;)
jarus neviem ? a vies urcite , ze nie si tehu ??? 😕 a uz nespinis?

jarus1
29. júl 2007

dva dni som špinila a potom normálna mrcha. Nie nie som tehu, robila som si test a cítim sa normálne

lauritka
29. júl 2007

vies mozno len nejaka vykyvka jarus..su take,, ja som tiez jeden mala len 20 dni. ak sa to neopakuje kazdy mesiac tak si z toho nerob hlavu.

jarus1
29. júl 2007

fakt sme sa snažili a nevyšlo to a k tomu ešte sa pokazil aj cyklus, to už teraz nebudem vedieť ako má ovulku

lauritka
29. júl 2007

zacni merat BT ;)

jarus1
29. júl 2007

nikdy som to ešte nerobila, neviem na akom princípe to stojí, nerozumiem tomu

sandrika
16. aug 2008

neviete čo môže ynamenať špinenie také husté žlté sprepáčením ako sople s prímesou krvy ? Mala som to na 8 den po milovaní 10 a potom zase 13 preto mi je to divné že až 3 x 😒

sandrika
17. aug 2008

tak čo žiadna nemáte skusenosť s takýmto špinením???

susik77
6. sep 2008

Ahojte, v aprili som prestala kojit, ale este stale nemam uplne v pohode cyklus. Asi 2-3 dni pred menstruaciou spinim. Od buduceho mesiaca sa chceme pokusat o 2.dieta. Mali ste to niekto podobne a otehoteli ste aj napriek tomu? Rozmyslam, ci pred tym ist k dr. a zacat brat hormony al. skusat otehotn. bez toho.

emjee
6. sep 2008

susik skus bez toho, samozrejme lekarovi to povedz, ale vyskusaj sa najprv snazit az ked to nepojde zacni brat lieky

antamauru
25. jan 2009

ahojte...ste tu take skusenejsie tak sa vas chcem opytat...dnes na 23.den cyklu som zacala spinit,cyklus mam 30. a viac-dnovy a vobec sa mi to nepaci neviem co to znamena pretoze ja taketo nemavam :( neviem ci to moze byt tym ale v stredu mi zacala nejak crevna chripka,teplota bola 2 dni cez 38 ale od piatka mi je uz vcelku dobre,mam aj skuskove obdobie...tak neviem...ale taketo na mna fakt povacsine nevplyva :(
Moze byt spineni aj prejav cysty alebo ako sucast nejakej infekcie - vytoku ? lebo s vytokmi ja mam problemy vkuse takze uz ani neviem kedy zakazdym mam behat k doktorovi ale odvcera mam dole taky cudny pocit slabuckeho stipkania,cez den som si to aj neuvedomovala cize nic co by mi extra zneprijemnovalo zivot ..len teraz ked sa objavilo to spinenie tak rozmyslam ci to nema suvislost....neviete prosim niekto poradit ?

vieraj
27. júl 2010

chcela by osm sa opytat, spinim uz treti tyzden, a riadna mrcha neprichadza. nikdy som toto nemala, vzdy v pohode a bez bolesti prisla, aj ked nie pravidelne. cyklus tak 35 a viac dnovy.moja gynekol. ma dovcu, tak neviem.....neuzivam HAK. ani teliesko nemam. nemate s tymto niekto skusenost?dik

tatarkova24
20. aug 2010

Ahojte babenky, ja mam na Vás otazočku, budem rada za každu Vašu odpoved..mam problem chceli by sme miminko, menštruaciu mam každých 28 dni, a trva 5 dni, potom 3 dni je v pohode a potom začnem špinit tak na 4 dni, je to len hnedý výtok..neviete mi poradit? čo mam pre to robit? doktorka povedala hormony, ..som zufala..☹

matulik28
27. júl 2011

dobrý deň potrebovala by som poradit. mam 28 dnovy pravidelny cyklus uz dva roky ale stale som mala pred menstuaciou spinenie asi 4 dni. snazime sa o babatko tak som si dala vysetrit stitnu zlazu a vysledok je ze mam znizenu cinnost takze beriem euthyrox, dalej mam vysoky prolaktin na neho beriem cabest a na to spinenie som zacala pred dvoma mesiacmi brat duphastom od 15 dna cyklu lebo mi vraj chyba progesteron. duphaston mi minuly mesiac pomohol nemala som pred menstuaciou ziadne spinenie a prisla mi presne na 28 den.tento mesiac konkretne vcera sa stalo nieco zvlastne napriek duphastonu mam v 20 dni cyklu spinenie a trva uz druhy den a mam aj slabe bolesti ako pred menstruaciou. neviete mi poradit co by to mohlo byt? v 20 dni cyklu som spinenie este nemala zda sa mi to skoro a okrem toho beriem ten duphaston tak by sa spinenie nemalo dostavit vobec........dakujem za odpoved

nicoll375
22. okt 2015

Ahojte baby som po potrate 5tt , vždy som mala menstruacia 5 dni silne krvacanie a krče a 6 den už len špinenie ,, teraz sa my zmenilo 2 dni pred menstruaciou špiním a mam bolesti pod bruškom na 3 den už silnejšie krvácanie 5 dni , je to normalne ? Dakujem za odpoveď .

mircalla
22. okt 2015

nizky progesteron najskor