Môžu čípky na kandidózu zabíjať spermie?

brii
23. jan 2007

Ahojte,
viete mi niektora poradit? Prvy mesiac beriem Clomhexal a teraz, ked konecne maju prist plodne dni, zistila som, ze mam kandidozu. tak mi Dr. predpisala cipky a masticku, ktore mozu aj tehulky pouzivat. Ale mna by skor zaujimalo,ako to ma vplyv, ak este nie som tehotna. Cipky sa zatial bojim pouzivat, lebo mam pocit, ze "zabijaju" spermie. Mozno to tak vobec nie je, ale mam z toho taky pocit? Mate niektora skusenosti?
Ď 😉

droby
28. jan 2007

ja viem ze tu mate odkazy na ine temy ale tam som nenasla,co haldam.
zaujimalo by ma ci mate niekto s kandidozou aj ine problemy ako vaginalnu mykozu... a njake rady, skusenosti...som z toho trocha zufala ☹ a nenasla som "spriaznenu dusu"

brii
autor
28. jan 2007

Ja som nakoniec skusila tu masticku, tusim Fungicidin, 2xcipok a TeaTree olej. A vyzera, ze to pomohlo.

lucinkaaa
28. jan 2007

droby, ved ja som o tom pisala v inej teme, a viem velmi presne co je to za problem tak si to pozri...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

droby
28. jan 2007

lucinkaaa, ja som tvoj prispevok citala a ten ma uplne motivoval k takej diete, nahovorila som draheho ze budeme varit len z tej muky a idem to dodrzovat, len tych sladkosti sa vzdat a kavy 😖 ale sak malinke zhresenie obcas si doprajem 🙂 zacinam na tom pracovat aj ked taka kruta dieta nic pre mna, ale snad to vydrzim 😉
ale som chcela vediet ci je tu niekto kto ma mal aj kandidozu v inej podobe ako vaginalnu mykozu?

ramzesa
28. jan 2007

malicka mala soor v pusinke a ja na bradavkach alebo myslis este aj inu?

droby
28. jan 2007

ano to bude ono. mali by to byt take biele flaky (alebo neviem ci nie aj do hnmeda) co si na to davas?

lucinkaaa
28. jan 2007

droby, ak mas soor (tak sa to dufam vola) v ustach, to je vsetko z kvasiniek. Ako som pisala aj tam, vsetko to vznika v hrubom creve. Poradim ti, vyhod zubnu pastu aspon na cas, lebo obsahuju nieco, co to drazdi. A zubnu kefku men aspon raz za tyzden. K diete ti drzim velmi silno palce. Ja sa drzim zasady, ze lepsie sem tam trochu zhresit a potom sa vratit do starych dietovych zasad ako si stale odriekat a potom sa na vsetko vykaslat. Uvidis, ze sa ti s tym podari popasovat!

droby
28. jan 2007

lucinkaaa, nie nemam soor v ustach, ale na pokozke, je to dost neprijemne, je to z kvasiniek a musim sa liecit vnutorne tak som sa potesila tvojej diete, lebo som predtym o nicom takom nepocula, dalo mi to nadej. nemas njaky odkaz na stranku alebo nieco kde je o tom njake podrobne info?
spravim si velky zoznam zakazaneho a prilepim na chladnicku 😀
idem do toho z velkym odhodlanim, ale vobec nie som dietovy a obmedzovaci typ, ale tych sladkosti a cukru,muky sa da vzdat. len by som chcela najst najky zoznam co vsetko sa nesmie a co musi. inak odkedy som citala ten tvoj prispevok o diete, rozkov a chleba som sa ani nedotkla 😉 aspon njaky zaciatok

lucinkaaa
28. jan 2007

super droby. vidis krok za krokom dojdes k tomu, ze vzdy ked ti pride chut na to zakazane, spomenies si na tie strasti co ti sposobuju kvasinky a ani sa toho nedotknes. Ja som o tom vela hladala na nete. Lenze na slovenskych strankach a ani na ceskych som vela nenasla. Nakoniec som o tom velmi vela citala na roznych po anglicky pisanych strankach a od tial som vlastne dosla k tomu ako to liecit. Potom som sa pytala aj gynekologa, dal mi taky letacik, ktory mam aj ja na chladnicke, ale je to len taka vseobecna pomocka. ak chces, posli mi do IP tvoj email a ja ti to poslem na mail, mala by som ho mat niekde zoskenovany.

droby
28. jan 2007

jeej to by som bola moc rada.
asi preto som nic nenasla a po anglicky z toho mudra nebudem, tak sa budem drzat tvojich rad a mozno pomoze uz len to ze tej diete velmi verim 😉

ramzesa
28. jan 2007

no davala som len malej, dr. nam predpisala nizoral na vytieranie pusinky a povedala, ze si to mozem davat aj ja vo vacsej koncentracii. ja som si na bradavkach nic nevidela aj gindoska mi tvrdila, ze mi nic nie je, ale pediatricka vravela, ze nic nemusi byt vidiet a ked malicka papkala tak to riadne palilo. A aj teraz nedavno to mala tak som jej dala nizoral ale uz normalne zjest, lebo vytieranie akosi nepomahalo. A raz sme mali na vytieranie aj entizol. inak mam podozrenie ze to mam aj ja, lebo celkovo mi je divne. pri kojeni ma zasa bolia prsia a aj dole sa citim zvlastne ale bola som u dr. a nic nevravela... hadam by si daco vsimla
a niekde som citala, ze aj kandibene rozpustene vo vode je dobre taka kasicka na natieranie, ale pediatricka mi to velmi neschvalila pri kojeni a myslim, ze je to len na predpis

lucinkaaa
28. jan 2007

urcite je spravne, ze jej veris a navyse je to lekarsky podlozeny fakt, ktory by mali propagovat najma gynekologovia, ale na Slovensku zdravotnictvo nie je asi zatial v takom stave, aby sa lekari snazili urobit aj nieco viac ako je len vysetrit a dat opat nejake lieky.

droby
28. jan 2007

ni elen gynekologia ale aj cele zdravotnictvo, lebo ja s tym mam ohavne skusenosti ☹ namiesto podpory lekara, som odchadzala z placom, a to som sama na nu musela naliehat nech mi predpise aspon nieco co mi pomaha, mi doktorka povedala, ze ju s tym nemam otravovat, ze sa s tym mam naucit zit, ze sa toho uz nezbavim, mozno chvilkovo a len trocha 😒
nastastie ja si radsej budem verit, je to aj vedecky podlozene ze na zaklade toho ze paciant veril sa dokazal vyliecit, som citala pripady ked sa takto vyliecili cistou vodou 😉

ramzesa
28. jan 2007

mne pediatricka na kvasinky poradila oregano, vraj je perfektne, ale pri kojeni sa neodporuca, lebo je to silny alergen. Vraj ho dostat aj v lekarni v tabletkovej forme. moja ma z korenin ekzem, tak som ho radsej vyradila 😒

certica
28. jan 2007

droby a to k akej lekarke chodis 😕 , inak myslis vseobecnu alebo gyn?

lucinkaaa, ja s tymto sice problemy nemavam (zatial), ale keby ta to neobtazovalo, tiez by som ti bola vdacna za ten letacik. tu dietu som citala prednedavnom. ja viem, ze prekyslenie organizmu a hlavne sladke a mucne jedla, tomuto dost skodia (aj preto mozem byt stastna, ze som sa tomu zatial vyhla, lebo ja to v tomto naozaj prehanam) a este antibiotika a HAK byva indikaciou k tomuto "ochoreniu"

droby
28. jan 2007

ramzesa, no mne ten nizoral nepomaha vobec ☹
ono nemusi byt nic vidno a moze sa ukazat aj neskor, potvora ochorenie je to 😒
ja verim a dufam ze vy s malinkou sa toho co najskor zbavite, ono to je asi dost tazke, kedze prichadza te do stale kontaktu (usta bradavka) a tym je to ako ping pong.

droby
28. jan 2007

ano o oregane som pocula, ale ze najlepsi je oreganovy olej, ktory som nezohnala, a nikto mi nevi eporadit, tak som na to uz zabudla.

lucinkaaa
28. jan 2007

certica poslem aj tebe, kludne mi posli email. Akurat som to nenasla v pc, asi som to kdesi zalozila tak to dam muzovi zoskenovat a hned ako mi to posle, tak to poslem dalej. Tak ako som slubila.

droby
28. jan 2007

certica, presne u mna to bola HAK (preco ja som to vobec brala?)
bola to kozna lekarka, kedze ja som poriadne nevedela co to je a prejavilo sa mi to na kozi, ale okamzite som ju zmenila, ta nova mi potvrdila ze je to z HAK a idem k nej znova na testy, nech viem presne a vepocujem si co mi povie, aj ked k lekarom pristupujem uz s rezervou 😒
gyn. mi povedala ze mam mykozu, dala mi tablet, uplne nanic a krem ktory mi zabral az po dlhej dobe a teraz si ho pochvalujem - ale prave nad tym teraz rozmyslam, ze ten krem mi vobec nepomahal, nedavno som dobrala take prirodne tablety a popri tom som zacala aj ten krem pouzivat a je to lepsie a este to striedam s takou vodickou. tak to asi dokopy njak zabralo- no ale to je co sa tyka tych gyn. problemov, inak to chce asi viac casu na liecbu a poriadne zvnutra, nozrmalne sa uz tesim na dietu 😀

lucinkaaa
28. jan 2007

Zeny, ja som na to skusala kadeco... takze neviem ci to vsetko neboli len dobre tahy farmaceutickych firiem, ktore vsetky ponukali ten zaruceny prostriedok proti kvasinkam... Brala som napr. Aloe Vera forte 5 mesiacov v kuse a absolutne mi to nepomohlo. Jedine co mi este ako tak pomohlo, aj ked to tiez nebola definitivna pomoc, bol preparat Gynex od Energy. Tam som sa zaregistrovala a pekne som to uzivala. To mi aspon na cas ukludnilo moj opakovany problem.

certica
28. jan 2007

droby, ani v bio predajni nemaju ten olej? skus napr. v auparku. osobne som sice tiez nepocula o oreganovom...
luci, dik, poslem 🙂

lucinkaaa
28. jan 2007

Teda, zabudla som dopisat, ze to bolo este pred tym, ako som zacala s tou antimykotickou dietou. 🙂

certica
28. jan 2007

droby, stravou sa da naozaj strasne vela ovplyvnit. urcite ti to pomoze

droby
28. jan 2007

certica bio predajne som pozerala, ale tu v auparku nie, tam nechodim tak ma to nenapadlo, dakujem, hned sa tam vyberiek ked sa bude dat.
dostala som radu v jednej takej predajni nech si zozeniem oregano a dam do olivoveho oleja a tak si vyrobim oreganovy, no jo ale dalsi problem zohnat oregano, to mi uz nevedeli poradit

droby
28. jan 2007

ja tom aj pevne verim ze pomoze, a uz ze verim mi pomoze, tak vlastne neni problem a budem zdrava 🙂 a byt zdrava=mat v poriadku dietatko, jak sa ja tesiiim

ramzesa
28. jan 2007

droby-ved ten ping pong je na tom najhorsi 😒 . A malej teraz idu aj zubky tak mozno aj preto to ma. Ktovie ci som tie kvasinky nechytila v porodnici, tam bolo strasne horuco 😠 a sme si to s malickou doniesli domov. Malej nastastie ten Nizoral pomoze, ked ho hlta, ale ktovie na ako dlho. A mne cojaviem ci pomohol. Ja som ho brala bez predpisania. Dr. mi vzala vzorku a ta vysla negativna, no ktovie ci naozaj bola tak som sa rozhodla, ze ho budem brat spolu s nou. A mozem mat z kvasiniek nafuknute brucho 😅 😒 . Vkuse mam chut na sladke a to brucho sa mi zda byt take divne. 😒

lucinkaaa
28. jan 2007

droby to oregano mozno moze byt aj susene, nie? to mozes zohnat vsade v potravinach. Alebo ak cerstve, tak na trhoch predavaju rastlinky - korenie v crepnikoch. Asi to nebude az taky problem.

ramzesa
28. jan 2007

no mne radila susene potravinarske a aj to tabletkove v lekarni, vraj ho bezne maju

certica
28. jan 2007

ramzesa, citala som o tomto nieco, a pocit nafuknuteho brucha byva prave jednym z prejavov