Keď operácia nezostúpených semenníkov nedopadla najlepšie

lukihomamina
13. dec 2013

Ahojte baby, môj synček je po operácii nezostúpených semenníkov...viem, že veľa chlapčekov absolvovalo takúto operáciu. Chcem sa poradiť s mamičkami, ktoré si týmto prešli. Asi sa nevyjadrím celkom odborne ale u nás nastal taký problém, že jeden semenník mal kratšiu "cievku", na ktorej je upnutý (pomenovanie cievka berte s rezervou, lebo neviem presne ako sa to nazýva) a tým sa nedal do miešku stiahnuť úplne. Nastal tam teda "ťah" ako nám bolo povedané. Semenník je síce v miešku ale veľmi vysoko a že vraj sa možno ani neposunie už nižšie, že bude asi malinký alebo možno aj úplne zakrpatený. Vraj musíme byť každé 3 mesiace sledovaný na ambulancii......viete, všetky tieto info ma značne vystrašili. Prosím nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Znamená to pre môjho synčeka nejaké výrazné riziko do budúcna? Mala by som jeho stav konzultovať aj inde? Skúste mi prosím poradiť, čo by ste robili Vy. Dakujem krásne

hajanka
15. nov 2021

@lukihomamina ahoj mozem vediet ako ste dopadli? Nas toto asi caka teraz onedlho, o 2 tyzdne. Idu malemu robit laparku lebo 1 semennik neni vobec hmatatelny ale ani viditelny na sone. Tak ho idu “hladat” 😫 ze su 3 moznosti, bud vobec nie je, alebo je zakrpateny niekde a vzedy ho vyoperuju, alebo ma kratku cievku, ktoru prestrihnuna bude sa cakat ci sa “uchyti” 😫 druhy ma hmatatelny nad mieskom, tak ten mu stiahnu dole.