Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

mandm
11. nov 2010

kocky ako ste sa dokazali s tym vyrovnat? ☹ ja som potratila v 6 tt a doktorka mi odporucila pockat 6 mesiacov kym sa zacneme zas snazit. najprv sa mi to zdalo ako nekonecny cas ale vydrzali sme. Absolvovala som vsetky vysetrenia, na ktore ma poslali a cely cas som sa snazila s tym vsetkym vyrovnat. Teraz preslo 6 mesiacov, mne zistili zapal na krcku maternice a tak musim opat cakat. Som zo vsetkeho nestastna a nemozem sa ubranit myslienkam "co ak sa to stane znovu". Som nervozna, podrazdena a neviem ako sa ukludnit co je tiez dolezite aby tehotenstvo prebehlo ok a dietatko bolo zdrave. Tak mi poradte ako to zvladnut? ☹

kvietocek55
14. nov 2010

ahoj, no ťažko ti poradiť každá sme iná.. ja som mala po kyrete problémy.. tak mám hrozný strach či sa nám to vôbec podarí.. ale čakám len 3 mesiace.. už iba nejaké dva týždne do tretej mršky a chceme ísť na to. Ale tiež mám čierne myšlienky. Bola som na začiatku hrdinka, že aj hneď, ale teraz ako sa to blíži tak mám strach.. príšliš veľa som už toho počítala, čo sa môže všetko počas tehotenstva stať. Takže, ak sa zadarí, bude to tehotenstvo plné strachu 😒 inak ja som sa s tým vyrovnala dosť rýchlo si myslím.. asi preto, že sme riešili ešte aj kopec iných problémov a nebol čas riešiť iba mňa.. ale už je dobre teraz.. len dúfam, že sa to nezopakuje 😢

lucka1987
16. nov 2010

@mandm no vyrovnava sa s tym tazko... nam drobcek odisiel po 1,5 rocnom snazeni v 9 tt+3 dni. ☹ je to cerstve je tomu len 10 dni, no stale som na nete a citam preco sa to stalo , ako presne prebiehal kyret, ako sa maternica zotavuje... no vsetky info.... pomaha mi to dostat sa z toho.. chyti ma smutok aj sa za brusko chytim... no snazim sa to prekonat.... zenie ma vpred tuzba po babatku... depresie nemomozu k dalsiemu tehulkovaniu.....
no a velky podiel na tom ze sa citim nie az tak zle ma aj moj muzik, dakujem mu velmi...
este cakam na vysledky z hystologie a ak budu dobre.. tak sup.. po novom roku sa zacneme snazit. mozno... podla toho co povie gynkac...
drzim ti palce nech ta smutok cim skor prejde.. je jasne ze aj dalsie tehu budes velmi opatrna a strach bude ovela vacsi ale neboj.. ved nie si sama.... treba mysliet na babatko...teraz ries zotavenie aj psychicke po aborte.. potom ked budeme tehu tak mozme riesit strach z opakovaneho abortu

silvia0201
17. nov 2010

dievčatá,ťažko sa niekedy s tým vyrovnáte. čas otupý bolesť, ale nikdy na to malinké nezabudnete. ja som už dvojnásobná mama a predsa sa takáto vec stala aj mne. 2.11 som prišla o malinké a to som bola už v 13.tt. vždy keď sa pozriem na nebo, ma zalejú slzy bolesti a smútku a pýtam sa, prečo nie si so mnou, ale v nebíčku.
žiť sa musí a toto je jedno z bremien, ktoré musíme uniesť. držte sa!!!!!!!!!!!!!

marianna28
17. nov 2010

@lucka1987 ja som bola takisto teraz na tom hroznom... 7.11. a bola som 10tt+1 ten psychicky stav sa nezabudne nikdy... a to nam este aj vysli pozitivne vysledky na bakterie... a snazili sme sa rok... uff, co som sa naplakala...

Inak baby - mne hodne pomohli ukludnujuce kvapky... dokonca mi ich aj doki udobril... a snazit sa vraj mozme uz 3 tyzdne po zakroku... Teda neviem, ci su tu v Rakusku taky flegmosi lekari, ale vraj ked je chut, tak sa hopkat ma ... a ked je chut na robenie babatka, tak sa robit ma... a tuto vstrekuju pri tom zakroku nejake vitaminky do maternice - vraj to neskutocne robi zenu plodnou 😉 och a my teraz musime cakat az do maja... to je u mna asi najhorsie - kedze to teraz tak luplo, tak nech to aspon klape vyborne v praci 😒

lucka1987
17. nov 2010

@marianna28 na bakterie? a ake? ja este len cakam na vysldky.. a po troch tyzdnoch ste sa zacali snazit??? akosi zavcasu nie?

marianna28
18. nov 2010

@lucka1987 ahoj - 4 rozne bakterie: infekcia (prechladnutie), prekonana toxoplazmoza a rubeola a to stvrte si ani za svet nepamatam... ked pojdem na kontrolu, tak mi ofoti ten vysledkovy papier. No od toho 7.11.2010 este tri tyzdne neubehli a cas sa tiahne, ale nezavaham asi ani sekundu - ale zdravy rozum mi vravi, aby sme predsalen pockali... mojho draheho to vcera zlozilo... po tolkych dnoch... normalne sa mi rozplakal a pozeral na nebicko, ze chce anjelika spat 😒

mandm
18. nov 2010

@lucka1987 najprv to bolo pre mna hrozne, nemohla som vobec uverit, ze sa to stalo aj mne ☹
casom to prebolelo ale teraz sa mi to vsetko zas vracia. Zacali sme sa opat snazit a ja sa proste nemozem ubranit strachu.
Chapem aj tvoje pocity. Ked ma pustili z nemocnice tiez som stravila dost vela casu na nete a snazila sa nieco docitat, zamestnat si mysel, najst odpoved "preco".
teraz by som chcela byt v pohode aby nasemu snazeniu nic nebranilo ale je to tazke. 😒

lucka1987
18. nov 2010

@marianna28 fuuuha tak to riadne zle nesie tvoj mm ☹ takze ty si mala potrat v den po mne.... zle som si precitala asi prispevok vtedy... uz som mala mat dnes vysledky , bola som na prehliadke... no este nie su.... a povedal ze nevidi dovod ak budu vysledky ok preco by sme sa nemohli zacat snazit po prvej mrche.... no na druhej strane povedal ze podla vyslekov uvidi a posle ma do martina do iscare alebo heliosu........ no asi tomu dam cas . moc sa tam nehrnem..
moj plakal ked som mu volala po prebudeni z narkozy..este som hovorila odveci.. a ked ma tak pocul tak sa rozplakal.....

lucka1987
18. nov 2010

@mandm hej tu otazku preco si poklada asi kazda z nas..... no akosi na nu niet odpovede

marti82
19. nov 2010

zlaticka, drzte sa. aj som prisla o anjelika v juni 2009, odvtedy sa snazime a stale nic. tento tyzden som bola na laparoskopii, tak riesia, ze co dalej.

len vam chcem povedat, ze si dajte hodne casu sa z toho psychicky dostat. ja som mala strasne citove kotrmelce a hlavne som si neuvedomila, ze potrat tiez potrebuje to sestonedelie. hormony su mrcha, nepodcente to. samozrejme sa nema zmysel lutovat a utapat v ziali, ale tiez nie je dobre byt "hrdina". cas a cas to chce.

co sa tyka snazenia, tak kamoska gynekolozka mi povedala, ze pokial to bol prirodzeny potrat, ci uz spontanny alebo missed, ale ziadne komplikacie, tak po prvej mrske je to v pohode. telo je vraj nastavene v moduse tehotenstva a niektori dokonca hovoria, ze je lahsie otehotniet. nam to nevyslo a stale zatial nevychadza, ale drzim vam velmi palce!

niekto hovori, ze kazda skusenost je na nieco dobra, neviem - tato moja ma mozno naucila trochu pokory.

opatrujte sa!

marianna28
19. nov 2010

@lucka1987 nesie to nejak tazko... mozno to bude uz aj jeho vekom... 34 - uz nema najmenej... dnes nam akurat prislo postou zhrnutie pobytu v nemocke - priebeh OP, presna diagnoza... ale som to skovavala, nech nic nevidi 😉 ja som tie vysledky mala tyzden na to hotove - co u teba tak dlho robia? Aj nas chceli poslat do centra - v septembri... a vtedy sme otehu 😉 nebran sa tomu... vraj to nieje nic zle - tak maximalne vam pomozu 😉 ja mam prehliadku az 16.decembra (ca 6 tyzdnov od zakroku - neviem, jak na slovensku, ale tu v rakusku to je vraj bezny postup). A to ani tvoj mm nemohol byt pri tebe,ked si isla na zakrok? Tu je to tak, ze je priam ziadane v takychto situaciach, aby bol chlap pri vysetreniach a drzal zenu za ruku, dokonca az pri dvere operacky isiel pri mojej posteli a cakal ma na izbe hned potom... neviem si to predstavit ako by som to sama zvladla 😒 Snazit sa my budeme az od maja 2011 veru... caka ma v praci tazke obdobie a slubila som spolupracovat - od jula vyvijame velikansky projekt a uz ho teda dotiahnem... aspon zabezpecim buduce miminko... aj ked ma to bude stat vela sil sa nesnazit 😨 nejaka som dnes ja zlomena z toho... asi to bude pocasim ☹ ako je tebe? Inak mne diagnostikovali presne zamlknuty potrat... tebe?

marianna28
19. nov 2010

@marti82 drzim vsetky palceky - pokora, nepokora - je to cele zataz na psychiku... Akurat si mi pripomenula moju kolegynku... tiez sa jej to stalo a potom bojovali vyse dvoch rokov, aby otehu.... Tak uz sa chystala na vsetky mozne sposoby a aj vysetrenia, absolvovala laparo a mali termin do centra... a bum ho 😉 tak a ja ti prajem po tej laparo, aby ste dopadli presne ako oni... - poznam jej prekrasnu dcerku - je to velmi sikovne dievcatko 😅 a uz sa aj tesi, jak bude k nam chodit kocikovat... 😉

lucka1987
19. nov 2010

@marianna28 no ja vysledky este nemam stale.... robili mi okrem tej histologie aj nejake krvne testy na vsetky mozne aj nemozne choroby.... na kontrole som bola zatial vsetko ok a idem este po prvej mrche. ak budu vysledky ok tak sa mozme zacat snazit na konci decembra..... tak len cakat na vysledky.. no toto neni rakusko.... 😅
tu ani chlap necaka pri posteli, mimotoho.... moj bol prei mne aj mimo navstevnych hodin skoro cely den... odisiel az vecer... a v noci asi o 1 rano som zacala krvacat... takze mi to robili narychlo, tak aj tak by nestihol prist...... miminko mam ako tak zabezpecene... len aby prislo... nie vsetko sa da kupit za peniaze... viem o tom svoje. 😖

marti82
20. nov 2010

@marianna28 diky!

snazim sa byt optimista, ja uz normalne verim tomu, ze je to u mna psychicke, tak uvidime. myslim, ze my co sme si presli tymto, sme take nejak rozumnejsie, lebo ked citam, co niektore babule riesia sotva pozitivne odtestuju.. hmm. no viem, ze ja ked sa zadari, tak budem asi najvacsi skeptik tie prve tri mesiace.

marianna28
20. nov 2010

@lucka1987 no sak mne tie krvne testy ukazali tie styri veci... ☹ a vlastne,len co som z toho smutna 😔 bola by som radsej, keby som si myslela, ze to tak priroda chcela a nie, ze jeden z dovodov je moje silne prechladnutie v 7tt... 😨 veru, peniaze niesu vsetko a nie vsetko sa da za ne kupit... to mi povedal moj drahy (zaraba krasne peniazky, ale bohuzial zo strany jeho mamy bol chladne vychovavany...). Ja si tiez myslim, ze kaslat na prachy.... ale ak by to v praci nevyslo... eee kaslat aj na to... len nech je miminko zdrave... a inak ja mam dnes take bolesti, akoby som mala ovulku... ☹ len chut na sex neni ☹ a az v januari mozem zacat akupunkturu - som fajciarka a chcem sa toho zbavit - hoci ihned po otehu (ca 3tt) mi prestalo chutit fajcit a aj som prestala, ale po tomto soku som zacla ako stary komin... ihned aj 30 denne ☹ pomaha mi to ☹ ciga je tu stale, aj ked vsetci odidu ☹
Dufam, ze vam to klapne ihned koncom decembra a ty nam das uzasnu fotecku v januari 😉

marianna28
20. nov 2010

@marti82 rado sa stalo!
😉 psychicke? 😉 to som aj ja hovorila mojmu dokimu v auguste 😉 a jak mi povedal 25.8., ze na mrchu mam dojst na krv na hormony a potom laparo a medzitym spermio 😀 tak som prisla 3.9. na krv a 28.9. s pozitivnym testom - a este toho 3.9. mi hovoril, ze mame mat sex v posledny den mrchy a potom az 12DC (mali sme odsledovany moj cyklus = jeden cyklus sme isli cez mrchu 3dc na to, potom az 13dc... neskoro 😀 alebo skoro... potom 4dc a 11dc, 18dc...) uz mi sibalo z prikazoveho sexu a september som si povedala: huraaaaaaaaaaaaa oni idu konecne nieco s nama robit 😀 a skocili sme si po mrche hned den a potom absolutne nic a uz 3tt som vedela, ze sa nieco deje - cigarety a popolnik ze akoze fuuuuuuuuj (som fajciarka 14 rokov a vlastne uz v brusku som bola pasivny fajciar ☹ ), normalne sa mi krutila hlava... az do 8tt, kedy som bola asi ako mrtvola... v praci ma volali sklenena alebo preblednuta babika, mala som kyselinu vkuse, v ustach prachnivu chut a priserne bolesti... asi u mna zacinala uz aj ta otrava... horucka mi isla na 40 st.... a potom ten sok... A NAPRIEK TOMU POJDEM DO TOHO ZNOVA A ZNOVA, AZ POKIAL SI NEBUDEM DRZAT V RUKACH MOJE MIMINKO 😉 Ty nesmies byt skeptik a uz vobec mysliet na zle, podvedomie ovplyvnuje skutocnost, snaz sa niecim odreagovavat - chod behavat, cvic zumbu, alebo tu (neviem jak sa vola ta slovenka...)... co ma cviky na posilnenie maternice a vnutornych organov, pozeraj komedie, zapinaj si krasne vonajuce sviecky - aromatherapie pomaha... ked bude sneh, postav snehuliaka... hlavne vsetko co robis, rob tak, ze budes zamestnavat cele svoje telo a mysel... nenechavaj sa niecim odputavat... toto mi hovorila porodna asistentka, ktora sa o mna starala po zakroku - riadim sa tym a mozem povedat, ze sa mi vsetko znasa lahsie (len keby uz aj tie bolesti a krvacanie zmizli, nech vidim iskricky do buducnosti... 😉 )

marti82
21. nov 2010

@marianna28 no ved ved, je to ako hovoris, len problem je u mna v tom, ze ja som taky realista, potrebujem mat vsetko pochopene a vysvetlene. no a kedze nemam, lebo zaver je ze ja som zdrava aj drahy je, tak mi to jednoznacne vychadza tak, ze som uz psycho, lebo kolo mna kazda druha tehotna, apod. no skoda hovorit... musim sa proste priznat, ze som uz v stave, ze sa neviem uprimne tesit, ked sa dozviem, ze dalsia znama je tehotna, len tak sup-sup. no a myslim, ze je to tento "tlak", ktory robi, ze sa nedari. zato vravim, ze sa teraz idem skusit vyhecovat a byt super pozitivna a mozno sa nieco pohne 🙂

inak aj to co pisete o tych peniazoch... oh aka pravda. drahy ma sestru, co sa ledva pretlka po ekonomickej stranke, my sa mame chvalabohu viac nez dobre. ale co myslis, sestra sa vydala na jar za chlapika, co ho ani nepoznala, ked ja som minuleho roku potratila, no a bola mesiac po svatbe tehotna. a ja si potom fakt pripadam ako zly clovek, ked miesto aby som sa tesila, tak revem, ze kde je spravodlivost.

asi tak, teraz som ale v dobrej nalade, dnes uz to brusko moc neni nafuknute, tak teraz uz len tyzden pockat na mrsinu a ideme na vec 😝

marianna28
21. nov 2010

@marti82 heheeeeeee no veru pozitivne treba myslet - to uz volam "stara ojebkana pesnicka" ja sa mozno z mojho negativizmu vyhrabem tak o tyzden - kedy padnu vsetky zakazy po zakroku - neznasam sa nudit... a nudim sa, ked nemozem mat sex, nemozem si zacvicit (iba zrat a tucniet...), nemozem ist do kupelov (uz 10 rokov chodim v novembri do kupelov kruci!)... ale tak akurat ma napada - ze dali sme prve ukazkove kolecko a to dalsie bude naostro s miminkom - vieme, co s nami robia hormony, pozname nase stavy a vieme, co a ako 😉 je cas na premieru 😅 len ten projekt v praci.... som uz zacala vyvijat tlaky na urychlenie, lebo sak sa zblaznim 😅 Juuuuuuuuj aj okolo mna su vsetky tehu - zacinam neznasat ich spolocnost a vyhybam sa im (hoci aj moj drahy ma bachorcek tak ca na 6ty mesiac, ale toho znesem 😀 ), mam aj kopec deti v blizkosti 😠 a dokonca aj PINK je tehotna... no depka - vazne... 😨
Tiez tak bazim po spravodlivosti - cigani rodia jedna radost, pink si da vpalit do tela vitaminy ako detoxikaciu a je hned tehu, na kazdej mensej oslave v okruhu znamych niekto oznami tehu... Vrrrrrrr!!! .... ta zavist je podla mna normalna.... a vies co? Nikdy by som si nebola myslela, ze toto sa stane aj mne - vzdy som si myslela, ze si je zena sama na vine - az pokial som si sama nepreskakala... kto neprezil, nepochopi... 😨
Inak z tvojej spravy vychadza optimizmus a ja som velmi otvoreny clovek - tak ti poviem, ze takmer po roku snazenia sa nam to podarilo az ked sme mali naraz orgazmus - tak mozno je aj u vas ten figel... 😉 😀 zacinam myslet na zakazane ovocie, je cas, aby som si dnes zapla telku a neblbla 😅

marti82
21. nov 2010

@marianna28 boze ani netusiiiis, ako ta chapem. aj ja sa vyhybam, minule sme sa skoro stretli s jednym parom, co tu babu ani vystat nemozem (3 tyzdne po mojom potrate stala, cigaretka v jednej a pivko v druhej ruke a sa ma pytala, ze ake to bolo a ze ona uz mozno aj je tehotna) - tak ona v septembri porodila... no normalne som sa skryla aby som ich nestretla a az mi veru zle prislo. je to hrozne tak fungovat a hlavne preto, ze ja si fakt pripadam ako strasny egoista a svina, ze jak keby som druhym nedopriala... hehee, ale sranda je ze aj doprajem, tym co su kamarati/znami z mojej strany. ale od draheho chudaka mojho, tych ani citit nemozem...hehee, je to hruza, normalne si fakt pripadam ako ta najvacsia bestia 😖

teraz sa ale smejem. a hej, mas pravdu som optimista, lebo sa hecujem a skusam teda tuto novu techniku byt pozitivna namiesto skepticka.

no a tak ti poviem este na zaver, ze moze to byt daco s tym orgazmom, lebo ja som aj citala, ze vraj sa baba tak nejak viac "otvori" a aj to pH je plavcom priatelskejsie 😅 takze v decembri predpokladam, ze plny package s nohy na stenu a maly kamos na baterky v akci 😎

bez si veru zapnut telku, ja idem tiez, zajtra do prace po 5 dnoch, to zase bude vstavat, uff

marianna28
22. nov 2010

@marti82 vies, ze som si to tak uvedomila, ze tie tehu z priatelovej strany su vrrrrrr a z mojej strany (nieje sice nikto tehu...), ale s kolegynkou sme si to vyhutali teraz spolu - ze ked uz budem moct, budu aj oni makat (skusaju uz odkedy som jej povedala nase tajomstvo) - je to zlata baba a doprajem im obom a budem sa aj neskutocne tesit - a neviem, preco to tak je... 😠 😀

S tou technikou - nieze zacnes jak ja strikovat - nikdy som to nevedela a preto, ze som sa to minuly tyzden chcela naucit z knizky a neslo mi to, tak som sa zacla plne sustredit, ako znicit ihlicu 😀 ti poviem, zvladla som ju 😀

Ja som mala dneska take fofriky v praci, ze mi zeravela hlava z programovania - aspon som nemyslala inde 😀 na zajtra sa tesim - poobede si tam pospim

😅 tak dame orgazmove dietatka? 😀

marti82
23. nov 2010

hehee, jasne ze dame. vcera som trochu kecala s kamoskou na gmaili a mi hovori, ze normalne je sokovana, aky optimizmus zo mna ide, ze na com frcim. tak som povedala, ze sa hecujem a snazim byt super pozitivna. chudak moj drahy, lebo on jak je realista do kosti tak vravi, ze uz ma hrozu, ze aka budem v depke ked to nevyjde. tak mu vravim, ze radsej budem v depke ale aspon budem mat dojem, ze som sa snazila robit vsetko pre pozitivny vysledok. vychadza ze by som mohla testovat 24.12. - a mam tu nasich na vianoce, no povedz... nebol by to darecek najsamkrasji?? 😉

no ale kamoska doktorka mi tiez vcera povedala, ze po laparke doporucuju sa snazit hned, ze je tam potom vraj dobra priechodnost - hehee, no tak neviem, jednak som par dni pred mrchou a jednak to moje brusko hra vsetkymi farbami duhy .. tak uvidime.

v praci u nas klud, este aj zajtra bude -sef je prec. ale od stvrtka mam totalnu bojovu zonu 🙄

marianna28
23. nov 2010

@marti82 😎 dobra predstava 😀 sice ta nepoznam, ale viem si ta predstavit poletovat okolo stromceku s ocikanym testom 😀 a este k tomu pozitivnym 😀 a dalsia zima bude v trojici 😕 tak je super - len ten optimizmus este tak od teba nachytat - na mna len sracky a choroby sadaju a na taky optik by som sa aj ukecat dala 😀
S laparkou veru ja neviem... ale viem, ze uz aj termin na laparku (teda to obdobie pred nou) byva plodne 😅
Ja som si pospat poobede v praci nemohla 😎 ledva som sem nakuknut stihala... vyskusam zajtra 😅 co vlastne ty robis v praci?

marti82
25. nov 2010

cauko, nakukam v rychlosti, lebo dnes bol teda desny den, po osmej rano v praci a o pred deviatou vecernou doma. ale aspon to rychle zbehlo. hihii, optimizmus sa ma drzi - dnes som zistila, ze ma kamos vybite baterky, tak som to riesila v rychlosti a uz len cakam na mrsku, snad ma nesklame a pride cez vikend ako podla planu. tak drz palce!

hehee, obdobia kolo vysetreni su plodne z psychickeho momentu, ale pri mojej povahe, co vsetko pitve a chce vyyyyysledky, neviem neviem... tak ale uvidime. uz tak obcas si vravim, ze vyska padu bude enormna, ked sa tak hecujem a ak to nevyjde, ale zatial sa drzim.

posielam ti veeelke slniecko, byt na tvojom mieste teraz, tak som tiez nie moc vesela. ale prejde aj to - mne to trvalo viac menej rok, verim, ze tebe nie! sup sup, na nic necakat a po prvej mrske na vec 😵

prasim teraz spat, dobru!

lucka1987
28. nov 2010

ahojte.. aky mate nazor na to,ked mi gynkac povedal ze ak budu vstetky testy ok (nie len hist) tak s amozme snazit po prvej mrche.....
lebo mam negativne ohlasy ze je to skoro.... teda takmer od vsetkych snaziliek
ako sa da zmerat sliznica meternice... nemal by to vidiet aj na ultrazvuku??? pijem cajik beriem vitaminy a robim naozaj vssetko preto aby bola maternica poslnena a cim skor fit

mandm
28. nov 2010

@lucka1987 robili ti aj kyret? mne ano a primar v nemocnici povedal, ze by sme mali pockat aspon 4 mesiace a moja doktorka mi povedala aspon 6 mesiacov. Za ten cas mi robili vysetrenia (krv, hormonalny screening atd). Teraz je to uz 7 mesiacov a stale musime cakat lebo nastali komplikacie. Ale osobne si myslim, ze mesiac je asi naozaj malo 😖

lucka1987
28. nov 2010

@mandm hej robili.... ved to.. vascine sa to zda malo.. a moj doki ze ak nebudu kopmlikacie.. tak mozem po prvej mrche... a to ide este na kontrolu po prvej mrche.. mozno mi vtedy povie ze mam este cakat... ale v nemocnici mi dokto na vizite povedal ked somsa pytala ze dopurucuje 2-3 cykly preckat.... ale pol roka sa zda vela aj mne 😅 no mesiac ... bojim sa ze neotehotniem na prvy sup... prdtym mi to trvalo rok a pol....

silvia0201
28. nov 2010

@lucka1987 v prvom rade by si mala sama vedieť, ako sa cítiš a ako si na tom psychicky. ja som tiež potratrila a to 2.11. keby to bolo na mne, tak sa snažím hneď. môj gynekológ na to nepovedal nič. ani aké vyšetrenia si mám dať urobiť, ani aké vitamíny mám brať, proste nič mi nepovedal. tak som zobrala vec do svojich rúk a šla som sa opýtať iného lekára, ako mám postupovať ďalej. ten mi tiež nič nové nepovedal, len toľko, že mám počkať tri cykly a môžme ísť na vec. ani toto ma dostatočne neuspokojilo, tak som sa opýtala ešte v robote (pracujem v nemocnici). tu mi doky tiež nič nové nepovedal. len že si mám dať zobrať krv na nejaké vyšetrenia a že mám tiež počkať tri cykly. krsná mama z bystrice mi povedala, že si má,m dať vyšetriť krv na hormóny a trombocyty a partner má ísť ešte na spermiogram a tiež že mám počkať minimálne pol roka. (ona sa pýtala lekárov, tiež je zdravotná sestra) no všetky vyšetrenia sú zatiaľ negatívne, ešte musí ísť drahý. a keď aj to vyšetrenie bude negatívne, tak počkáme tie tri mesiace a začneme znova. ono by mal byť tam ten čas, aby sa telo trocha spamätalo sa šoku a dalo trocha do poriadku. mne vyšiel hcg hormón po troch týždňoch ešte pozitívny. a čo sa týka merania sliznice maternice, to by si sa mala porozprávať o tom s tvojim gynekológom, aby ťa mal odsledovať. neviem, či ti týmto príspevkom aspoň trocha pomôžem. a čo sa týka mňa, ja počkám tie tri cykly a potom horsa do práce 😀

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 hej hej pomohla si mi 😉 ten spermiogram amme za sebou.. brali mi krv na toxoplazmozu a akesi infekcie... a neviem co este asi 5 amlupiek... a k tomu ta hist.... mm ma spermiogram vyborny... u mojej obvodacky sa chem opytat na odber koli stitnej zlaze nech uz mam cisty stit, aj ked to nie su vsetky vysetrenia...
ja sa citim prekvapivo skvelo. som odolnejsia na taketo veci... a hned som si uvedomila ze ak chcem opat otehotniet tak padnut do depresii mi nepomoze... plod sa vyvyjal od zaciatku zle... ja som robila vsetko preto, aby bolo zdrave.. nefajcim, nepijem, stravujem sa zdravo, spotrujem, spanok mam pravidelny, 😀 a mm tiez nefajci pije prilezitostne , sportuje, papa tiez zdravo, takze viem ze my sme chybu neurobili... teraz je u mna na 1 mieste sa uplne zotavit .... aj ked sa zda zena po MA zdrava.. maternicu ma predca len oslabenu.. pijem alchemilkvy caj na rast sliznice a kyselinu listovu berem uz par mesiacov od prveho tehu.. a tiez calibrum baby plan... 😉

lucka1987
28. nov 2010

@silvia0201 tak ti drzim palce nech ti rychlo ubehnu tie cykly a mozes zacat snazit sa. to akurat vyjde niekde na valentiva 😕 😕 hada sa pritrafi.. prisli ti uz vysledky?