Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

silvia0201
10. dec 2010

@lucka1987 ja som už nekukala dlho, ale tuším by som bola už v 19.tt

lucka1987
10. dec 2010

@silvia0201 😀 neva stava sa som sa zlakla ze aku to mas mrchu 😀 😀 no ja dufam ze to bude len koli este neustalenym hormonom v krvy alebp nic vazne.... naozaj sa chem snazit cim skor ani nejdem mysliet na to ze nam to zakazu...

silvia0201
10. dec 2010

@lucka1987 nech si doktori hovoria čo chcú. ja im už neverím. doteraz som trocha verila ale po tejto skúsenosti už neverím vôbec. nikde ma neposlali a výsledky čo mám, som si dala urobiť na vlastnú päsť,aby som niečo mala.
ty sama budeš vedieť, kedy budeš na bábätko znova pripravená. ja to cítim tiež tak. keby to bolo možné, tak by som chcela hneď, len som musela počkať aspoň na jednu mrchu, aby som vedela, že je všetko tak ako má byť.

lucka1987
12. dec 2010

@silvia0201 no ved urcite.. jednu mrchu to je prirodzene... nech sa telo docisti... urcite by som sa nesnazila skor ako o mesiac po kyret.. no poznam aj take hrdinky .. jedna je uz v 20 tt myslim, lezala som s nou ny izbe v nemocke. pokyret necakala ani neabstinovala. bala sa lebo sa im 4 roky nedarilo potom otehotnela mala anembriomolu (aj ja som ju mala) potratila v 10tt a ked dospinila tak hned sli na to a zadarilo sa im...
aj ja som si dala niektore testy robit na svoju ziadost teraz som si urobila stitnu a mam tam cosi zvysene tak ma poslali na endnokrinologiu este nevime na kedy maobjednaju.. ale aj tak sa budeme snazit... myslim ze to nebude taky problem...nechem zas cekat rok a pol kym sa zadari tak ako to bolo predtym

silvia0201
13. dec 2010

@lucka1987 no ak mám byť úprimná, ani ja som dlho neabstinovala. keď ma po troch dňoch prešlo špinenie, pustili sme sa do toho 😀 nemôžem za to, ale sxík mi veľmi chýbal. dávali sme si samozrejme pozor.
dneska som bola v galante pozrieť sesterku, ktorá porodila dievčatko 10.12. tak som odchytila jej lekára, ktorý ju odrodil a ukázala som mu výsledky ktoré mi prišli s biošky. povysvetľoval mi skoro všetko, čo sa týka záveru a povedal mi, nech sa nebojím ďalšieho tehotenstva. s genetickej a krvnej stránky je všetko o.k, lebo by som inak nevynosila dve deti.
trocha ma potešil, ale obavy tam určite budú. tak počkám ešte mesiac a potom hajde na bábätko. som zvedavá, či sa zadarí na prvý šup.

lucka1987
14. dec 2010

@silvia0201 no ved ja som sa snazila hlavne aby som nejaku infekciu nedostala ale ver mi stalo ma to veela sebazapierania 😀 ale s mm sme sa vtedy vratili do cias ked sme boli nastrocny... 😀 😀 a mali sme cas na take veci na ktore sme nemali pocas nasich "rychloviek" 😀 😀
to je fajn ze si si odchytila dokiho a vysvetlil ti co ako....dost to pomoze aj na psychiku...
no mne uz kocni mrska ked skonci idem an velku pevenivu a ak bude vsetko ok ieme nato 😀

marianna28
14. dec 2010

Ahojte baby... tak ja som 37 dni po kyrete a mne este stale mrcha nedosla... ☹ a kontrolu mam az 23.12.... zacinam byt na nervy ☹ po zakroku sme sa takmer 3 tyzdne zdrazali a potom sme davali pozor... tak som cela zufala... neviete poradit prosim? ☹
@lucka1987 fnuk - ty si bola na kyrete den po mne a uz mas aj po mrche... mna asi trafi slak - mam vecne nestastie... ☹

lucka1987
14. dec 2010

@marianna28 ta chod ku gynkacovi teraz skor alebo mu zavolaj.. tu kontrolu ti asi dal vtedy lebo predpokladal ze uuuz bues mat po mrche... ja mam ist hned ako mrcha skonci

marianna28
14. dec 2010

@lucka1987 len keby to bolo take lahke ziskat u mojho dokiho termin... tu kontrolu som sama volala pred tyzdnom, kedy ma mozu zobrat... a az o 2 tyzdne - a to ma fakt specialne nervuje, ze zapasim este aj s takymto blbym pocitom po tom hroznom zazitku....

lucka1987
14. dec 2010

@marianna28 no ja ked mam problem tak idem hned rano a pomedzi objendnanych ma vzdy vezme....

marianna28
14. dec 2010

@lucka1987 moj je doobeda v nemocnici (je primar porodnice) a ordinuje v jeho ordinacii az od 14,00, takze to by musel byt veliky problem, aby si pacientku objednal do nemocky ☹ ked tu v rakusku maju taky styl...ked treba, tak sa postaraju perfektne a super, ale nerobia si velku hlavu z nicoho... zacnem si hryzt nechty, aby som vydrzala sa neklepotat do buduceho stvrtka :(

lucka1987
14. dec 2010

@marianna28 nebooooj 😉 ja sa uz od piatku snazim dovolat na endokrinologiu a nic... maju vyveseny telefon to je pristup co? sestricka povedala ze mam skusi ist osobne.. ale to az vtedy ked budem mat volno.... 😠

marianna28
14. dec 2010

@lucka1987 asi by som si mala naordinovat nejaku nemysliacu a nebojacu terapiu 😀 lebo inak im tam poobede vpalim aj dvere z pantov vytrhnem 😀 a sak aj mne ide o to, ze nemozem si teraz zobrat v praci volno... nejak sa mi zopar vec hromadi a ja musim tikat, aj ked sa mi absolutne nechce... 😝 ou - to si pamatam v nitre pred rokmi na endokrinologii... v cakarni presedene ca 4 hodiny 2x v mesiaci a vysledky vzdy ukazkove... na stitku je vela ludi a malo lekarov... a keby tam behnes skoro rano?

lucka1987
14. dec 2010

@marianna28 ni ordinuju len 2 hod denne, od 12.-14 😅 hej osobne je najlepsie....

silvia0201
14. dec 2010

@lucka1987 no tak ti budem držať palčeky, nech sa vá zadarí na prvý šup.

marianna28
15. dec 2010

Predchvilkou mi mrcha dosla - juchuchuuuuu 😉 na 39 po zakroku uf... som na nu hrda, ze sa rozhodla prijst 😅

lucka1987
15. dec 2010

@marianna28 jeej tak dosla .... no mne uz aj skoncila vcera,.. rano som bola na gynde na kontrole vsetko ok....a dnes sme uz si nedali pozor.. ale sliznicu mam na usg este malu lebo mi priam skoncila mrcha.. ale tak mm dojde z jazdy a akurat vtedy mam ovu.. teda mala by som mat.. 😉 a ty v pohode ani bolesti ani nic? da sa?

marianna28
16. dec 2010

@lucka1987 takze ste hned nato vlitli? Ja sa este nejak necitim byt pripravena - my dame este nejaky ten mesiac pozor... ale velmi vam drzim palce, aby vam to vyslo na prvy sup a so stastnym babetkovskym koncom 😉 aj kontrolu mas super za sebou - ja si este tyzden pockam... 😠 bolesti? No ze ci - som sice zvyknuta na velmi bolavu mrchu, ale za tie mesiace bez nej som aj pozabudla 😅 ale sak nech sa vyblazni... aspon bude zaujimavy silvester 😅 a vianoce samozrejme... teda fungujem na ibikoch... a je inak hodne silna mrchana - sa oalwaskovavam s tymi velkymi na noc vlozkami... a aj v noci to je napriek tomu divoke 😅 uvidim, ci si budem aj ovu tak pekne citit... 😉 a ty mas uz aj ovu? Tak to je supeeer!

lucka1987
16. dec 2010

@marianna28 nie ovu este nemam kedze mi len vcera predvcerom skoncil mrcha... tda asi eam netestvala som sa testnem v nedelu...v pondelok... vtedy by som mala mat a aj mmvtedy pride domov...
ja sa zacinem snazit lebo si nemyslim ze s to podari na prvy sup ked nam to predtym trvalo rok a pol.... no aj ja som mala bolesti a silne strasne, ale nie hrcky ale riedke ale dost to tieklo tak sa vysantila mrch jedna 😀

marianna28
16. dec 2010

@lucka1987 uff a s tymito bolestami sedet v praci... teda to je nic moc - dneska je to horsie ako vcera - este k tomu toto pocasie - ma to nejak zabija, asi dneska odfrcim z prace skor...by som si tak najradsej niekam lahla do kludu so salkou vareneho vinka... muz ti chodi na tyzdnovky, ci co to jak cudne dojde v pondelok domov?

lucka1987
16. dec 2010

@marianna28 nie mm beha na kamione 😉

marianna28
17. dec 2010

@lucka1987 uff - to su zasluzene peniazky teda... 😒

lucka1987
17. dec 2010

@marianna28 no to ano.. ale aj tak uz nema to co kedysi... ked soms nim zacala chodit ako mlady chalan mal cez 50 tis kazdy mesiac.... na to ze od vtedy sa ceny vsetkeho zdvihli... nema tolko aby to nahradilo to co nie sme spolu, ale co uz ked nieco cheme, musime sa obetovat trchu... teraz dojde mozno aj v nedelu a je doma minimalne do noveho roka.. tak som stastnaaa...

inak baby dnes som nakukla do lekarne a aha co som si zas kupila ja som asi maniak, ale kys.lystova mi dochadza a alchemilkovy caj uz nemam tiez

silvia0201
24. dec 2010

@lucka1987 prajem krásne vianoce a šťastný nový rok.

lucka1987
24. dec 2010

Kapor sa nám pripiekol,
majonéza skysla,
babka sa nám ožrala,
do oblátok drisla.
Dedo zožral štedrák,
stratil pritom zuby,
dal si jedno poldeci,
med mu tečie z huby.
Darčeky sa rozdali,
zase žiadna sláva,
v pyžame od manžela,
vyzerám jak krava.
V telke idú rozprávky,
popoluška, mrázik,
na zábradlí balkóna,
zmrzol deťom jazyk.

kraaasne Vianoce a v roku 2011 co najviac tehuliek 😉

lucka1987
24. dec 2010

@silvia0201 dakujem. aj tebe prajem pekne Vianoce, nech si najdes pod stromcekom vsetko po com tuzis 😉

silvia0201
24. dec 2010

@lucka1987 ďakujem, ale dneska a zajtra som v robote, takže žiadny stromček sa nekoná 😝 a darček som dostala už začiatkom decembra. 😀

milka10013
5. jan 2011

Ahojte ja som v pondelok bola na kontrole a lekar mi oznamil,ze babetko nežije tak mi urobili interupciu.Chcem sa vas spytat,kedy by bolo v hodne mat babo?

lucka1987
5. jan 2011

@milka10013 ahoj to mi je luo co sa ti stalo.. mne sa to stalo presne pred 2 mesiacmi..... a vieas co? dnes som 29 den cyklu robila som si test lebo sa citim zvlastne aj som zvracala a on je pozitivny... 😉 😉 dva mesiace po potrate, a uz by som mala byt(ak je teda vsetko ok .. na zaciatku 5 tyzdna)
ale odporuca sa tak 3 cykly... drzim palce, a doporucujem pit aclhemilkovy caj pocas celeho mesiaca kedy sa nesnazis.. aj liter denne...

milka10013
5. jan 2011

Prave ho pijem.Gratulujem dufam že ti to teraz vyjde.No ja som pred 4rokmi postúpila interupciu 2x behom roka.Byvali ma donutil ale strašne to ľutujem bola som mladá a sprostá.No teraz sterajsím priateľom som otehotnela a rok mi to trvalo a vidis potratila som☹A bojím sa že či teraz budem moct mat deti som z toho už na nervy☹A ten caj do kedy by som mala pit?