Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

lea1333
10. máj 2011

@odrik MUSIS VERIT!!!!a si doktorka?

odrik
10. máj 2011

@lea1333
Som klinicka logopedicka a moj manzel je traumatolog, to s gynekologiou asi nema moc spolocne, ze?! Keby si nas videla ako sme sa mudro tvarili, ked sme cumakovali na monitor, a ked nam lekar vysvetloval, kde co uz vsetko malo byt a nebolo. Od zltkoveho vaku....A on je taky zlaty, vzdy pekne natoci monitor, aby sme vsetko videli, podrobne vysvetluje co a ako, kde je ake tkanivo... A ja tam vidim len cierne, sede a biele.
No a to vies, ze sa snazim verit. Ale akosi sa mi to nedari. Pa

abriela
10. máj 2011

@mimka1710 ja uz smutna ani nestiham byt. Taham v praci pomaly 13 hodinovky a to mam volnu pracovnu dobu.
Kazdy vecer vsak zapalim pre malicku sviecku a ako citam tvoju spravu, zla udalost nas postihla skoro v rovnakom case. Mne zajtra konci sestonedelie.

abriela
10. máj 2011

@rachel36a je mi luto co sa ti stalo. Vek je len cislo a vsetko zavisi od niecoho ineho. Drzim palce nech sa podari otehotniet aj ked uz neplanujete skusat.

abriela
10. máj 2011

@odrik Ver na zazraky. Oni sa obcas deju. Drzim palce.

odrik
10. máj 2011

@abriela
Joj, si zlata! Ja uz som od soboty v takej nepohode, ze dni len prezivam jeden za druhym a cakam na piatkovy verdikt. Ale, kedze uz jednu tehotost mam za sebou, poznam sa a moc ruzovo to nevidim. No snad este stihnem do 40 aspon jednu a uspesnu!!! Dakujem za podporu!

odrik
10. máj 2011

A este chcem vyjadrit obdiv vsetkym Vam! Prezili ste si toho az - az! Az sa tisnu slzy do oci, ked to citam! ☹ drzte sa a nedajte sa prosim odradit.

mimka1710
11. máj 2011

@abriela to pracovne zatazenie ti normalne zavidim 🙂 mne sa akosi nedari najst si pracu a doma sa idem zblaznit, najhorsie je to kym pride moj muz, je strasne skvely, pri nom zabudnem snad na vsetko zle...
Inak s tym casom, myslela som si ze mi to pojde ovela pomalsie, je to celkom v pohode, horsie je ze sa blizi moj termin pôrodu a z toho som nestastna, predstavujem si ake by bolo uzasne mat svoje dievcatko v naruci, ale dost bolo smutnych myslienok, hlavu hore a ide sa dalej...

mimka1710
11. máj 2011

@odrik ako pisu ine zienky, treba verit, paci sa mi ze doktor tomu dava este sancu, pri mojom prvom neuspesnom tehu, som mala to iste, vraj anembryomola, prislo sa na to az v 12 tt. podla poslednej menstruacie, tam uz nebola ziadna sanca na zmenu, sla som na kyret a samozrejme na srdiecku ostala rana dodnes, ked som otehotnela druhykrat, bola som nesmierne stastna ze sa moje dietatko pekne vyvijalo, ale to prisiel 23 tt. a bolo opät po vsetkom, je to hrozny pocit, prist dvakrat o svoje vysnivane a vytuzene babätko a hned dvakrat za posledny rok, ale ja to nikdy nevzdam a verim ze raz sa dockam svojho anjelika v naruci...
Prajem vela stastia a dufam ze to vsetko dobre dopadne...

mimka1710
11. máj 2011

@rachel36a slova utechy v takomto pripade snad ani nepomozu, ale je mi to velmi luto, ja som mala dva potraty za posledny rok, este nemam za sebou vysetrenia, tak neviem co je a co nie je v poriadku...
Vek naozaj nie je dolezity, hlavne sa treba dat do poriadku po tej psychickej stranke, nemysliet na to a verim ze raz to pride, vsak plati zakonitost vsetko co si clovek zela pride vtedy, ked to najmenej caka...Prajem vam len to najlepsie...

odrik
11. máj 2011

@mimka1710
Si zlata, moc dakujem za pekne slova. Je mi luto, cim si si uz presla, ale bude DOBRE!!! Moje starosti su oproti tym vasim este stale nic! Ale ja verim, ze kazda dobra zienka sa milovaneho zdraveho babatka docka!!! Len ma vzdy zamrzi, ked sa dozviem o odlozenych babatkach, interupciach a tak. Ja viem, ze urcite tie maminky maju svoje vazne dovody. Ale som prave mojmu panovi doktorovi hovorila, ze keby to zdrave babulko, ktore bude zobrate, mohlo "preskocit" do maminky, ktora by ho s laskou opatrovala. Nuz, neda sa! Nebojte! Bude dobre a budeme onedlho kocikovat!!!

mimka1710
11. máj 2011

@odrik presne nad tym istym som sa zamyslala aj ja, co by som dala za to keby som konecne mohla donosit zdrave babätko a je mi luto tych odlozenych a nechcenych, na tomto svete je to ale zariadene inak, verim, ze raz pride na kazdu z nas a dockame sa tych nasich vytuzenych ratolesti...
Ja som vdacna za tuto stranku, som rada ze sa mozem aspon touto cestou vyrozpravat/vypisat so zienkami, ktore presli niecim podobnym ako ja, hned mi je lahsie na srdiecku, len keby sme sa uz konecne stretli v tych krajsich temach 😔 raz snad...

odrik
11. máj 2011

@mimka1710
Urcite sa v tych krasnych temach stretneme! A potom si budeme aj my posielat fotky babatiek, kocikov... Budem sa Ta pytat, kolko spinkate, papate, a tak. Ja som tiez velmi rada, ze som nasla "modreho konika". Velmi mi to pomaha! Tak dame hlavy hore a hrdo do snazilkovania!!!!

rachel36a
11. máj 2011

@mimka1710 ahoj a ďakujem ti, dúfam, že ti to vyjde a budeš v poriadku...

rachel36a
11. máj 2011

@abriela ahoj, a Ďakujem ti, ale už radšej nie...

rachel36a
11. máj 2011

@odrik tak ti držím palce, nech ti to všetko dobre dopadne a narodí sa ti krásne zdravé miminko

lea1333
11. máj 2011

inak dobry nazov temy!!!cas znova otehotniet po potrate a moja odpoved je ZE UZ TERAZ JE NESKORO!!! 😉
JA SI PROSIM V BRUSKU BABETKO HNED POPROSIM!!!! 🙂

odrik
11. máj 2011

@lea1333
Babatko pride, neboj o chvilu. Je aj iny nazov diskusnej temy: Trpezlivost deticky prinasa! Vydrz!!! Trpezlivost a ani sa nenazdas!!!

odrik
11. máj 2011

@rachel36a
Dakujem Ti. Uprimne! Ale Ty to PROSIM este to neuzatvaraj! Ja viem, ze na Teba uz toho bolo privela, ze osud Ta strasne skusa, ale nechaj si otvoreny aspon malinky kutik snov a mozno raz...

abriela
11. máj 2011

@odrik inak akurat mi zislo na um, ze nieco take riesila kolegynka zhruba do 9 tt a nakoniec je vsetko OK a brusko rastie dalej.

odrik
11. máj 2011

@abriela
No mooc dakujem, si zlata, viem, ze ma chces upokojit. A ja Ti za to dakujem. Vies, ja uz som z toho normalne unavena, lebo cele dni na nic ine nemyslim. Uz nech to mam za sebou tak alebo tak, nech sa to uz preboha doriesi a nech viem, na com som, ci uz dobre alebo zle. Sestricka mojho pana doktora mi vravela, ze jej sa tiez srdiecko babatka ozvalo az na 10t, uz bola pripravena na kyretaz. Tak to bol naozaj zazrak! Ja ale stale mierne krvacam a necitim sa dobre. Uvidim, viem, ze to moze byt aj psychika. Ved toto trapenie tiez skonci, a pride novy den! Dakujem!!!

odrik
11. máj 2011

@abriela
A Ty si si moje zlato tiez uzila svoje! Boooze, kde si, ked sa toto deje! Mna velmi bolia taketo osudy Vas vsetkych, je to nespravodlive!!! A nefer!!! Drzim Ti strasne palce, aby sa bolava dusicka cim skor zahojila!

abriela
11. máj 2011

@odrik dakujem. Myslim pozitivne a v lete by som rada otehotnela znova skoro)(aj ked po sekcii je to skoro), ale viem, ze co sa mat sa stane.
Naozaj nestacaj nadej. Mne ked lekari povedali, co ma mala - stava sa to 1:10000 pripadoch -. lekarov (az troch 🙂 ) som presviecala, ze sa to da do poriadku a verim, ze sa stane zazrak . Nestracala som vieru napriek tomu, ze dost velky odbornik mi povedal, ze sanca je nulova.
Ak nebudes verit ty, ze sa to upravi a ze to bude v poriadku, kto potom?
A ak to bude inak - ver ze vsetko ma zmysel, aj ked obcas to boli a nevidime to ihneď.

odrik
12. máj 2011

@abriela
Dakujem a strasne sa tesim, ze myslis pozitivne! A mas veru pravdu, co sa ma stat aj tak sa stane a my to nijako nemozeme ovplyvnit. Neexistuje ziadna prevencia a jedine co mame je cakanie a viera, ze vsetko bude dobre. Tak drzim palceky k letnemu snazilkovaniu. Esteze mame to stastie, ze sa nam otehotniet da. Ved kolko je zienok, ktore bojuju este aj za otehotnenie, no a potom este aj za uspesne tehotenstvo. My aspon mozeme vynechat ten prvy bod, kedze vdaka bohu otehotniet nam ide! Tak na Teba moooc myslim, drzim palce! A budem sa snazit verit!!! Tak ako Ty! Pekny den!

pancuska
12. máj 2011

@rachel36a chcem sa opytat,mas aj geneticke testy v poriadku?

rachel36a
12. máj 2011

@pancuska ahoj, všetko je v poriadku, len sa nikdy nedostanem do viac ako 12tt a potom koniec, ...

pancuska
12. máj 2011

@rachel36a a mas uz nejake deticky alebo to malo byt prve? preto sa pytam na geneticke testy lebo mne gyn zistil vrodenu trombofiliu (zla zrzanlivost krvy) a vtedy su potraty treba bart pocas tehu nizkomolek.heparin a chodit na hematologiu.....alebo neskusala si zmenit lekara?

tanity
12. máj 2011

ahojte, nechcem sa vam tu miesat, len slovko povzbudenia pre vsetky dievcata, maminy, ktore prisli o svoje poklady vytuzene a chcene, vydrzte...viem, ze je to strasne slovo, vydrzat...ale je to tak...vsetky tie klise vety, ktore iste pocuvate, sa vam teraz zdaju nevhodne a krute, ale raz , ked uz budete mat svoje babatka v naruci, zive a zdrave, uverite...ze to vsetko malo vyznama zmysel...hovorim z vlastnej skusenosti, svojho milovaneho chlapceka som sa dockala az na 4x...o prveho chlapceka som prisla v 22tt, potom o moje fazulky v 11 a 5tt....ale nakoniec soms a dockala...iste, vela slz pretieklo, vela bolesti som musela zniest, aj fyzickej aj psychickej, ale mam ho! svojho chlapceka sikovneho, krasneho,z draveho!
velmi dobre viem, ako sa asi citite po strate babatka...ake pocity prezivate...ja som nechcela ani zit...nedokazala som ist dalej..ale cas plynul...a s nim chvilky nadeje a bolesti..a potom uz len velkej nadeje a velkej radosti....zelam vam dievcata, nech je cas k vam milosrdny a dockate sa svojich drahych deti, zivych a zdravych, uz skoro skorucko xxx .

odrik
12. máj 2011

@tanity
Dakujeme! Krasne slova!!! Strasne som rada, ze to u Teba dobre dopadlo!!! A vobec sa nemiesas, ved nam chces, svojou vlastnou skusenostou, pomoct a povzbudit nas! Tesime sa, ze si tu! Uzivaj si to!

odrik
13. máj 2011

@abriela
Tak bohuzial, MA sa dnes potvrdil, balim veci! Co sa da robit. Uz nevladzem ani plakat. Majte sa tu krasne, drzte sa, potom sa niekedy ozvem!