Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

helenka333
16. máj 2011

Ahojte, pridávam sa k vám bohužial som sa musela vymazať z decembroviek, včera som bola na kyretáž, GS malo uplne nepravidelný tvar a srdiečko prestalo biť. ☹ predtým sme sa snažili 7 mesiacov s manželom, konečne sa to podarilo a aj tak to nevyšlo... po kyretáži mi povedal doktor, že maternicu som mala trošičku posunutú a tým sa mohlo stať, že malé nemalo tolko potravy a vitamínov, kolko malo dostávať pre zdravý vývoj, lekár mi povedal, že radšej ešte pred krvácaním ísť na kyretáž, keďže už zvnútra som bola zakrvácaná. Takto to išlo hladko, a večer včera ma aj pustili z nemocnice, no vidíte že som natom psychicky na dne, vôbec som v noci nespala.... ☹ lekár mi povedal, že počkať do prvej mrchy a kľudne sa môžme snažiť, zo skúsenosti lekárovej švagrinej ktorá v marci potratila a v máji už bola tehotná...lenže keď teraz čítam maily, tak sa trošku bojím či nečakať aspoň tie tri mesiace kým sa maternica trošku posilní, aby to zase takto nedopadlo. ☹ poraďte mi, asi kedy by sa mala dostaviť prvá mrcha? už len velmi máličko špiním po včerajšku. Držte sa 🙂

odrik
16. máj 2011

@helenka333
No vitaj moja!!! Aj ked velmi nerada Ta tu vitam! Tiez som mala termin v decembri, 12.12. Nas anjelik je v nebicku od piatka 13.5. Na tento den nikdy nezabudnem!!! Ja viem, strasne to boli! Mne povedal lekar, ze prva mrska je velmi individualna, a to od 3 do 6 tyzdnov. Tak budeme na nu spolu cakat!!! Drz sa moja! Vyliec telicko a hlavne dusicku. Je to tazke ako HROM!!! Vobec sa mi to nedari! Pekny den, ja uz iden dnes na chvilu do prace, lebo ked zostanem doma sama, jooooj, to je velmi zle!!! Pa

spagetka_
16. máj 2011

Odrik, to mi je veeelmi luto ☹ , tak som dufala, ze bude vsetko v poriadku... stalo sa, co sa malo stat, hlavu hore moja... viem, ze je to pre teba teraz velmi tazke, ale to prejde, bude dobre... viem to z vlastnej skusenosti...

ako tu tak citam, väcsinou sa vsetky snazite uz po druhej mrche... ja som sa rozhodla pockat aspon 3 cykly, dovtedy sa chcem dat do poriadku hlavne po zdravotnej stranke... po tej psychickej je to uz O.K.
mne lekar vobec nerobil ziadne kontrolne sono po kyrete ani po 1.menzese... pozrel mi len krcok a povedal, ze vsetko je v poriadku, mozem byt tehotna... no kedze nie som si 100% ista, ci ozaj mam maternicu v poriadku (ako to mohol Dr. vediet, ked ju ani nepozrel), tak pijem kazdy den alchemilkovy caj, papam vitaminy femibion a pijem kaktusovy gel z aloe vera... o 2.tyzdne dostanem mrchu a po nej sa ide na TO! 😀
budem sa snazit zdravsie jest a chodit na prechadzky... len jedno nedokazem... nemysliet na to!

odrik
16. máj 2011

@spagetka_
Ahoooj a dakujem! Si zlata! No vidis, takto to za nas riadi priroda! Mne tiez lekar povedal, ze ked budem bez tazkosti, ziadnu KO robit netreba. A ze po prvej mrske mame snazilkovat. Urcite tiez pockame! Teraz som vysadila Femibion 800, dam sa do poriadku, odporucali mi na rychlejsiu regeneraciu sliznice maternice Wobenzym, tak sa na to dnes chcem lekara opytat.
Drz sa moja, strasne Ti budem drzat palceky, nech sa Ti podari hned po mrske byt krasna a USPESNA tehulka!!! Krasny den!

helenka333
16. máj 2011

@odrik ďakujem pekne 🙂 takže sme natom skoro rovnako a presne ako píšeš, aj mne je zle doma samej, keďže manžel je v robote, tak asi aj ja vo štvrtok alebo piatok pôjdem už do roboty. Alebo skočím k sestre, ona je doma na materskej s dvoma krásavicami alebo k mamke, ktorá je nezamestnaná...tak som si povedala, že keď natom budem velmi zle, tak tento týždeň budem chodiť na návštevy 🙂 podobne ti prajem, aby si sa aj Ty z toho čím skôr dostala, aj keď je to strašne ťažké, vieme to mi, ktoré sme to prežili ☹ drž sa !!!

spagetka_
16. máj 2011

dakujem moja, aj ja tebe moc drzim palce!!! 😉
ten wobenzyn som uzivala aj ja hned po kyrete... je to dobra vec, tiez som sa pytala lekara ci to mozem brat a schvalil mi to, ze nic lepsie ani urobit nemozem 🙂
na ten femibion mi povedal, ze staci ked budem zo zaciatku brat kazdy druhy-treti den... nemusim to jest pravidelne, az potom ked budem tehotna...

odrik
16. máj 2011

@helenka333
Tak sa opatruj! Budeme na seba mysliet! Posielam Ti veeeeeela energie!!! Teraz vybav vsetky navstevy, no a potom, ked uz budes uspesna tehulka a maminka, budes doma a uzivat si kazdu vytuzenu sekundu 🙂 !!! A ja Ti ti zo srdiecka prajem!!! Krasny den, idem do prace!!!

spagetka_
16. máj 2011

helenka333, to sa chces naozaj tak ponahlat do prace? ja som bola doma 2 tyzdne a Dr. ma chcel nechat aj dlhsie, no ja som uz chcela chodit do prace... ale potom som aj lutovala, lebo som sa necitila najlepsie... organizmus je este nejaku dobu akoby rozhadzany, mavala som navaly a bola som neskutocne unavena... to sa mi zacalo prejavovat asi tak 1-2 tyzdne po kyrete a skoncilo to az po 1.menzese... ale kazdy to ma asi inak...
nechcem strasit, ale 1.menzes som mala neskutocne silny, ale ani ten druhy nebol o nic lepsi... tak som zvedava, aky bude tento treti... a potom by uz nemusel byt ziadny! 😀
hlavne pit alchemilku, pomaha proti bolesti... na zmiernenie krvi neviem co je dobre, asi snad zelezo...

spagetka_
16. máj 2011

este ma napadlo... ja som na 3.den po kyrete tiez uz len spinila, ale ked som dlhsie stala na nohach, spustila sa mi krv... tak som sa zlakla a radsej som len lezala... na kontrole som to hovorila Dr. a ten mi povedal, ze to je dobre ked to ide von, aspon sa maternica rychlejsie vycisti a predpisal mi vychadzky...

abriela
16. máj 2011

@helenka333 Podla mna necakaj. 3 mesiace cakania, potom snazilkovanie. Neblazni! Ak sa na to budes citit ,tak sup do toho 😉. Drzim palce nech to vyjde a skonci uspesne.
Ja som po cisarkom a chcem cakat 3-4 mesiace.

helenka333
16. máj 2011

@spagetka_ ahoj, ešte neviem, mamka mi tiež hovorí aby som sa neponáhľala naspäť do roboty, ja len jeden deň chcem skočiť vybaviť maily a potom do toho 26. mája určite ostanem doma (tie dva týždne určite) lebo ten týžden by som mala absolovovať školenie a to nezvládnem ☹ ešte uvidím....najhoršie je natom, že pred týždnom v piatok mi oznámili, že mi dávajú výpoved koncom júna, takže od jula nemám robotu, no a odvtedy sa začali aj problémy s tehotenstvom, ešte som bola rada, že sa dám vypísať na rizikové, aby ma nemohli vyhodiť a potom si budem tri roky užívať materskú, no ale tak to asi malo byť. ja som mala menzes stále silný a nepravidelný, tak neviem či by fakt nebolo dobré počkať do prvej mrchy a tak nastupiť do roboty. držím ti palce, aby vám to vyšlo, tak tri mesiace si dávate pozor?

helenka333
16. máj 2011

@abriela Ďakujem pekne, ešte neviem s tým čakaním si to rozmyslím ešte, ked to bude čím skôr, asi to bude dobré hlavne na psychiku, len ten stres tam stále bude, že čo keď aj druhé takto skončí....no trošku tomu verím, že to bolo kvôli maternici, že nebola na svojom mieste a teraz keď už by sa to upravilo, tak už by bábo krásne žilo 🙂 🙂 🙂

rachel36a
16. máj 2011

@odrik ahoj aj ja som mala termín 12.12. , len škoda, že nám to nevyšlo, to by boli pekné vianoce

abriela
16. máj 2011

@helenka333 Stale su obavy a asi vacsina z nas co tu je si svojim presla. Skoncili ste to na zaciatku, je mi to luto luto. Ja som svoju malu aj citila a podla vysledkov z plodovej vody to malo byt zdrave dievcatko. Ale nemam negativne myslienky a verim, ze uz sa to nezopakuje.

helenka333
16. máj 2011

@abriela áno to viem, ved preto sme tu, aby sme si navzájom pomohli a povzbudili, každá tým musela prejsť. Mňa trápi ešte trošku to, že či som ešte nemala čakať, ale každý hovorí že určite nie, ked sa to nevyvíjalo tak ako malo, nemalo to význam, radšej teraz skončiť ako už vo vyššom štádiu alebo porodiť mrtve ☹ aj mne je ľúto čo sa tebe stalo, a ako píšeš musíme všetky myslieť pozitívne a veriť tomu, že sa to podarí 🙂 drž sa 🙂

spagetka_
16. máj 2011

helenka, ja som tiez mavala nepravidelny menzes a velmi silny, takze som si myslela, ze horsie to uz byt nemoze... a bolo! 😒
vzdy som si myslela, ze sa mi podari otehotniet v tom kratsom cykle, lebo vtedy som najviac citila ovulaciu... v tom dlhsom cykle som ani poriadne nevedela, kedy bola... no a predsa sa podarilo v tom dlhsom! 🙂
aj teraz som v tom dlhom, a manzel mi vcera s vaznym vyrazom na tvari hovori, ze pockame si na ten lepsi vajecnik, kedze tento nas uz raz sklamal... zlaty! 😀

odrik
16. máj 2011

@rachel36a
No vidis, tak este aj spolocne budeme pred Vianocami mysliet na nasich anjelikov. A ja Ti zo srdiecka prajem, aby tie Vianoce boli uz aj so zdravym babatkom v brusku!!! Vela stastia moja spolumyslitelka!!!

odrik
16. máj 2011

@helenka333
Zlatko, netrap sa tym, ci si nemala este pockat. Pokial sa babulko nevyvijalo, tak ako aj to moje, nema zmysel cakat. Mohla by si si ublizit. Lekari vedia a vidia! U mna pan doktor cakal do posledneho mozneho terminu, kedze som nekrvacala, ale aj tak sa tomu nepomohlo. Teraz mysli na buducnost, vela oddychuj, nemysli ani na robotu, ta bola a bude!!! Drz sa!!!

rachel36a
16. máj 2011

To isté aj tebe, pekné zdravé miminko...

rachel36a
16. máj 2011

@odrik to isté aj tebe, pekné, zdravé miminko...

odrik
16. máj 2011
mimka1710
16. máj 2011

Ach jaj, pozeram ze coraz viac zienok prispieva do takej smutnej temy, je neskutocne ze taketo nestastie sa deje na dennom poriadku, je mi to tak strasne luto za nas vsetky...
Na kadejake obtiaze kolo menzesu by som vam tiez poradila pit alchemilkovy cajik, urcite je dobry aj na zotavenie maternice...mam s nim len dobre skusenosti...
Co sa tyka dalsieho snazenia, myslim ze je zbytocne cakat, ono vzdy pride co ma a ani nie je iste ze sa zadari na prvykrat, takze necakajte...ale samozrejme konecne rozhodnutie je na vas, ja by som sa do snazenia pustila hned, ale kedze som prisla o dve deticky, nechcem nic podcenit a kym nebudem poznat vysledky vysetreni, musim cakat. Verim ze vsetky sa raz dockame tych velmi vytuzenych ratolesti 😔

ika07
16. máj 2011

@helenka333 Ahoj,ja som bola na kyretaz v marci,mala som jednu mrchu a uz skusame akurat mi meska 😉 neboj sa a smelo do toho ak bude prva mrcha v pohode

odrik
16. máj 2011

@mimka1710
Dakujeme!!! A mas pravdu, co sa ma stat, stane sa! Nam lekar povedal, ze netreba zbytocne dlho cakat, pokojne po 1.,prip. 2. mrske pomalicky snazilkovat. Telo sa zahoji rychlo a dusicka prave zdravym babatkom v brusku! Ale tiez nechceme nic unahlit. My vsetky si uvedomujeme, co sa moze stat, a preto mame prirodzne strach! Aby sa to uz nezopakovalo! Tak Ti drzim palceky, aby vysetrenia dopadli dobre, a nech Tvoje brusko uz,uz rastie!!! Pa

helenka333
17. máj 2011

@odrik Možno máš pravdu, to len teraz po....ma napadajú také veci, čo vtedy ma vôbec nenapadli, ale asi to tak má byť, lekár povedal, keď sa manžel pýtal, či je aspoň nejaká nádej, ale povedal, že žiadna...ani pol % nám nedáva, a že sme tomu dali týždeň ale nič sa neudialo, ba ešte sa to zhoršilo...len ja som asi čakala nejaký zázrak...čo asi neexistuje, a preto som možno mohla počkať deň alebo dva, že sa ten zázrak udeje... ☹ ☹ ☹ alebo že si vypýtať názor iného gynekológa...no teraz je to už jedno ☹ je ťažké s tým žiť a keďže nato žena nikdy nezabudne, tak dúfam, že aspoň čas to vyrieši a nebude to až tak velmi bolieť, hlavne keby sme mali čím skôr zdravé bábo 🙂

helenka333
17. máj 2011

@ika07 Ahoj, asi tie prvé dni sú najhoršie, no včera poobede som sa cítila už lepšie, keďže som varila, piekla ale večer to namňa zase prišlo...tak dnes a chystám na celý deň k mojím krásnym krstným dcérkam, ich objatia ma stále dodajú silu 🙂 a myslím nato, že onedlho mi tu budú pobehovať aj moje deti...a teraz? doteraz som chcela len 1 dieťa ale po tomto by som bola šťastná, keby som ich mala aj 5 🙂 Drž sa aj ty, a si sa už z toho trošku psychicky vyliečila? asi čas to trošku vylieči nie? Držím Vám palce, aby Ti mrcha už nedošla a bola zdravá tehulka 🙂 🙂 🙂!!!

odrik
17. máj 2011

@helenka333
Vela stastia Ti prajem!!! Nezabudneme nikdy, ale aj ja dufam, ze aspon preboli!!! Drzim Ti palce!!! Pekny den!

misuliacik81
17. máj 2011

Ahojte babenky,som tu zaregistrovaná už dlhšie ale na forum píšem prvý krát.Mám dve detičky 10a3 a v januáry som prišla o tretie vymodlené v 16tt.Dovod mi nezistili,všetky testy som mala ukážkové.Dr mi povedala že po pol roku možme skúšat znova,lenže pol roka je premna ako celý život tak sme sa dali dotoho hned a ono to nie a nie íst som stoho zúfala strašne moc chcem ešte jedno bábenko ☹ ☹ ☹

erinka123
17. máj 2011

Ahojte ...tiež som na tom podobne ako veľa z vas...po druhom potrate ma poslali na vyšetrenia ktore trvali pol roka a teda diagnozi nie su moc ružove 😢 najpr pozitiv .na HPV virus i ked som pred niekolkými rokmi prekonala operaciu krč.maternice všetko bolo ok, teraz nie virus sa objavil až teraz a ešte k tomu mi na genetike zistili troboembolicku chorobu(heterozygot)- čiže cele tehotenstvo na injekciach .Aj ked mi moj gynekolok spolu s odbornikom na Hpv virus a hematologičkou dali zelenu že možeme mať dalšie babätko sa nam nedarí a nedarí. 😢 som s toho zufala a niekedy uz nevladzem stale počítať či mrcha pride ...každučky mesiac kutiku duše dufam že budem tehu ale.... ☹

irriss
17. máj 2011

@misuliacik81 Ja jsem sem na Vase tema "zabloudila" se vzpominkou na sebe, kdy se na mne take vztahovalo Vase tema
"Čas znova otehotniet po potrate..."
10 let jsme se snazili mit druhe miminko...po teto dlouhe ceste nas nekolik miminek opustilo (ale dusickou zustalo) - je to uz davno, ale snad povzbudim...Tak jako @misuliacik81 jsem potratila, ale v mene tydnech tehotenstvi, nedali jsme na rady lekaru a sli do toho HNED. 😉
t.j.Potratila jsem 19.ledna 1999 a dcerka se do briska "vratila" za "par dni" a narodila se ve 33.tydnu 30.10. 1999. Zrejme ZAZRAK ale ZAZRAKY se deji. 😉
Mozna mi pomohlo to, ze jsem s tak rychlym otehotnenim ani ve snu nepocitala, tudiz nehrala roli nervozita, stres a psychika...to jsou caste elementy pro zklamani. ☹
Po dceri jsme touzili po dalsim, abychom nemeli dva "jedinacky", otehotnela jsem za 2 roky (prirozene) - cekaly jsme trojcatka. Narodily se nam dvojcatka, trojcatko nas opustilo na pocatku cesty "za svetlem". I kdyz se nikdy nenarodilo, nikdy svetlo nespatrilo, vstavala jsem v noci po radu let k jeho postylce, ktera nikdy nebyla, vstavala jsem k placi, ktery jsem slysela jen ja...zastavovala jsem se na krizovatce a cekala, az nas dobehne a pritom jsme u semaforu stali v "kompletni sestave"... 😢 Nikdy tu nebylo, ale zaroven nikdy neodeslo...Je(jsou) tu se mnou naporad.
Hodne stesti holky