Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

helenka333
17. máj 2011

@misuliacik81 Ahoj, ja nemám deti a som po prvom potrate, a takto si hovorím, že by som to asi tak zle nezniesla keby som už doma mala krásne zdravé detičky, myslím že môžeš byť rada že už deti máš, a čakať pol roka, každý inak hovorí, mne povedal môj gynekolog že po prvej mrchy šup do toho, nič nečakať, hlavne ide o psychiku, musím sa aj ja pozbierať z toho a myslieť len na budúcnosť. Držím ti palce, aby ste čím skôr mali aj vy vytúžené tretie bábätko a žeby sme mali nejaký ten termín spoločný v 2012 🙂 🙂 🙂

odrik
17. máj 2011

No ahojte!!! Pozeram, ze sa nam to tu rozpisalo!!! Jój, ale nas smutnych a sklamanych zienok je! Az mi puka srdce, ked to citam. Ani ja nikdy na nasho anjelka nezabudnem! Dnes som za vsetkych anjelikov, ktori odisli tam hore skor, ako mohli vidiet tento svet, zapalila na cintorine sviecocku! Aby nas mohli chranit pred zlym!!! Moc Vas vsetky pozdravujem a prajem vela sily na zvladnutie tejto strasnej bolesti! A prajem nam vsetkym vela stastia do dalsieho snazilkovania a tehulkovania!!! Ja verim, ze uz bude dobre!!!

misuliacik81
18. máj 2011

@helenka333 Hej mám dve detičky,ktorým ked som na vianoce ako posledný darček povedala že budú mat súrodenca boli štastné jak blchy.Ale strdce ma najviac bolelo ked som po potrate prišla domov z nemocnice a mladšia začala hladat kde som položila bábo.Staršia to niesla trošku tažšie,zhoršila si prospech v škole,a dlho vlastne doteraz si známky opravuje.Je to už lepšie len mne nejde popravit si psychiku ráno vstávam myslím na anjelika,poobede ked malá spí som vonku na dvore pozerám do nebíčka a pýtam sa ho prečo ma opustil,večer ked idem spat myslím na neho zase a tak dookola a takto to už je moj denný rituál 😢 😢

helenka333
18. máj 2011

@misuliacik81 Viem o čom hovoríš, tak vidím, že nieje to o nič ľahšie, či to bolo prvé bábo alebo tretie. Takto to znášala s Tebou celá Tvoja rodina, ale našťastie, že ich máš !!! Ja som si plánovala na každý deň niečo, hlavne som sa včera tešila na moje krstné dcérky a plány na celý deň, ale musím povedať, že včera som mala asi ten najhorší deň, keď som uvidela moju dvojmesačné krstniatko, tak hneď som nato myslela, že aj ja som mohla mať také krásne bábo o pár mesiacov....no ale sestra mi trošku otvorila oči, a hneď namňa zakričala, že môžem byť rada, že to takto dopadlo, keď to raz nieje v poriadku, tak ani nebude, zázraky sa nedejú (aj keď ma to napadlo, že sa zázrak stane). No a poobede keď som išla k mamke tak to bolo ešte horšie, plakala som vkuse asi 3 hodiny a večer doma zase. Je to ťažke 😢 😢 😢 teraz som aspon spala v noci, už som sa zobúdila len asi 5 x. Ale prečo je to tak, že nato vkuse musíme myslieť, ked sa zobudíme, varíme, zaspávame .... 😢 Drž sa aj ty a prajem aj tebe veľa veľa síl !!!

helenka333
18. máj 2011

Kočky...poraďte mi, ako ste natom boli hneď po potrate so špinením a krvácaním? Ja som dva dni potom špinila, ale včera som trošku krvácala a večer som mala silné kŕče, ale tie prešli a dnes zase len špinenie. A bolesti bruška dosť časté. Je to normálne? Síce sa dnes opýtam gynekologa, ale by som chcela vedieť ako ste to mali aj vy.

helenka333
18. máj 2011

@myskahryzka333 ...tak tu to je...drž sa

erinka123
18. máj 2011

@helenka333 ja som špinila 10 dni občas som aj krvacala ale podla gynekologa vraj to bolo normalne a prví menzes som dostala o 5 týždnov po zakroku.

myskahryzka333
18. máj 2011

@helenka333 ahoj moja ďakujem...tak už som tu..ach jo bude mi chýbať téma decembroviek 🙂 som v práci ale po robote sem mrknem znova a poprečítam si nech som trošku v obraze....

helenka333
18. máj 2011

@spagetka_ ahoj, mne to tiež už nevadí, že som mala aj určite budem mať dlhé cykly, ked teraz viem že aj tak po 7 mesiacoch sa nám to podarilo a pritom v tom mesiaci sme ani tak často "milovanie" nemali ako iné mesiace a predsa 🙂 dnes idem ešte po výsledky z hystologie, opýtam sa či fakt nič nehrozí, že mám občas krče a bolesti brucha a ked nie, tak už len počkať na mrchu a potom sa pustiť do snažilkovania 🙂 Držím aj Vám palce a aby teraz bol ten správny čas v tom dlhom cykle, aby sa vám to čo najskôr podarilo a boli krásna rodinka 🙂 !!!

odrik
18. máj 2011

@helenka333
No ahoooj! Ja som prvych 5 dni mala len slaby vytok, ani nie spinenie. No a teraz na 6. den normalne krvacam!!! Nechapem celkom, uplne to vyzera ako mrska, ale na tu je este velmi skoro! Tak asi to cistenie maternicky je individualne! Pa

helenka333
19. máj 2011

@odrik Ahoj, no neviem či už to nie je menštruácia, mamka mi povedala (tiež mala jeden potrat) že hneď po týždni dostala mrchu. Držím palce, aby si ju mala a čím skôr sa mohla pustiť do snažilkovania 🙂

helenka333
19. máj 2011

Ahojte budúce tehulky 🙂 chcem sa s Vami podeliť o moju radosť, konečne prvú od toho zlého dňa...včera som bola na kontrole a lekár mi urobil sono a mi povedal, že je všetko v najlepšom poriadku, krásne mi všetko vysvetlil na utz, čo kde je a všetko je pekne vyčistené a neni žiadny dôvod čakať mesiace na bábo, po prvej mrche sa hneď pustiť do toho...šup šup...že on má s tým len dobré skúsenosti. A tie kŕče a bolesti môžu ešte pretrvávať, keďže tú maternicu som mala trošku dozadu posunutú a on mi to skúsil upraviť, a to bol zákrok, čiže nieje sa nad čím čudovať, keď bolesti a kŕče sú. A tiež nie je dôvod ostať doma na PN, keď by som mala silné bolesti tak áno, ale keď sa ja nato cítim, tak aby som sa čím skôr vrátila do roboty, je to všetko len o psychike!!!Sám tak povedal.Už sa neviem dočkať kedy dostanem prvú mrchu ( dúfam že čím skôr ), aby sme sa s manželíkom mohli pustiť do snažilkovania. 🙂 🙂 🙂. Prajem Vám veľa veľa síl a posielam všetkým moju pozitívnu energiu, ktorou ma včera naplnili moje dve krstné dcérky svojím úsmevom a radosťou 🙂.
@myskahryzka333 týmto aj teba chcem podržať, keďže dnes máš ten zlý deň, aby si sa potom nevzdávala, bude to ťažké, pár dní určite, ani nato nikdy nezabudneme ale prajem ti veľa veľa síl na zotavenie a mysli pozitívne na krásne dni, ktoré nás ešte čakajú a na naše krásne detičky, ktoré ešte budeme mať 🙂 !!!

odrik
19. máj 2011

@helenka333
Dobre ranko vsetkym! Helenka 333 dakujem za povzbudenie! Idem do prace a zelam Vam krasny den!

myskahryzka333
20. máj 2011

@helenka333 Ahoj moja veľmi pekne Ti ďakujem. Tak už mám po od včera..a aj domov som išla poobede, na vlastnu žiadosť. Mala som byť prepustená až dnes ráno....Na sálu ma brali okolo desiatej aj to z jedálne na chodbe, kde som najrv čakala vyše hodiny na prijatie a potom na uvoľnenie izby. Bola to celkom sranda, takto nás tam čakalo 5 báb...Ani som sa nestihla báť.. Bol tam zlatý chalaň, ktorý nas bral na sál, tam nás pripravil a potom bral späť na izbu. Zo sály si pamätám asi 5 min, boli tam dosť milí ľudia. No a potom som sa zobudila o pól dvanástej na izbe. Na strašný bliakot....Mňa a jednu babu dali na izbu so psychiatrickou pacientkou, to bolo niečo strašné. Tá druhá kočka išla po obede domov, bo jej zistili, že jej nemajú čo operovať. A ostala som tam iba ja..vydržala som asi tri hodiny, Ja som sa normálne zosypala, už som sa zmierila s tým, že s ňou na izbe strávim noc, Hneď ako mi dovolili stáť, som si chcela ísť kúpiť niečo na jedenie a v tom sa zastavila sestra, že aby som nešla, nech si počkám na lekára a mám sa pýtať domov. Tak som si na chodbe počkala asi takú hodinku na prepúšťaciu správu a išla som domov. Tá pani čo bola na izbe katastrofa. Smrdela, s plienkou a vyyhnutou nočnou košelou chodila, kričala, sama so sebou hovorila, hrala sa na auto...a kopu ďalších vecí, ktoré tu moc nechcem rozpisovať bo mne samej sa dvíhal žalúdok. A kedže voľnú izbu nemali a ani takú, za ktorú som si mohla zaplatiť..tak som o piatej bola doma 🙂 ..inak sa cítim dobre, nič ma nebolí, trošku špiním. O dva týždne mám prísť po výsledky na hystologiu, dúfam, že to bude ok...len dovtedy sa musím odhlásiť od mojej ex-gynekologičky a prihlásiť k novému....Bolí to a stálem sa pýtam, že prečo ja, čím sa odlišujem od ostatných, že oni sú tehotné a ja nie...ale už som sa s tým čiastočne zmierila...Chcem sa dať dokopy, hlavne tú štítnu žlazu a dúfam, že sa čoskoro budeme môcť začať snažiť...Tak sa moja držkaj..Som rada, že je všetko u Teba na dobrej ceste. Nás čaká teraz víkend u svokrovcov v MT kde máme aj krsniatku 11 mesačné, tak dúfam, že to zvládnem...Tebe prajem pekný víkend... 🙂 😎

helenka333
20. máj 2011

@myskahryzka333 Myslela som na teba a všetko čo som ja prežila si prežila aj ty, čo mi je strašne ľúto, lebo toto neprajem nikomu v živote, ani jednej žene, aby to prežila. Ja som sa tiež už trošku zmierila s tým, keď ma chytí depka tak si rýchlo poviem, že už je zbytočné sa stresovať, už sa nič robiť nedá......konečne som na dnes ráno spala celú noc. Mne povedal len doktro z histologie, že tam nič nezistia, to všetko posielajú na histologiu, neviem ako v tvojom prípade, že máš so štítnou žľazou zdravotné problémy...povedal, že bol to odumretý plod, nič sa nedalo robiť. Ja ešte špiním a niekedy krvácam (ale to len pri velkej potrebe, a takisto kŕče mám vtedy) a bolesti brucha ešte občas mám. Beriem alcemilku a beriem ďalej calibrum baby plan (keďže to je aj na plánované tehotenstvo). Už v pondelok nastupujem do roboty, neni prečo ostávať doma, je to horšie doma sedieť a myslieť na hluposti, tak radšej už idem. Moja viem že to bolí aj mňa to bolí, ale keď sa ti bude chcieť plakať, tak len plač dovtedy kým sa ti neuľaví, či už to bude doma, alebo aj hocikde , ja som tiež pri svojej krstnej dcérke 2,5 mesačnej rozplakala že aj ja som mohla mať krásne bábo, keď by žilo...no ale to prešlo, a potom ma hneď sestra povzbudila, že už má premňa vecičky nejaké pripravené, aj cumlíky .... 🙂 VER MI, budeme mať aj mi deti, aj ja chcem po tomto aj 5 detí 😀 , musíme sa posunúť ďalej, život ide ďalej a musíme myslieť na našich manželíkov a celú rodinu, že pri nás stoja a ondelho budeme máť aj mi krásne zdravé bábätká. To je dobre že si išla domov, a hlavne keď sa mala takú spolubývajúcu v izbe 😀 vidíš niektorí sú natom oveľa horiše...drž sa, prajem ti veľa veľa síl, aby si sa čím skôr z toho dostala, lebo psychika robí veľa. A náhodou ti nepovedali, že po histologiu za dva dni? až dva týždne musíš čakať? máš to v tej správe, a tam máš až dva týždne? drž sa moja a ozvi sa, podržíme ťa tu všetky a všetky navzájom 🙂

odrik
20. máj 2011

@helenka333
Babulky drzte sa !!! Spravte kuk aj do temy kyretaz! Pa

ika07
20. máj 2011

No druha mrcha je za mnou,ideme do tretieho kola.Taky strach mam,ze ak ostanem tehu zasa pridem o babo,uz sa asi zblaznim ☹

lenkaa222
20. máj 2011

ahoojte...len teraz som našla tuto temu...tak pridam aj môj pribeh
ja som potratila v 8tt ešte minulý rok v oktobri... tiež na ten datum nikdy nezabudnem...aa v decembri som znovu otehotnela...doktorka mi povedala, že by sme mali počkať aspon pol roka, ale ak otehotniem skôr nič sa nestane..že te nebolo príliš vysoké štádium tehotenstva...a som aj čítala, že najnovšie štúdie preukazuju, že po potrete by sa práve do toho pol roka malo otehotnieť... teraz
som už v 22 tt..zatial je všetko ok..sme v poriadku, aj ked som mala menšie zdr.problémi nebolo to kvôli potratu... na jednej strane sa všetci tešia, ale ja sa stale bojim..ale verim, že bude všetko ok..už nech je september a nech našho drobca už držím..tak , vam všetkým držím palce

odrik
20. máj 2011

@ika07
Len prosim Ta nemaluj certa na stenu!!! Ja viem, ze sa bojis, to sa asi vsetky tu budeme, ale prosim nemysli na to! A sup sup na to!!!

odrik
20. máj 2011

@lenkaa222
Zo srdca Ti blahozelam a velmi sa s Tebou tesim!!! Tak uz nech vsetko dobre dopadne a drzim Ti vsetky palceky!!! Dakujeme za povzbudenie! Si zlata! Pekny den!

ika07
20. máj 2011

@odrik jasne idem do toho 🙂 a budeme mat babooooooooo vsetkyyyyyy 🙂

odrik
20. máj 2011

@ika07
Tak sa mi to paci!!! 🙂 🙂 🙂

spagetka_
23. máj 2011

Ahojte 🙂
ja cakam tento tyzden tretiu mrchu a ide sa na to! dlhsie by som uz ani nedokazala cakat... najmä po tom, co som navstivila predajnu s kocikmi... neviem co ma to napadlo, ale ked som isla okolo, velmi ma to tahalo dnu... tak som nakukla, aj som si jeden odskusala, no ked mi zacali ist samovolne slzy do oci, radsej som odtial zduchla... a to som si myslela, ze som uz o.k. ☹

edita84
23. máj 2011

Ahoj kočky trocha som k vám kukla lebo aj ja som mala min. rok v auguste mimi potrat my sme si potom dali prestávku v snažení psychycky to bolo tak lepšie ale náhoda je náhoda a v decmbri sa nám odarilo úspešne otehotnieť teraz som v 26 tt a žiadne problémy som nemala pripájam vám jeden zaujímavý článok čo som nedávno čítala o čase kedy sa môžeme znova snažiť o miminko http://najmama.aktuality.sk/clanok/225413/je-na...

držím vám všetkým palce aby sa vám čím skôr podarilo otehotnieť 🙂

mimka1710
23. máj 2011

Ahojte, aj ja uz cakam tretiu mrsku a najradsej by som sa po nej zacala hned snazit, lenze moj milovany partner chce este pockat, cakaju nas vysetrenia, mozno len mna, lebo nasa dcerka bola bez akychkolvek vyvojovych vad. Ako som pisala bolo to uz moje druhe a bohuzial predcasne ukoncene tehotenstvo, nedockali sme sa nasich milovanych lasok. V oboch pripadoch som otehotnela na prvykrat a to sme tomu dali volny priebeh, skoda len ze sme sa nedockali stastneho konca....Ako znasaju vase polovicky takuto stratu? Ten moj neda nic najavo, sprijemnuje mi chvile aby som na to uz nemyslela, ale kedze chce pockat, mam pocit ze aj na neho je toho dost...

spagetka_
23. máj 2011

ahoj mimka, to mi je velmi luto ☹ ale neboj, do tretice sa uz snad dockate stastneho konca!
mas vsak stastie, ze sa ti podari otehotniet na prvykrat... ja som na to prve cakala skoro rok a teraz sa bojim, ze znovu budem prezivat kazdy mesiac sklamanie, kym sa dockam vytuzenych //
ale ako tu na tomto konikovi citam, vela babam sa po potrate zadari rychlejsie ako predtym... tak som trosku optimistickejsia a verim, ze tiez budem patrit medzi tie stastne 😉

mimka1710
23. máj 2011

@spagetka_ ahoj spagetka, tiez som bola z toho prekvapena, nemyslela som si ze to pojde tak lahko a predsa, len mi je velmi luto, ze nedokazem babätko donosit, urcite bude niekde chyba a budem rada ak sa zisti...
Vsetky to mame zlozite, vidis ani rychle splodenie nie je zarukou, ze aj cele tehu bude v poriadku, ja som po prvom potrate otehotnela po druhej mrske, po prvej sme sa este nesnazili a naozaj to slo, snad s tym nebude problem, ked sa budem chciet snazit v buducnosti...
Verim, ze sa ti rychlo splni sen o //, prajem to vsetkym snazilkam 🙂

spagetka_
24. máj 2011

mimka, mam kamosku, co potratila 2x po sebe a tretie tehotenstvo uz uplne v pohode... dozadovala sa aj nejakych vysetreni, ale lekar ju odbil s tym, ze to zistuju az po tretom potrate... ale odporucil jej dat si pauzu aspon pol roka, lebo k druhemu potratu doslo kratko po tom prvom (myslim, ze vtedy cakali len 1 mrchu)... moc sa jej nechcelo tak dlho cakat, pretoze mala uz 34 rokov, ale stalo to zato... po polrocnej pauze otehotnela asi za 3 mesiace a teraz je z nej uz stastna mamina! 🙂
takze zazraky sa deju, treba im len verit! 😉

mimka1710
24. máj 2011

@spagetka_ tak to si ma potesila, ja tiez verim a opakujem si ze snad do tretice vsetko dobre dopadne, ale konecne buduci utorok idem na vysetrenia, nie cez mojho dr, lebo ten tiez nic neriesil po druhom potrate, ale jedna rodinna znama mi ich vybavila, ja uz naozaj nechcem nic podcenit a ak mam nejaku vadu co mi brani donosit babo tak nech sa to uz zisti a vhodne lieci...

odrik
24. máj 2011

Ahojte babulky!!! Drzte sa! Tesim sa optimizmu! Ja tiez od zajtra rozbieham seriu vysetreni, tak uvidim. Myslim na nas vsetky, nech uz tie babulka uspesne donosime!!! Krasnu dobru noc!