Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

odrik
1. jún 2011
odrik
1. jún 2011

@abriela
Ahooooj, no tak mozno to je naozaj tak! Viac plodnych dni, kedze je mrska castejsie!!! 🙂 No som velmi zvedava, ako to bude u mna! Uvidim, cakam, dobru nocku!!!

spagetka_
2. jún 2011

Ahojte snazilky 😉 , tak my sme uz zacali "pracovat" na babätku po 3 mrskach... mangel je zlaty, este mi aj vankusik podal pod zadok 😀 ale sa mi nepaci, ze to vsetko zo mna hned vytecie... 1/2 hodinu som lezala s vylozenymi nohami, ale akonahle som sa dala do vodorovnej polohy, v tom momente to vsetko vytieklo... teda, snad nie vsetko! 😅

rachel36a
2. jún 2011

@katkarv tak to je individuálne, ale každý lekár by ti povedal, že treba počkať aspoň do prvej mrchy , pokiaľ bol robený kyret, myslím že s tým mám dosť veľké skúsenosti, ja už som bola na kyrete bohužiaľ 5 krát... a nemyslím si, že by som bola frigidná, len chcem aby to ďalšie tehotenstvo dopadlo konečne dobre...sto ľudí, sto názorov, toto bol ten môj...

rachel36a
2. jún 2011

@katusap ahoj, ja som bola na kyrete 7.5. a ešte stále som PN, už by som aj išla do roboty, ale lekárka ma nechce pustiť vzhľadom k tomu, že to bol už niekoľkonásobný potrat... ale záleží ako sa budeš cítíť, a aký bude tvoj zdrav. stav, moja známa išla do roboty na 5 deň, a v pohode...

rachel36a
2. jún 2011

@spagetka_ držím palčeky, nech vám to vyjde, a máte krásne zdravé bábo...

eva7440
2. jún 2011

@saska02 ahoj..ja viem,sú to strašné pocity.Ani tomu najhoršiemu nepriatelovi to neželám.V sobotu to budú 2 týždne a ešte sa z toho neviem dostať.Dokonca ideme na svadbu,ale ja by som tam radšej neišla.Sesterniciam sa teraz nerodili bábätka asi tak 2-mesačné.A ako sa ja poznám ,tak bez plaču to určite nebude.Vôbec vyjsť medzi ludí mi robí problém.Je to pre mňa ťažké.... ☹

silvia545
2. jún 2011

@eva7440 súcitím s tebou,,pretože to isté prežívam aj ja ☹ je to vyše mesiaca,čo nám synček odišiel do nebíčka a ja sa stále pytam,PRECO prave nam sa to muselo stať ☹ 😢 a chodenie medzi ľudí?tiež mam s tym problém,,vacsinou poslem mm alebo dceru,,byvame na dedine a to je horšie ako byvať v meste 😖 po mesiaci som sa odhodlala ísť do obchodu,nech si pokupim to čo potrebujem,,ale hned ako som vošla dnu,,tak predavačky pozerali na mna jedna po druhej 😠 normálne sa mi chcelo plakať,,ani som všetko nekúpila,,co som chcela a radšej som sa ponáhľala preč ☹ radšej ideme do mesta v sobotu na nákup,,tam ta nikto nepozná,,ale ked uvidím malé dieťatko alebo maminu s bruškom,,tak hned mám slzy v očiach 😢 😢

eva7440
2. jún 2011

@silvia545 prežívam to isté,,tiež bývam na dedine a je to o to horšie ☹ každý sa na teba pozerá,ako na nejaké....mne stačí,ked sa idem prejst do záhrady a susedia nič nehovoria,ale tak sa strašne pozerajú,že mi je z toho zle a potom len plačem a plačem.Začiatkom júla asi nastúpim znova do práce,to budú slzavé dni ☹

spagetka_
2. jún 2011

baby, uplne vam rozumiem... moja babka sa pochvalila par ludom ked sedela u doktora, hoci som jej prisne zakazala o tom hovorit, ze cakame babo... no a ako na dedine, zachvilu to vedeli aj ti, ktorych ani nepoznam... a teraz sa kazdy vypytuje, kedy to cakame... uz aj mojej svokre je to neprijemne, ked jej gratuluju k buducemu vnucatu a pritom ziadne nebude ☹
uz viem, ze pred babkou to budem tajit, az kym to na mne nebude vidiet! 😀 a pritom mi je jej aj luto, lebo sa tak velmi na to pravnuca tesila, zakazdym sa ma s potmehutskym usmevom pytala, ci nemame nieco nove... tak som to raz nevydrzala a povedala jej to... ale uz som to aj olutovala, kedze nevie drzat jazyk za zubami... aj po rodine to rozsirila a pritom od nich sme sa taketo veci dozvedeli az takmer pred porodom...

abriela
2. jún 2011

@vierka0 tak dalsi cyklus to skusim takto. Vdaka za radu a drzte sa

abriela
2. jún 2011

@odrik ahoj moja. Len z merania mi zatial vyplynulo, ze ovulku ani nemam ☹. No zatial nestresujem, ved co ma byt bude.

abriela
2. jún 2011

@spagetka_ Ja som to do 19-tt nepovedala skoro nikomu a lutujem, ze som este nepockala

abriela
2. jún 2011

@eva7440 a v praci budu na teba zas pozerat. Nebudu vediet ako sa ozvat, ci sa na nieco spytat. Aspon u mna to tak bolo. To ze som bola tehu vedel malokto, ale o tom co sa mi stalo vie asi kazdy. Všetko chce čas.

spagetka_
2. jún 2011

u mna v praci boli nastastie solidni a nikto sa nic nepytal... komu som chcela, povedala som aj sama... horsie je, ze keby som znovu musela zostat na rizikovom, kazdy by uz vedel preco... predtym som sa 2 tyzdne vyhovarala na chorobu, ale potom som uz musela povedat, ze som tehotna, lebo ma znovu Dr. vypisal na dalsi mesiac doma a nechcela som ich zavadzat...

silvia545
2. jún 2011

@eva7440 pred par dnami som sa stretla s kamoškou,s ktorou sme vyrastali na jednej ulici,,potom ako sa vydala,,tak sa presťahovala na druhú stranu dediny a tak sme sa rozpravali len vtedy,ked sme sa stretli,,a ona mi hovorí,že tohto som sa bála,že sa stretneme,,lebo neviem,čo ti mám povedať a ako sa mám tváriť 😖 nič ma vtedy nenapadlo,,len som jej povedala,že akoby si sa mala tváriť,,tak ako vždy a radšej odišla 😠 keby mi aspoň povedala,,že jej to je ľuto,,čo sa stalo ☹ preto nemam chuť ani chodiť do obchodu a to som isla len do jedneho a co ma ešte caka,,ked pojdem do inych co mame v dedine ☹ ked ideme s mm do dediny,,tak len na hrobček zapáliť sviečku nášmu anjelikovi 😢 ak sa smiem spytať,,ty si rodila prirodzene alebo sekciou?

@spagetka_ ani my sme to na zaciatku nikomu nehovorili,,vedela to len moja mama,,cakali sme kym prejde 3 a 4 mesiac,,tie su take najhoršie,,ale zatajiť sa to celkom nedalo,,lebo sa ma už niektory vypytovali,,ci budeme mať babo,,lebo som nejako pribrala 😉 a potom sa to už zatajiť nedalo,,lebo mne bruško rastlo dosť rychlo a niektory sa ma pytali,,ci s nahodou necakame dojičky 😉

odrik
2. jún 2011

@abriela
Veru tak, co ma prist pride! 🙂

eva7440
2. jún 2011

@silvia545 rodila som prirodzene.3 dni som ležala v Nitrianskej nemoc.,sekciu nechceli,lebo som vraj na tom nebola dobre.na začiatku som mala problémy,takže som ležala 2 tyždne v nem.,ale v robote som nikomu nepovedala,že čo sa deje.Vlastne okrem muža nevedel nikto.Až medzi 3-4 som im povedala,že čo je vo veci.Môj gyn.povedal,že ked som prešla týmto,tak som za vodou.....No asi som nebola.. ☹ .....nakoniec v dedine rozpravali,že čakáme dvojičky...taký istý scenár......a teraz tento šok.....a svokra bola asi zlatý klinec programu,ju zaujímalo,len to,ako to jej syn zvláda 😠 ...ešteže stojí pri mne 🙂

eva7440
2. jún 2011

@silvia545 mimochodom tie kamarátky:::::::: ku mne sa pre istotu boja prísť.Odkazujú po dcére,že by aj prišli,ale nevedia,či mi to nevadí. A doma sa ma spíta,že čo to mám za kamarátky,ktoré sa sem boja ísť.

eva7440
3. jún 2011

@odrik je to tak,ale ťažko je sa s tým zmieriť.. 😢

helenka333
3. jún 2011

@chirabell ahoj....je mi to strašne ale strašne ľúto, ale nechcem ti tu vypisovať, aby si sa necítila zle....joj prečo sa to stáva, ty si ma zadala do decembroviek a teraz sa stretávame tu ☹ a presne ako píšeš, nielen prvé trimestre sú kritické, po tom všetkom čo sa stalo, čítam príbehy kedy srdiečko prestalo biť v 16 t alebo v 22 t. alebo aj neskôr ☹ Drž sa a dúfam, že to budeš ty, ktorá ma čoskoro zase pridá do nejakej mesačnej témy tehu a spolu s tebou. 🙂 A inak si len išla na sono? alebo si aj krvácala? drž sa a posielam ti pozitívnu energiu, ty si silná žena, viem to aj z tých príspevkov z decembroviek, viem že to bolí, takisto aj mňa, neviem sa s tým stále zmieriť ale ako píšeš, musíme sa pohnúť ďalej. Mi tiež začneme s manželíčkom hneď po prvej mrche, už sa neviem dočkať 🙂 🙂 🙂

dundusa
3. jún 2011

Zdravím žienky! Chcela by som od vás poradiť, respektíve vedieť váš názor. V novembri 2010 som mala missed abortion (zamlčaný potrat). Tento mesiac sme sa s manželom nebránili možnému počatiu bábätka. Na internete som našla informáciu, že existujú citlivé testy, ktoré ukážu tehotenstvo už 7 - 10 dní po ovulácii. Moja predpokladaná menštruácia je okolo 8. júna. Nevydržala som to,a kúpila si test women secret a dnes 3. júna som si ho spravila. Vyšiel však negatívny ☹
Je možné, že to ešte bolo priskoro robiť si test???
Môžem ešte dúfať, že by to tento mesiac mohlo vyjsť?
Zvyknú sa aj testy mýliť?
Ďakujem za vaše názory. Zuzka

adikad
3. jún 2011

@dundusa ahoj, myslim si, ze si skoro testovala, testni v pondelok uz by ti malo ukazat, ked si tehu.

dundusa
3. jún 2011

ďakujem Adi za názor 🙂 Ja mam tiež z toho taký pocit, že to bolo skoro. A ešte k tomu dnes posledný deň beriem antibiotika (lekár však vie, že neviem či som alebo nie som tehotná). Takisto nemám známosť, či ovplyvní branie antibiotik výsledok

helenka333
3. jún 2011

@dundusa Ahoj, určite si si skoro robila test, môžeš najskôr v deň, kedy máš dostať menštruáciu a ani to ti nemusí ukázať. Len v prípade, keď ju máš presne. Ja som mala nepravidelný okolo 37-38. A keď som si robila na 37 že by mi to mohlo ukázať tak nič, a keď na 41 deň cyklu už som tam mala slabé čiaročky. Ešte počkaj, ale držím silno palce, aby si tam mala krásne koľajnice 🙂 🙂 🙂

dundusa
3. jún 2011

@helenka333 Tak to si ma teraz po tvojej odpovedi zahrialo pri srdiečku a plamienok nádeje vzrástol 🙂 Tu naozaj najväčším faktorom je čas a ten bohužiaľ neovplyvním. Ale som rada, že ešte stále môžem veriť!

silvia545
3. jún 2011

@eva7440 ja som tiež rodila v Nitre,ale sekciou,,na 3 deň po sekcii ma profesor Mlynček pustil domov,,pretože sme mali pohreb nášho anjelika,,ale na pohreb mi neodporučil ísť ☹ určite by som to tam nezvládla a sa zrútila 😢 chcela som ísť,,ale mm a rodina ma prehovorili,,tak som pohreb nášho synčeka preplakala doma a plačem doteraz 😢 neviem,čo všetko by som dala za to,,aby som sa mohla dotknúť malého,,pohladiť ho,,dať mu prvú a poslednú pusinku ☹ 😢 môj mm tú šancu mal,, pohladkal si synčeka,, ja nie 😢 hladkám a bozkávam iba fotky nášho synčeka 😢 koho si mala pri porode?ja dr. Rawingera a ešte takého mladého,,neviem ako sa volá,,lebo ten tam bol nový,,

katkarv
3. jún 2011

caute baby tak ja mam zrasty,to ma tak bolelo.20.juna mam ist na operaciu,tade ak mi pride 15.6.mrcha ak budem tehu tak operaciu odlozim a bolesti vydrzim.

katus193
3. jún 2011

@katkarv prosim ta a ake su tie bolesti a kde ich mas,ako to citis?

katus193
3. jún 2011

@dundusa ja som si robila test na druhy den meskania a bol negativny tak som sa nalievala cer.vinom,pretoze ja mam pravidelnu mrchu a kedze som to stale nedostala tak som si dalsi robila na 7den a ten bol uz pozitivny ale slaba ciarocka,takze ja tym testom co sa daju robit par dni po oplodneni moc neverim 😒 drzim palce 🙂