Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

mimka1710
8. jún 2011

ahojte babulky, citam vas kazdy den a vidim ze sa vam uz viacerym zacina kolobeh vysetreni, ja musim na tie svoje cakat do konca tohto mesiaca, ale urcite to rychlo ubehne...

@odrik tie vysledky z hematologie mas naozaj velmi rychlo, ja mam ist na hematol. do BB a na vysledky budem cakat dva mesiace, co je riadne dlho...drzkam palce nech dobre dopadnu...

@katus193 co sa ovulky tyka, mne sa tiez po druhom potrate-pôrode posunula cca na 17. den, myslim ze to nebude ziadny problem...ja som dnes trosku na pochybach, vcera som mala ovu bolesti a dnes rano mi vobec nestupla bazalna teplota...neviete niekto co to ma znamenat?

eva7440
8. jún 2011

@vierka0 držím palce,ja som mala obrovsky strach.....nezistili nič a predsa ☹ to nevydržal

vierka0
8. jún 2011

@eva7440 verim, ze po takom zazitku sa budes bat dalsieho tehotenstva, rovnako ako ja..ale verim, ze bude uspesne uz 🙂 ja sa tiez v kuse bojim, ale pozri na nasho drobca, uz vyzera ako plysovy macko (podla mm 🙂 )

odrik
8. jún 2011

@vierka0
Jasne, ze bude vsetko v poriadku! Tesim sa, ze si v poriadku a babatko pekne rastie. Tak sa pekne drzkaj!!!

odrik
8. jún 2011

@mimka1710
Dakujeeeem!!! tak naozaj neviem preco tak skoro, mozno len nejaka cast alebo co, neviem?! Uvidim, povedali, ze si mam o dva tyzdne volat na vysledky. Tak nech to aj Tebe vsetko dobre dopadne, a neboj, ubehne to rychlo! Ja uz tiez ledva cakam na prvu mrsku, nech sa uz trosku "upracem do normalu" !

eva7440
8. jún 2011

@vierka0 pekne si ho nazvala 😉 .Vieš paradoxom je to,že mňa to skôr nakoplo na ďalšie tehotenstvo.Po tych 14 rokoch to bolo strašné,ale ešte raz by som sa dala na to.Ale ja si budem musieť asi trošku počkať,lebo vlastne teraz mám ,akože šestonedelie.....a potom čakať na menz.,a až potom.....no čo už..nejako to vydržíme 🙂

eva7440
8. jún 2011

@vierka0 a ozaj..nech
rastie,rastie a ešte raz rastie... 😉

vierka0
8. jún 2011

@eva7440 tak vydrzat 6 tyzdnov a sup na dalsie tehotenstvo 🙂 aj ked viem, ze ti teraz je asi tazko..predsa len, dlho ste boli spolu..

depa
8. jún 2011

ahojte baby pred velkou nocou som prišla o malinke a chcem vediet či po lete sa možem pokusit ist na umele znova bola som už takmer v 8tt ked mi povedali že malinke odumiera a musia mi urobit prerušenie otehotnela som po ivf len asi som sa priliš velmi tesila.... dufam že ked som bola už raz tehotna tak to može vyjst aj teraz len to musim dotiahnut do spravneho konca...

lenkasop
8. jún 2011

odrik.....super,tak už aby to bolo a vedeli sme čo a ako 🙂 Čo ti vravela lekárka na hematológii?

odrik
8. jún 2011

@lenkasop
Nevravela mi vlastne nic. Bolo tam tak strasne vela pacientov, ze ani nebolo casu a priestor. Sestricka mi vzala krv, lekarka mi len povedala, ze hned dnes bude krvny obraz a o dva tyzdne vysledky. Ze daju vysetrit vsetko, co treba. Inak nic. Tak zatial nie som velmi mudra. Tak musim len cakat! Tebe nieco povedali?

odrik
8. jún 2011

@depa
Ahoj a vitaj! Neviem presne ako ini lekari odporucaju, ale moj lekar povedal, ze hned po prvej mrske mame zacat snazilkovat. Este ma po mrske pozrie, skontroluje co treba, uz by som mala mat aj vysledky z hematologie, a ked bude vsetko v poriadku, mame snazilkovat. A myslim si, ze aj pri ivf je to rovnako. Tak drzim palceky a myslim, ze pokojne uz skuste!

lenkasop
8. jún 2011

odrik.....mne tiež skoro nič,len že najväčšiou príčinou ( najčastejšou) potratou je práve mutácia MRF.....,či ako sa to označuje - problém so zrážaním krvi, tak uvidíme,čakám ako na tŕni, kedy sa mi kamarátka ozve, že je to už tam 🙂 Normálne je to ako čakanie na mrchu 🙂

odrik
8. jún 2011

@lenkasop
No veru, ja cakam aj na tu prvu mrsku, aj na vysledky. Nech sa uz tato kapitola uzavrie, nech sa uz dozvieme cokolvek, budeme to moct uzavriet a pozerat do buducnosti!

lenkasop
8. jún 2011

odrik....presne, už sa veľmi teším na sept - okt 😀

odrik
8. jún 2011

@lenkasop
Tak sa budeme tesit a snazilkovat a uspesne tehulkovat a potom pekne porodime nadherne babulka a budeme si posielat fotecky a, a , a.... 🙂 Uz aby to vsetko bolo! A hlavne tak, ako si to predstavujeme a ako po tom obe tuzime!!!

lenkasop
8. jún 2011

Odrik.... 🙂 🙂 🙂 presne, už abuy to bolo, neviem prečo, ale verím tomu, že to vyjde. Som ako malé dieťa, ktoré dostalo obľúdenú a dávno vysnívanú hračku. Jednoducho povedané, počkám na výsledky,otočím list, aj keď viem, že nikdy nezabudnem, takže otočím list a idem dopredu.
ako si napísala, budeme si posielať fotečky a vééééľmiiiii sa tešiť 😀 😀

odrik
8. jún 2011

@lenkasop
🙂 No sme tusim rovnake! Aj pre mna akoby zacalo nove obdobie zivota, nieco nove, ine! Tiez mam pocit, ze po vysetreniach akoby sa to uzavrelo a otocim list. Dufam, ze sa nam to podari, a i ked nikdy nezabudneme, ale budeme mysliet dopredu a dufam, ze do uz len uspesnej buducnosti!!! Velmi to prajem vsetkym nam!!!

lenkasop
8. jún 2011

odrik....ako keby si mi z duše písala 😀 podarí sa, už sme si toho dosť vytrpeli, teraz len pozitívne myslieť a ostatné príde 🙂

odrik
8. jún 2011

@lenkasop
🙂 😉 😎

odrik
9. jún 2011

Tu sme sa nejako odmlcali, ked si piseme inde!!! 🙂

marcela1992
12. jún 2011

ahojte.som 2 a pol tyzdna po potrate a teraz som zacala mat taky biely vytok a je dost silny.je to normalne?Zajtra idem k lekarke ale chcela by som vediet vase skusenosti.dakujem

katkarv
12. jún 2011

@marcela1992 ak ta nepali ani nesvrbi ten vytok,tak to moze byt ovulacny hlien,ja som ho tiez mala vela po potrate.

eva7440
12. jún 2011

@marcela1992 ahoj..ja som 3 týždne po potrate a tiež som mala výtok,vlastne do teraz..

marcela1992
12. jún 2011

@katkarv
@eva7440
Dakujem 🙂 No hadam to nic nebude.Nepali ani nesvrbi len je ho dost vela.Uvidim co zajtra povie lekarka

rachel36a
12. jún 2011

@odrik ahoj, tak konečne prišla mrcha, teraz hormonálne testy a potom uvidíme kedy sa začneme snažilkovať... a ty už máš výsledky z tej hematologie???

odrik
12. jún 2011

@rachel36a
Noooo chvala bohu, kolko to trvalo? Ja este nic! Vysledky este nemam, bola som v stredu a povedali o dva tyzdne. Tak budem volat. Tak nech Ti tie testy dobre dopadnu, nech mozes cim skor snazilkovat a uspesne tehulkovat!!! Drzim moooc palceky!!!

ernuska296
12. jún 2011

@marcela1992 no presne mam ten isty termin po a ten isty prooblem a tiez mi siel na nervy ...a to je teda ten ovu hlien??? ci ako ma pak akoze vyzerat ?

odrik
12. jún 2011

@marcela1992
Ahoooj, ja som po potrate mesiac, biely vytok som striedavo mala a nemala. Teraz asi 4 dni zasa "vytokujem". Takze je to asi normalne, keze je nas viac! Pa

rachel36a
13. jún 2011

@odrik ahoj, dostala som ju až na 37 deň, konečne... už aj tebe skoro príde, uvidíš...