Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

zuszana
7. nov 2011

@marianna28 waw tak to s tým receptom je super, ja bylinkárom a bylinkám tiež dosť verím, však tak sa liečili aj naše staré a prastaré mamy a bolo všetko dobré, žiadna iná chémia 🙂 a to s tým pivom, to by som si dala povedať, to mám rada 🙂 aj ti povedal, že na čo je to pivo dobré?

zuszana
7. nov 2011

@marianna28 a nie si moc tvrdá, povedala si svoj názor a máš pravdu, ono keď to má vyjsť tak to vyjde aj po mesiaci od potratu... 🙂

marianna28
7. nov 2011

@zuszana heheh, prave preto, co si napisala - volakedy sa cpali ludia prirodou a pivko bolo jednou zo zlatych chudobnych tekutin, ked uz nechutila voda z potoka 😉 aj ja som lubila aj pivko, aj nejaky ten strik... aj som mala na zaciatku tehu tik si dat po jedle aspon radlera.... jeden pohar ma polozil.... a nechuti mi to, cele mi to smrdi donemoty.... a cigarety??? Som fajciar 16 rokov, ale to, ako mne zaclo byt z toho zle... 😕 len lekar mi povedal, ze nemam sa sokovat a len si zapalit, ked mi treba.... to by mal videt, ako ja, silny fajciar hubu otrcim, len zacitim smrad z cigariet... No ale koniec koncov, pivko obsahuje vitamin B, dolezity pre nastavajuce maminky 😉 a navyse podporuje chut 😀 teda v urcitej davke a je aj dobre pre trosku zdraveho pribratia 😉 .... Vinko je zas dobre pre krv. Mala som v septembri 56kg, cvicila som zumbu takmer denne a teraz? V knizke mi ide svietit 59kg a mam brusko v 9tt 😀

marianna28
7. nov 2011

@zuszana poznam tu na koniku bambulky, ktorym to vyslo mesiac po kyrete a kocikuju 😉 a mali nakazane 6 mesiacov cakat... Keby boli cakali, boli by psychicky na dne a hopkali by mozno este stale, tak ako tie, ktore cakali... ☹ je to realita a bohuzial, slepo verit lekarom sa nevyplaca.

zuszana
7. nov 2011

@marianna28 veru pivko je dobré aj na herpesy, teda proti herpesom, čo ja mám dosť problémy, lebo má veľa béčka, netreba si striktne všetko zakazovať, niekedy je to viac na škodu, mne by sa tiež patrilo aj pribrať ale nejak to nejde, asi to nemám v génoch ☹ a ty si teraz tehotná?

marianna28
7. nov 2011

@zuszana 😕 😕 tak proti herpesom mne pivko nepomohlo 😀 myslim, ze nie... alebo zeby? Ja som tak ku koncu radsej tak cervene vinko, pivko mi spravilo bolehlav (aj ked len jedno male). Ked to mas v genoch, tak nepriberaj, tak, ako si ta priroda vymodelkovala, tak to je okej, nieze sa zacnes cpat nejakou coko--- too radsej fakt potom to pivko 😉 Ano, sme teraz tehu a prave dnes som to oznamila v praci, sme v 9tt.

zuszana
7. nov 2011

@marianna28 joj tak to ti gratulujem, to je super 🙂 nech je všetko ok... ja čoko nemám rada, takže nemám čo riešiť, som skôr na chipsy 😀

marianna28
7. nov 2011

@zuszana Dakujeme 😉 ze si sa ma na coko nespytala v septembri... 😀 ze brrrrrrr a teraz za kus hadam aj zabit viem 😀 a veru, musim si ist troska hodit do ust... 🙄 🙄 🙄 len si mi chute spravila... 😀

zuszana
8. nov 2011

@marianna28 no veď chute sa menia, mne tiež čoko a keksíky chutili keď som bola tehu, ale už som zas pri chipsoch, tak si daj aj za mňa 😀

marianna28
8. nov 2011

@zuszana Uz sa aj ladujem v praci - horalka, gumove delfiny, soletky so sezamom... 😀 dam si aj za teba, poslem ti na obratku bombear, okej? 😀

zuszana
8. nov 2011

@marianna28 pošli, kľudne budem rada v robote by sa mi zišlo 😀

silvia371
9. nov 2011

@marianna28 dakujem velmi pekne, vyskusam recepty, no ta psychika je silna a ked sa kazdy dalsi mesiac nedari, tak to je len horsie a horsie a cloveku chodi plno hluposti po rozume....ale tak musim verit 🙂

marianna28
9. nov 2011

@silvia371 chapem to s tou psychikou... 😒 tam asi nedokazem poradit - ja som pri mrche plakavala, ako mi to vsetko bolo luto ☹ aj moj so mnou uz plakaval, hadali sme sa, cely svet bol nespravodlivy a zly ☹ ja som vela vlozila do nasej dovolenky na rodose, bola som si ista, ze sa vratime traja... a nic - mrcha dorazila akoby sa nechumelilo - to ma polozilo a rezignovala som... vzala telefon, objednala nas na vsetky mozne vysetrenia, dostali sme terminy tak v termine dalsej mrchy a ta nedosla 😉 naplasila sa svina hnusna asi 😀 aj ked sa musim priznat, ze po kyrete som ju cakala hrozne... 😉 Naucila som sa verit, ze vsetko zle je na nieco dobre a konik a baby v teme, do ktorej chodim mi dodali najviac odvahy na svete, pretoze NIKTO, ten, co nezazil, nepochopi a nevie posudit - takto som stratila "akoze" kamaratov v normalnom svete 😉

gabinap12
20. nov 2011

@marianna28 presne tak, kto nezažil nepochopí a tiež sa mi stalo to že som prišla o takzvaných priateľov, ale asi to tak malo byť, načo sú takí priatelia čo nechápu a nevedia podržať...tu sú ľudia ktorých ani nepoznám a chápu ma lepšie...som rada že som tu stretla niekoho kto chápe čo prežívam...

bambi2
25. nov 2011

vie mi niektora z vas poradit?
chcela by som sa spytat ako to je samovolnom potrate?? menzes pride vtedy kedy chodil alebo pride uplne iny den?? ako je to s ovulkou? ak som napr. dnes potratila, mrcha chodila vzdy 27- 28. takze mam pocitat az buduci mesiac s mrchou?? a kedze teraz 27- 28 este len pride, ak nepride mrcha to znamena, ze este ovulka nebude?? 😕 ci ako to presne je??

zuszana
27. nov 2011

@bambi2 po potrate by si mala dostať menzes po 4-6 týždnoch nezávisle od toho aký dátum si vtedy dostávala, mala by byť aj ovulka, ale ak náhodou nedostaneš mala by si ísť k lekárovi a dať si pichnúť vyvolávačku, no niektoré ženy dostali aj až o 8 týždnov, mal ti to vysvetliť tvoj lekár, že čo ako, kedy máš prísť 🙂

bambi2
27. nov 2011

@zuszana zajtra idem k dr.... ja len dufam, ze nebude treba nic cistit, ze vsetko slo von same!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! idem skoro rano o 7.45 mam termin. hovoril mi, ze ms pride tak o mesiac...
teraz od piatku normalne silno krvacam ako ms.. tak pocitam, ze by aj ovulka mala byt, nie?? ci to je este skoro??

zuszana
27. nov 2011

@bambi2 kludne si mohla mať ovulku, po potrate by to malo znova fungovať ako predtým, ved niektoré ženy hned po potrate otehotneli, ani im už menzes další neprišiel, tak ja myslím, že si mala aj ovu 🙂

bambi2
27. nov 2011

@zuszana no pocitam ze ta ovu pride... lebo teraz od piatku vlastne silno krvacam.. takze to berem ako mrchu...

rachel36a
28. nov 2011

@odrik ahoj, tak ako sa máte, už sa tu stretávame málo, človek sa snaží zabudnúť, aj keď sa to úplne nikdy nedá... čo máš nové, už máš lepšie tie výsledky? ja mám všetko ok a ak tento obrázok neklame, tak sa máme super...jeden som si robila včera, a druhý dnes...

sonka_miro
29. nov 2011

ahojte, v nedelu som sa vratila z nemocnice, nakolko som potratila.Chcem sa opytat kedy mozme zacat pracovat na babetku? Jeden lekat mi povedal cakat pol roka a druhy ze staci jeden cyklus, ze ak bude telo pripravene tak otehotniem.

rachel36a
29. nov 2011

@sonka_miro ahoj, to je individuálne, záleží ako sa budeš cíťiť, a čo ti po šestonedelí povie lekár, nám kázali 3 cykly počkať, a potom sa začať znova snažiť....

andy09
29. nov 2011

@sonka_miro ...ahoj ja som potratila teraz v auguste ( už druhý raz prvý krát pred 9 rokmi) a lekár mi povedal že aspoň tie 3 mesiace aby sme počkali. Tak sme ale čakali len 2 mesiace. Každý lekár povie inak a ono je to aj tak ked máš otehotnieť tak otehotnieš. tak sa snažíme a čakáme...ale je to na prášky☹

sonka_miro
29. nov 2011

ja som prvykrat potratila pred 3 rokmi a teraz druhy krat, ale v piatok idem na kontrolny ultrazvuk a ak bude vsetko ok, tak som rozhodnuta zacat hned po prvom cykle, a verim ze to bude uz dobre.Nam sa zatial podarilo v obydvoch pripadoch na prvykrat, tak dufam ze aj teraz.

katty27
29. nov 2011

@roberta31 Ahojky reberta31. Naozaj ti povedal lekár, že sa môžte snažiť hneď po 1 MS? Ja som 5.10. potratila v 19 tt. Tiež by sme chceli čím skôr, ale mne lekárka povedala 6 mes. Je to veľmi dlha doba. Aj by sme nato išli hneď, ale mám strach.

katty27
29. nov 2011

@roberta31 Asi to nieje problem s otehotnením. Moja mama porodila brata a hned po 1MS o 6 tyždnov otehotnela so sestrou. A pritom tam už bola maternicka aka velka. Je to na tom ako to prijme telo.

ludka77
29. nov 2011

potratila som v 7tt bolo to teraz cez víkend, baby máte problém s bolesťou chrbta??? Ja strašne trpím na chrbát a bolo to aj počas tehu cca posledný týždeň.

roberta31
29. nov 2011

@katty27 ano,skutocne mi to sama povedala.Ked si potratila v 19 týždni ☹ ,tak si to mala ako ,,porod,, že? ☹((

katty27
29. nov 2011

@roberta31 no presne mala som to ako pôrod,,bolo to velmi tazke,,ale uz som psychicky ok,,tesim sa na druhe, hoci čierna bodka v mojom srdci ostane navždy ☹

roberta31
29. nov 2011

@katty27 preto sa pýtam,lebo mne to povedala dr.tiež koli tomu,že som rodila.Prajem vela stasticka!