Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

rachel36a
5. jan 2012

@bambi2 dakujem, pozriem sa na to, ale už nemám silu niečo skúšať znova, nech sa toto dorieši a končíme... skúsime adopciu, alebo pestúnsku starostlivosť...

bambi2
5. jan 2012

@rachel36a neblazni... raz to predsa musi klapnut!!!!!! hlavu hore a do toho!!!!!! neboj, treti krat sa to uz nemoze stat!!!!!! klapne to!!!!! 🙂

rachel36a
5. jan 2012

@bambi2 nechcem ti brať ilúzie, ale niekedy to naozaj nejde, v sobotu mám 40 rokov, a nám sa to stalo už niekoľkokrát, dva krát to bolo len teraz posledný rok...ale ďakujem...

katty27
5. jan 2012

@rachel36a možno že, ked si vezmete dieta do starostlivosti podari sa vam aj vaše vlastne,,lebo budete myslite uplne na niečo ine,,budete sa mat o koho starať a nakoniec pride bocian aj k vam 🙂 držim palce

lussi2
6. jan 2012

@rachel36a ahojte, priadavam vlastnu skusenot. Mame kmotrovcov obaja po 40-ke. Velmi chceli dieta, len sa im nejako nedarilo. Rozhodli sa pre adopciu. Vcase ked vedeli, ze dieta z detskeho doma prinesu domov, zistili, ze budu mat vlastne. Teraz maju dve a su tsrasne zlate. Asi to bude pravda s tou psychikou.Tiez som si presla svoje. Drzim palce a hlavu hore🙂.

zuzkat1
7. jan 2012

@rachel36a ☹ pozeram ze sa stalo nestastie...to ma mrzi...ale nevzdavaj to...

zuzkat1
7. jan 2012

ja mam teraz treti cyklus od potratu... takze asi to zacneme skusat.... myslim ze nikomu nepoviem ak sa zadari... teda poviem ale az ked budem po prvom trimestri...dokonca vazne uvazujem ze ani drahemu to neprezradim....

rachel36a
8. jan 2012

@katty27 Ďakujem...

rachel36a
8. jan 2012

@lussi2 ďakujem...

rachel36a
8. jan 2012

@zuzkat1 ani my sme to teraz nepovedali nikomu, ani najbližšej rodine, čo ak by sme o to náhodou znova prišli, a drahému to prezradil doktor keď som bola v nemocnici, inak by som mu to nebola povedala... včera som mala narodeniny, bolo to hrozne ťažké tváriť sa veselo a prijímať gratulácie, len aby som nikomu nemusela povedať čo sa stalo...

zuzkat1
8. jan 2012

@rachel36a to verim, ja ani neviem ci by som to dokazala, ale zas je to ovela lepsie nez keby to vedeli, potom by to bolo horsie... aspon podla mna, pre mna bolo najhorsie to ako ma vsetci lutovali...

poisonblu
8. jan 2012

@zuzkat1 tiez to budem tajit...manzelovi to poviem, ale inak nikomu...my sme uz zacali, mam po 4 menzese...

rachel36a
8. jan 2012

@zuzkat1 to máš pravdu, všetci sa na mňa pozerali a nevedeli čo povedať, teraz to prežívame len s mužom, teda s priateľom, ale už nie na dlho, lebo ma včera požiadal o ruku... aspoň niečo pekné v tomto čase... a hlavne že sme to nepovedali synovi, ten keď sa nám to stalo v máji, tak to strašne zle niesol, hrozne sa tešil na súrodenca... teraz o ničom nevie, len si myslí, že mám nejaký zápal a tak preto som doma...

gabca007
8. jan 2012

ahojte zienky, som rada ze som konecne nasla nejake normalne forum. tiez som prisla o babo, cistili ma 15.11. bola som v 11.t. rano som bola objednana na sono - chceli sme prvu fotku drobceka... no dostala som asi tu najsmutnejsiu spravu - je mi luto, nebije srdiecko. stale ked zavriem oci tak vidim ten ultrazvuk, na nom mojho drobca jak tam lezi a vobec sa nehybe. mala som pocit ze sa mi zrutil cely svet, niesla som to velmi zle. hned ma brali na gynekologiu a zobrali mi ho. po mesiaci som mala vysledky z histologii - babetko bolo uplne zdrave, ziadne vrodene vady ani nic. teraz som tyzden po prvej mrche, psychicky som na tom uz lepsie - neplacem uz nonstop. len sem tam ked som sama. drobcek mi chyba, strasne sme sa tesili. zienky musime to brat tak ze mame teraz tam hore malickych anjelikoch ktory davaju na nas pozor. lekar mi odporucil pockat 3 mens., a potom sa mozme zacat snazit zas.

siesta123
8. jan 2012

@gabca007 ahoj 🙂 ak mozem tak sa pridam ties presne ako ty to pises ja som bola pravepodobne v12t. ked som sla na ultrazvuk ,ze budem mat tu fotecku zistili my ties to iste ako tebe ,nebije srediecko ja ako mrtva som vstala nevedela som ze kde a co vlastne pocujem bolo to moje prve teh . ale teraz mam ties podtuchy. ze som asi v tom po troch mesiacoch sa teraz snazime o babetko dufam ze sa mi to splnilo teraz mam mat tu mrchu ,okolo tej.16do,20 ale aj ked ju mam vzdy presnu.uz asi NEPRIDEEE 🙂 tak drzim vam vsetkim vsetky palcekyyy nech vam boh pozehnaaa 😅

zuzkat1
8. jan 2012

@poisonblu ja mam po tretom tak tiez asi uz nebudeme cakat..ale ked to tak vezmem pokojne som mohla mat uz aj po 4tom lebo ten druhy som dostala po 44 dnoch....

@rachel36a tak to blahozelam🙂 pripravy na svadbu ta mozno pohltia celu... a popritom s mozno zadari - budem drzat palce...

rachel36a
9. jan 2012

@zuzkat1 ďakujem, na prípravy sa zatiaľ necítim, najskôr sa musím dať do poriadku zdravotne... a potom ideme na kurz pre pestúnov a adoptívnych rodičov....

katty27
9. jan 2012

@siesta123 ahojky,,my sa tiež snažíme po 3 ms, ale asi dojde mrcha, pretože ma veľmi bolí brucho ako pred ňou. vo štvrtok ju mám dostať,,tak to asi skúsime o mesiac :( čo už. včera 9 DPO som si robila testik a vyšiel negat, to pride asi mrcha...

gabca007
9. jan 2012

@siesta123 ahoj, tak to ti straaaasne drzim palce! verim ze nase dalsie babetka budu silne a vsetko to zvladneme do stasneho konca, a budeme raz stasne maminky. aj u mna to bolo prve tehotenstvo, a manzelom sme si to uzivali, zacali sme sa volat mamina a tatino. bolo to najkrajsie a zaroven to najtazsie obdobie nasho vztahu. ak sa mozem spitat... povedali ti ci to bol chclapcek alebo dievcatko?

siesta123
9. jan 2012

@gabca007 tesi to aj mna velmi drzim palce vsetkym 🙂 a dufam ze raz budeme stastny tak ako pises aj ty ties sme sa tesili velmi , 😕 pride vsetko len te treba cas priroda je zdrojom vsetkeho a tak sme mybude vsetko OK , len netreba na to mysilet a cakat pride to sama a necakane drzim palce vies co ti poviem vobec neviem co malo byt lebo mna to drzalo peknych 4t,to missed abort a vobec som nevedela ☹ vies co do teraz sa mi sniva len a len chlapcekmia hociktpry co vobeec ani nepoznama sen HROZA. teraz cakam na tu MS, tak uz nepridee NIKDYY papa drzim palccee 😨

zuzkat1
11. jan 2012

@rachel36a a ake babo by ste chceli? uplne male ci uz vacsie dieta? inak jasne ze je naj naj mat vlastne,ale vlastne uz mas tak vies aky je to pocit a myslim ze podobne skvely pocit je aj to ked mozes pomoct dietatu ktore nema nikoho a dat mu domov... tak drzim palce aby vam to rychlo vyslo,aj ked terajsia byrokracia je hrozna...

rachel36a
11. jan 2012

@zuzkat1 najradšej by sme chceli čo najmenšie, ale uvidíme ako to dopadne... budúci týždeň ešte jedno sono, potom kyret a potom si pôjdeme podať žiadosť, a začneme absolvovať prípravu...

siesta123
12. jan 2012

ahojte hlasim saaa 🙂 uz len dva dnii si pockam a ked nepride ta mrchaaaaaaaaaaaa tak somv tom velmi sa tesimz toho. dufam ze to tak bude drzim palce ,vsetkim ak mozem o radu, beriem teraz ties vitaminy centrum nevie niekto o nich? nemozu mi nieco poskodit ked budem teh. duafm ze asi len lepsie bude som po MA.drzim este raz vsetky palce vsetkym 😎 baY

alzbetina77
13. jan 2012

ahojte aj ja by som sem chcela prispiet potratila som 14.12.2011a s priatelom nam z toho bolo nanič aj ked mame spolu 6 deti teraz davame na radu lekarov lenže aj to sa nam stalo že sme si nedali pozor chcela by som sa len opytat či by som mohla tak rychlo otehotniet po potrate aj ked som bola 11 týždni tehotenstva a maternicu som už mala dobre vyvinutu len naš anjelik sa nevyvijal tak ako mal

zuzkat1
13. jan 2012

@rachel36a som myslela ze si uz bola na kyrete...ci nebodaj komplikacie? dufam ze nie... my sme zacali snazilkovat tak uvidim co bude... drzim palce, je vela malych deticiek bez rodicov len nie vsetky su zial pravne volne.... ale verim ze sa vam zadari🙂 myslim to osvojenie

siesta123
13. jan 2012

@alzbetina77 ahoj ak mozem tak ti dam niejaku radu 😵 tak to, ja ties som bola te,potratila som v 8 tyzzd, ale bohuzial 4 tyzd, som o tom nevedla cize bola som12tyzd lenze zilo len ako som spominla 8TYZd. chcem ti len tolko povedat ak s ana to citis neje coho sa bat detizky mas ale ked tuzis po dalsich drzim ti palceky, my sme davali pozor z manzelom 3 mesiace a teraz sa snazime,dva mesiace zatial neviem co a ako bude tak este raz drzim ti palceky vsetky aj vsetkym tu papa 🤐

bambi2
14. jan 2012

@siesta123 ahoj no co ako to vyzera?? mrcha prisla ci este nie??

siesta123
14. jan 2012

@bambi2 ahoj, vies co ze este ne BODAJ BY UZ NEPRISLA robila som si test visiel ani sa to neda opisat,jedna ruzova.silna a ta druha rozmazana,potom som robila dalsia nic 😲 visiel negativny neviem este pockam do buduceho tyzdna strasne nma poboliva pod brusko aj,prisa,ani nehovorim zacalo sa mi mastis telo neviem preco, uvuidime ,ptoom napisem ako co papa 😕

alzbetina77
15. jan 2012

@siesta123 aj ja ti držim palčeky aby ti to vyšlo a dakujem ti aj ked za malu radu ale aj takniečo

siesta123
15. jan 2012

@alzbetina77 ahoj drzim ja stale palce, vies co ti poviem ja teraz uz len cakama dufam. co z toho bude teras 15.1 som mala mat kramy ktore este nedosli velmi sa budem testis BODAJ UZ BI NEPRISLA, BOLI MA BRUSKO, AJ V OBLASTI KRIZOV,prsia ma totiz bolia ale to asi z tej mrchy pockam potomsa ozvem papa 🙂