Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

kubko
28. sep 2006

svetluska uz citam, ze pises, co a ako bolo okrem toho holeho zadku 😀 Neboj urcite si nemyslia, ze si trafena hus. Ja chodim na gyndu tak ako ty sukna v kabelke, neboj nie si jedina, co by tam tak chaosila... Ja tiez gynekologov nepovazujem za chlapov vadia mi len mlade vekove kategorie...
tak nakoniec dobre, ze si tam isla.... dufam, ze sa vsetko upravi a bude dobre... Dufam, ze ta nemocnica nebude nutna.... Fakt si nerob hlavu z toho chaosu okolo a zasmej sa na tym, mna si rozveselila, fakt a aj ked mi to pripadalo komicke,tak som nemala pocit, ze si nejaka husicka. Keby si videla moj prvy chaos u gynekologa, ked som nevedela v 15-tich co a ako. Prisla som do ordinacie v nohavickach a potom som si ich pchala do tenisky, lebo vtedy sa muselo chodit v prezuvkach alebo naboso a ja som sa musela vyzut a vyzliect pri koze a nevedela som co s nohavickami tak som si ich pichla do tenisky a mala si vidiet ten krik co so mnou gyndos narobil ze ci si to z tej tenisky chcem dat na rodidla. 😀 To bol tiez taky mesiar a uz mam chvala bohu dlhy cas druheho... 😀 Tak s takymito trapasmi vobec nie si sama...

kubko
28. sep 2006

svetlus to je blbe, ked sa neprijemna vec cloveku este zacne komplikovat.... skoda... ale zlaticko nic nezanedbaj a ak by bolo nahodou treba ist do tej nemocnice, tak chod a mysli na svoje deticky, co raz budes mat, ze to robis pre ne 😵 Drzim ti moc palce oddychuj a setri sa...

svetluska.p
28. sep 2006

Kubko - si velmi zlata, dakujem. Zajtra, ked tam budem, budem mysliet na Tvoje tenisky, hihi.

dorotka
28. sep 2006

svetlus no ja som si zo dvakrat tu suknu zabudla uz z gyntosou nemam ten stres tak som proste na to nemyslela 😉 nastastie tam maju taky plast ako lekarsky ale dost priesvitny tak ten som navliekla druhykrat to bolo v tych horucavach tak sa mi lekar smial ze snad sa ho nehambim popravde som sa nehambila len niekedy rozmyslam ze ako to budu brat ti druhy 😉 myslim ze keby si zacala chaosit s tou suknou asi by sa tiez pobavili 😉

svetluska.p
28. sep 2006

dorotka,ale on na mna kukol total zhrozene.

svetluska.p
28. sep 2006

😀 😀 😀

cucuska
29. sep 2006

svetluska: Drž sa a hadam to bude všetko dobré. Veď uvidíš

loss
29. sep 2006

svetluska tak ako si dopadla?

cucuska
29. sep 2006

svetluška: čo mአnové. ako si dopadla? loos: ako sa mአa čo nového?

loss
29. sep 2006

cucuska tez preskakujem vsade chcem byt.tiez som sa Ta na to pytala,len neviem kde.Zatial to ide.Napisem Ti do IP.Ok

cucuska
29. sep 2006

o.k. čakám

svetluska.p
30. sep 2006

Ahojte kocky, nove mam to, ze nevedia z coho teplotujem. Vajecniky ma bolia. Lekar povedal, ze mam prechodeny nejaky starsi zapal a ze to na vajecniku vidno. Aj to mam citlive, ked sa toho dotkol sondou. Dnes somzacala trosku spinit. A po tych injekciach na vypudzovanie, mam vajecniky ako natlakovane. Takze to spinenie dnesne mi prinieslo troska ulavy.
A vy sa ako mate?

dorotka
30. sep 2006

svetluska no to mam dost hamblivy gynekolog 😀 😀 😀

svetluska.p
1. okt 2006

dorotka - 😀

loss
2. okt 2006

svetluska ako sa citis?Je Ti lepsie? 🙂

rebeka
2. okt 2006

Tak ja si vzdy na gynekologiu obliekam suknu. Jediny krat, kedy som ju nemala bola pohotovost, ale tam boli uplne ok, nastastie tam boli same zeny a povedala som si, ze na to musia byt zvyknute. 😅 A.. v ten moment to vobec nebolo podstatne.

svetluska.p
2. okt 2006

Ahojte kocky.
los - je mi lepsie, dik 🙂.
Rebeka - ja ie som suknova , ale na gyndu si vzdy beriem suknu do tasky a v kabinke si ju natiahnem. Teraz to bol strasny trapas. Normalne som nespala 😀.

emily3
2. okt 2006

ahojte mamicky buduce mamicky. stalo sa aj mne co vam a dva krat. ked som prvy krat bola teho ma ani nenapadlo ze by to nemuselo vyjst, narodilo sa nam krasne dievcako 🙂 , druhe teho mi skoncilo skor ako sa zacalo. to este lekar na mna pozeral ze co tam chcem, to mi len meska menstruacia...ale nie. prisla som o babo. bolo to pred vianocami a bolo mi velmi tazko. . stale som cakala ze mi nabehne cyklus ale nic sa nedialo. neviem ako som bola zase teho. lekar mi nic na to nepovedal, len mal problem mi vypocitat termin porodu. 😅 nastastie vsetko bolo ok, a v septembri sa nam narodil syn. tento rok v januari som zistila ze som znova teho. tesili sme sa ale nie dlho. zase ten isty scenar a bolo.kazde parne teho mi skoncilo skor ako zacalo. teraz cakame "tretie" a dufam ze to bude ok, kedze je to neparne 😅 , chcem vas povzbudit, aby ste sa nevzdavali a neboli smutne. jedneho dna budete drzat svoj uzlicek stastia na rukach 😀 , deti su dar ktori si treba vazit.

rebeka
2. okt 2006

Baby, panikarim. Od lekara sme dostali povolenie milovat sa uz tento vikend. Aj ked som este nemala menzes. Just som mala vcera plodne dni a nie som si ista, ci bol manzel dost opatrny. 😠 Vobec sa mi nehodi teraz otehoniet. mam velky strach, hlavne ak je to az tak skoro po potrate. 😢 😕

kubko
2. okt 2006

rebeka, nechaj to na prirodu, a netrap sa ak sa nieco podarilo, uz sa to neda vratit spat, da sa len dufat, ze to dobre dopadne... pozri si www.anjeliky.sk poradenske forum tema po potrate odpoved MUDR R. tam pise ze mal v praxi 8x tehotne nasledujuci cyklus po kyretazi a boli uspesne, tak sa netrap a ze to je len slovensky zvyk cakat 3-6 mesiacov v amerike sa vraj tiez necaka 😉 tak hlavu hore...

rebeka
2. okt 2006

kubko: ale mne to teraz vobec nepadne do planov... tesili sme sa, ze by sme mali cas aspon do vianoc. bojims a, ci je telicko dost pripravene a bojim sa hlavne toho, ze vacsinou tehotenstvo pride vtedy, ked je povazovane za nehodu. Nechcem prist o dalsie dieta kvoli takej hluposti. A mam strach, ze teraz svojimi vycitkami uz mozno trapim nejaku bobulku.. 😠

loss
2. okt 2006

rebeka-nebojkaj sa,aj my sa uz milujeme a tiez mam niekedy obavy.Ale chcem Ta potesit,ked som lezala v nemocnici bola tam baba,ktora potratila a do mesiaca znova otehotnela no a mala 2tyzne do porodu.Narodila sa jej dcerka a obe su v poriadku.Mimochodom ta baba mala 41rokov.Niekedy je to zvlasne a nahoda dopomoze ked to nclovek najmenej caka.Budem Ti drzat palce.Hlavne sa tym netrap stres by Ti mohol uskodit. 🙂

svetluska.p
2. okt 2006

loss - ako dlho si po zakroku? Ja uz mam taku chut na sex, ale bojim sa. Nemali ste bolest pri styku potom? A pouzivate ochranu? My ochranu nepouzivame a primaky moc nemam rada.

rebeka
2. okt 2006

loss: ale my mame ist tento mesiac do tatier na bylinkove sauny a vyrivky.. ☹ a to by mohlo plodu tiez uskodit...

svetlus: bolo to asi ako druhe milovanie. Nie az tak bolestive ale stale "nemotorne" 🙂 .. a ochranu sme mali bohuzial iba prvy krat. nechapem ako, ale vcera sme ochranu nestihli 😠
...som z toho tak mimo, ze to vidim na dalsi mesiac dobrovolneho celibatu.

loss
2. okt 2006

svetluska moja pisem do IP
Rebeka-suna by mohla byt riziko ale ten vylet je super,tak na to nemysli a pekne si to uzite.Potom uvidis,ale neboj vsetko bude OK 😉

rebeka
2. okt 2006

loss: dakujem...

svetluska.p
3. okt 2006

ahojky babky 🙂.
Rebeka - netrap sa, co ma byt bude. Ak budes teraz tehulka, vsetko dobre dopadne. Na to, ze ste este nechceli - nemysli. Ak sa stalo - stalo sa a tes sa z toho. Sama najlepsie vies, ze je tostastie 🙂. Xixi, ze dobrovolny celibat - ja by som na mojho starkeho uz najradsej skocila ....

cucuska
3. okt 2006

rebeka: drž sa a hlavne sa nestresuje.

kubko
3. okt 2006

rebeka, urcite to bude dobre a pozerala si si tu diskusiu na www.anjeliky.sk? Ak by sa nahodou nieco stalo, tak podla zahranicnej literatury je vraj (ak prides o babo do 12tt) najvacsia pravdepodobnost na uspesne tehotenstvo v prvom cykle po cisteni,lebo je este maternica pripravena na materstvo aj hormony sa este tehulkuju, tak je organizmus ako keby predpripraveny. Zlatko nebojkaj, ked bude babo zdrave, tak prezije kade co, ve niektore baby, co nechcu byt tehotne sa kupu v zeravej vode a nepotratia.... Hlavne sa netrap, uvidis vsetko bude dobre.... Uzi si dovolenku so vsetkym co mas a ak by si bola nahodou tehulka, tak zdrave babo vydrzi vela... Kopec zien nevie prvy mesiac, ze su tehotne a vsetko ide tak ako ma aj pri ich normalnom rezime zivota a verim, ze dost zien chodi do saun a na masaze... Nebojkaj 😉

loss
3. okt 2006

rebeka-kubko ma uplnu pravdu,nebojkaj sa vsetko dobre dopadne,drzim Ti palceky aj na nohach,
Svetluska,cucuska zdravim vas,ako sa vam dari?