Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

alzbetina77
15. jan 2012

@siesta123 držim palce nech ti to vyjde

rachel36a
16. jan 2012

@zuzkat1 ahoj, tak už to mám za sebou, v piatok som bola na kyrete...

zuzkat1
16. jan 2012

@rachel36a ☹ no to je mi fakt luto,ale tak sa teraz sustred na to mimi co si chcete osvojit a na svadbu a bude dobre uvidis🙂 ja som po kyrete furt nieco robila - kazdy den som piekla🙂 aj som paradne pribrala 😅 len aby som na to nemyslela... ale ty mas pred sebou veselsie povinnosti tak to bude fajn (v ramci moznosti) a ako ti uz aj ine baby pisali pocula som o pripadoch ze si osvojili mimi a zrazu mali aj vlastne... vsetko bude ako ma byt - len treba pozitivne mysliet🙂 a to ked uz ja poviem to uz je co povedat - som vychyreny pesimista😀

rachel36a
16. jan 2012

@zuzkat1 😅 no dúfam, že už to bude len lepšie a lepšie...

ludka77
6. feb 2012

Tak dievčatá dnes som bola na preventívke a všetko je ok, ešte jedny kramoše a môžeme ísť na to 🙂 ale rozmýšľam, že to presuniem o mesiac, teda na marec 🙂 Všetkým držím päste

delideli
20. feb 2012

@bambi2 : vsade citam protichodne info kedy sa zacat snazit,aj lekari sa v tomto lisia..bojim sa nieco riskovat, ale na druhej strane strasne tuzim po babatku..chcem sa len opytat (v dobrom 🙂) ako si dospela k nazoru,ze cakat 3 mesiace netreba?(rada by som dospela k rovnakemu,preto sa pytam 🙂)

bambi2
20. feb 2012

@delideli po prirodzenom potrate sa da telo, maternica a hlavne psychika skor do poriadku ako po kyrete zalezi teda vsetko iba na cloveku ako sa citi. Po kyrete sice dr. Odporucaju cakat ale ja nevidim dovod cakat lebo, ak je maternica pripravena tak sa vajicko uchyti ak nie tak sa neuchyti. priroda vie co robi.. Dr. maju svoje tabulky, svoju vedu a ak im do nich nepasujes tak je vsetko ZLE! len nezabudaj, ze tie ich tabulky nie su svate! Kazda zena vie aj sama bez pomoci lekarov posudit ci je na materstvo pripravena, ver mi. Nech si dr. tvrdia co chcu.. Ja sa riadim mojim instinktom, mojou hlavou, mojim srdcom lebo ziadny dr. Ti nezaruci, ze sa to iste nestane kes pockas 6, 9, 12, 18, 24 mesiacov alebo aj 5 rokov..

albertica
23. máj 2012

Ja som teraz potratila v 23. týždni tehotenstva (bol to normálny pôrod). Lekár mi odporučil otehotnieť znova za 6 mesiacov.

kvetka27
2. júl 2012

pred 3 rokmi som bola na potrate a lutujem to a stale to boli na srdiecku najviac sa bojim ze uz nebudem moct mat babo 😢

rachel36a
6. aug 2012

je to hrozné, už som tu znova, po pol roku od posledného potratu som otehotnela, a znova to diagnostikovali ako MA... som zúfalá...

mimavema2555
4. sep 2012

hojte zienky neieviem ci niektor odpise ale chcem s opytt ked ste boli na citeni ponom ako dlho ste mali pocit ze ste este tehotna ja mam 3 tyzdne od cistenia a je mi stale zle na vracanie a tehotensky test pozitivne je mozne bi som bola tehotna este lekar daco spomynl o dvojickach ci nahodou neboli 2 mm vo stvrtok ist na krv zas ale ja to nemozem vydrzt vmte niektor podobnu skusenost

rachel36a
4. sep 2012

@mimavema2555 ahoj, nič také som nezažila, mne tehotenské príznaky odozneli asi do týždňa, keď úplne klesla hladina HCG. nerobili ti sono po čistení, či je maternica prázdn? ešte viem ,že s vysokou hladino HCG je spojený potrat pre molu hydatidosa, vtedy je treba sledovať tehotenský hormón až do nuly, ale to by asi zistili pri čistení... choď k lekárke, a dúfaj, že je tam ešte jedno životaschopné mimčo...

sweeeteee
4. sep 2012

Babulky, citam tu vase pribehy, tiez som potratila v 6tt pred rokom a pol, ani mi nevedeli povedat preco. S priatelom sme sa na odporucanie lekara zacali znovu snazit po pol roku, ale o tri mesiace to vzdal aj priatel a rozisli sme sa. Citila som sa vtedy ako ta najnestastnejsia osoba na svete. Ale viem, ze niektore to tu mate ovela tazsie a prezili ste si tu stratu viac krat. Prajem vam vsetkym vela sil, pozitivneho myslenia a splnenych nadeji, nech sa vam podari mat krasne a zdrave dietatko.

minicko
9. okt 2012

@mimavema2555 ja som mala samovolny potrat a do tyzdna som bola na kontrole a hcg bolo uz na nule..priznaky mi presli hned v ten den..ale ja som bola iba v 6tt

minicko
9. okt 2012

@rachel36a je mi luto,co sa ti stalo..do tretice vsetko dobre

minicko
9. okt 2012

@sweeeteee mne sa to tiez stalo v 6tt..ako skoro ste sa zacali snazit?

sweeeteee
11. okt 2012

@minicko Ja som dodrzala pokyny doktorky a zacali sme po polroku. Ale s priatelom sme sa o par tyzdnov na to rozisli a otehotnela som az o rok neskor neplanovane. Myslim ze ked sa to uz stane, je to lepsie takto skoro ako vo vyssom stadiu.

minicko
12. okt 2012

@sweeeteee tiez si myslim,ze ked sa to ma stat (hlavne ak by mal byt plod chybny), tak nech sa to stane hned na zaciatku..poznam baby,ktorym sa to stalo v 6 mesiaci a to uz museli normalne rodit..cize presli si ozajstnym peklom ☹
my sme zacali uz hned teraz, su to nejake dva tyzdne po..bola som na kontrole a vsetko bolo ok..takze ak mam otehotniet,tak otehotniem..telo si samo podla mna rozhodne ako to zariadi..pretoze psychika je u mna ok 🙂

alysea
17. okt 2012

@mimavema2555 ahoj, ako si dopadla? ja som toto mala presne ako Ty, chodila som každé tri dni na kontrolu hcg až kým sa nedostalo na 0 a trvalo to tri týždne...dnes je to mesiac od kedy sme o bábo prišli, menzes som ešte stále nedostala tak dúfam že čoskoro dorazí, aby sme mohli zase začať snažilkovať....

sweeeteee
31. okt 2012

@minicko silno drzim palceky aby sa podarilo a vsetko prebehlo bez problemov a mohli ste sa coskoro tesit z maleho pokladiku 🙂)

minicko
31. okt 2012

@sweeeteee dakujem 🙂

vapno500409
20. feb 2013

Ahojte ;)) Chcem sa spitat ze som mala 3 vyskraby este mozem niekedy otehotniet ??

rachel36a
20. feb 2013

@vapno500409 ak si po gynekologickej stránke v poriadku, tak prečo nie, len je väčšie riziko potratu...

bufiatko
21. feb 2013

ahojte kočky,ja som o prvé dieťatko prišla,keď už bolo na svte,mal len necelé 3 mesiačiky drobček,po pol roku na to som opäť otehotnela,ale podľa mňa chybou lekárov som potratila asi v 7.týždni,našťastie ma nemuseli čistiť,všetko odišlo samo,bola som na dne a môj lekár mi povedal,že sa môžeme snažiť v podstate okamžite,neuveríte ale ja som otehotnela za mesiac a ten môj miláčik už má takmer 14 mesiačikov a spokojne si búva v postielke vedľa mňa....určite sa nevzdávajte a podarí sa to...držkám vám všetkým palce.... 🙂

emma93
1. máj 2013

@marcela1992 ahoj, môžem sa ťa spýtať po akom čase od potratu sa ti opäť podarilo otehotnieť??ja som 3 týždne po a znášam to veľmi zle..viem, že jedinou záplatou by bolo ďaľšie tehotenstvo..Chceli by sme sa začať snažiť po druhom cykle...Mala si v druhom tehotenstve nejaké zdravotné komplikácie??nemusela si ostať na rizikovom?.. a koľko vám lekár odporučil počkať s ďalším snažením
?? ďakujem za odpovede a prajem krásny den a všetko dobré!

marcela1992
1. máj 2013

@emma93 Ahoj.To mi je ľúto,že aj ty si si to musela prežiť.Záleží či ťa aj čistili alebo nie.Ja som sa vyčistila pomocou tabletiek tak nám doktorka povedala,že sa o bábo môžme snažiť aj hneď,ale že je lepšie počkať do prvej menštruácie.Tak sme počkali a hneď sa nám aj zadarilo.Druhé tehu som mala úplne bezproblémové,len prvé tri mesiace sme sa radšej nemilovali,lebo sme sa báli.Z celého srdca ti držím palce nech máte o pár mesiacov pri sebe drobčeka.Viem ako sa teraz cítiš,ja som preplakala celý mesiac,ale musíš myslieť pozitívne,mysli na to že teraz máš v nebi malého anjelika,ktorý ťa ochraňuje a čoskoro ti pošle bábätko 😉

emma93
1. máj 2013

@marcela1992 Ďakujem ti za tvoje povzbudivé slová!! Veľa to pre mňa znamená! Áno, je to stále ťažké, aj keď sa snažím nato nemyslieť, nedá sa☹.Je to zrazu strašný pocit prázdna...☹...No mňa aj čistili, začala som síce spontánne krvácať, ale lekár nariadil následné dočistenie. Fyzicky sa už cítim dobre, ani som potom nešpinila nič...Chceli by sme začať po dvoch menštruáciách, veľmi túžim po bábätku ale ten strach a obavy že sa to môže zopakovať sú strašné☹...Neviem, či by nebolo dobré ešte viac vyčkať, ale ja som veľmi netrpezlivá v tomto!:(..Ešte raz ti ďakujem a prajem veľa zdravia celej rodinke🙂

elena78
1. máj 2013

@emma93 Ahoj ja mam za sebou tiež potrat v 6tt a podla toho ako píšeš sme ho absolvovali v rovnaký čas.Tie iste pocity obavy a hlavne strach ísť ďalej aby som ten strašný pocit nemusela zažiť ešte raz..... ☹

marcela1992
2. máj 2013

@emma93 Aj ja som mala obrovský strach že sa to isté stane aj pri druhom tehu,u mňa ten strach trval tie prvé tri mesiace a potom som si to začala fakt užívať.Myslím, že strachu sa zbavit neda ale nemozes si ho tak pripustat.Hovor sama sebe ze druhe tehu urcite dotiahnete supesne az dokonca.
Ten pocit prazdnoty som citila aj ja a aj teraz mi vybehnu slzy vzdy ked na to myslim,ale tiez ma to aj posilnilo a zmenila som uplne svoj nazor na zivot a tehotenstvo.
My teraz plánujeme druhe babo a tiez sa strasne bojim aby sa to znovu nezopakovalo 😒