Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

rachel36a
11. júl 2011

@odrik ahoj pár dní som tu nebola, počasie pekné tak sme boli stále von... a čo tá tvoja mrcha, sa jej akosi nechce???

odrik
11. júl 2011

@rachel36a
Ahoj pokladik, mrche nacisto siblo! Tak ju ignorujem a robim si co chcem! Ved uz som ine nerobila len chodila vsade s vlozkami, stale som mala pocit, ze uz ma pobolieva brusko, ze uz, uz pride!!! No co som uz naozaj padnuta na hlavu??? Ved si nedam mrchou zlikvidovat psychiku! A co Ty, co nove???

rachel36a
12. júl 2011

@odrik ahoj, my nič nového, chodím do roboty a čakáme na september na snažilkovanie,, v auguste mám dovolenku, tak už sa teším ako niekde vyrazíme, ale tohto roku len tu na Slovensko a do Čiech, my sme taký horali, tak nejaké túry a tak...a lekár ti čo povedal že tak dlho a mrcha stále nikde, ti nepichli vyvolávačku??? ale by bola sranda keby si bola tehu, ale to asi nejde, keď si ešte nemala po kyrete ani raz mrchu... ale by som ti to priala...

odrik
12. júl 2011

@rachel36a
Tak sa tesim, ze si oddychnes a v septembri budete vseeeetku energiu venovat snazilkovaniu 🙂, my velmi radi chodime na Liptov. Koncom augusta ideme na Chopok, tiez trosku poslapkat! U lekara som bola, bolo to vtedy 6 tyzdov po kyretazi. Dohodli sme sa, ze este skusime pockat na prirodu. Lenze priroda sa na mna vykaslala, tak by som mala ist teraz v piatok. Len este trosicku malinko kalkulujem, aby mrcha po vyvolavacke neprisla pri mori, to si fakt neprosim!!! Tak to musim dnes popocitat a uvidim. Uz ked ma natahuje 8 tyzdnov, moze este chvilu 🙂! A tehulka by som byt relativne mohla, radsej som si kupila test, ale bol negat. Aj je to problem, lebo vlastne neprebieha podla vsetkeho ovulka, a preto ani mrcha nechodi. Ty teda este chvilu popracuj, potom krasne oddychuj a potom supky lupky snazilkovat 🙂 !!!

rachel36a
12. júl 2011

@odrik tak sa pekne zregenerujeme na dovče, a potom mimčá, to je isté, si po tých trápeniach zaslúžime... no nie?

odrik
12. júl 2011

@rachel36a
Zasluzime moja, zasluzime!!! Asi musime my tu vsetky byt fakt silne osobky, ked nam priroda tolko naklada!!! Ja este riesim aj tu moju trombofiliu. Jednu noc som sa vystrasila, strasne krce do noh som dostala, a teraz ma velmi bolievaju a aj mi opuchaju nohy. Je to velmi neprijemne. Tak mi pani primarka hematologicka este dala k mojim liekom aj magnezium. Tak dufam, ze pomoze!!! Tak snad tie babulka uspesne buducu jar a leto porodime 🙂 !!! No ja uz budem mat 39, takze to je posledny mozny "slusny" rok 🙂 ! Cize posledny pokus! Drzkaj sa!

rachel36a
13. júl 2011

@odrik ahoj aj ty sa držkaj, my už tiež posledný pokus do konca roka, potom koniec už budem mať 40, tak to vzdáme... ale figu, nevzdáme, lebo otehotniem teraz hneď na prvý pokus... som to svojmu telíčku rozkázala...

odrik
13. júl 2011

@rachel36a
Vies co moja, nevzdame, len sa presunieme do temicky snazilky 40, a dokonca som objavila temicku pre snazilky a tehulky 45 🙂 !!! Su tam strasne zlate a potitivne ladene babulky, ktore vek neriesia 🙂 !!! Uplne najsamlepsie by ale bolo, keby sme to do Vianoc stihli!!! No tak sa pozitivne naladime, Ty krasne snazilkuj a ja ked doriesim svoje diagnozy a skonci mi bezmrsie, idem tiez na to 🙂 !!! Heslo: Vianoce!!!

ivana88
14. júl 2011

ahojte...potrebujem poradit...pred 2 mesiacmi som potratila v 22tt robili mi sekciu....lekari mi odporucaju rok az dva neotehotniet...mne sa to zda prilis dlho....vie mi niekto poradit??? 😒

rachel36a
14. júl 2011

@odrik presne ako hovoríš... si aj transparenty urobíme s heslom guľaté vianoce...

odrik
14. júl 2011

@ivana88
Ahoj moja, to ma velmi mrzi! ☹ !!! Citala som si uz Tvoj pribeh, je to velmi smutne a bolave, viem! Myslim si aj ja, ze je to velmi dlhy cas, ved ked je vsetko v poriadku, a aj cyklus sa Ti pekne dal do poriadku, cize hormony funguju, ako maju, nevidim dovod. Ved sliznica maternice ma rychlu a kvalitnu regeneraciu na dalsiu nidaciu vajicka. Neviem, preco lekari odporucaju tak dlho cakat, ale uprimne, ja by som necakala. Ale samozrejme je to len a len na Tvojom rozhodnuti. Prajem Ti vela stastia pri rozhodovani, snazilkovani a samozrejme tehulkovani!!! Drzkaj sa!!!

odrik
16. júl 2011

@rachel36a
Ahoj moja a ostatne moja babulky!!!!! Po 9 tyzdnoch od kyretaze mimkonecne skoncilo bezmrsie!!!!! Dnes poslusne hlasim spontanny prichod mrchy!!!!!! Prvykrat v zivote sa tesim z mrchy!!! Vcera som mala ist na vyvolavacku, ale som nesla, mala som tusaka 🙂 ! A uz je to konecne tu! Tak dnes budem oslavovat prichod mrchy!!! Prajem krasny dnik!!!

odrik
16. júl 2011

@lenkasop
Ako sa mi mavas moja??? Dlho som Ta tu neobjavila! Co nove? Ako citas, mne dnes skoncilo bezmrsie 🙂 ! Po 9 tyzdnoch dorazila mrska! Tesim sa nekonecne! Ohlas sa moja, dufam, ze je vsetko v poriadku 🙂 ! Pozdravujem Ta!!!

ivana88
16. júl 2011

@odrik ahoj tento tyzden idem na sono tak dufam ze budem mudrejsie....dufam ze bude vsetko tak ako ma byt a ze sa vsetko hoji....ako citam tak aj u teba sa uz vsetko dava do poriadku...tesim sa s tebou a drzim palce 🙂

odrik
16. júl 2011

@ivana88
Dakujem srdiecko!!! Verim, ze aj u Teba bude vsetko v poriadku a zacnete pomalicky odznova. Moj pan doktor vravi: "Ked to ma byt dobre, bude!!! A ked nie, nepomoze nic, ani cakat, ani lieky, ani..... Tak sa opatruj, velmi drzim palceky!!!!!

ivana88
16. júl 2011

@odrik dakujem velmi pekne za podporu....tak v to dufam aj ja ze bude vsetko v poriadku...papa 🙂

lenkasop
17. júl 2011

@odrik ahoj moja, moc teraz na net nechodím,sme rozbehaní, dovolenka, chalupa,.....chceli sme kúpiť byt, len sa nám nedarí predať náš, tak to necháme tak a bude. Tak konečne dorazila 🙂,no neviem, čimám gratulovať 😀 , tak už len úspešné snažilkovanie. Ja mám znova obdobie,kedy uvažujem, či sa snažiť znova do tretice, alebo to radšej nechať tak. Dnes som videla opäť neterku a mala som čo robiť,hotové slzavé údolie. Pripomenulomi to naše prvé MA, mali by sme rovnaký vek ☹ 😢 .
A ty ako? Čo nové?

odrik
17. júl 2011

@lenkasop
No ahoj moja, rada Ta zasa vidim!!! No mrske sa tesim, ved po 9 tyzdnoch bolo nacase! Zajtra som mala ist na vyvolavacku, tak sa asi zlakla 🙂 !!! Inak nic nove, chodim do robotky este do 4.8. Potom ideme trosku k moru a na hory, august vyuzijem skoro cely na oddych. Tak sa tesim! Neboj, byt sa podari!!! A so snazilkovanim je to u nas take iste ako u vas. Tiez zvazujeme, co dalej. Manzel sa boji, ja som neista tiez, ale viem, ze este to jedno babulko...... No ved obe uvidime!!! Urcite sa rozhodnete spravne! Tak sa drzkaj, prajem vsetko dobre!!!

lenkasop
18. júl 2011

@odrik tak príjemnú dovolenku. Tak to sme úplne na tom narovnako. Tiež by sme asi ti jedno ešte chceli,len ten strach a moja psychika ☹ Uvidíme. Držkajte sa

odrik
18. júl 2011

@lenkasop
Dakujem moja!!! Aj Tebe krasny letny oddych!!! Vsetko dobre! Daj o sebe vediet!

rachel36a
19. júl 2011

@odrik ahoj moja, tak konečne sa mrcha umúdrila a nepokazila ti dovolenku... dnes som konečne bola na druhom hormonálnom profile, vo štvrtok idem na kontrolu a potom budem mať konečne pokoj od lekárov... môj drahý sa už nevie dočkať snažilkovania, ale ja mám z toho hrozný strach... tak dúfam, že to už bude v poriadku... držkaj sa ...

odrik
19. júl 2011

@rachel36a
Ja viem moja, ja sa tiez strasne bojim a moj manzel este viac! Neviem co bude u nas, ci naberieme odvahu, ale snad na ten posledny pokus... No a mrcha asi cez dovolenku dorazi, pretoze ak budem mat rovnaky cyklus, tak ku koncu dovolenky pride druha mrska. A zmenou klimy mozno aj skor, ale nech, som rada, ze som sa dala akotak dokopy!!! Tesim sa, ze uz budes mat pokoj a konecne vsetko povysetrovane! Tak hor sa do toho 🙂 !!!

rachel36a
21. júl 2011

@odrik ahoj tak nech máte peknú dovolenku, aj my sa už pomaly chystáme... a si predstav dorazila už aj tretia mrcha, znova skôr ako som čakala, takto budem mať mrchu 15 krát do roka... ale to znamená aj viac plodných cyklov... aspoň na niečo je to dobré...u doktorky všetko v poriadku, teda z gynekologickej stránky , už nám povolila aj snažilkovanie, ale mám ísť ešte raz na endokrinologiu, poslali mi pozvánkku, tak uvidím čo sa deje...

odrik
21. júl 2011

@rachel36a
Dakujeeeem!!! Aj Tebe krasnu dovolenku a este krajsie snazilkovanie!!! Booooze, ta nasa mrcha je fakt cela popletena! Bud nechodi, alebo chodi stale!!! Tesim sa, ze si v poriadku!!! Daj vediet, co chceli na endokrinologii. Mozno len nejake vysledky 🙂 ! Drzkaj sa!

rachel36a
25. júl 2011

@odrik ahoj, na endo sa im sratili nejaké výsledky, tak idem ešte raz.... hrozné, tak dúfam, že to nedoplietli a bude to ok... počasie nie a nie sa umúdriť, už aj ľutujem, že tento rok ostávame na Slovensku, dúfam, že sa to polepší... majkaj sa pekne, a dúfam, že už si budeme písať len samé dobré správy...

cenculinka
25. júl 2011

dievcata, ake ste mali vysledky z hystologie po kyretazi? objavili vam nejake zdravotne problemy? ja som bola zdravotne v pohode pred otehotnenim, no vysledky este nemam :( moja vina, moja vina, moja prevelka vina, no od februara som tam (v nemocnici) nebola :( tak sa uz aj desim, ze co vsetko mi mozu tie vysledky odhalit :(

rachel36a
25. júl 2011

@cenculinka ahoj, neviem ako iné žienky, ale mne tam nič nezistili, potvrdilo sa len či tam boli zvyšky embria, alebo nie, u mňa nie lebo išlo o spontánny potrat s následným vypudením mimča ešte pred kyretom, a vôbec to nepotvrdilo príčinu, to už následne zisťuje gynekológ, prípadne na hematológii, endokrinológii, alebo na genetike, ale mne ani tam nič nezistili, to je moja skúsenosť...

1907
26. júl 2011

prave som si precitala vase prispevky a zistila som ze vtom niesom sama.ja som prisla o babo v 13 tyzdnia bolo to strasne lebo vsetko prebiehalo tak ako ma az nato ze v 11 tyzdni sa mi vytvoril hematom ktory stale rastol lezala som v nemocnici kde mi ajtak nevedeli pomoct.den pred potratom mi robyli sono hematom bol obrovsky ale dietatko stale zilo oto to na druhy den viac bolelo.nikdo mi nic nechce k tomu povedat aka je sanca ze sa to uz nezopakuje.a kedy to mozme skusit znovu.

eva7440
31. júl 2011

@1907 je mi to luto,ale nikto ti nič poriadne nepovie.A stratiť dieťatko na začiatku,alebo počas je rovnako bolestive.

cora41
19. aug 2011

Ahojte dievcata, som tu nova a trochu smutna. Vcera mi robili kyret po MA a nejako sa z toho neviem dostat. Nic ma nebolelo, nic mi nebolo a v 7tt ked sme sa vratili z dovolenky nam povedali, ze babo sa nevyvija ☹ . Tak sme to spolu s doktorom ukoncili. Poradte mi, kedy najskor zacat so snazilkovanim, ked som nemala ziadny problem a uz vlastne ani nekrvacam. Mam uz totiz po 40 a s mojim naj manzelom by sme chceli este jeden maly poklad. Myslite, ze mame sancu?