Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

peggyyy
2. dec 2006

kde ste vsetky.......je tu akosi mrtvo ☹

loss
2. dec 2006

tu 🙂

mata01
4. dec 2006

PEGGYYY, ja som potratila v 20 tt, uz som to tu pisala a chcem sa Ta opytat, ci ten zapal zistili priamo v nemocnici ? Alebo Ti robili dodatocne nejake vysetrenia?

stinka
10. nov 2008

Ahojte ...

som tu 1x ... neviem či som sa dostala do správnej diskusie ako som chcela.....

sonycka
17. nov 2008

tinka skoro po 2 rokoch otvorime tuto temu aby sme si vedeli navzajom poradit, hlavne od tych ktore maju za sebou missed a uz maju deticky a vlastne skusenosti, tak vela pozitivnych sprav 😉

figurka.m
17. nov 2008

ahojte kocky, pozeram, ze znovu otvarate temu, tak sa skusim pridat 😉 mam jedneho syna, bude mat 6 rokov, snazili sme sa 8 rokov kym sa podarilo, chceli sme strasne druhe, hlavne maly chcel sestricku, neslo to,liecila som sa mam totiz endometriozu, nakoniec sa podarilo na treti pokus IUI, zial v 22tt som o malu prisla, na amniocenteze zistili,ze je velmi chorucka, ze nemoze prezit, tak som absolvovala prerusenie, vlastne to bol porod, trvalo to skoro 3 dni a bolo to to najhorsie co som doteraz prezila, myslela som, ze by bolo lepsie keby som umrela s nou, ze si nezasluzim zit,ked som nevedela ochranit svoje vlastne dieta,az moj syncek ma ztoho dostal, aspon natolko, aby som fungovala dalej, stalo sa to v juli, ale mne sa zda akoby to bolo vcera, pokusame sa znova otehotniet, syncek mi povedal, ze sestricku ma v nebicku tak tu chce braceka 🙂 velmi by som mu jeho aj nase prianie chcela splnit, dufam, ze sa nam to podari a ta bolest ktoru citim v srdci trosku povoli 😢

sonycka
17. nov 2008

ahoj no ja som par dni po MA, ale uz som s tym celkom vyrovnana, bolo to moje prve tehu .... verim ze po novom roku sa podari znovu otehotniet a dietatko sa bude vyvijat ako ma 🙂 doktorka povedala ze najskor od februara ale keby sa dalo zo zdravotnej stranky by som isla do toho aj dnes 😀 citim sa na to pripravena... ale to je dost skoro...
neboj aj ty budes mat raz este dietatko len treba tomu verit a silno drzim palce

fyalynka
21. nov 2008

ahojte, tak aj ja sa k vam rada pridam. Ja som v septembri mala MA a znovu by sme sa chceli
zacat pokusat od januara...verim tomu ze novy rok nam prinesie viac stastia 😉 Aj ked sa musim
priznat, ze odkedy sme prisli o babatko (v 12tt.), tak nepresiel ani jeden jediny den bez toho, aby
som na to nemyslela, stale mi je smutno...tak verim ze nam nas maly anjelik coskoro posle velky
zazrak 🙂
aj vam ostatnym drzim velmi palce 😉

ema7
27. nov 2008

Ahojte,
ja som mala MA 18.10. a viem, že na to nikdy nezabudnem a tiež si každý deň na to spomeniem. Mne doktor odporučil počkať 6 mesiacov, aby sa maternica úplne zregenerovala, tak radšej počkáme tých 6 mesiacov. Predpísal mi antikoncepciu na 4 mesiace, aby sa podliečila maternica aj vaječníky, ale brať ju budem asi len 3 mesiace, uvidím...
Ale nedokážem ovplyvniť svoju psychiku, viem, že keď sa začneme snažiť, tak budem stále nad tým v podvedomí rozmýšľať...

aspinka
27. nov 2008

Ahojte. Ja som mala MA pred dvomi tyzdnami o babetko som prisla v 10tt kedze mali podozrenie na parcialnu molu odporucili mi pockat 6 mesiacov ale moj Dr. povedal ze ked bude maternica OK a ja sa budem citit dobre prejdu 3 cykly mozeme skusat ale neviem raz chcem potom mam strach 😒 MS som este nemala verim ze mi dorazi neviem sa jej dockat! Vysledky z histologie budu buduci tyzden tak som zvedava. Inak mam dcerku na jar bude mat 4 roky.

chymenitta33
29. nov 2008

Ahojte🙂

Ja som prišla o baby v 7 týždni. A ako odporúčali pol roka čakať. A my sme skúšali po pol roku a stále nič až nakoniec sa podarilo, nič sa nestalo len sme ležkali celé tehu a teraz to je oki máme synčeka 8 mesačného🙂

aspinka a všetky ostatné--- Je mi to velmi lúto a nezdávajte sa...

cazuba
28. dec 2008

Ahojte baby, ja som tiež prišla o svoje dieťatko v 6tt. Bolo mi z toho velmi smutno pretože moje prvé dieťa sa narodilo v pondelok 17 a potrat som mala tiež v pondelok 17. Veľmi sme sa tešili. Stále dúfam, že sa nám podarí čo najskôr otehotnieť aj keď mám strach aby som zasa nepotratila, ale naša túžby po bábetku je väčšia ako moj strach. A to kedy otehotnieť nikto nepovie presne, každý hovorí inak, jeden 6 mesiacov, iný 3 mesiace a už mi bolo povedané že stačí aj 1 mesiac. Záleží hlavne od toho ako sa cítime, ale nie iba po fyzickej stránke ale lavne po psychickej.

tamarka23
12. máj 2010

ahojte baby chcem sa opytat bola som na potrate asi pred 9 mesiacmi a strasne mi je to luto ze som tam isla keby sa to dalo vrátit naspat ale uz je neskoro plakat nadtym , s partnerom sa pokušanme o druhe dietatko už pol roka a nic ked mi meška menštruacia uz niekolko dní tak uz si myslím ze som vtom ale nic testy su stale negatívne uz ma to nebavi ani nato tolko mysliet som z toho dost smutna astale nadtym placem ze preco vlastne som dala prec svoje dietatko mesiac a pol som bola vtom a od vtedy stale nato myslim

lubica69
12. máj 2010

Ahojte kočky
Ja som mala MA pred mesiacov v 10tt MS som dostala akurát dnes presne po mesiaci
Aspinka prvú MS by si mala dostať 4-6 týždňov po zákroku Takže máš ešte čas Nebojkaj
Žienky chcem sa Vás opýtať či ste absolvovali aj nejaké vyšetrenia po MA Teda asi to musí byť viacnásobné MA U mňa teda už druhé Koncom mája idem na sono ale aj na genetiku infekčné a hematológiu
Máte s takýmito vyšetreniami niektorá skúsenosť?
Tamarka smutný príbeh A bábo si si dala vziať sama či si musela?
Cazuba tiež už jedno bábo doma mám 3,5 ročný chlapček Aspoň to nie je také strašné keď už doma jedno zdravé dieťatko mám
Všetkým držkám palčeky

zofica
26. jún 2010

Ahojte, chcem sa aj ja s vami podelit o skusenosti.
Pred dvoma tyždňami som aj ja bohužial zažila vo 8. týždni tehotenstva spontanny potrat, bolo to nieco hrozne. tak velmi som sa na dietatko tesila. Doktor mi povedal, že príroda mi ho dala a aj vzala, asi nieco nebolo v poriadku, vtedy sa s tym priroda sama vysporiada. teraz mame maleho anjelika, ktorý nas zhora ochranuje.
O dalšie dieťatko sa možeme posnažit po dvoch cykloch.
Chcem sa opytat, ktore ste to prežili, kedy asi po potrate vam prisla menštruácia? Povedali mi, že asi tak 4 - 6 týždňov.
Je možne, že by som mohla dovtedy (kým príde prvá menštruácia po potrate) otehotnieť?
Zabudla som sa na to opytat lekara. Dakujem vam za odpoved.

luga
27. jún 2010

@zofica ahoj, mne prisla prva ms po nejakych 24 dnoch - ale je to velmi individualne, pokojne moye prist aj po dvoch mesiacoch, niektorzm prisla aj neskor
a ano, mozes mat hned aj ovulaciu, cize mozes otehotniet este predtym, ako pride ms

molka
27. jún 2010

@zofica určite môžeš otehotnieť hneď. Poznala som ženu tesne pred pôrodom synčeka, ktorého splodili krátko po spontánnom potrate. Ani nedostala menštruáciu a už bola tehotná.

bleee
1. aug 2010

ahojte, pred rokom som v 6 tt potratila, doktorka kazala pol roka cakat, tak sme cakali. Otehotnela som na 7 pokus, cize po 13 mesiacoch od potratu. A zas to bolo uplne rovnake, v 6 tt. som potratila. To bolo pred 2 dnami. Som pevne rozhodnuta pokusat sa hned a necakat na nic. Mam skoro 30, manzel 37 a ziadne dieta ☹ Dalsi rok cakat si nemozeme dovolit....
Su tu mamicky, ktore otehotneli hned po potrate?

kakakina
31. aug 2010

pozeram,ze nie som sama.A to som si myslela,ze iba mne sa to stalo!Mam 35rokov a skoro dvojrocneho chlapceka,ktory sa narodil 9mesiacov po svadbe.myslela som,ze je vsetko uplne jednoduche,kedze prve tehotenstvo prislo hned.Nieje ☹ !Kedze rockov mam uz dost,po malo rok po sekcii sme sa zacali snazit,a nic!Uz viem co je to mesiac,co mesiac cakat.Pred dvoma tyzdnami mi ocakavana menstruacia neprisla,tak sme kupili testik a bola tam,slabulinka ale bola-druha ciarka!Ale po piatich dnoch som zacala spinit,dr mi vzala krv,a bol tam hcg,ale len nejakych 16,a do vecera som uz krvacala.Bolo to ako normalna MS,neviem ci tehotenstvo pokracuje,ale myslim ze nasho anjelika si v 5.tt asi tiez vzal pan Boh k sebe.Ale ako sa vravi,ak plod odide tak by asi nebolo dietatko v poriadku.Tak pevne verim,ze ak to pride,da nam panbozko zdrave dietatko,ake uz jedno doma mame.Drzim Vam vsetkym palce,chcela som sa len podelit o bolest aj radost,a nebojte sa skusajte,my zaciname hned 🙂 !!!!

kakakina
31. aug 2010

len som chcela povedat,nebojte sa ze uz mate po tridsiatke,ja som mala 34,ked sa maly narodil,a bolo to ukazkove tehotenstvo,a dnes mam skoro 36,a nebojim sa,stale sa citim mlada,a velmi sa tesim,ze k nam urcite pribudne este jeden clen-raz!!!

veronkaj
22. sep 2010

ahojte

došla som z nemocnice po čistení po potrate v 6tt, nevyčistila sa mi maternica tak mi ju museli vyčistiť,

ja mám teraz 37 a polovička 43 a čaká nás rozhovor či sa pokúsime o dieťatko znova alebo nie, po dlhom rozhodovvaní sme sa snažili a podarilo sa nám na druhý pokus ale prišli sme o miminko a teraz neviem či skúsiť, znovu už teraz sa bál či to zvládneme finančne máme úver a dosť vysoký a bežné problémy a teraz keby sme mali čakať 6 mesiacov alebo kolko tak to už tým duplom sa bude cítiť na dieťa starý.

lekárka povedala že ak chceme máme počkať aspoň jeden spontánny cyklus a potom sa snažiť a zase niekto povie že aspoň 3 mesiace???

čo vy nato nečítala som celú tému poznáte komu sa potom dieťatko udržalo aj ked nečakali tak dlho? viem že nieje zaručené že sa aj podarí a môže trvať ešte x mesiacov kým sa podarí.

zuzumajko
22. sep 2010

@veronkaj ja som sice iny pripad, nase babo umrelo v 20 tyzdni tehotenstva, ale nam lekari povedali, ze akonahle budem mat po prvom cykle a spravia mi ultrazvuk, mozeme sa zacat snazit. To ale este nevedeli, ze geneticka vada, ktoru malo nase babo je taka vazna, ze musime ist na rpedimplantacnu diagnostiku. U nas to znamena, ze jedine umelym oplodnenim mozeme pocat..teda, ak vobec. No a aj tam nam povedali ze po prvom cykle, v ramci druheho uz sa normalne pary mozu snazit (my normalny par nie sme 🙂 ). Lebo ze maternica je po potrate ako taka pohnojena zahradka.

kubkolucy
8. okt 2010

Ahoj dievčatá, tiež som práve v situácii, že neviem ako sa rozhodnúť. Práve som prišla od lekára, ktorý mi odporučil počkať aspoň dve menštruácie, kým sa opäť začneme snažiť. Povedal, že nemusím, že mi to iba odporúča. Rozhodla som sa, že čakať nebudem.
2 krát som mala spontánny potrat v 5-6tt. Doktor povedal, že ma pošle na krvné vyšetrenia ale až o tie dva mesiace. Vlastne teraz nechápem prečo ma tam neposlal hneď. Potom možno budem znova čakať na výsledky a prejdu aj 4 mesiace. Myslím, že keď sa to má stať tak sa to stane. Okrem toho kamarátka dnes porodila zdravého syna, tiež bola po spontánnom potrate a odporúčali jej počkať 3 cykly. Ona počkala len jeden. Povzbudil ma tiež aj tento článok: http://www.najmama.sk/clanok/225413/je-najzdrav...

katrin21
8. okt 2010

no... praveze sa doporuca, aby zosilnelo telo.. kolko bolo medzi tymi dvoma potratmi mesiacov? vtedy ste cakali? lebo odporuca sa az 6 mes, ale minimum su tie 3... asi to stoji za to poockat, nez znova zazit potrat, nie? a hlavne, co ked v krvi nieco zistia a budes potrebovat na udržanie tehu nieco..lenze nebudes mat este vysledky ,ak nepockas a tak mozes znova potratit kym na to prijdu.. dobre si vsetko zvaz... pomaly dalej zajdes... 🙂

juliana30
12. okt 2010

ahojte,@kubkolucy ja som bola 31.8. na kyret,mala som missed v 8tt,mne moj gynekológ povedal,že mám počkať 1 menštruáciu a možme sa snažiť znova.Včera som konečne dostala menzes a určite ideme hneď na to.Keď ti je raz súdené,že máš potratiť,tak s tým nič neurobíš,či otehotnieš hneď alebo o 2 roky.Mám spolužiačku,ktorá 4 krát potratila,snažili sa potom hneď po menzese a má už 2 zdravé detičky.Na žiadne vyšetrenia ma ešte lekár neposlal.Vravel,že pomaly každá druhá žena má missed.Určite sa budeme hneď snažiť.A keď to nevyjde druhýkrát,pojdem do toho znova a znova.

zlatusik28
12. okt 2010

@kubkolucy ahoj, no ja som po missed, ktorý som mala v 11 t.t. mala čakať 4 - 6 mesiacov, aby sa moje telo a hlavne maternica dala dokopy, aby to ďalšie tehotenstvo prebiehalo ok. po missed ťa určite čistili a maternici to dalo zabrať, tak nech sa trošku maternica spametá, počkaj aspoň tri mesiace, veď čo má prísť, príde. Držím palce

kubkolucy
20. okt 2010

@juliana30 ďakujem za povzbudivé slová, snažiť sa budeme tiež naďalej. Veď koniec koncov, otehotnieť nemusíš ani keď sa snažíš. Trochu sa bojím aby sa mi to nestalo znova ale keď vravíš, že aj tá spolužiačka potratila 4 krát a nevzdala to tak je to pre mňa inšpirácia. Tiež to nevzdám pretože najhoršie je, že ten čas tak rýchlo uteká a hlavne nám ženám.
@zlatusik28 ja som mala 2 krát spontánny potrat, bolo to krvácanie,ktoré sa neskôr zmenilo na riadnu menštruáciu. Samozrejme, že dlhšiu a bolestivejšiu ako obvykle ale vyčistilo sa to samo. Tak aspoň niečo pozitívne. Snáď teda maternica dobre funguje. To ma tak trošku upokojuje.

juliana30
21. okt 2010

@kubkolucy,aj ja mám strach,to je jasné,každá z nás ho bude mať,až kým neporodí zdravé dieťa.Ja mám konečne po menzese,tak sa silno snažíme každý deň otehotnieť 😀 😀 😀 .No veď toto je aj moj problém,mám už 30 rokov a nechcem dlhšie čakať,možno by som prijala aj 2 deti,tak čím skor,tým lepšie.A ešte k tej spolužiačke..včera som ju videla,ale len z auta,no a teraz neviem,či je taká pribratá,alebo už čakajú tretie dieťa 🙂 Mala veĺké bruško.Tak už keď bude mať ona tretie,tak my to tu musíme tiež zvládnuť,nie? 😀 .

lenocka80
23. okt 2010

@juliana30 kazdy den nieje dobre 😀 Spermijky su najlepsie 2-3 dnove, tak si to skus tak vyratat na plodne dni. Viem o com hovorim 😀

juliana30
23. okt 2010

@lenocka80,ďakujem za radu 😀 Jasné,že ono to nieje zase úplne každý deň,ale snažíme sa častejšie a hlavne dnes mi začínajú plodné dni,tak sa večer vrhnem na muža 😀