Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

cora41
22. aug 2011

dievcata, ten alchymilkovy caj treba pit 2x denne po kyrete? a dokedy? Citala som na nom, ze pocas tehotnosti by sa pit nemal. Takze ak sa chceme snazit po prvej mrche, tak by som ho uz pit nemala? Poradte mi prosim. Okrem toho na Vasu radu som si kupila acidofolikum, kde je az 2 nasobok kyseliny listovej oproti normalnemu baleniu kyseliny listovej. Dnes som uz aj prestala krvacat - takze mrcha to teda nebola a zajtra rano koncim antibiotika, ktore mi dali este v nemocnici, hned po kyrete.
Este tyzden musim cakat na histologicke vysledky, no mam take stavy, ze to cakanie je strasne ubyjajuce. Je to este horsie, ako pred cakanim, ci ste tehotna, alebo nie. Toto cakanie, ci je vsetko ok a ci mozte znova cakat trva celu vecnost......Dufam, ze to po nejakyhc dnoch prejde, lebo s touto depkou teda tehulica nepride 😖

frca
23. aug 2011

@mimi,ahoj vcera bol 28DC a mala som dostat,neviem uz rozmyslam nad tym ci nie som,ale podla mna je to plany poplach,mam cystu na vajecniku tak mozno robi sarapatu aj ked nikdy s nou nebol problem,minuly mesiac sa konecne zmensila o 1cm,vraj to uz ani neni cysta ale nevyplavene vajicko,ale radsej by som bola tehu🙂

errilo
23. aug 2011

@cora41 ja som ho pila asi mesiac 2x denne. celkom dobre chuti. ako pises, v tehotenstve by sa uz nemal.

rachel36a
5. sep 2011

@odrik ahoj, kde si tak dlho, si tu dlho nebola....

odrik
5. sep 2011

@rachel36a
Ahoj moja, musim sa polepsit, nejako nic nestiham!!! Co nove??? U mna zatial nove nic, stare vsetko 🙂 !

rachel36a
7. sep 2011

ahoj u nás zatiaľ nič nové, ale je september, tak sa ide snažilkovať... dúfam, že úspešne...

usacek79
7. sep 2011

@cora41 ja pijem tiez dva krat denne, k tomu vitamin E 200mg, vitamin C, Schinedeleho mineraly (ale v podstate akekolvek mineraly su dobre), a coskoro zacnem opat aj kyselinu listovu od Zentivy.
Inak k tej alchemilke - nazory sa roznia, ci ju pit alebo nepit v tehu - urcite nie prvy trimester, potom ku koncu uz je opat odporucana - tu sa dozvies viac 😉
http://www.burko.sk/rodinka/alchemilka obycajna...

cora41
7. sep 2011

@usacek79 dakujem, po mrske ju zacnem pit znova🙂

lenka112
7. sep 2011

Maminy, ako dlho vám trvalo kým ste sa s tým vyrovnali. Dnes sme prišli o dieťatko a cítim sa totalne prazdna, až mi s toho puká srdce ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

poisonblu
7. sep 2011

@lenka112 v ktorom tyzdni si potratila? ja som bola v 9tt, ale embryo odumrelo ze vraj asi 2 tyzdne predtym....ja osobne si to nepripustam, takze sa vobec nad tym nepozastavujem a zijem normalne tak, ako predtym...snazim sa dat zdravotne dohromady aby sme sa mohli coskoro snazit o dalsie babatko...dufam, ze sa nam podari na prvy sup, ako to prve...ja mam pocit, ze som potratila z prilis velkeho stresu - praca, otec ma rakovinu, priprava svadby....ale tak presnu pricinu sa uz nedozviem..len musim dufat, ze na druhy krat dopadne vsetko tak, ako ma

dicinka1
7. sep 2011

@lenka112 moja krasna..čo sa stalo?velmi ma to mrzí.. ☹ 😢

lenka112
8. sep 2011

@poisonblu Na prelome 6 a 7 tt ☹ Aj náš prvý syn je na prvý šup, ale teraz ma to položilo. Tak sme po tomto dieťatku túžili bolo naše vytúžené, vymodlené ☹ Aj ja si myslim, ze to bol stres a vyťaženosť, kedže máme 9 mesačné aktívne dieťa, k tomu pracujem a nedávno sme sa brali.
@dicinka1 ďakujem ☹ ☹ snáď to čím skôr prebolí .

crapula
23. sep 2011

ahojte, tak ja som tiez po kyrete a mne doktor povedal, ze po troch mesiacoch uplne v pohode mozem otehotniet znovu. cize ako tak citam, tie tri mesiace su tu najviac spominane

poisonblu
24. sep 2011

@crapula ja som tiez za tie 3 mesiace, aj ked Dr. ma iny nazor, ale on je uz 63 rocny dedo...chystam sa zmenit gynekologa....

odrik
24. sep 2011

@crapula
Zlatko, moj pan doktor vravi, ze ak je vsetko v poriadku a zienka sa na to citi, moze otehulkovat aj skor ako po troch mesiacoch 🙂 !!! Tak vela stastia moja, nech kontrola dopadne vyborne a onedlho nech mozte zacat snazilkovat 🙂 !!!

gabinap12
25. sep 2011

ahojte dievčatá, ja som o bábätko prišla pred 4 mesiacmi v 33tt bezproblémového tehu aj maličká bola zdravá... tak veľmi to bolí, chceli by sme ďalšie bábo, no môj doktor zastáva názor že až po 6 mesiacoch...:(( najhoršie na tom je to že vôbec nevieme príčinu prečo sa to stalo...všetky vyšetrenia mám v poriadku... psychicky je to veľmi náročné na jednej strane sa neviem dočkať kedy prejde pol roka a na druhej strane mám strach čo ak sa mi to stane zase...máme 5 ročného synčeka s ním som nemala žiadne problémy a ani doktor nechápal 4 dni predtým som uňho bola a malá bola v poriadku...Máte niekto aj takúto skúsenosť alebo poznáte niekoho kto to zažil? ďakujem....

silvia0201
27. sep 2011

vlani som dosť často navštevovala túto tému a hlavne po tom, čo v 13tt som prišla o miminko. bolo to moje tretie. do júna tohto roka som sa stále pýtala, že prečo, ale odpoveď som nenašla. potom som jednoducho rezignovala. v júli som šla na OP krčka maternice, lebo som mala zlý výsledok. názory lekárov boli rôzne, keď prišiel cytologycký výsledok. počula som aj frázu :,, tu veľa možností nie je. treba ísť na hysterktómiu". po tomto ortieli sa mi zrútil svet a ja som úplne zanevrela na bábo. jedine môj operatér ma potešil a povedal, že sa nemám ničoho báť.
v nedeľu na 29.DC som si na teste našla slabého ducha a to po 8.mesiacoch snaženia. som len na začiatku a neviem čo ma bude čakať. možno to dotianem do úspešného konca, možno to skončí tak ako vlani.
držím vám veľmi palčeky, aby ste všetky nabrali druhý dych a hlavne mysleli pozitívne a nevracali sa do minulosti. to čo sa stalo, stalo sa. už sa to nedá vrátiť späť.

silvia0201
27. sep 2011

a čo sa týka vitamínov, netreba to preháňať. ja som tiež vyskúšala skoro všetko. pila som alchemilku, brala som vitamíny E, celaskon, D. skúsila som fito sóju a ho.... mi to pomohlo. ešte dr. mi povedala na kontrolnom sone, že sa m i netvoria vajíčka ( a to mám dvoch chalanov doma a bola so tretí x tehu 😀 )a predpísala mi duphaston a clostilgbelit. a tiež mi to figu borovú pomohlo. keď to má prísť, príde to.
ešte raz DRŹÍM PALČEKY VŠETKÝM BABENKÁM.

lejduska
27. sep 2011

ahojte vsetci prezarem pozeram a citam vase prispevky., tiez ma stale zaujimalo kedy sa da znova, ci do pol roka ako sa najnovsie odporuca alebo po pol roku a hlavne dovod preco sa to stalo..dakujem za inspiracie ktore som tu nasla 🙂

abriela
27. sep 2011

@odrik Ahoj. Si to ty s kym som si pred par mesiacmi pisala. Kto prezil zle obdobie? Nemala si foto, povedomi je mi len nick. Foto som sice zmenila aj ja.
Ako sa ti dari?

odrik
27. sep 2011

@abriela
Ano zlatko !!! Som to ja 🙂 ! Uz mam foto! Dakujem, ze si si spomenula, si poklad 🙂 !!! No vlastne nemam nic nove, stale ma kontroluju na hematologii, pretoze mam vrodenu trombofiliu. Aj zajtra idem na odbery, mam stale vysoku jednu hodnotu ☹ a to je homocystein. Takze tak. Ale co mas nove Ty, ako sa mi mavas ???

pokoloko
28. sep 2011

Ahojte zienky, s priatelom sa uz dlhsiu dobu snazime o babatko a naposledy som v 11tyzdni tehotenstva mala MA (missed abort).
Bola som na kyretazi a bolo mi povedane ze do 6 tyzdnov by sa mala dostavit menstruacia - nestalo sa tak, a dnes v 8mom tyzdni po kyretazi som si spravila test ktory vysiel okamzite pozitivny.
Mate niekto podobnu skusennost? Samozrejme sa pojdem ukazat doktorovi... len som chcela vediet ci si niekto niekedy nepresiel niecim podobnym, naozaj by som nechcela potrat zazivat znovu...
Bolo mi odporucane pockat 3 menstruacie kym sa budeme opat pokusat o babo.. no nejak sa to prihodilo o cosi skor...
poradite?

kattarinab
29. sep 2011

@pokoloko fííííha to si šikulka, ja som potratila v sobotu, robili mi kyret, mne dr. vravel, že menštr. dostanem o 4-5 týždnov a dovtedy ani žiadny sex, nesmie byt, nie aby sa dáky zapal dostal do maternice a ani kupat sa nemam... no a ked dostanem prvu menšt. hned na prvu ovuláciu už sa možme snažiť, počkam radšj dva mesiace - sama neviem čo je spravne, ked každý iné vraví - kamaratka mala tiež potrat a asi o 6 týždnov otehotnela, na prvu ovul. a má krásneho synčeka, všetko bolo ok a rok na to otehotnela a má dalšieho syna, tak myslim, že by to mohlo byt ok

abriela
30. sep 2011

@odrik Hmm, to ma mrzi. Prajem, aby si sa dala skoro do poriadku. My sa uz prvy mesiac snazime,a j ked asi nic z toho, kedze priatel je cez tyzden mimo a ovulku sme pravdepodobne zmeskali. Ale mam pocit, ze november bude taky isty ako minuly rok a zadari sa 🙂.
Ja som ziadne vysetrenia neobsolvovala, pretoze pricina toho co sa mi stalo nieje jasna a nieje dokazane, preco sa to vyskutuje.

tyta
30. sep 2011

@gabinap12 to mi je velmi luto, my sme zazili to iste v 32tt. Pricina nezistena, vraj sa to obcas stava ☹ Ak mas moznost, zisti si vysledky pitvy. Ak bolo vsetko v poriadku aj u babatka, tak to ber ako skaredu hru osudu, ktora sa uz nebude opakovat.
Povedali nam vtedy, ze nic lepsie ako co najrychlejsie otehotniet, na psychiku neexistuje. Ak si rodila prirodzene, podla mna mozes kludne skusat otehotniet. Ja som otehotnela po 4 mesiacoch a mame krasnu a zdravu bambulku. Hlavu hore, zvladnete to.

odrik
30. sep 2011

@abriela
Tak drziiiim palceky!!! Urcite sa podari 🙂!!! Na Vianoce uz budes mat krasny darcek v brusku 🙂!!! Krasny dnik!

kukucg
3. okt 2011

Ahojte, ja som prave po kyrete po MA v 11tt... robili mi ho v piatok, dnes som bola na kontrolu, vsetko vraj vyzera ok, nekrvacala som, dokonca takmer ani nespinila, lekarka povedala ze idealne by bolo pockat tri mesiace ale ze by sa nic tragicke nestalo keby sa nam aj skor prihodi... tak neviem... chcela by som pockat aspon dve mrchy... chcela som sa ale spytat ci treba ist aj na kontrolu, na sono alebo tak, ze ako vyzera sliznica, lebo niektore to tu spominali ale mn elekarka nic nevravela ze by som mala prist predtym... Dakujem

lussinkaaa
3. okt 2011

@kukucg Ahojik, mrzi ma, ze aj ty to musis prezivat ☹ Ja som bola na kontrole az po prvej mrche od kyretu, DR. ma vysetrila, urobila ultrazvuk a aj onkocytologiu. Vravela, ze je vsetko v poriadku, a ze snazit sa mozme aj hned, ak sa na to budeme citit. Okrem toho som bola aj na vysetreni na hematke. Pre istotu sme pockali este na 2 mrsky a potom sme sa zacali snazit. Zatial sa nam vsak nedari. Ale verime, ze babenko sa k nam raz urcite vrati 🙂 Drzim aj tebe palce, aby to rychlo prebolelo a co nevidiet si najdes // 🙂

kukucg
3. okt 2011

@lussinkaaa aj mna a ze to vobec niekto musi prezivat... je to hrozne tazke ☹
tak ja asi vybehnem tiez po prvej mrche nech to skontroluje a uvidim.. tiez ale asi pockame po druhej...
dakujem ti, a aj ja vam drzim palceky na // 😉

rachel36a
10. okt 2011

@odrik ahoj, tak ako čo máš nové, my stále po starom, septembrové snažilkovanie neprinieslo žiadaný výsledok, tak pokračujeme... a vy ako?