Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

evakva
25. okt 2011

@zuszana
@roslawa Citim s Vami. Je to hrozne prist o vytuzene dietatko. Nase odislo v 5tt, zacala som sama krvacat a v nemocnici ma uz len docistili. Dnes je to prave tyzden a je to stale cerstve. Urcite sa pytajte na vysetrenia. Lekari sice vravia, ze po prvom a niektori i po druhom netreba. Ak Vas neposlu, chodte sami, teraz sa da ist aj bez odporucania lekara. Kamoska ma jedno zdrave dieta a potom 3 MA. Az potom ju poslali na vysetrenia a zistili laydensku tombofiliu. Ak by ju poslali po prvom, mohla mat dietko a nemusela sa trapit.

roslawa
25. okt 2011

@alyce ahoj malo to byť moje prvé dieťatko.Ale už druhý MA.Teraz čakám na kontrolu a výsledky z nemocnice.Hneď potom chcem ísť na genetiku.ďakujem za povzbudenie.

poisonblu
26. okt 2011

@roslawa mne ten link nejde...

zuszana
26. okt 2011

@roslawa ani mne nejde ☹

alyce
26. okt 2011

Myslim ze to bol clanok o tom, ze je najlepsie otehotniet do pol roka od potratu. Nie?
Ale nazory su rozne, asi by sme sa mali riadit tym, co povie lekar... Mne sice doktorka povedala, ze mozme hned, ale ja som nemala zasah do tela... Prebehlo to u mna ako menst., a potom ma skontrolovala na sone a mala som to tam ciste.

alyce
26. okt 2011
roslawa
26. okt 2011

@alyce ano presne toto je ten clanok..

zuszana
28. okt 2011

dnes som bola na kontrole u gynekológa, takže malo by to byť ok, už len počkať na prvý menzes, ale začneme sa snažiť asi až po Novom roku a veríme, že to vyjde 🙂

alyce
28. okt 2011

@zuszana
Super, to su dobre spravy. Mne sa zda, ze sa moje telo az teraz vyrovnalo s tym co sa stalo... Po 2. MS mam pocit, ze mi to uz funguje ako predtym. Tak uvidime, ci to vyjde alebo nie. A drzim palce aj vam, nech sa to cim skor podari 🙂

zuszana
28. okt 2011

@alyce ďakujem, tak veľa šťastia nech to vyjde, čakám dobrú správu 🙂

zuszana
30. okt 2011

od včera ma pichá v ľavom boku, čo to môže byť? môže to súvisieť s kyretom?

alyce
30. okt 2011

A nemoze to byt ovulacia? 😉

roberta31
30. okt 2011

Idem aj ja prispiet svojim príspevkom ... 3.8. som potratila v 24.týždni ☹.Nejdem tu opisovat co som si prežila,ale velmi sme tužili po dalsom dietatku.Gynekolog.mi povedala,že sa mame snažit hned po 1 MS.Dnes,po druhej MS som si nasla vytúžene dve //.Som vemi stastna,ale zároven sa bojim,aby to nedopadlo ako nedavno.Vsetk.vam prajem vsetko len to dobre,aby ste sa dockali vytuženeho dietatka 🙂))

poisonblu
30. okt 2011

@roberta31 blahozelam a drzim palce..🙂

inak je velmi zaujimave, ze ako sa nazory lekarov na dalsie tehotenstvo po potrate roznia...ja som potratila v 8tt a dr. mi povedal, ze pol roka nemam otehotniet, dokonca mi ponukal HAK...a ty si potratila az v 24 tyzdni, kedy uz bola maternica ovela vacsia ako u mna a povedal ti dr. ze mozes po prvej MS...my pockame na 3 MS a ideme na to...chcela som cakat iba na druhu (tu mam prave teraz), ale zacala som si az teraz platit DNP pre max. matersku, tak radsej este mesiac pockame, aby mi vyslo tych 270 dni...

roberta31
30. okt 2011

Dakujem,pevne verim,že to dotiehnem do uspesneho konca! 🙂.
Presne tak,v nemocnici mi povedali 3-6 mesiacov a moja gynekologicka uplne inak.Chodila som ku nej na meranie folikul,pozerala mi sliznicu.Ale ked tak nad tým premyslam,tak kolke ženy po porode tiež rýchlo otehotneju a je to ok.Sama neviem ako to je,ale dala som na jej odporucanie 🙂)).Držim palceky,aby si do Vianoc mala dve // 🙂

abriela
30. okt 2011

@poisonblu som po cisarkom. Lekar sa ma spytal, kedy planujeme dieta. Odpovedala som teraz. Nebol proti. Takze nemyslim si, ze mas dovod cakat tak dlho.

poisonblu
30. okt 2011

@roberta31 no dufam, ze pod stromcekom oznamim manzelovi radostnu spravu 🙂 a vsetko dobre dopadne....

marianna28
2. nov 2011

Baby, to vsetko, ze mate cakat po kyrete neviem kolko mesiacov je jeden obrovsky blud, len kryci manever, aby sa lekari mali na co vyhovorit!!! Ak ste psychicky aj fyzicky v poriadku, maternica sa docistuje a krcok uzatvara tak max 3 tyzdne po kyrete, tak sa nedajte oblbnut tym cakanim, cim dlhsie po kyrete cakate, tym tazsie sa vam zadari - tie, ktore rozumiete nemecky, kludne si nastudujte vyskumi z viedenskej univerzity - mne tu v rakusku takisto doki povedal: 3 tyzdne sex radsej s gumickou, nech sa zahoji a nemame ziadnu infekciu, ale necakat, ked sa citime, treba na to vlitnut!!! Este ja zhrozena, akurat zobudena z narkozy som sa ho spytala, ci je normalny, ze ja sex ani za svet nestem a to iste zazit neplanujem... a cakala som jak krava pocuvala som rady slovenskych lekarov a takmer rok som nemohla otehu!!! Robte podla vlastneho instinktu a nespekulujte... Nech vam podlozia, preco nemate otehu pocas ich z luftu strelenej doby. Och boze, preco vas tak trapia???

alyce
3. nov 2011

@poisonblu
Tak co, vyslo to tych 7 dni po ovu? Si pisala, ci z toho moze byt babo, tak som zvedava. My to teraz skusame druhy mesiac, tak uvidime.

poisonblu
3. nov 2011

@alyce ahoj, nie, nic z toho nie je...a som aj rada, bolo by to skoro 🙂 cakame na decembrovu ovulku

zuszana
6. nov 2011

@marianna28 asi máš pravdu, tiež som toho istého názoru, že keď to žena cíti, tak šup na to, ja som napr. už teraz po dvoch týždňoch pripravená psychicky a kľudne by som do toho znova išla, aj keď sa samozrejme bojím, že sa to zopakuje, ale to by som sa bála aj o rok aj o 5 rokov... túžba po dieťaťku je silná a nemá význam čakať, pokiaľ nie je na to nejaký zdravotný dôvod 😉 vy sa rok snažite teraz od kyretu? či ako?
@roberta31 držím päste, aby to všetko dobre dopadlo tentoraz 🙂

lie83
6. nov 2011

ahojte... tak sa pripajam...aj ked nerada. Ked som zistila ze som tehu bola som štastnááá.V 9tt som bola na sone v nádeji že uvidim srdiečko a nič tam už nevideli. Preplakala som zvyšok dňa, pretože som už žila vo svojom svete s malým drobčekom, na ktorého som sa velmi tešila.
V piatok 4.11. som bola na kyretazi. Cely vikend ma boli dost brucho ( mavam bolestivu menštruaciu) ale nekrvacam, iba trocha hned po zákroku. Je to normálne? Co mám očakávať? Doktor vravel, že to mám považovať za menzes, tak neviem. Nieco som si hladala aj na nete, tam skor pisu o krvacani. Som tu prvy krat, a chystam sa preluskat celu diskusiu, len som to potrebovala dostat vonku :( vdaka za vase reakcie.

zuszana
7. nov 2011

@alyce nemôže to byť ovu, to by bolo skoro, ale už to prešlo 🙂 možno to bola nejaká reakcia po narkóze...

zuszana
7. nov 2011

@lie83 ahoj, je mi ľúto čo sa ti stalo, zažila som to isté ☹ ja som krvácala mierne týždeň po kyrete, takže menzes to určite nie je, ten by si mala dostať tak o nejaké 4-6týždňov, aj bolesť brucha aj krvácanie je normálne,maternica sa dostáva do pôvodnej formy, takže to bolí, aj mňa to dosť bolelo, ale všetko prejde, len tá jazvička na duši ostáva, no treba veriť, že to na druhýkrát vyjde 🙂

roslawa
7. nov 2011

@lie83 ahoj je to normalne, mna po kyrete bolelo este tyzden brucho trochu.ale neviem s tym menzesom ja som 3 tyzdne po kyrete a doktorka povedala ze az po mesiaci pride normalny cyklus. neboj cas vsetko zahoji a pride dalsie...

marianna28
7. nov 2011

@zuszana ahoj, my sme sa snazili pred kyretom rok, potom prisiel kyret v novembri 2010 a otehu sme az teraz v septembri 2011... a to bez nejakych zakazov od dokiho - tu v rakusku je to hodne benevolentne a hlavne pre zenu, tak asi by som nakopala lekara, ktory by mi v najhorsom obdobi mojho zivota okolo kyretu zakazal nejaku dobu otehu... Na to nema NIKTO pravo niekomu vnutit stupidny nazor z roku 1900... Zena po kyretu tu stoji odkazana na vlastne telo a psychiku, tak jej netreba brat okrem miminka aj pravo sa sama rozhodnut... 😅 dufam, ze som neni moc tvrda...

silvia371
7. nov 2011

@marianna28 no veru, ja som mala kyret v januari, cakali sme 3 mesiace a zatial stale nic..... ☹ niekedy ma uz chyta panika, uz sme boli aj v car na konzultacii

marianna28
7. nov 2011

@silvia371 hm.... aj my sme mali ist na prvu vstupnu konzultaciu 4.10.... viem, ako isto neznasas reci typu: kasli na to a bude to.... tak ja som si povedala: ano? Nejde to po dobrotky? Super, zdvihla som telefon, vyfnukala sa mojmu lekarovi do telefonu, spravila termin na konzultaciu... Presne o 4 tyzdne sme isli na konzultaciu s pozitivnym testom 🙂 veru preskakali sme si vela... ale vies, co mi pomohlo najviac? Ludovy liecitel... Pozrel sa na mna, zahlasil, ze ja deticky mat budem, podal mi papierik a povedal pis: denne pi 3 salky caju z mysieho chvostika a preplachni s tym aj susku, 1x vitaminy omega, zelezo a kazdych 12 hodin 1 jablcko napichane 6timi klincami.... hnusne, ale zvladnute... 2 tyzdne na to // 😅 a.... este nieco mi predpisal: tyzdenne aspon 3 piva, alebo denne deci vinka... to sa mi nepodarilo dodrzat, ale jedna z tych opic bola ta vyherna... 😅 hlavne nezufaj, pozri: otehulkovat mozte a otehulkujete... len to dlho trva 😨

marianna28
7. nov 2011

no a toto si planujem spievat pri porode, tak sa ku mne niekto pridajte 😉

https://www.youtube.com/watch?v=GnBYdUXi3Eg